Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość FARIDA=--090

bolące GUZKI na wargach sromowych i okolicy intymnej

Polecane posty

Gość FARIDA=--090

Czy ktoś ma może taki problem?? Bolące czasem nawet bardzo guzki na wargach sromowych większych i czasem trochę w pobliżu mniejszych?? Z ropną wydzieliną, a po wyciśnięciu aż nieraz ulga, bo niektóre bardzo przeszkadzają przy chodzeniu. Ginekolog wysyła do dermatologa a dermatolog odwrotnie, maści i tabletki od niego nie pomagają, i co tu robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty robilas cytologie
a ja ci mowie,zebys zrobila posiew, czyli badanie na bakterie,ktore powoduja twoje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Wiesz co? Nie wiem skad sie biora te klykciny cholerne ale kiedys pisala o nich dziewczyna, bardzo mloda ,niewspolzyjaca i tez je miala. Absolutnie nie sugeruje,ze Ty je masz bo faktycznie lekarz by je rozpoznal, chyba? Oj ci lekarze, z nimi to tez roznie bywa. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowana ma rację
to prawdopodobnie zapalenie mieszka włosowego -stosuje się na to davercin,ale spróbuj smarować wodnym roztworem gencjany ( filet ) . Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
O rany, ile rad, jestem zaskoczona :) :) :) Z tym davercinem i gencjana próbowałam, ale niestety nie pomaga, bo tylko leciutko zasusza a następne i tak sie pojawiają... Faceta chciałabym wysłać do zbadania, ale jak to z facetami, wydaję mu się, że to niemożliwe i oczywiście nie bierze sobie chyba tego poważnie do serca... Poza tym te guzki rzeczywiście są takie, że rosną i bolą, a nawet powodują dyskomfort przy chodzeniu czy normalnym funkcjonowaniu, ale po wyciśnięciu przestają boleć i powoli zanikają, prawie każdy z nich jest zbiorniczkiem z ropną białą wydzieliną, której jest tak dużo, że nieraz aż pryska... Poza tym krostki nie wyrastają z włosków czy wokół nich, a występują nawet na nieowłosionej skórze warg sromowych... Obawiam się, że tak łatwo z tym nie będzie... Raz brałam nawet antybiotyk i na czas leczenia może troszkę pomagał, ale potem oczywiście powrót do normy... Dzięki za rady i 3majcie kciuki za mnie w walce z tym cholerstwem!! Wkrótce zbliża się termin wizyty u dermatolożki, to może coś poradzi! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
No ja tak różnie, być może zależy to od cyklu miesiączkowego, ale nie wiem, raz mam dwie trzy a teraz to chyba mam z dziesięć, w tym 4 większe a kilka mniejszych.... jakoś tak... No i mam w różnych miejscach, np. na samym wzgórku, na wargach większych i w tym fałdzie skóry między wargą większą i mniejszą, ale także przy samym wejściu do pochwy.... Myślę, że przez to, że od początku się za to nie zabrałam, to tak mi się to rozsiało... Pierwszą krostkę miałam 3-4 lata temu, i też co najwyżej 2 sztuki raz na jakiś czas, więc lepiej radź coś zawczasu, bo potem jest jeszcze gorzej... A już nie wspomnę o tym , że po zaleczeniu tych nieco większych guzków, pozostają blizny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowana
z klykcinami mozna zyc, z tym ze w 90% nawracaja, nie wimy tylko czy to faktycznie klykciny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
Liszaj na sromie??? To straszne!! Jak to może wyglądać?? Jeśli chodzi np. o świąd czy pieczenie, to ja na przykład nie mam takich objawów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj żeby ci się liszaj na
czasem liszaj nie daje fizycznych objawów. na poczatek radziłabym ci zmienic lekarza. jesli mieszkasz gdzies niedaleko śląska to w bytomiu jest szpital specjalistyczny nr2 tam jest PORADNIA CHORÓB SROMU , niestety długo czeka sie na wizyte (czasem 3 miesiace)(nie potrzeba skierowania). ale warto. poproś tez lekarza zeby zrobił ci wymaz z szyjki macicy na obecność wirusa HPV (nisko-średnio i wysokoonkogenne typy wirusa), niestety to badanie jest dość drogie a na wynik czeka sie nawet miesiąc (cena od 150 do 300 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj żeby ci się liszaj na
sa to rzadkie przypadki , ale zawsze. i nie przymieżajcie bielizny czy strojów kąpielowych w sklepacgh na "nagie ciało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam cos podobnego
E, klykciny to cos zupelnie innego. A ja tez mam taka kuleczke ale w samym srodku 'trojkacika' z futerka. Czyli z 2 cm powyzej warg sromowych. Ta kuleczka jest gleboko (czasem jak te wielkie bolace pryszcze, ktore dlugo dojrzewaja i bola). Teraz jest malutka, bo wycisnelam i sie podgoilo. Ale ciagle jest. W kazdej chwili moze urosnac. Obciach straszny :( Kilka razy wyciskalam - ropa z krwia, bol nie do opisania. Teraz spokoj,ale ona jest, tylko,ze gleboko :( Masc by tam chyba nie dotarla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj żeby ci się liszaj na
zastanawiam sie tez czy to nie jest GRONKOWIEC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowana
daria, ale to sa skrajne wypadki, ja mialam klykciny i wygladaly jak zwykle niewielkie brodawki, poprostu trzeba je leczyc a nie czekac az beda takie wielkie, co do zarazenia, mnie nie pytaj ja nie wiem skad to sie wzielo, moj chlopak nie ma zadnych objawow, wiec albo jest tylko nosiciele albo jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj żeby ci się liszaj na
zrób wymaz z tych guzków na obecność gronkowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystraszyłyście mnie dziewczyny, wybiorę się w najbliższym czasie do lekarza. tylko, że to cholerstwo już się u mnie długo, długo trzyma, 3-4 lata? nie boli, nie piecze, tylko, że jest.... chodziłam do ginekologa ale w innej sprawie (obfite okresy), nie badał tego, tak jakby nawet nie zauważył, to już nie drążyłam... u mnie własnie są takie jakby żółtawe kuleczki pod skórą, przy wejściu do pochwy malutkie, drobne, jest ich za to więcej. Im dalej od sromu tym są rzadsze ale większe. gronkowiec? :| czy da się tym zarazić bez kontaktów płciowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
Daria 5 nie przejmuj się, na pewno wkrótce pozbędziemy się tego cholerstwa raz na zawsze... Dziękuję wszystkim za rady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mam się tym nie przejmować? :< a jak to możliwe, że wszyscy u mnie w domu są zdrowi (mama, siostra) używamy czasem tych samych ręczników, myjemy się w tym samym miejscu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
Ja akurat bardzo wierzę w ziołoterapię... Słyszałam, że można sobie przemywać herbatką z kory dębu, ale jakoś nie stosowałam jeszcze... A poza tym byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby mój lekarz wreszcie przepisał mi coś konkretnego... Może pamiętasz nazwę tego antybiotyku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
A to co robi żółta wodę to nie czasem kali czyli nadmanganian potasu, tylko, że moja woda robi się fioletowa od tego :) ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowana
ale opryszczka to choroba weneryczna, a my tu mamy dziewczyny, niektore, co jeszcze seksu nie uprawialy wiec nie straszmy ich opryszczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy uprawialy czy nie, ale generalnie moze to byc opryszczka, chcialam po prostu doradzic , jesli istnieje mozliwosc zarazenia sie droga plciowa....., wiec nie musisz atakowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
Spoko, dzięki Siódemko za radę, już kiedyś słyszałam o tym tantum i chyba sobie kupię... a to fakt, że bolą i może by i pękły po jakimś czasie, gdybym ich nie wycisnęła wcześniej :) Jestem tylko ciekawa czy to jest zależne od fazy cyklu miesiączkowego i czy ma to w końcu więcej wspólnego z ginekologiem czy z dermatologiem... 9 tego mam wizytę u dermatologa... zobaczymy co mi teraz doradzi... A tą opryszczką pewnie nie tylko wenerycznie można się zarazić, bo u mnie to też odpada... bo tak jak już mówiłam jestem w stałym i długim związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FARIDA=--090
Trochę poczytałam o opryszczce i chyba jednak pudło... Piszą, że pojawiają się bolesne pęcherzyki z przezroczystym płynem a nie białą ropą, więc odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie wiem czy byl przezroczysty plyn ale bolalo, byly baile grudki, poiekszone wezly w pachwinach i genaralnie bolesnosc, tanatum rose, znieczule odrobine, ale koniecznie trzeba wziac heviran - tylko to leczy skutecznie zarowno opryszczke - ustna jak narzadow plciowych, a najlepiej tez chodzic w przewiewnych majtkach i spodnicach by nic nie dotykalo blon sluzowych ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arty
takie guzki się też robią czasem przy grzybicy spróbuj może clotrimazolum krem(w aptece bez recepty ok3zl)chociaż nie wiem bo ginekolog poznał by przecież?ale ja takie miałam właśnie przy tej infekcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poinformowana
nie chce wypominac, ale az mnie kusi, no to sie nie powstrzymuje " A NIE MOWILAM"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość par
jestem po leczeniu kłykcin, teraz mam liszaja, to nie są żarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×