Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marchewkowa

cholesterol 298!!!!!! co robić?

Polecane posty

Gość marchewkowa

mam 29 lat, ważę 45 kg, a mój poziom cholesterolu wynosi 298. Lekarz zalecił mi ruch i dietę, ale nie wiem dokładnie co mam jeść oprócz ryb, ciemnego pieczywa. mam zrezygnować ze słodyczy (niestety), tłustego jedzenia nie spożywam. może ktoś ma podobny problem lub coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCHEWKOWA
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem z mężem. Ma trochę niższy niż ty, ale obydwoje zdrowo się odżywiamy, nie ma nadwagi etc. Ja mam 153, mąż ponad 220 chyba. Kupił w aptece tabsy na obniżenie i zobaczymy co będzie. Niestety chyba cholesterol zależy po części od uwarunkowań genetycznych.. Ja mam po tacie, który tłuszczyku sobie nie odmawia, sportu nie uprawia, brzuszek ma i cholesterol niski. A mama dba o siebie i ma zdecydowanie za wysoki. I gdzie tu sprawiedliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCHEWKOWA
a jakie to tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Kluczem do cholesterolu jest stan wątroby. Można go w ogóle nie zjadać ale wątroba i tak go produkuje, bo jest potrzebny organizmowi. Jednak czasem produkuje za dużo lub organizm nie potrafi go sensownie zużyć. Niezależnie od leków pierwszą rzeczą jest unikanie cukru - wbrew pozorom tłuszcze wcale nie są najbardziej "winne". A jak z triglicerydami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh też miałam wysoki cholest. po tabletkach anty... Też ważę 45kg... Bierzesz tabl hormonalne?? Bo jeżeli tak to musisz dbać o ruch, dietęitp jeżeli chcesz je brać bez narażania sięna wysoki chol. Najlepiej byłoby w ogóle tego świństwa brać.. Ja przerwałam na pół roku i chol obniżył mi siez 256 do 136 zdajsie. Czosnek obniża cholesterol bardzo, noi ruch oczywiście, dużo ziół, zielonej herbaty... Bardzo też stres negatywnie działą... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestań żreć
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCHEWKOWA
tablt. anty nie biorę, ale słodyczy to faktycznie dużo jem... miałam badanie tylko ogólnego poziomu cholesterolu, lekarz zalecił mi powtórzyć badanie dopiero za 3 miesiące czosnku to raczej stosować nie będę....do pracy chodzę, między ludźmi bywam ;) a teraz pije mleko O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCHEWKOWA
coś mi ucięło ciąg dalszy... no więc to mleko zawiera kwasy omega 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska444
Dolegliwości sercowo-naczyniowe Hipercholesterolemia Nadmiar złego cholesterolu (czyli jednej z jego tzw. frakcji – LDL) oznacza kłopoty z miażdżycą, która grozi poważnymi konsekwencjami: zawałem serca lub udarem mózgu. Wcześniej mogą wystąpić dolegliwości klasyczne dla choroby wieńcowej: bóle za mostkiem, duszność, obrzęki nóg. Cholesterol odkłada się w ścianach tętnic i przyczynia się do ich zwężenia. Na szczęście nie cały cholesterol uznano za winny miażdżycy – jego frakcja HDL jest wartościowa, gdyż przyspiesza usuwanie cząsteczek „złego” tłuszczu z krwi. Sam powinieneś co roku sprawdzać poziom cholesterolu, oddając krew do badania. Normy: -cholesterol całkowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż nie objada sie słodyczami - nawet nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam by jadł coś słodkiego... ani herbaty nie słodzi, ani kawy... Czasami jakieś ciastko - bardzo rzadko. A tabletki to Polixar5 do kupienia w aptece. Ale dopiero jest w trakcie brania, więc nie powiem jak działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska444
Normy: -cholesterol całkowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o stan żył - sprawdzaliśmy również. Okazało się, że on przy tak wysokim cholesterolu ma czyściutkie i drożne, a ja mam większą skłonność do żylaków i pękających naczynek - a mam niski :P Wszelkie mity obalone w naszym przypadku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska444
Marchewka chce najpierw Ci cos dac do przeczytania a pozniej opisac podobna sytuacje ale komp mi tnie tekst ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska444
Frostka w jaki sposob sprawdziliscie stan zyl meza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim
ruch-wzmozona aktywnosc fizyczna podnosi poziom cholesterolu HDL, potem nie jedzenie smazonych i tłustych rzeczy. Slodycze to najwyzej moga sprawic ze przytyjesz i witedy bedzie zwiekszony poziom cholesterolu a jak jestes szczupla to jedz te slodycze jak lubisz. ŻADNE TABLETKI-jak zaczniesz brac tabletki na obnizenie cholestreolu to bedziesz je musiala brac caly czas(owszem spadeni pieknie cholestreol ale co z tego skoro jak przestaniesz barc wroci jeszcze wiekszy!)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCHEWKOWA
ostatnio słyszałam w radiu, że bezpłatnie sprawdzają żyły w wawie, ale nie dosłyszałam gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do przede wszystkim - nie wiem co masz na myśli wzmożony wysiłek, ale jestem na siłowni 3 razy w tygodniu, po ok. 1,5 godzinki i cholesterol niziutki, mąż raz w tygodniu gra w squasha, albo idzie na siłownie lub pobiegać jak jest fajna pogoda. I ma wysoooooki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim
mam na mysli trening dynamiczny-wiec akurat nie silownie;) ale wlasnie bieganie,pływanie i jazde na rowerze. A uwarunkowania genetyczne u meża-głównie w linii męskiej proszę sprawdzić. Być może u Pani męża nie obędzie sie bez tabletek. No i podstawowe pytanie czy powatrzaliście badania ci którym wyszedł taki wysoki? bo to może błąd w metodzie lub odczynniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCHEWKOWA
ja miałam ze 2 lata temu robione badania, to poziom cholesterolu teżbył wysoki, ale nie aż taki jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska444
Poczytaj sobie o leku Sortis -w wiekszosci klinik lekarze daja osobom z cholesterolem ten lek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sądzę że nie wolno
wrecz braćtabl obiżających cholest, bo organizm sięprzyzwyczaja. Polecam zioła, dużo ziół, bratek- na przemianę materii, pokrzywa teżdziałą oczyszczająco i skrzyp, oprócz obniżonego cholest. jeszcze inne korzyści będąprzy okazji. A czosnek można jeść na noc (i tylko na noc!), albo kupićtabletki z czosnkiem- są jużtakie bajery. i przede wszystkim kupićsobie Benecol do smarowaia pieczywa. Niby takie sie to głupie wydaje a jednak znam osobiście 2 osoby które jadły regularnie i cholest spadł :) Ale w tabletki sienie wciągajcie, bo jak jużsiezacznie to potem zonk. Wiele mitów o cholest nagle upadło... Przede wszystkim coraz więcej szczupłych osób ma wysoki poziom... Noi nte nieszczęsne tabl anty jeszcze dochodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewkowa
zapomniałam dodać, że do smarowania pieczywa używam flory i dodatkowo jeszcze codziennie piję florę czy można ją przedawkować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sądzę że nie wolno
chyba nie można, ale może ten Benecol będzie lepszy jednak?? O Florze to nie słyszałam od nikogo o jej pozytywnym wpływie, tzn teoretycznie to też obniża ale zachwalany tylko był BAnecol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukan
Frostka ma rację - wysoki cholesterol nie oznacza od razu miażdżycy. oznacza się go przecież w surowicy. Jeżeli dba się o to żeby się nie utlenił i nie doszło dostanów zapalnych np. przy jednoczesnym paleniu, stresie, niezaleczonych infekcjach - miażdżyca raczej nie grozi. NB. warto sprawdzić też poziom homocysteiny która jest grożniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewkowa
sprawdzałam, że flora ma więcej tych stenoli, steroli, czy jak to się nazywa niż benecol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech.. no właśnie... bardzo wiele mitów zostało obalonych.. Mam wrażenie że z tym cholesterolem to tak jak z wypadaniem włosów. Można trochę zapobiegać, starać się zdrowo odżywiać, troszke sportu, kontrola wyników etc. I to chyba tyle co można zrobić... Czyli - profilaktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gala
Mnie pomogły migdały.Codziennie garść migdałów i ograniczenie węglowodanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×