Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość huver

bolesne miesiączki

Polecane posty

Gość huver

mam 17 lat i od roku mam niesamowicie bolesne miesiączki. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcę Cię martwic ale miałam to samo :( i to z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej nic mi nie pomagało nawet TRAMAL na bazie morfiny pomogły dopiero tabletki anty odkąd je zazywam nie wiem co to ból podczas okresu :) tzn lekko boli ale 2 ibupromy pomagają a kiedyś mogłam ich naraz 30 połknąc i nic nie pomagały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech ci lekarz przepisze ketonal forte 100 mg powinny pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę ,że powinnaś się porządnie przebadać i gina. Takie nagłe zwiększenie bólu może być spowodowane jakąś chorobą. Mnie na ból wystarcza ibuprofen forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja miałam całe życie bolesne miesiączki i to takie, że szok. Odkąd zaczęłam brać castagnus. Jak ręką odjął pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkii
Ja też miałam bardzo bolesne miesiączki ale po urodzeniu dziecka nie boli nic a nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka szczupla
ja mam to sAMO! biore zastrzyki TRAMAL FORTE-od tabletek pamietaj bedziesz miala zjechany zoladek!!!!! tramal pomaga ale walsnie w zastrzykach, bo tabletek zazarlam sie w zyciu full i wymiotywaalm je niestety.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huver
czyli powinnam udać się do lekarza.. na ból praktycznie nic mi nie pomaga. moge wziąc 3 ibuprofeny, czopki, a tu nic. oprócz tego bólowi towarzyszy silna biegunka i cały dzień spedzam praktycznie w toalecie z wielkim bólem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaT
Witam:) Kobietki nie chcę was straszyc ale... bolesne miesiączki często są obiawem poważnej choroby...endometriozy:/ Niestety ja także miałam takie @...chciałam coś z tym zrobić ale mój były gin od razu dał mi tabletki anty...niestety nie jest to lekarstwo...ostrzega. Dziś mam 23lata i endometrioze. Lecze sie orgamentilem..narazie. Niestety czeka mnie laparoskopia. Ta choroba prowadzi do niepłodności. Moja rada...wybierzcie sie do dobrego gina..najlepiej do przychodni przyszpitalnej (nie płaci sie za wizyte u dobrego specjalisty:) Nie polecam prywatnych gienków...biora kase i nic wiecej...oczywiście bywają wyjątki...pozdrawiam i mam nadzieje ze nikogo nie przestraszyłam tylko uświadomiłam troszeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka szczupla
no ja nawet sugerowalam doktorowi ze moze byc to endometrioza ,ale on powiedzial [i inny lekarz tez] ze to nie endometrioza i po 2 dzieci samo przejdzie:/ mialam tez robione usg dopochwowe i nic nie wykazalo-wszystko jest w porzadku, chociaz ja sie tak nie czuje,. do GOSI T lub innej dzieczyny u ktorej stwierdzono endometrioze-jakie badania stwierdzily wystepowanie tej choroby? na podstawie jakis wycinkow czy badan hormonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka szczupla
moze pytanie poprzedniczki nie do mnie, ale tez odpowiem:) moje krwawienia trwaja 6 dni,-7 dnia tylko troszke przybrudzen jest. najgorszy jest 3 i 4 dzien-leje sie doslownie jak z cebra,czuje, jak strzepy wylatuja[przepraszam za doslownosc w opisie] .ogolnie okres mam obfity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka szczupla
bol-jest trwaly ,taki sam przez 6 godzin i nie pomaga ani zmiana pozycji ani gorace i zimne oklady ,[jedynie na sekundke]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii cooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka szczupla
chcialam dodac ,ze dosyc pozno dostalam 1 okres-8 klasa szkoly podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milutka 15
Moja kuzynka też miała z tym problem. Miała zawsze niesamowite bóle pierwszego dnia. Od jakiś kilku miesięcey trenuje taniec brzucha i jej bóle podczas miesiaczki bardzo znacznie sie zmniejszyły. Już nie zwija się z bólu Ostatnio nawet żadej tabletki przeciwbólowej już nie musiała brać Nie wiem czy to jest w jakiś sposób ze sobą powiązane...ale takie są fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka szczupla
czy ktos moze doradzic ?bardzo by mi zalezalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałam wczesniej.. mi pomógł castagnus, lek roślinny bez recepty a co najważniejsze dość tani. Przedtem podczas miesiączek zwijałam się z bólu, ketonale, diclofenaci, uzywalam leków przeciwbolowych na receptę. Po prostu ogromny ból i to od 14 roku zycia do 24 roku czyli teraz. Z 3 miechy temu aptekarka doradzila mi castagnus. Zaczelam brac bez entuzjazmu. Po miesiacu szok. Okres przyszedl niespodziewanie( przedtem juz pare dni wczesniej wiedzialam ze idzie z powodu ogromnych boli i skurczy), nic mnie nie bolalo, w ogole nie odczulam tego okresu, serio, od tej pory nawet jednego ibupromu nie potrzebuje przy miesiaczce. . Ja odczulam roznice, tym bardziej ze wczesniej na to lekarze faszerowali mnie pigulami anty i srednio dzialalo. Ide teraz z psem, ale jakbyscie dziewczyny mialy jakies pytania to odpowiem potem, to nie jest zadna reklama ani nic, po 10 latach comiesiescznych cierpien mam wreszcie spokoj to sie dziele radoscia:) I jeszcze jeden jest fajny skutek. Mianowicie, jak przedtem przed okresem mialam straszny PMS i byla przehumorzasta, tak teraz nie mam juz hustawki nastrojow przez castagnusa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała_Mysia
niestety ja też wiem, co to są bolesne miesiaczki... nie pomagają mi żadne tabletki przeciwbólowe... nawet Ketonal Forte! Nawet chodziłam z tym problemem do ginekologa i oczywiście dostałam leki hormonalne, po których zrobiło się jeszcze gorzej! :( ciepłe okłady również nie dają żadnych rezultatów... coraz częściej podczas tak silnego bólu tracę przytomność... dostając zastrzyki domięśniowe lekarz mnie przestrzegał, że można się od nich uzależnić, bo są na bazie narkotyku... czy jest coś jeszcze co może mi pomóc w zwalczeniu tak silnego bólu??? proszę o pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Ciepłe okłady absolutnie nie wchodza w grę, bo powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększenie krwawienia. Czytałam, że ból miesiączkowe zmniejszają ćwiczenia. Potwierdzałaby to wypowiedz Milutki. Jest jeszcze jeden sposób, mnie pomagał, choc nie miałam tak bolesnych miesiaczek. Łyżkę kminku zalewamy pół szklanki wrzątku. Jak wystygnie, wypijamy. Uwaga - wyjątkowo paskudny smak, ale kminek działa rozkurczowo. Możecie spróbowac, na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj znam ten ból
koszmarny, do tego plus w pakiecie ;) biegunka, straszne wymioty, gorączka, drgawki, dreszcze :o po takim dniu o 3 kg mniej mnie :p i w dodatku dzień wyjęty z życia, bo nie da się w takim stanie nigdzie wyjść, a żadne tabletki nie pomagają ALE wyczytałam tu gdzieś na kafeterii że pomocne są ćwiczenia fizyczne więc przez miesiąc eksperymentalnie ćwiczyłam brzuszki - 60 dziennie - BINGO !!!! po 14 latach taka ulga :):) Rewelacja, w tym miesiącu nawet się nie zorientowałam, że to już ten termin nadszedł :D to niesamowite jak ćwiczenia regulują wszystko tam w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj znam ten ból
acha, przypomniało mi się jeszcze, że brałam kiedyś kapsułki z olejem z wiesiołka, też bardzo pomaga, ale drogo wychodzi, nie stać mnie, więc musiałam zrezygnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podsumowanie
tabletki anty ketonal forte castagnus urodzić jedno, dwoje dzieci ;) taniec brzucha :) ćwiczenia fizyczne łyżkę kminku zalanć pół szklanki wrzątku, ostudzić, wypić kapsułki z olejem z wiesiołka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może macie
jeszcze jakieś patenty ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ja sie dolącze
tak samo się czuję w czasie okresu jak karolinka szczupla, tez mam rozwolnienie, dreszcze, ostatnio w sklepie jak bylo goraco, malo nie zemdlałam, na łózku zwijam się z bólu, moge cały dzień przeleżec i przespać, a z bólu łzy cisną mi się same do oczu. czasem jest lepiej czasem gorzej. Najgorszy jest pierwszy dzien, czasem drugi, zawsze 3. Różnie się układa,są chwile ze w ogole o okresie zapominam i wtedy jestem szczesliwa. moje sposoby to -2 tabletki ibupromu- czasem dzialaja, czasem nie, jednak nie przedawkowuje bo sie boje o watrobe, jak nie zadzialaja to dalej cierpie. - cieply prysznic, lub kąpiel, nie zgadzam się,że zwiększa krwawienie, robie to od czasu liceum, a kończe juz studia, i przynosi mi to ulgę. Zatykam korek w wannie, i leje wode prysznicem na siebie, dokladnie na brzuszka, gdy naleci tyle ze mi go zakryje to wtedy sobie leze, i to na prawde pomaga. Aha, używam tampona:) -trzeci sposob, troche kontrowersyjny jak dla niektorych- sex. Namówił mnie kiedyś chłopak na niego, jak bardzo cierpialam, bo wyczytal gdzies ze to działa. Mialam opory, ale skoro to on wyszedl z inicjatywa, to się zgodzilam(jestesmy ze soba ponad 4 lata)rzeczywiście, zadziałało, chodzi tu o orgazm, nie tyle co sam sex. kilkanaście skurczy przyjemnych, a potem totalne rozluźnienie i na pare godzin spokoj:) poza tym uwalniaja się endorfiny, czyli naturalna morfina:) - po czwarte: magnez (może być w falvicie), rumianek - po piąte: dieta- od owulacji raz unikalam soli i tluszczy,i cukru bo gdzies tak wyczytalam. Trochę zadzialało, niestety to nie dla mnie, ciezko mi wytrwać te 2 tyg. Piersi nie bolały i ból był miejszy w czasie menstruacji. To są sprawdzone przeze mnie sposoby. Może nie działąją w 100%, że ból odejmują od razu cały, ale pomagają przetrwać. Jest dużo lżej, bez tego bym chyba zdechła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj znam ten ból
moze ja sie dolącze --> :D przepraszam, nie mogę się powstrzymać ;) bo kiedy miałam te moje boleści, to dosłownie wyłam z bólu i tarzałam się po podłodze, marząc o szybkiej śmierci... żeby tylko przestało boleć, żeby tylko przestało boleć !!!! Ból tak silny, że niemal odbiera rozum. Jakby mi w tym czasie podszedł facet, choćby na odległość paru metrów - zabiłabym :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ja sie dolącze
hheeh, no on się na ogol do mnie nie zbliza, bo wie czym to grozi, siedzi zazwyczaj w drugim pokoju i sie do mnienie odzywa, bo każde zakłocenie mojego spokoju, może grozić tym ze puszcze pawia;) ale to bylo dla mojego dobra, poprzedzone rozmowami, i w momencie gdy bol troszke zelzal.( u mnie ma to charakter skurczowy). no i NIGDy nie mam ochoty na sex wtedy (wiec rzadko tą metode stosuje;) ) ale po przemysleniu pozytywnych skutków przełykam to jako niedobre lekarstwo;).a na prawde dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ja sie dolącze
a jak macie ze spaniem? czasami jak mnie w nocy chwyci to w ogole nie spie, tylko się zwijam. Chwilami przysypiam, ale to taki plytki sen, i bardzo męczący, co chwilę przerywany. A od tego zmęczenia, aż mi sie w głowie mąci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIA 13
HEJ!MI POMAGA NUROFEN ULTRA FAST I PIJE GORACA HERBATE MIETOWA...MI POMAGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 24
Bolesne miesiaczki mhm temat nierozlaczny mojemu zyciu. Kazdy miesiac przezywalam to samo ogromny bol do takiego stopnia ze mdlalam wymiotywalam a do tego nic do mnie nie docieralo. Od bolu brzucha mialam jakies 10 min zeby bezpiecznie dostac sie do domu bo albo mdlalam albo moglam zasnac z bolu. Żadne domowe metody nie pomagaly a tym bardziej tabletki. Póki co ciązy tez jako co nie planowalam. Naszczeście uratowaly mnie tabletki ketonal forte i teraz jak tylko czuje ze ciocia stoi za rogiem polykam jedna i bol znika To one uratowaly mi zycie polecam wszystkim zeby zaraz poprosily ginekologa o nie bo na bol mysle ze szkoda czas marnowac Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×