Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń

Polecane posty

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń [08.03] 14:55 Leanne Czy są tu jacyś? Przed człowiekiem mądrym cała ziemia stoi otworem, gdyż ojczyzną duszy szlachetnej jest cały świat DEMOKRYT Moje kochane zwierzątka: pies collie Remik http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97c7c167da 084e53.html króliczka Lola http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/586be69d3d 4120a8.html [08.03] 19:11 Leanne Nikogo nie ma? Przed człowiekiem mądrym cała ziemia stoi otworem, gdyż ojczyzną duszy szlachetnej jest cały świat DEMOKRYT Moje kochane zwierzątka: pies collie Remik http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97c7c167da 084e53.html króliczka Lola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ufam lekarzom
jak rozpoznano u ciebie toczeń? ja boję się, że mogę mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to trwało dość długo.Najpierw miałam infekcję wirusową, potem pojawił mi się rumień na twarzy, chodziłam do różnych dermatologów, którzy mówlili,że to fotodermatoza i kazali samrować skórę kremami z najwyższym filtrem,ale to nic nie pomagało.Następnie dostałam gorączki i ogólnie źle się czułam, jeden alergolog, do którego poszłam,zasugerował,że to może być toczeń i kazał zrobić badania w tym kierunku,tzn. OB, przeciwciała. Wyszły żle, dostałam skierowanie do szpitala na Spartańską, gdy tam pojechałam lekarka od razu przyjęła mnie na oddział. Spędziłam tam 1,5 miesiąca,potem przez pół roku przyjeżdżałam raz na miesiąc na kroplówki.Biorę sterydy francuskie-Solupred, Imuran, Plaquenil,Kalipoz i Acard oraz wapno i witaminę D3.Raz na 2-3 miesiące idę na kontrolną wizytę u lekarza reumatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Wiesz co? Kiedys mialam motyla na twarzy, pisze to z perspektywy czasu. Bylo to bardzo dawno. Za kilka lat pojawilo sie uczulenie sloneczne. Teraz mam tez jakies dziwne problemy ze skora, uczulenia ,wirusowe infekcje skory. Jakie badania trzeba zrobic aby wykluczyc te chorobe? Morfologi i OB mam w normie. Podaj nazwy tych przeciwcial, jak mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaburzenia immunologiczne – polegają na obecności przeciwciał w surowicy krwi charakterystycznych dla tru . a) przeciwciała anty n-DNA – są przeciwciałami skierowanymi przeciwko materiałowi genetycznemu komórki. Spotyka się je przede wszystkim w tru. Bada się je często, ponieważ ich poziom dobrze odzwierciedla aktualną aktywność choroby. b) przeciwciała anty Sm – nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego pacjenta (Smith ), we krwi którego znaleziono powyższe przeciwciała. Są one specyficzne dla tru , ich obecność jest pomocna w potwierdzeniu diagnozy. c) obecność przeciwciał antyfosfolipidowych. Przeciwciała przeciwjądrowe – ANA –są przeciwciałami skierowanymi przeciw jądrom komórkowym ,występują one u prawie wszystkich chorych na tru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Czy przy prawidlowej morfologii , OB, CRP, zelazie itp. moze byc zagrozenie toczniem? Dzieki za podanie nazw przeciwcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba można,ale nie wiem, musisz skonsultować się z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy są jeszcze jacyś chorzy?Co bierzecie, jakie leki?Gdzies się leczycie? A może jest ktoś, kto całkowiecie wyzdrowiał z tej choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do innego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
DO Leanne: mam na twarzy dokładnie takiego "motyla" o jakim jest mowa przy tejże chorobie:O Stąd moja prośba do Ciebie byś napisała w jaki sposób dbasz o tę patię twarzy? u mnie w tych miejscach bardzo często pojawiają się drobne wykwity skórne, skóra nie jest tak gładka ja na pozostałej części buzi i jest ciągle zaczerwieniona, podrażniona. Mam to od kilku lat. Raz jest lepiej, raz gorzej:O Chciałabym Cię prosić byś napisała mi w jaki sposób oczyszczasz i nawilżasz tę partię twarzy:) Dziękuję z góry i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ufam lekarzom-zrób sobie badania, lepiej dmuchać na zimne. Zbadaj OB oraz poziom przeciwciał we krwi,idź do jaiegoś dobrego reumatologa, najlepiej prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
Dzięki wielkie Leanne:) Rozumiem, że nie używasz wody do mycia twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie, czasami tylko przemywam wodą, a tak to stosuję wodę termalną Avene, polecam, naprawdę rewelacyjna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
Mam nadzieję, że nie:) Ale wczoraj jak przeczytałam ten topik to zaczęłam też szukać w necie wiadomości na temat tej choroby i ten motyl u mnie na twarzy jest wręcz modelowy:O niestety:O Mam nadzieję, że nie choruję na to, ale zamierzam iść się przebać pod tym kątem. A powiedz mi jeszcze Leanne jaki masz rodzaj cery, bo ja mam mieszaną i nie wyobrażam sobie myć buzi bez wody. Czy ta woda termalna też nadaje się do takiego rodzaju cery jak mój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woda termalna nadaje się do wszystkich rodzajów cery.Ja mam suchą.Lepiej się przebadaj, może nic ci nie jest, ale na wszelki wypadek...Gdy byłam w szpitalu, spotkałam dużo osób z tą chorobą, u niektórych została ona wykryta dopiero po kilku latach.Mieli juz zaatakowane narządy, brali ogromne ilości leków.U mnie choroba zostałam wykryta dosć wcześnie.Słyszałam niedawno od znajomej sprzedawczyni w spożywczaku, że zmarła dziweczynka z podstawówki chora właśnie na toczeń.U niej został on wykryty tak późno,że zaatakował już płuca i w ogóle nie funkcjonowały.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
Nie strasz mnie:( Czy ten zasrany motyl to musi być ta choroba?????? Jakie miałaś jeszcze objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
U mnie chyba nie jest tak źle w takim razie:) ja mam tak, że ciągle popadam w anemię, często jestem zmęczona i ciągle imają sięmnie jakieś infekcje:( Mam wię cichą nadzieję, że nie mnie ta choroba dotyczy. A wrażliwość na słońce to jak się u Ciebie objawiała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy kontakcie ze słońcem rumień na twarzy stawał się wyraźniejszy, miałam też czerwone plamy na ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
Ja zawsze dostaję takiego jakby uczulenia od słońca. Jestem cała w czerwonych kropkach i to jest też od jakis kilku lat, bo wcześniej nigdy tak nie reagowałam na słońce (jak byłam młodsza) więc już sama nie wiem:O Dodam, że mam ciemną karnację, ale nie tak bardzo. Ten motyl na twarzy to już w ogóle tragicznie wygląda jeśli złapię nawet trochę promieni słonecznych. W ogóle to zauważyłam, że już sama struktura skóry w tym miejscu jest zupełnie inna niż reszta twarzy. Unikam słońca jak mogę. Zawsze myślałam, że to po prostu cera naczynkowa, ale prawda jest taka, że popękanych naczynek w tym miejsu praktycznie nie mam i jest najnoralniej w świecie RUMIEŃ, który cholera wie skąd się wziął?:( A jak już wypiję choć odrobinę alkoholu to jest tragedia, wyglądam jak pijak zawodowy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z motylem
Dokładnie ma taki kształ:( mam to na nosie i na policzkach pod oczami (miejsce gdzie nakłada się krem pod oczy czy tam gdzie robią się tzw. worki pod oczami są od tego wolne). Na moje oko to wygląda wręcz modelowo:( Może gdybym mogła zobaczyć to na jakimś zdjęciu to rozwiałoby wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ciężko znaleźć jakieś zdjęcie, szukam w internecie, ale nic nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×