Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CiekawaDorota28

cera mieszana z anczynkami prosze doradzcie mi krem

Polecane posty

Gość CiekawaDorota28

hej, mam cere mieszana czasem pojawiaja sie na niej naczynka, tomozliwe zebym miala cere naczynkowa-wrazliwa i jednoczesnie taka ktora potrzebuje kremu matujacego?poradzcie mi prosze krem, ktory bedzie matowal a jednoczesnie bedzie dobroczynnie dzialal na naczynka:)dzieki z gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawaDorota28
pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne polaczenie...
moze sprobuj krem naczynkowy na noc a matujacy na dzien? ja dla matu uzywam z garniera,taki zielonkawy w tubce i jest rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawaDorota28
dalej suki, czy ktoras mi pomoze? 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawaDorota28
o, chociaz jedna dzieki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota28 cera mieszana z naczynkami jest cerą trudną w pielęgnacji. Mam podobną i z roku na rok pomimo stosowania różnych kremów do takiego rodzju cery twarz stawała się coraz bardziej różowa i w końcu naczynka zaczęły pękać. Ktoś tutaj na kafeterii poradził mi , abym stosowała witaminę \"C\" w kropelkach. Są dwa rodzaje kropelek na bazie gliceryny i rozpuszczone trochę w wodzie. Od kilkunastu dni stosuję je jedynie na noc zwłaszcza te pierwsze i wiesz co rewelacja ! Twarz przestała być różowa !!! Naczynka jaby się trochę zmniejszały. Witamina C działa uszczelniająco na naczynka krwionośne i powoduje też odbudowę kolagenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiekawaDorota28
dziekuje za odpowiedzi, oczywiscie ktos sie pode mnie podszyl:( ot uroki pomaranczowego nicka:( spadaj podszywaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota 28 jesli masz mieszaną cerę , to w miejscach T pewnie jest tłusta. Najlepiej więc zastosować serum na bazie tych kropli, aby nie tworzyły się zaskórniki i aby buzia się nie świeciła. Uwierz , ja to stosuję i mi pomaga. Rewelacja ! Poniżej podaję gotową wypowiedź pewnej Pani doktor na temat tych kropli i jak zrobić to serum: Serum z witaminą C na bazie kropli Juvit i innych Juvit C/Cebion/Cevikap - witamina C w kroplach dla dzieci Preparaty są oparte na glicerynie, w której rozpuszczona została witamina C w postaci kwasu askorbinowego. Wszystkie są doustnymi suplementami witaminy C dla dzieci. Zawierają to samo stężenie witaminy C czyli 10%. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie można ich było stosować zewnętrznie na skórę. Juvit C i Cevikap zawierają dodatkowo EDTA sodu (wersenian disodowy), co jest plusem, gdyż jako związek ten wiąże metale ciężkie, które mogłyby destabilizować kwas askorbinowy, związek ten jest stosowany powszechnie w kosmetykach. Tak więc cena i dodatek wersenianu przemawiają za Juvitem C i Cevikap. Dodatkowo Cevikap wg. opinii osób stosujących daje lżejsze i mniej tłuste wykończenie w porównaniu z kroplami Juvit C, gdyż zawiera dodatkowo wodę i mniejszą ilość gliceryny. Produkty powinny być przechowywane w oryginalnym pudełeczku, w ciemnym, suchym miejscu. Można je również przechowywać w lodówce. CEBION (Merck KGaA) krople doustne 0,1g/1 ml, 1 fl. 30 ml Skład: 1ml=100 mg kwasu askorbinowego czyli 10% substancje pomocnicze: glicerol=gliceryna cena: 14,06 PLN JUVIT C (Hasco-Lek Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej) krople 100mg/ml, 1 butelka 40 ml Skład: kwas askorbinowy 100mg/1ml = 10% wersenian disodowy 0,5 mg gliceryna 86% do 1,0 ml cena: 8,98 PLN CEVIKAP (Medana Pharma Terpol) krople doustne 100mg/ml - 30ml Skład: kwas askorbinowy 100mg/ml = 10% substancje pomocnicze: wersenian disodowy, gliceryna bezwodna, woda cena: ok.6 PLN Kwas askorbinowy to jedna z form witaminy C, która jest najbardziej skuteczna w zastosowaniu zewnętrznym, ale i najbardziej problematyczna w ujarzmieniu. Kwas askorbinowy w roztworze wodnym jest bardzo niestabilny, szybko ulega rozkładowi i traci swe dobroczynne właściwości jako antyoksydant. Natomiast roztwór kwasu askorbinowego w glicerynie jest kilkakrotnie stabilniejszy od roztworu wodnego, jednak jak już się niektórzy przekonali jego minusem jest tłustość. Witamina C w glicerynie działa łagodniej niż wodny roztwór, nie przenika też prawdopodobnie tak szybko do naskórka jak w przypadku wodnego roztworu. Gliceryna (glicerol) jest składnikiem nawilżającym, który wiąże wilgoć w naskórku. Można spotkać się z uwagami, iż gliceryna w dużym stężeniu może działać wysuszająco, gdyż będzie wyciągać wilgoć z głębszych warstw naskórka zwłaszcza jeśli powietrze jest suche, o niskiej wilgotności. Jednak okazuje się to nie być aż takim problemem. Gliceryna w dużych stężeniach działa okluzyjnie na skórę czyli pokrywa ją warstewką, dzięki czemu działa regeneracyjnie na suchy naskórek, którego naturalna bariera lipidowa została zaburzona. W badaniach wykazano, że regeneracja naskórka po zastosowaniu 100% gliceryny była wyższa niż przy stężeniu 50%, 40%, 10%, 2% i 1% (\"The Lanolin Book\" Udo Hoppe). Tak więc osoby o suchej skórze, mogą stosować Juvit C bezpośrednio na skórę dodając uprzednio na całą buteleczkę ok. 4 kapsułki witaminy E (dokładne infomacje o rodzaju kapsułek podano poniżej). Kilka kropli wystarczy na całą twarz i szyję. Najlepiej nakładać je na lekko wilgotną skórę. Juvit C można też stosować na całe ciało w oryginalnej formie, skóra ciała jest zazwyczaj bardziej przesuszona i lepiej przyjmuje ten tłusty roztwór, poza tym witamina C jest także polecana przy rozstępach, rozszerzonych naczynkach. Gliceryna nie jest składnikiem komedogennym, jednak w większych stężeniach może się zdarzyć, iż będzie zatykać pory. Jest to kwestia indywidualna. Ponieważ Juvit C w oryginalnej formie może być dla większości osób zbyt tłusty, zwłaszcza jeśli miałby być stosowany jako serum pod krem z filtrami, dlatego można go rozcieńczyć. Serum z witaminą C 5% + E (1 lub 2 %) na bazie kropli JuvitC/Cebion - przepis na 10ml serum Potrzebujemy: - Mała buteleczka z ciemnego szkła z zakraplaczem lub dozownikiem kropel czyli identyczną lub mniejszą jak butelka z kroplami Juvit C. Buteleczka musi być wcześniej dokładnie umyta, sparzona, przepłukana wodą destylową i alkoholem, tak aby była czysta i sucha, gdy się zabieramy do robienia serum. - Woda destylowana - Alkohol etylowy lub izopropylowy - Kapsułki z witaminą E w postaci d- alfa - tokoferolu np. * Vitole E-200 j.m. firma: Terpol lub * Tokovit E - 200 j.m firma: Hasco - Lek - Kapsułki z lecytyną Wykonanie: Jednorazowo wykonujemy małe ilości serum np. 10ml, gdyż rozcieńczone wodą, nie będzie już tak stabilne. Serum możemy od razu wykonać w buteleczce, na której wcześniej zaznaczamy kreską poziom 10ml. Można też wykorzystać plastikową miarkę dodawaną do odmierzania leków. - Odmierzamy 5ml Juvit C, - Dodajemy 3-6 kropli alkoholu przy cerze suchej lub do 9 kropli przy cerze tłustej, jeśli ktoś chce alkohol może zostać pominięty. - Otwieramy igłą kapsułkę witaminy E i dodajemy jedną przy cerze tłustej co nam da ok 1% witaminy E, przy cerze suchej można dodać dwie kapsułki witaminy E co nam da ok. 2% witaminy E. - Dodajemy kilka kropli lecytyny z kapsułki przekłutej igłą. - Za każdym razem mieszamy cały płyn. - Dodajemy wody destylowanej do 10ml, wytrząsamy buteleczką. W ten sposób otrzymujemy serum z witaminą C, które zawiera 5% witaminy C oraz 1 lub 2% witaminy E. Serum przechowujemy w lodówce, co przedłuży jego trwałość. Przed każdym użyciem mocno potrząsamy buteleczką, stosujemy je rano pod krem z filtrami lub wieczorem, najlepiej raz dziennie. Serum można stosować na całą twarz i okolice oczu oraz szyję, dekolt, dłonie. Serum będzie trwałe do ok. 2 tygodni, po tym czasie resztki wyrzucamy lub blisko końca 2 tygodnia wykorzystujemy serum do ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow:) troche roboty przy tym jest ale moze wyprobuje:) skoro ma taki efekt! Brayana a jakiego kremu ogolnie uzywasz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche jednak nie moge sie w tym wszystkim polapac:( bo pelno tego podalas nazwy sie roznia te ktore z cenami podalas i pozniej to co mamy juz mieszac:o nie moge sie polapac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używałam kiedyś kremów do cery naczynkowej różnych firm, np.: Soraya, Iwostin, Dr Irena Eris seria Lirene, a ostatnnio Dermika. Efektów jednak nie było, a kremy nie należały do tanich zwłaszcza te ostatnie. A tak ogólnie do cery naczynkowej powinny być to kremy o działaniu obkurczającym naczynia krwionośne (z wit. P, K, wyciągiem z arniki, miłorzębu, oczaru wirginijskiego). To samo jeśli chodzi o toniki. Teraz jednak po zastosowaniu tych kropelek moja twarz zrobiła się jaśniejsza i zdrowsza. Znikają mi piegi i różnego rodzaju przebarwienia. Skóra staje się mocniejsza. Bardzo się cieszę , że ktoś mi kiedyś wspomniał o tych kropelkach, dlatego dzielę się z Wami tymi wiadomościami. Ja osobiście jestem zbyt leniwa , aby robić to serum o którym pisałam. Po prostu kupiłam w aptece dwa rodzaje kropelek Yuvit i Cevikap i stosuję je odpowiedninio na noc i na dzień. Zawierają one glicerynę, więc chronią skórę przed wysuszeniem i nie ma potrzeby , aby stosować dodatkowo kremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brayanka no trzeba bylo tak od razu:) ja tez za leniwa jestem:D i tez raczej kupie te kropelki gotowe:) ale teraz coraz zimniej sie robi to tez nie bedziesz stosowala zadnego kremu przed wyjsciem z domu? a czym te kropelki rozprowadzasz?platkiem? i czy znasz taki krem , ktory posiada to wszystko (z wit. P, K, wyciągiem z arniki, miłorzębu, oczaru wirginijskiego?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setunia, ja nakładam te kropelki palcami. No tak , idzie zima więc pewnie będę stosowała na dzień jakiś krem na naczynka, ale krem tłusty. Teraz to nawet obojętnie jaki krem na naczynka zastosujemy, byleby chronił przed zimnem. Nie pamiętam w którym są te wszystkie składniki o których pisałam , każdy z nich działa ponoć obkurczajaco na naczynka , a są też i inne składniki , które działaja obkurczająco ( teraz nie bardzo mogę sobie przypomnieć). Efekty stosowania kremów są niewspółmiernie mniejsze od kropelek z witaminą \"C\". Wypróbowałam to na sobie. Najważniejsze , aby raz na dobę stosować te kropelki i najlepiej robić to na noc , a na dzień ewentualnie krem. Aha i kropelki te można stosować również pod oczy, tylko uwaga , aby nie zatrzeć oka bo będzie szczypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze jaknajszybciej sobie kupic bno dzis strasznie wygladam:( a u dermatologa bylas kiedys z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cera oj ta cera
moze miałaś na mysli krople juvit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cera oj ta cera
juvit c znalazłam w aptece cena 8 zł ale czy o to chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cera oj ta cera
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość briggitte
hej, bylam przed chwila w aptece. byl tylko Juvit (bez "C") za 9,44zl zobaczymy do cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość briggitte
wlasnie z tym lwem na opakowaniu:) czy na pewno moge je bezposrwdnio wsmarowac w skore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz nie moge sie doczekac kiedy je bede miala;) moze poki co zrobie sobie maseczke jakas z rozdrobniona witamina c lub rutinoscorbinem:o ciekawe czy mozna tak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość briggitte
kwas askorbowy -czyli wit. C - 1000,0 mg wersenian disodowy - 0,5 mg gliceryna 86% - do 1,0 ml czyli to samo:) juz wsmarowalam. nawet przyjemne. tez mam skore ni to mieszana ni to sucha. jak mi pani robila kiedys badanie takim czyms w aptece - jakas akcja Vichy byla - to tez mi wyszlo, ze naczynka pekaja. nie jest to jeszcze widoczne, ale trzeba walczyc o skore:) dzieki:) mam nadzieje, ze to tez pomoze troche w pryszczach, ktore mam jeszcze niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość briggitte
kurde, droga ta moja apteka, ale przynajmniej pod domem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
briggitte te kropelki to raczej nie pomogą w tym , aby znikły pryszcze , bo są tłuste i mogą trochę zatykać pory. Jednak jak będziesz robić to serum rozcieńczone wodą destylowaną, o którym pisałam powyżej to nie będzie problemu. Albo lepiej kup sobie Cevikap on jest na bazie wody i gliceryny. Ja też mam problemy z krostami i znalazłam fajny lek, który mogę Ci polecić. Jest to maść Flexiderm , też można go kupić w aptece bez recepty. Jest extra. Ja go stosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×