Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Śpiąca Olcia

Ciągle chce mi się spać.. pomocy, co ja mam zrobić i jak mam temu zapobiec?

Polecane posty

Gość Śpiąca Olcia

Witam wszystkich:* spanie jest dla mnie dużym problemem, ciągle mogę spać, wstaje rano i jadę do szkoły, minal dwie lekcje a mi już się zamykają oczy, ale do tego stopnia ze mi słabo.. niewyraźnie widzę i musze się położyć na ławce głową i zamknąć oczy... i tak mam przez cały dzien. W weekend wstaje rano, zjem i śpię, potem wstaje na chwile i znów zasypiam i nie kontroluje tego poprostu musze się położyć bo kręci mi się w głowie, czym to może być spowodowane? Co ja mam brać żeby nie zasypiać? Pomocy proszę, przez to mam problemy w szkole i w życiu towarzyskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pij dużo Pepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpiąca Olcia
Jak narazie wypłukiwałam się z pieniędzy bi piłam po kilka redbulli dziennie... było mi przez to gorąco i się strasznie pocilam ale odstawiłam to bo itak mi nie pomagało... bardzo potrzebuje rady bo nie daje już rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lekarza zrobić badania, morfologia i glukoza na czczo, dodatkowo hormony tarczycy, to może być anemia, cukrzyca albo problemy z niedoczynnością tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpiąca Olcia
Robiłam juz badania na tarczyce i cukrzycę i wyniki były w porządku... byłam na czczo. Poprostu nie daje sobie rady, oprócz tego mam problemy z nogami i mięśniami i dużo rehabilitacji, teraz mam od tego przerwę i to nie ma nic wspólnego z tym spaniem... a mam dopiero 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób sobie kilka dni wolnego 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 21
Może byc wiele powodów. Niski poziom żelaza, magnezu, wit D3 i pewnie kilka innych Tylko lekarz. Ja jestem senna jak zjem cos o wysokim indeksie glikemicznym. W rodzinie mam cukrzyków, mialam robioną krzywą insulinową i wszystko ok. Więc mi pozostaje uważać na to co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam tak samo. Ide wczesniej spac z mysla ze dzieki temu wstane sobie na luzie o 7-8 a podnosze sie z lozka dopiero o 10. masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpiąca Olcia
Ja tez... potrafię położyć się o 21 i wstać o 11 potem pochodzę godzinkę lub dwie i znów prawie wogole nie widzę bo aż optykam się o własne nogi i ledwo się położę i zasypiam i śpię do 19 i znów się kładę o 22 lub 23 i tak mogę cały weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpiąca Olcia
Myślałam jeszcze ze to mogą być nerwy, stres itp bo dużo się ostatnio dzieje w moim życiu ale to zaczęło się jakiś czas wcześniej... sama już nie wiem.. a tyle się czeka aż lekarz przyjmie:( jestem zalamana ludziki:( Może faktycznie parę dni wolnego i odpoczynku cos by pomogły.. chociaż wątpię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magsss
Jezeli wszystkie badania wyjda w porzadu i wykluczysz problem z cukrzyca badz tarczyca to wez pod uwage swoja diete. To jest bardzo wazne co jesz i w jakiej czestotliwosci. Byc n Moze brakuje Ci witamin i brak Ci energii. Rowniez duze znaczenie ma to ile spisz i w jakiej czestotliwosci. Jezeli przesypiasz za malo to mozne sie odbic brakiem energii, oslabieniem i brakiem dobrego samopoczucia. Jezeli przesypiasz za duzo to rowniez moze powodowac ospalosc i brak energi. Trzeba znalezc ta prawidlowa rownowage. Za malo-zle, za duzo-zle. Inna przyczyna braku energii i ospalosci moze byc stres. Czlowiekowi moze sie wydawac ze nie stresuje sie ale cialo i umysl moze podpowiadac co innego. Stres powoduje wieksze zuzycie energii. Jezeli wykluczysz wszystkie choroby, stres, nieodpowiednia ilosc godzin snu to ja bym szukala wyjscia z problemu poprzez zmiane diety bo pewnie brakuje Ci wielu wartosci odzywczysz niezdbednych do prawidlowego funkcjonowania organizmu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamika
trzeba badania zrobić przede wszystkim zeby poznać podstawę problemu, ja biorę sobie jeszcze gold żeń szeń - lepsza koncentracja i lepiej mi się funkcjonuje....myślę ze warto też dietę wzbogacić o witaminy no i ruch!.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrnarosa
To może być kwestia psychiki. Myślę że powinnaś poszukać lekarza specjalizującego się w zaburzeniach snu. Wpisz do wyszukiwarki hasło 'poradnia zaburzeń snu' a znajdziesz najbliższą sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betinnka
moze być kwestia psychiki, diety a nawet samego uprawiania sportu a raczej jego braku,... ja sobie w takich chwilach piję chillout wild drink power...i daje mi to energii, łatwiej się koncentruję...po porstu takiego kopa daje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriszka
faktiko! sa one dobre i smaczne! i od razu dodają energii! jest moc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob sobie pare dni odpoczynku, zrob badania, moze to anemia? Czy przesiadujesz po nocy na komputerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łowka
ja czasem chwytam za chillout wild drink power - niezły mają smak i faktycznie dodaje mi energii....ale wiem że jestem zdrowa i nie jest to żadna anemia itp...tyllko zwykłe zmęczenie i brak koncentracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodem jest NUDA... Wszystko co robicie zwyczajnie nie odzywia waszego umyslu i dlatego tak reaguje. Zacznijcie uprawiac jakis sport, zacznijcie najpierw od 1/2 godzinnego marszu dziennnie, potem zwiekszajcie dystansy, olaczcie sie od telwfonow, smartfonow, komputerow na jakis tydzien. Zrobcie sobie 1 dzien w tygodniu dzien bez ekranu czy to tv, czy komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy i stwierdzić, co jest przyczyną Twojej nadmiernej senności. Tutaj naprawdę potrzeba długiego i wnikliwego procesu diagnostycznego, bo tak naprawdę przyczyny mogą być różne, zarówno te somatyczne (jak cukrzyca, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta, anemia itp.), jak i psychiczne (depresja, zespół chronicznego zmęczenia itp.), czy też neurologiczne. Koniecznie musisz zrobić wszystkie niezbędne badania. Warto też skonsultować się ze specjalistą w poradni leczenia zaburzeń snu. Niewykluczone też, że to hipersomnia, ale rozpoznanie pozostawiam specjaliście. Odsyłam do tekstu: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-sennosc-hipersomnia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biegaj rano lub wieczorem, jak wolisz . Na pewno pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×