Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Net ulg

Celiakia - jakie mialyscie objawy?

Polecane posty

Gość Net ulg

Jak w tytule. Podejrzewam u siebie chorobe trzewna a pytanie kieruje do tych, u ktorych wykryto chorobe jak juz byli dorosli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
Ja wlasnie z chlebem zyc nie umiem. Jezdzi mi po jelitach a jak zjem wiecej to czuje się jakbym polknela cegle. Warzywa, salatki, owsianki, ryz, kasze zdecydowanie lepiej syca moj glod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
Nheaven - napisz cos wiecej. Jakie masz objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nheaven
Trądzik - doskwiera mi chyba najbardziej (nastolatką nie jestem), gazy - jeszcze po białym chlebie czuję się dobrze, ale jak zjem coś z mąki pełnoziarnistej to czuję się po prostu fatalnie, dokładnie - worek cegieł w żołądku. I mam nietolerancję mleka, pół roku temu jak robiłam badania wyszła mi anemia, niemalże coraz jak robię takie badania to brakuje mi czerwonych krwinek, żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nheaven
Net ulg a wcześniej jadłaś chleb? Długo przestawiałaś się na dietę bezchlebową żeby czuć się sytą bez niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
Z tym chlebem to nawet nie zauwazylam kiedy zaczelam go jesc mniej. Po prostu - mialam ciekawsze rzeczy do jedzenia, po ktorych czulam się znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nheaven
Ja gdy tylko odstawiam chleb czuję się na prawdę fatalnie, zero siły do życia, już nie mówiąc o koncentracji (sesja!). Próbowałam z chlebem bezglutenowym, niestety w ogóle mnie nie syci. Dlatego dietę zamierzam rozpocząć w przerwie międzysemestralnej. Dopiero teraz do mnie dotarło, że to jedyna droga do normalnej cery, chciałabym nacieszyć się swoją urodą zanim będę mieć zmarszczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
A nie probowalas np. Jesc owsianki zamiast chleba albo chociaz inny rodzaj chleba? Kiedys tez myslalam, ze bez chleba nie moge się najesc ale się mylilam I to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nheaven
Hej, od dziś zaczynam eksperyment z chlebem orkiszowym pełnym (bez żyta i pszenicy, które mi szkodzą) :) Wolę nie robić sobie wielkich nadziei, że od razu cały problem zniknie, ale mam dobre przeczucia, że dużo się poprawi :) Bo jeśli będzie trzeba to przejdę całkowicie na dietę bezchlebową, bardzo mnie podniosłaś na duchu, że jednak można go nie jeść i nie czuć ciągle ssania w żołądku, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nheaven
Hej, od dziś zaczynam eksperyment z chlebem orkiszowym pełnym (bez żyta i pszenicy, które mi szkodzą) :) Wolę nie robić sobie wielkich nadziei, że od razu cały problem zniknie, ale mam dobre przeczucia, że dużo się poprawi :) Bo jeśli będzie trzeba to przejdę całkowicie na dietę bezchlebową, bardzo mnie podniosłaś na duchu, że jednak można go nie jeść i nie czuć ciągle ssania w żołądku, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
Nie ma za co. Mam nadzieje, ze eksperyment się powiedzie. Ja teraz to mam ssanie jak zjem chleb i nie jest to zoladek tylko jelita. Nieprzyjemne uczucie. Dzisiaj zrobilam dwa badania krwi pod katem celiakii, zobacze co wyjdzie. Tez mi wszystko jedno bo i tak lepiej się czuje jedzac malo glutenu albo wcale ale wole miec diagnoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nheaven
Wiesz, trochę ostatnio o celiakii czytałam i ludzie mają znacznie gorsze objawy od uczucia ciężkości w żołądku, więc całkiem możliwe, że nic Ci nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
No niestety mam wiecej objawow - zmeczenie, depresja, zanik miesiaczki, afty, jazdy w jelitach, nietolerancja laktozy, czeste wzdecia, wysoki cholesterol, zespol jelita drazliwego, cuchnace gazy, luzne stolce. A ty jakie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
No niestety mam wiecej objawow - zmeczenie, depresja, zanik miesiaczki, afty, jazdy w jelitach, nietolerancja laktozy, czeste wzdecia, wysoki cholesterol, zespol jelita drazliwego, cuchnace gazy, luzne stolce. A ty jakie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak Twoja tarczyca
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest z kafe że ostatnich
wypowiedzi pod każdym tematem nei widać?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w normie to znaczy?
jaki masz wynik TSH i kiedy ostatnio robiłaś badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde znowu nie widać
nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Net ulg
Nie wiem lie tsh mialam. Jaki to ma zwiazek? Pytam bo moja mama ma problemy z tarczyca, miala guzy I przeszla operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli ktokolwiek w Twojej
rodzinie miała problemy z tarczycą, to tym bardziej poszukaj tego wyniku i napisz kiedy go robiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podejrzenie o celiakię i przez miesiąc byłam na diecie bezglutenowej. Nie ukrywam, że początkowo był to duży problem, ponieważ nie mogłam znaleźć sklepów z takimi produktami, ale wiem, że teraz jest zdecydowanie łatwiej. Są nawet targi gastronomiczne jak FOOD-to-GO w Gdańsku, które odbywają się w lutym, gdzie można spotkać się z ekspertami i znaleźć produkty bezglutenowe. To zdecydowanie ułatwia przejście na dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dowiedziałam sie w wieku 40 lat,ze mam celiakię.Spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba.Nie mogę sie cały czas z tym pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, potrzebuje waszej opini, wiem ze nie jestescie lekarzami ale wiem rowniez ze czasami osoby chore na celiakie maja o tej chorobie wieksze pojecie niz co niektorzy lekarze. Chodzi o to ze ostatnio robiłam badania i nie wiem co oznaczaja wyniki a nie predko zobacze sie z lekarzem, szukalam na necie ale nie znalazlam w takich jednostkach jak mam. Moje wyniki to: P/c. p .transglutaminazie tkankowej: P/c. anty-tTG IgA: <2 RU/ml P/c. anty-tTG IgG: 0,08 Ratio Wczesniej miałam robiona gastroskopie ale w innym celu i tylko zoladka i wyszla ok. Jak sie urodzilam to umieralam rodzicom, dostalam diete bezglutynowa i bezlaktozowa i lekarze bez badan stwierdzili celiakie lub jakies niedorozwiniecie jelit (bylo to 24 lata temu bo tyle teraz mam). Potem jakos przez pomylke zjadla cos z glutenem i nie mialam ostrych obiawow wiec stwierdzono ze "wyrosłam" z tej choroby, aczkolwiek pamietam ze bardzo dlugo bolal mnie brzuch np po mleku a po jednej łyzce budyniu mie skrecało. Potem tez byly pewne momenty ze bolal mnie brzuch i nie wiedzieli co mi jest i przechodzilo, wyciety mam wyrostek. Obecnie sytuacja wyglada tak: mam 24 lata od 8 lat ostro walcze z niedoborem zelaza bez skutecznie, probowalam juz wszystkiego. Mam juz dosyc tej anemi. Mam takie objawy jak: brak siły i energi, potrzebuj***ardzo duzo snu, czesto miewam popoludniowe drzemki, jestem rozkojarzona, szybko sie mecze. Jestem osoba wesola bardzo ale czasami kiedy jestem zmeczona zwlaszcza to p*****ly doprowadzaja mnie do placzu. Ostatnio nawet zdazylo mi sie spac 2 razy ze schodow ze zmeczenia i nieuwagi. Jakis czas temu mialam tak ze nad ranem budzil mnie silny bol brzucha. Prosze napiszcie co o tym uwazacie, czy moze ktos cos mial podobnie? nie wiem co myslec Z gory dziekuje jezeli ktos to wogole przeczytal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostry ból brzucha, zdiagnozowali mi niby celiakię, ale po 3 latach okazało się że o tylko nietolerancja. Kupiłam tez specjalnie automat do wypiekania pieczywa z panasonica bo groziła mi całkowicie inna dieta . jak się okazało to tylko nietolerancja więc się przebadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje wyniki są ujemne ale badania i tak są niekompletne. Należy jeszcze zrobić badanie poziomu przeciwciał IgG i IgA przeciwko endomysium mięśni gładkich (EmA) we krwi i przeciwciała gliadynowe AGA w klasie IgG i IgA we krwi. Badanie Ema stosuje się w diagnostyce celiakii i nietolerancji glutenu i jest uzupełnieniem badań, które wykonałaś. W niektórych przypadkach jednak badania krwi na obecność przeciwciał wychodzą prawidłowo, jednak nie wyklucza to choroby. Możesz zrobić badania genetyczne, które wykażą Twoje predyspozycje do choroby. Więcej informacji możesz przeczytać np. tu http://celiakia-badanie.pl/testy-genetyczne/. Jeśli potwierdzą one genetyczną predyspozycje do choroby, a masz objawy takie jak w przypadku celiakii to będziesz mogła dalej działać przede wszystkim w kierunku wprowadzenia odpowiedniej diety, która w znacznym stopniu poprawi stan samopoczucia. Jest jeszcze opcja biopsji jelita, która określa stan kosmków jelitowych, ale jest niekonieczna jeśli będziesz miała pozytywny wynik przeciwciał w klasie EMA i pozytywny wynik testu genetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako dziecko miałam dość typowe objawy - ból brzucha, wymioty, nudności, ale lekarz nie wiedział że to celiakia. Jako dorosła kobieta dokuczała mi anemia, wypadanie włosów i nieregularne miesiączki już nie mówiąc o wzdęciach po każdym posiłku :( :( w końcu trafiłam do dietetyczki która poleciła mi test dna na celiakie (mialam do wyboru to lub zwykle badanie krwi i biopsje brrrrr). no i okazało się ze to celiakia. Od tego czasu czyli jakieś 3 lata jestem na diecie bezglutenowej ichoć trudno ją utzymać to czuje się o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie pytania dotyczące celiakii, możecie porozmawiać na czacie z kimś kto zna się na rzeczy www.testdna.pl/celiakia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja miałam rózne, najpierw jako dziecko bol brzucha i biegunki, potem dopiero w gimnazjum chudlam i mialam problemy z miesiaczką. lekarka mowila ze to normalne w tym wieku... tyle ze zaburzenia menstruacji mialam przez kolejne kilka lat. a jak skoncyzlam studia to zaczął się cyrk z bolem brzucha, nudnościami i wypadaniem włosów. lekarka tym razm podrzuciła mi temat celiakii. poszukałam jak się zbadać bez biopsji - bo rura w gardle średnio mi się podoba. zrobilam test dna na celiakię w domu, potem badanie krwi przeciwciał i jestem od 3 lat na diecie bezglutenowej. objawy celiakii zaczynają ustepowac https://www.youtube.com/watch?v=mhPxz88z77g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×