Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość dziabnął skubany babcię

Mam kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet nie wiesz na co
chorujesz :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziabnął skubany babcię
Ewa dzięki :) własnie czytam ciekawa jestem w jakim czasie od ukąszenia kleszcza można stwierdzić boleriozę w krwi ? wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeewa
Z ta choroba to jest nieciekawie. O ile szybko kleszcz byl usuniety i prawidlowo do tego to jest male ryzyko,ze wpuscil te swoje toksyny ale gwarancji nie ma. O ile nie zrobi sie rumien to mozna miec nadzieje,ze nie byl zarazony i nie wszczepil boreliozy ale na to tez nie ma gwarancji. Nieraz jest tak,ze nie ma rumienia a czlowiek jest chory, Zapytaj na tamtym forum,warto,oni sie na tym znaja. Ja osobiscie dla pewnosci przeleczylabym sie antybiotykiem bo nigdy nic nie wiadomo przy tej chorobie. Samo jej zdiagnozowanie jest trudne a lekarze nie za bardzo potrafia ja leczyc. Ciesz sie,ze kleszcz zostal zauwazony bo nieraz jest tak,ze ludzie nigdy nie maja swiadomosci,ze ugryzl ich kleszcz a po wielu latach siadaja stawy i nikt nawet nie bierze pod uwage borelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzcie co znalazłam
strzykawkę do pozbywania się kleszczy i ich wydzielin, ponoć cały zabieg trwa 2 minuty i pomaga także na ukąszenia po komarach, osach itp. :) http://www.aspivenin.pl/produkt.html ciekawe ile to kosztuje, plastikowa rzecz, to chyba nie drogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrowcia9
witam. ja zacjorowalam na bolerioze i wogole nie bylam tego swiadoma. usunelam kleszcze w calosci przeciagu 2 godzin od ugryzienia i tak okazalo sie ze jestem zarazona a nie mialam rumienca ;( poszlo mi to ogromnie na stawy odebralam wyniki badan i w 2 dni trafilam do szpitala z ogromnymi obrzekami konczyn i ich sztywnieniem. a teraz czeka mnie dardzo dlugie leczenie. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaa
A jakie robilas badania? Ile czasu od ugryzienia zaczelas sie zle czuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotek
jestem mama dziewczynki u ktorej wykryto bolerioze jutro jade po wyniki nie wiem iszukam pomocy do kogo sie zwrocic ma miec badanie powtorna za trzy tygodnie ale nie wiem czy poeinnam tyle czekac gdyz do tej pory mimo usinych prob i prózb sama doprowadziłam do zdiagnozowania co corce dolega pewnie do tej pory corka nie spała by po nacach gdyz miała bardzo silne bole głowy to samo było tez na dniu bardzo prosze o kontakt gdyby mogłby mi ktos pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość np. u mnie na Mazurach jest du
"BORELIOZA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrowcia9
Witam. Zgubiłam sobie to forum:( no ja bardzo puźno zaczełam sie leczyć praktycznie to był już ostatni moment z tego co mówili lekarze to mogłam z tym chodzić nawet kilka lat. Na leczenie trafiłam przez reumatologa bo kazano mi zrobić badania bo siada mi staw kolanowy i sie okazało co jest za kilka dni był już szpital po odebraniu wyników. Teraz po 4 miesiącach od leczenia często bolą mnie stawy zwłaszcza te które były zaatakowane opuchlizną. Teraz bedę robić kolejne badania. Jak ktoś chce się coś wiecej dowiedzieć to pisać na meila. Pozdrawiam wszystkich :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zibi48
Witam wszystkich - odnośnie boleriozy to polecam panią D. Beata z Krakowa Kowalska-Werbowy e-mail < bb.werbowy@poczta.onet.pl moja żona się u niej leczy na tę chorobę pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azulugulu
dziadostwo. Choruje tesciowa, chociaz kilka dni po ukąszeniu zaardynowano jej ahntybiotyk. Borelioza cięzko schozi, rzuciła sie jej na stawy, kobita pół roku praktycznie nie chodziła pomimo leczenia. Dopiero po kilku miesiącach leczenia szpitalnego jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim...
Borelioza, a nie bolerioza... :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomka 1
Czy ktoś chorował na borelkę i się wyleczył jest teraz zdrowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
ZApiszcie sobie tego emaila , ktory podal Zibi 48, na wszelki wypadek. Ta lekarka , o ktorej on pisze, to jedna z nielicznych w Polsce co umie leczyc borelioze. Oby sie nigdy nie przydal,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomka 1
Nawiązałem już z nią kontajt mam się spotkać z nią. Twierdzisz , ze jest dobra leczyła cię. Pomogło Ewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka28
ja chorowałąm, 2 tygodnie brałam w szpitalu dożylnie silny antybiotyk, minęło od tego czasu 4 lata i jest ok, nic mi nie dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomka 1
Gdzie się leczyłaś, kto cię prowadził jako lekarz i jakie leki Ci podawano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---basiaxcz
Napiszcie gdzie się leczycie, co bierzecie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xksik
Akurat łatwa do wyrycia....hahaha..Zapewniam cie ze nie jest to takie proste,to ze tobie wyszło od razu nie znaczy ze wszytskim od razu wyjdzie.. Choruje na dziadostwo kilka lat i wiem co mowie jesli chodzi o diagnozowanie...Raz wychodziły dodatnie a raz ujemne, a ciagle byłam chora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Borelioza jest bardzo trudna do wykrycia, dobrze jak po ugryzieniu pojawi sie rumien, wtedy sprawa jest jasna. A jak go nie ma? A jak ludzie nie widzieli u siebie kleszcza? Po latach odzywaja sie dziwne objawy a lekarze nie biora borelki pod uwage, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowcia9
Witam tak czytam co piszecie i wkoncu musze sie właczyc bo sie nawzajem wprowadzacie w błąd. Borelioza to choroba nie jest tak prosta choroba do zdiagnozowania jezeli nie ma sie objawów a wynik dodatni na przeciwciała boreliozy mogą wyjść nie koniecznie bedąc zarażonym, wystarczy że ma ktos jakiekoliwek reumatodalne zapalenie stawów i moga na ogólnych badaniach wyniki dodatnie. Robiąc badania żaden lekarz nie powinien sie sugerowac tylko badaniami Igm Igg powinien zlecic wykonanie weryfikacje badana testem WaterBlot jest to bardzo szczegółowe badanie a wielu lekarzy pomija taka weryfikacje. Ja byłam zarażona chodziłam jakies 3 lata i żaden lekarz niawet nie pomyslał ze to moze być borelioza choc nagle pojawiły sie problemy ze stawami i tak mnie leczili ze doczekałam sie 3 stadium choroby. Teraz po leczeniu ogolne wyniki na wykrycie przeciwciał nadal wychoda dodatnie jednak dwu krotnie robiłam weryfikacje wyniku i wyszły ujemne. A wiec ważne jest aby samemu sie jak najwiecej na ten temat dowiedziec wypytujac lekarzy lub wykorzytując internet bo ja trafiłam do kiepskiego lekarza i nic mi nie wytłumaczył :/ Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomka 1
Wszystko co piszecie o borelce jest prawdą. U jednych jednoznacznie można ją stwierdzić a u innych nie. Nikt jednak nie odpowiada jasno chorowłem /Lam i jetsm zdrowy /a. Nikt też nie powie kto konkretnie go leczył? Boicie się czy co? Czy kogoś leczyła doktor Werbowy? Jakie maił efekty leczenia? :Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Dzieki Bogu narazie nie bylam chora na borelioze, chyba nigdy mnie nie dziabnal kleszcz. Chyba? bo do konca nic nie wiadomo. W podanym wyzej linku sa namiary na lekarza z innego forum, mimo,ze nie chorowalam wiem duzo na ten temat i chce WAm tylko pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowcia9
Tak chorowałam wogóle tego nie ukrywam już to kiedyś tutaj napisałam bardzo to odchorowałam podobno jestem zdrowa mówię podobno bo mówię wdług tego co widze z analityki jednak u mnie są bardzo konkretne skutki uboczne uciążliwe bole nogi i rekęki czyli stawów bezpośrednio opuchnietych w momencie ujawnienia sie pierwszych objawów i od pół roku bardzo uciążlywy bol kręgosłupa do tego stopnia że ja w wieku 24 lat przez 2 tygodnie praktycznie nie chodziłam. Ja lecze sie u nas w poradni chorub zakaznych jakis podżędny lekarz ale ogolnie prowadzi mnie teraz pani dr reumatolog z Krakkowa dr Bucka to ona skierowała mnie na badana i teraz prowadzi leczenie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna77
Ja wlasnie dowiedzialam sie ze jestem chora, nie wiem do jakiego lekarza sie najlepiej zglosic. Ktos pisal o dr Bucka, ale moze jakies bardziej dokladne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowcia9
Witam Anna77 Aniu nie wiem skad jestes ale jezeli z okolic krakowa lub Krakowa to zabierz skierowanie do poradni chorób zakaźnych i pasozytniczych i tam pracują najlepisi specjaliści w tej chorobie. Jezeli to zgłoś sie do jakiej kolwiek poradni chorób zakażnych i tam ci wszystko wytłumacza i pokieruja. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta19
witam ja tez niby chorowalam na bolerioze niby bo naprawde jest ciezko ja zdiagnozowac najlepsze badanie to genetyczne ja lezalam w szpitalu juz w bardzo ciezkim wstanie a zaczelo sie od zwyklego bolu glowy pozniej byly nie do zniesienia na dodadek doszlo do porazena nerwu twarzowego niezbirnosci konczyn dolnych i zapalenia opon mozgowo-rdzeniowych zrobili mi tylko pounkcje i badanie posiewowe ale ono tak naprawde nie daje 100procentowej pewnosci tylko 30 dlatego trzeba zrobic badanie genetyczne ja zrobilam po roku i wyszlo ze nie chorowalam na bolerioze teraz mam duze problemy ze zdrowiem gduz bralam silne antybiotyki na bolerioze nie zycze tego nikomu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna77
Kilka dni temu poszlam do kliniki chorob zakaznych i pasozytniczych w krakowie. Trafilam na mlodego lekarza. Pokazalam mu wyniki (z obu testow ELISA i WB-na jednej kartce papieru-oba wyniki pozytywne), a on na to ze to sa wyniki tylko z testu Elisa i trzeba to potwierdzic za pomoca WB. Czytalam wiele negatywnych opini o tej klinice i jak sie okazalo ma to potwierdzenie. Jak mozna sie leczyc u kogos kto nawet nie potrafi odczytac wynikow. Oczywiscie poradzono mi abym zaprzestala branie lekow, jakie mi przepisal inny lekarz i poczekala jakis miesiac aby powtorzyc wyniki, a wtedy mozna zdecydowac o dalszym leczeniu, no ale jak mozna wierzyc takiemu lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×