Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość biała_plamka

białe zaskórniki na brodzie i po bokach,jak się ich pozbyć ???

Polecane posty

Gość biała_plamka

Cześć kobietki! Mój problem jest następujący: na brodzie ( szczególnie) i po bokach , ostatnio też na czole ( czytaj wszędzie :( ) pojawiły mi się białe zaskórniki. Te na brodzie najbardzie są widoczne gdy napnę skórę, czyli np. gdy się uśmiecham. Zwykle nie były one tak widoczne i nie było ich tak dużo więc nie stanowiło to dla mnie takiego problemu. Ale gdzieś około 2 tygodni wstecz zaczęła się inwazja :( Ponieważ mam 22 latka więc trądzik nie wchodzi w grę. Do tej pory nie narzekałam na problemy ze skorą, no ale ostatnio... :( Dlatego też dziś udałam się z tym problemem do dermatologa. Pomyślałam sobie , odwiedzić go warto, bo można zapytać , poradzić się. Ale nie spodziewałam się że spotkam takiego chama. Po obejrzeniu mojej twarzy powiedział mi że on zajmuje się chorobami skóry a nie prowadzi salonu pięknośći. Normalnie świnia. To ja do niego grzecznie, a on .... Normaklnie słów brakuje. Na koniec rzucił jeszcze żebym sobie zafundowała kosmetyczkę na święta. No ale niestety kosmetyczka dla większości z nas to luksus. Dla mnie też :(.Dlatego postaram się najpierw sama z tym poradzić, jeśli nic nie pomoże to wtedy pomyślę o wizycie u jakiejś pani. Jeśli miałyście ten problem lub obecie z nim walczycie to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała_plamka
upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pełno takich zakorników
ale mam tradzik;) u ciebie to nie bedzie kwestia tradziku, ale zeby sie tego pozbyc to bedziesz musiala uzyc jakiegos czegos złuszczającego na noc, np. krem Lysanel activ złuszczający ( nie uzywałam, bo musze uzywac silniejszych), ale ten moze byc dobry dla ciebie, bo duzo pewnie ich nie masz, jesli masz cere tłusta badz mieszana mozesz sobie kupic drugi taki krem z Lysanel ale matujący na dzień... lub polecam nawet zwykły krem nivea soft nawilżający, skóra jak sie złuszcza to moze sie przesuszac, dlatego trzeba ja nawilzac (tak mi radzi dermatolog) od tego ze jest malo nawilzona moze sie ich robic jeszcze wiecej... ostzregam ze moge ci powychodzic zaskorniki otwarte czyli krostki, ropne, albo troche inne (nie jestem w stanie tego okreslic), nigdy nie wiadomo, ale to jest chyba najbardziej znany sposob na zaskorniki, ja tak robie i nie mam wyjscia po by mi sie robilo jeszcze wiecej pod spodem. poki nie masz ich duzo radzilabym ci tak zrobic, jesli ci dermatolog nic nie poradził to widocznie mozesz miec naprawde małe problemy z cerą, zapewniam cie ze są o 100 razy gorsze cery i niektozi muszą sobie jakos radzic i funkcjonowac normalnie (np. ja):P jak masz jakies wątpliwosci to wybierz sie do apteki i popytaj wprost farmaceutki o co ci chodzi, moze ci cos poleci;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_plamka
a może mi ktoś powiedzieć w jakiej cenie jest ten krem i gdzie go można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ide sie utopic
Lysanel active - ok 30-40 zlotych, w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila roz
kup sobie paste cynkowa w aptece za 4 zł:)mi pomogla na to samo..i uzywam tez garniera czysta skkora jako jedyny mnie nie uczula.porozmawiaj tez z farmaceutka w aptece moze ci zrobi masc taka z pasty cynkowej antybiotyku i innych.a bardzo silne zluszczanie nie wiem czu tutaj pomoze najwyzej podrazni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_plamka
Jak się skończą Święta to udam się do apteki po tą pastę cynkową, niedroga a może się uda...dziś próbowałam oczyszczić to ręcznie, ale niestety jest tego zbyt dużo i teraz w efekcie jestem zaczerwieniona na twarzy...a na wieczór mam sie pokazać facetowi :( Ostatnio zaczęłam tez używac kosmetyków z serii Dax Cosmetics na wypryski. Niestety mam takie przyzwyczajenie że jak coś jest nie tak to lubie to przycisnąć, muszę się opanowac bo w ten sposob tylko roznoszę zarazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyciskaj tych zaskorników, za kilka dni czy tygodni bedzie 2 razy wecej, najlepiej w ogole nie dotykac swojej skory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała_plamka
Około 3 tygodni temu postanowiłam że przestanę recznie oczyszczać swoją twarz, i właśnie po jakimś czasie gdy zaprzestałam tego pojawiły się te małe dziadostwa. Gdzieś czytałam , że to podobno dlatego że skora była przyzwyczajona, że ktoś jej pomaga się oczyszczać , a teraz tego brakło i się buntuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_plamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała_plamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agucha24
O Matko!!!ja też mam taki problem od paru miesiecy i nic nie pomaga.Jestem załamana! doradżcie coś błagam!aha!pasta cynkowa jest super ale nie daje rady tym bialym sku...kropeczkom:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biala_plamka
nie dotykam, nie wyciskam, smaruję się od kilku dni pastą cynkową...poprawa cery jest, ale jak było tyle tego małego białego dziadostwa tak jest tyle samo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lecimy w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie,że trądzik w wieku 22 lat nie wchodzi w gre? Oczywiście,że wchodzi..znam osoby,którym po 30 dopiero-pojawił się trądzik. Myslę,że to trądzik zaskórnikowy(sama mam taki).Jak dermatolog odesłał Cię do kosmetyczki to sprawa nie jest powazna i da się to czyms wysuszać.Kup sobie w aptece benzacne 5% i przecieraj tym te zaskórniki.Może warto zmienić coś w diecie..,moze warto zmienić kosmetyki.No nie wiem..., Na pewno nie wyciskaj!!!!,bo mogą pojawić się blizny i przebarwienia,i dopiero wtedy zacznie się problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noklaaa
i jak ktos rozwiazal ten problem? tez to mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podobny problem tylko dużo gorszy, mam 15 lat i nigdy nie miałem większego problemu z cerą. Od jakiegoś roku zaczęły pojawiać mi sie zaskorniki(tylko na brodzie) myślałem ze to samo przejdzie a tu nic, byłem u dermatologa i przepisał mi maść Duac, trochę mi pomogła ale w rezultacie znikły tylko te największe a skore tak mi to przesuszylo ze nie mam pytań... Sam nie wiem co juz z tymi małymi skurczybykami zrobic, niby póki nie napne twarzy to ich aż tak bardzo nie widać, ale jak juz napne to wyglada to okropnie! Jakieś porady? Wizyta u kosmetyczki wchodzi w grę, tylko u jakiej i co jej powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×