Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Muffinka

Ból zęba ósemki-pomocy

Polecane posty

Czy ktoś może polecić mi coś na ból ósemki? Rośnie już 2-gi rok i co jakiś czas się \"odzywa\". Tym razem już nie ma żartów, nie moge otworzyć buzi szerzej niz na 2cm, nie mogę nic gryźć, nawet nie moge ruszyć policzkiem ;( przy każdym ruchu mam wrażenie, że pęknie mi szczęka. Mój dentysta będzie dopiero w poniedziałek, a ja do tego czasu muszę jakoś wytrzymać... :o ból jest nie do wytrzymania. Czy ktoś zna jakieś wypróbowane środki dostepne bez recepty na złagodzenie takiego bólu? Baaaardzo proszę o pomoc,oszaleję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądrala jak ta lala
Idź do innego dentysty! Jak nie ten to inny ząb Ci wyrwie! Znajdź dobrego dentystę szczękowego chirurga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądrala jak ta lala
zły szyk zdanie- oczywiście chodziło o innego dentystę , a nie że inny ząb wyrwie. przecież w nagłych przypadkach trzeba lecieć do pierwszego lepszego- ja bym tak zrobiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie chodzi o to, że w mojej okolicy jest tylko jeden chirurg szczękowy i będzie dopiero w poniedziałek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mądrala jak ta lala
To pojedź do innej okolicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A normalny dentysta nie wyrwie mi tego zęba, bo jest prawie niewidoczny- wrósł mi w koniec szczęki, w dziąsło. Wystaje tylko jakieś 5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
olejek goździkowy.nie wiem czy dostaniesz w aptece,ja zawsze używałam babcinego.jak mnie bolał ząb to tylko olejek pomagał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co z tym olejkiem? Mam smarować dziąsło? A jeśli chodzi o inną okolicę, to gdybym miała taka mozliwość, nie pytałabym o poradę na forum. Nie mam mozliwości dostania się gdzies poza moje miasto. Nie mam samochodu, a nie jest to blisko. Dlatego poprosiłam o poradę dot. czegos na przetrzymanie do poniedziałku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
tak, smarujesz dziąsło.pamiętam że byłam zaskoczona jak pierwszy raz użyłam ale ulżyło mi od razu.nie obiecuje że Tobie też pomoże, ale warto spróbować bo to naturalnie i ne drogo. w ogóle najlepiej idź do apteki i powiedz jaki masz problem, farmaceuta napewno coś doradzi. O ile masz blisko do apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak :) aptek mam wiele pod nosem. Spróbuję ten olejek goździkowy i zapytam o coś przeciwbólowego w tabletkach. Dziękuję za poradę i nikomu nie życzę takiego bólu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
Veramid polecam na ból zeba najlepszy,współczuję i życzę dużozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azik
Piszę bo temat wciąż wydaje się aktualny. Dzisiaj mnie tak ósemka bolala, że krzyczałem z bólu aż w końcu straciłem przytomność. Moja dziewczyna zadzwoniła na 999 i powiedzieli jej gdzie znajduje się najbliżej dentysta dyżurujący - w każdym większym mieście jest taki 24/7 czynny. Pojechalem >> znieczulenie >> zatrucie zęba... i teraz tak siedze sobie z połową twarzy znieczuloną - oby jeszcze trochę potrzymało bo ból jest taki, że chyba się posram jak to zatrucie nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandr.
Mnie także boli ósemka! Dostało mi sie zakażenie, przez co dostałam bóli żąłądka, nudności, gorączki, bólów głowy. Żaden lekarz nie wiedział co mi jest! Okazało się, że to ten ząb.. Teraz musze wstrzykiwać sobie wodę utlenioną pod dziąsło (niezbyt miłe uczucie). Słyszałam, że zabieg chirurgiczny to jest już ostateczność. Pozdrawiam wszystkich równie cierpiących ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anivik
bol zeba osemki mysle ze dalej jest aktualny.. ;] takiego przypadku jak ja to raczej nikt nie mial i nikomu go nie zycze.... chodzi o 2 dolne osemki wyrosniete normalne: z jednej strony zrobila mi sie malutka dziurka ktora w ciagu 2tygodni przerodzila sie w dziure wielkosci grochu!!! oropny bol nie do zniesienia- ketanol pomagal na poczatku..teraz uzywam olejka gozdzikowego pomaga- wizyte mam dopiero 26 sierpnia..poniewaz heh po drugiej stronie twazy przy drugiej osemce (ktora wyglada na zdrowa-bynajmniej z gory) wytworzyl sie jak to lekarz nazwal krytyczny stan zapalny dziasla, jestem strasznie spuchnieta nie moge jesc bo buzie otwieram na centymetr. zarzywam 2 rodzaji antybiotyku (od dwoch dni) jak narazie nic nie pomaga no moze buzie troche bardziej moge otworzyc.. podczas wizyty u lekarza przeciol mi on z 2 stron dziaslo przy zebie( zemdlalam przy tym) aby powietrze sie gdzies tam dostalo.. nie moge doczekac sie dentysty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justycja36
Mnie od 2 dni boli ósemka dzisiaj na 16 idę do dentysty.Boję się okropnie mi w bóli pomógł imbiprofen na ból stawów polecam 15 i ból jest mniejszy trzymajcie kciuki dzisiaj o 16 pozdrawiam gorąco............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMMU
Idz do innego dentysty prywatnie ,spytaj który lekarz na chirurgi pracuje i ci wyrwie ,miałam tydzień temu resekcję ósemki ,też było jej prawie nie widać nie wyrywa obcęgami tylko takie okrągłe coś wciska na zęba ,nawet nie poczułam ,dobre znieczulenie było ,gorzej nieprzyjemnie było jak czyściła dziąsło bo już torbiel była ale też bólu nie czułam raczej zgrzyt po kośći,trzy dni piłam przez słomkę i mam spokój jeszcze jedna mnie czeka ale muszę odsapnąć ,zresztą na razie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justycja36
Dziękuję MUMUMU.Poszłam prywatnie ząb wyrwany i o bólu zapomniałam ale przez słomkę też piłam.Pozdrawiam szczególnie MUMUM....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatan!!!
weż nimesil w saszetce przeciw bólowy i napewno przerwie ci ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekstremalista
Ból na ósemkę jedna tabletka na bóle różnego rodzaju a potem koło 20 min suszyć suszarką zęba i policzek ze strony bolącej i przestaje boleć haaha xD u mnie podziałało :D ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzi mi ósemka . Tabletki nie działają . Goździki nie działają . Posmarowałem ucho kremem nawilżającym ( Nivea , Bambino) . Polałem watę spirytusem i wsadziłem do ucha po przeciwnej stronie. (jeżeli boli ząb z prawej strony to wkładam do lewego ucha ). 15 min mineło i mogłem w spokoju zasnąć , a nie spałem od 2 dni . Polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AJAJAJA ja tez się teraz zmagam z potwornym bólem dziąsła!!!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka doradziła mi wsadzić ząbek czosnku do ucha, z tej strony, z której ósemka się wyrzyna i boli. Śmieszne, ale pomogło naprawdę. Nie umiałam normalnie funkcjonować z tym bólem, a teraz nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można tez wlać trochę kwasu solnego do ucha....pomaga na wszystko wtedy...idiotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rlyy
Przechodziłem poważne leczenie kanałowe i co mi pomógł kompres Flex to nawet nie pytajcie ;) Non stop przykładałem do twarzy. Czasami też w ustach trzymałem zimną wodę, ale kompres lepszy, bo mniejszy dyskomfort zdecydowanie. Kupiłem od razu 3, żeby wymieniać non stop. W sumie taniej wychodzi niż faszerowanie się tabletkami przeciwbólowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domowe sposoby: płukanie szałwią, wodą z solą, zimne okłady, dentosed A i sachol bez recepty, leki przeciwbólowe, przegryzanie goździków!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że masz to co ja - ósemka zatrzymana. Udaj się do dobrego chirurga, który usunie ten ząb, wcześniej zrób sobie zdjęcie rtg. Na jego podstawie lekarz zadecyduje, co robić. Mnie zęba finalnie chirurg usunął, to nic strasznego, w znieczuleniu - nic nie boli. Dobry chirurg upora się z tym szybko, mnie zęba usuwał dr Wilisowski w klinice Luxdentica, bardzo polecam, jeśli jesteś z Krakowa lub okolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jTx6Utr3J9jxpDVAaJf5LHtt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piczilka

Ja w Krakowie jestem zadowolona własnie z kliniki dr Cichonia. Tam jest całkiem sporo dobrych specjalisty, można kompleksowo wyleczyć swoje zęby. Jestem zadowolona bo trafiłam na porządne miejsce z dobrymi specjalistami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×