Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
miła dorka

Bóle pleców od materaca-pomocy!

Polecane posty

Od czasu jak kupiłam sobie nowe łóżko i materac ciągle boli mnie kręgosłup. Przedtem spałam na zwykłej kanapie rozkładanej pokrytej niezbyt grubą miekką pianką i było nieźle. Do łóżka kupiłam materac Hilding 3011 - średnio twardy, spężyny kieszeniowe siedem stref z obu stron obłozone lateksem i zaczęły się problemy. Drętwienia rąk i nóg. Bóle kręgosłupa na zmianę w różnych odcinkach na zmianę. Charakterystyczne, że wstawałm połamana po nocy na tym materacu a dzień był dla mnie zbawieniem. Doszłam do wniosku, że szkodzi mi te 7 stref i kupiłam również kieszeniowy z lateksem , nieco twardszy i bez stref i niestety również bóle, może nieco mniejsze. Próbowałam spać też na zwykłej twardzszej piance i na twardym jeszcze gorzej. Teraz myślę , że może szkodzą mi same sprężyny. Mam 163 cm wzrostu,ważę i 54 kg, raczej drobna budowę i dość elastyczne wszystkie więzadła. Może na tych sprężynach wszystko mi się rozjeżdża. Teraz myślę o lateksie lub materacu z pianki pokrytej warstwą pianki termoelastycznej. Nie wiem czy bez stref czy z 7 strefami- bo teraz już prawie wszystkie je mają. Cały problem polega na tym , że nie ma możliwości spróbować takiego materaca w domu i ewentualnego oddania gdyby się nie sprawdził. Myślę oczywiście o opddzniu bez zdejmowania fz niego foli. Żaden sklep nie chce nato pójść przynajmniej tu gdzie mieszkam- czyli tzw. frontem do klienta. Czy ktoś miał może podobne problemy i potrafił sobie z nimi poradzić. Doradźcie coś. , bo czeka mnie psychiatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może zamiast wymyślnych łóżek pomyślisz o tym, aby Twój kręgosłup był prawidłowo ułożony podczas snu. To od tego tez może Cię boleć, ponieważ on też musi odpocząć w nocy. Wejdź sobie na stronę lepszysen.pl tam znajdziesz fajną poduchę do spania. Leżąc na niej będziesz miała prawidłowo ułożony kręgosłup, będziesz budziła się wypoczęta. Słyszałam już od wielu ludzi, że ta metoda skutkuje. I nie tylko na bóle kręgosłupa wywołane przez materac, ale też na bardziej poważniejsze dolegliwości. Wejdź, poczytaj, a może się skusisz na zakup poduchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic
patrzę, że temat został odnowiony, ale może ktoś również ma ten sam problem co ja kiedyś...również kupiłam sobie okrutnie niewygodny, sprężynowy materac przez który budziłam się obolała jakby ktoś mnie pobił, ale znajomy polecił mi, żeby kupiła sobie materac termoelastyczny, który idealnie dopasowuje się do ciała, ja sprawiłam sobie http://materace.sklep.pl/product_info.php?cPath=42&products_id=154 i teraz śpię jak dziecko i wstaję o niebo bardziej wypoczęta niż przedtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irararara
Angelina.... Byłam na tej stronie i muszę powiedzieć, że ofertę mają naprawdę niezłą. Chyba się skuszę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12121213
Myślałam i myślałam nad nowym materacem, aż trafiłam na to forum. Kilka minut temu zamówiłam materac JMB o nazwie Multi 500 classic. Mam nadzieję, że będzie o.k. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maślnakowa_9
Zle dobrałas materac.Moim zdaniem powinnaś pójśc bardziej w strone specjalistycznych materacy,jak np, te pokazane na filmikach www.youtube.com/perfectharmonyTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajcie spamerzy
;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusluc
Przed zakupem materaca warto zasięgnąć fachowej porady-ja w moim mieście Raciborzu ma strefę snu w salonie Rameta-fachowo mi tam doradzili i materac dobrany idealnie. Ale słyszałam, że współpracują oni ze sklepem http://przyjemnysen.pl/ koleżanki mówiłam, że tam też udzielili jej fachowej porady i ceny są przystępne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam problemy z kręgosłupem, w nocy bardzo źle śpię, do tego bardzo często mam korzonki. Mój ortopeda zalecił mi zmianę materaca, bo spałam na sprężynach, zwiedziłam dużo salonów i mętlik w głowie,co wybrać. Znajomi zawsze sobie zachwalali swój materac, mają materac Treenes byłam i wypróbowałam i to było to. Zakupiłam go przez internet na http://e-sklep-materace.pl/MATERAC-TREENES-ZDROWOTNY/materac-zdrowotny-treenes-najlepszy-materac-materac-90-x-200. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluuuska
Co do naprawde dobrego i porządnego materaca to ja polecam dokladnie taką firmę http://heveamaterace.pl/ Znajdzeicie tu dokładnie to czego szukacie jesli chodzi o odpowiedni materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzm9
Źle dobrany materac może narobić więcej szkody niż pożytku. Zobacz może w salonie na Polczyńskiej. Jest duży wybór pomagają wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda zły nie wygodny materac może zaszkodzić naszemu kręgosłupowi, Ja mam już 4 l i jestem zadowolona koleżanka ma fazę wymiany co rok i teraz kupiła bardzo drogi a co za tym idzie wcale nie wygodny, coś wspominała że musi kupić kolejny, ja zawsze kupuje na promocji drogie przeceniają i mam możliwość zakupu wygodnego. Ona zapłaciła 3 tyś zł. śpi na nim 3 mieś i bolą ją co rano plecy chodzi i przeklina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłem sobie najlepszy materac z możliwych na rynku 30 cm głęboki. ( nie ma grubszych) 7,5 cm pianka z pamięcią a reszta też jakaś super pianka. Do tego pokrowiec cool coś tam, lekko perfumowany z mietowym zapachem ( pomaga zasnąć ). Średniej twardości. I bolą mnie plecy i barki :-( Już mam w nosie doradztwa ekspertów ! Teraz pojadę do największego sklepu z łóżkami i wypróbuję każde pod siebie :-) A ten dam komuś. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze i wszędzie to piszę ******** wypoczynek to podstawa. Wiem, co mówię ponieważ mam dyskopatię w 3 odcinkach kręgosłupa- trzech! Ważne jest znaleźć dobrego rehabilitanta, który odpowiednio cię poprowadzi i doradzi odpowiednie pomoce ortopedyczne. Ja ćwiczę regularnie w domu, rehabilituję się i wypoczywam tylko w pozycji leżącej- nigdy siedzącej na materacu i poduszce Viscotherapy, który mi właśnie rehabilitant doradził. Zupełnie inna jakość życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich przypadkach najlepiej sprawdza się odpowiednia ilość i jakość ruchu, nieprzeceniona jest również rehabilitacja, ale podstawa to odpowiedni materac. Ja polecam Materace Visco, bo sama używam. Dawniej miewałam często takie problemy, a od czasu kupna materaca Premium, wdrożenia tych powyższych opcji do codziennego życia, jest o wiele lepiej. No i przede wszystkim nie łykam żadnych prochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawniej równiez spałam na zwyklej kanapie i było ok odkad kupiłam łózko z materacem zaczęlo sie piekiełko zmieniałam materace juz 4 razy - od sprezynowych, lateksowych ,piankowych czy ze strefami i ciagle mam bóle pleców i kręgoslupa dokupiłam materac nakładkowy 4 cm gr i połozylam na ten ostatnio zakupiony własciwy i jest lepiej te wszystkie dzisiejsze wynalazki piankowo bonelowo lateksowo - to nieststy nic dobrego , a płaci sie niemało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może być też kwestia poduszki mnie w którymś momencie zaczął naparzać kręgosłup, co było dla mnie niezrozumiałe- miałam profilowaną poduszkę, z IKEA, myślałam że będzie ok okazało się, że w czasie snu się przesuwam i śpię z głową na tym wybrzuszeniu, które powinno być pod karkiem.... nie umiała się w ciągu dnia poruszać, tak mnie rwało wszędzie więc najpierw wywaliłam tę poduszkę, a później kupiłam prawdziwą ortopedyczną, z wysokim "garbem" na którym układam się już prawidłowo i się skończyły problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, a już myślałam że tylko ja mam ten problem. Po zmianie kolejnej materaca na termoelastyczny bolą mnie ...nogi. w trudny do określenia sposób. Nie mam pomyslu jaki teraz materac mógłby być dobry. Koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, a już myślałam że tylko ja mam ten problem. Po zmianie kolejnej materaca na termoelastyczny bolą mnie ...nogi. w trudny do określenia sposób. Nie mam pomyslu jaki teraz materac mógłby być dobry. Koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkąd śpię na termoelastycznym strasznie bolą mnie plecy, a teraz doszedł jeszcze ból całej pupy, który pojawi się do pół godziny po wstaniu. Wcześniej spałam na poduszce ortopedycznej, ale odstawiłam ją , ale nie nie pomogło, Czuję się jakby ktoś mnie pobił kijem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna94
Ja osobiście polecam materace Framatti. Mój mąż ma problemy z kręgosłupem i śpi na twardych materacach, natomiast ja uwielbiam miękkie,w których się wprost zapadam. Framatti oferuje materace dla par każda połowa może mieć inną skalę twardości. Materace są w dosyć wysokich cenach, aczkolwiek często można trafić na promocje i dla takiej jakości naprawdę warto. Mąż nie narzeka na żadne bóle i oboje wstajemy wypoczęci :) Dla zainteresowanych polecam przejrzeć ich stronkę www.framatti.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym pomysłem jest nie zarzucać ćwiczeń, ale wykonywać je starannie i może na początku pod okiem trenera. Potem można zapisać sie na masaże i zmienić materac, na którym się sypia. Ja polecam swoim pacjentom Viscotherapy ze zmienną twardością, dobrany indywidualnie, by wspomagać ciało podczas wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź dobrego masażystę/chiropraktyka w swojej okolicy, który wymasuje ale też odpowiednio nastawi zrotowane kręgi. Dobrym pomysłem jest też zmiana materaca na profesjonalny, odpowiednio dopasowany do indywidualnych dolegliwości. Ja z reguły polecam pacjentom Viscotherapy - wg mojej obserwacji jest najlepszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja natrafiłam na dobry materac Viscotherapy i spokojnym sumieniem mogę go polecać. Natomiast wcześniej używałam za twardego, kupionego w sieciówce i to nie było to. Często budziłam się jak po jakichś torturach. Myślę, że najlepiej testować i dobierać indywidualnie z pomocą ekspertów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie, moze potrzebna ci porzadna rehabilitacja kregoslupa? jesli nie wiesz gdzie sie zgłosić, poczytaj o metodzie McKenziego - http://www.mckenzie.pl/ , bardzo ciekawa. I dziala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może te bóle wynikają z jakiejś wady pleców? Może to lekarz powinien ocenić, ja chodziłam na rehabilitację do http://kurpias.pl/ teraz jest już wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że w terapii kręgosłupa równie istotną rolę co ruch, odgrywa jakościowy wypoczynek. Ważnym jego elementem jest miejsce, w którym śpimy - nie może to być składana sofa, wersalka czy inny wynalazek. Kiedy ma się problemy z kręgosłupem lub chce się ich uniknąć w przyszłości, należy wręcz sypiać na dobrej jakości materacu. W naszej pracowni testowaliśmy przeróżne materiały i najlepiej sprawdza się pianka wykorzystywana do produkcji materaców Viscotherapy Art Medic. Te właśnie materace i poduszki ortopedyczne polecamy naszym pacjentom -są one, jak wspomniałem - bardzo ważną częścią terapii kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×