Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojonaaaaa

cisnienie w oku

Polecane posty

Gość zaniepokojonaaaaa

musze sobie zmiezyc cisnienie w oku bo czesto mnie pobolewa glowa i okolice oczodolu i boje sie ze mam jaskre :-( czy wysokie cisnienie w oku onacza jaskre? czy np jesli w czasie pomiaru bede zdenerwowana i na pewno wzrosnie mi cisnienie krwi to bdzie to mialo wplyw na wzrost cisnienia w oku? pytam bo jestem straszny nerwus i na sam widok lekarza cisnienie krwi mi sie podnosi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyslij korekte faktury za
raczej cukrzyce niz jaskre a od bolu glowy czesto boli oko "z tylu" wiec to niekoniecznie od wysokiego cisnienia w oku. idz do okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppppp
wybieram sie tam w krotce juz mam ustalony termin. glowa to mnie tak roznie boli. czasami oczodol, czasami pulsuje z tylu glowy, czasami na skroniach lub czole. czyli generalnie wszedzie ale jak boli oczodol to promieniuje wlasnie do oka.swego czasu mialam problemy z ostroscia i po przeczytaniu np 4 kartek ksiazki obraz mi sie zamazywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppppppppp
*wkrotce i wydaje mi sie ze mam twarde galki oczne a to podobno objaw jaskry tzn wysokiego cisnienia w oku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molinezja123
Wykryto mi jaskę przy okazji badań do pracy. Lekarza zmartwiło właśnie wysokie ciśnienie w oczach, robil mi pachometriee, mialam rowniez wykonane dwa razy badanie na pole widzenia, teraz mam skierowanie do szpitala praskiego na UBM oka. Mam krople. Z każdym badaniem podejrzenie jaskry się sprawdza. Dodam, że żadnych objawów tej choroby nie zauważyłam u siebie. Czasmi bolą mnie oczy ale nigdy nie pomyślałabym ze to jaskra. Moja praca wymaga ślęczenia przed monitorem wiecej jak 6 godzin dziennie, wiec oczy nie maja odpoczynku. W rodzinie tez nikt nie chorował na jaskrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppp
ale badanie pola widzenia i dna oka wykazaly jakies zmiany? ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2308
Ja też mam wysokie ciśnienie śródgałkowe. Z dodatkowych badań najpierw miałam gonioskopię, potem ciśnienie aplanacyjne a na koniec pachymetrię. Oczywiście pole widzenia również, i to dwa razy. Koniec końców okazało się, że mam grubą rogówkę i przez to te problemy. Jeśli się zdenerwujesz i wzrośnie ciśnienie krwi, nie ma to wpływu na ciśnienie śródgałkowe. Wręcz przeciwnie, osoby z niskim ciśnieniem tętniczym mają skłonności do wysokiego ciśnienia śródgałkowego. Nie panikuj i bądź dobrej myśli-wszystko się wyjaśni. Chociaż wiem jak to jest, ta niepewność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuppppppppppppp
a powiedz czy milas jakis objawy ze aczelas sie badac pod tym katem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2308
Nie, nie miałam żadnych objawów. Wyszło to przy rutynowym badaniu okulistycznym. Kiedy okazało się, że mam wysokie ciśnienie to lekarz pytał, czy nie bolą mnie oczy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciach----ciach
tez mam prawdopodobnie jaskre na czym polega ciagle badanie cisnienia oka? i jakie krople dostajecie? ja chcialam od okulisty krople bo oczy mnie bola tak jak ktos tu juz napisal sa ciezkie i od strony oczu bol promieniuje do glowy. okulistka nie chciala przepisac zadnych kropli bo podobno mam jaskre i w tym kierunku robie badania. sa strasznie dlugie terminy na wykonanie kazdego badania. w sumie trwa to rok. a mnie coraz gorzej bola oczy i nic nie robie aby sobie ulzyc. boje sie sama aplikowac leki ktore moge dostac w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ...
tez mnie interesuje jaskra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro mam oct. mam kilka pytań odnośnie badania. Czy jest jednoznaczne z jaskrją. lekarz wykrył mi duże ciśnienie w oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gościa: nie ma czego się bać. OCT jest dokładnym badaniem, które pozwoli lekarzowi zdiagnozować daną przypadłość. OCT robiłam już trzykrotnie w będzińskim intermedzie. badanie nie jest bolesne, nie trwa długo,. niestety mam duże problemy z oczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A miał ktoś problem z suchym okiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z takim piekącym czy od soczewek czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslę, że to może być od soczewek, ale czy ja wiem? Jakieś suplementy może spróbować brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj sobie Neoglandynę brać, bo ona ma kwasy omega-3, więc dla oczy będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiście poczytałam o niej w internecie i ma dużo zastosowań i na wzrok też dobrze działa. może pomóc, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_kamila
Ciśnienie w oku jest bardzo ważne, mało kiedy który lekarz kieruje na to badanie. W ogóle mały odsetek społeczeństwa bada swoj wzrok, zazwyczaj jest to wtedy gdy często jest juz za późno. Mnie lekarz w Spektrum pokierował na badanie ciśnienia w oku i inne badania, od pewnego czasu widziałam jak za mgły tak z dnia na dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Od 3 lat ślepłam wieczorami przy tym strasznie bolała głowa i oko. Okulista stwierdził nadciśnienie oczne dostałam kropelki monoprost jednak to nie dawało poprawy. Zaczęło sie latanie po lekarzach neurolog stwierdził migrenę oczną tak sie ucieszyłam ze w końcu mam diagnozę (niestety nie trafna) Przy moich wieczornych atakach któregoś dnia wstalam z większą źrenicą w oku okulista stwierdził że jest ok i dał skierowanie na oddział neurologiczny tam stwierdzili ze neurologicznie zdrowa. I mijały następne miesiące ze ślepota i bólem. Pewnego wieczoru miałam bardzo czerwone oko mąż zrobił mi zdjęcie bo niedługo miałam wizytę u okulisty i nie chciałam żeby znowu odesłała mnie z kwitkiem. Następnego dnia wstalam z bardziej czerwonym okiem okazało sie że ciśnienie w oku 70 i tak zwany atak jaskry. W szpitalu zbili mi do 35. W miedzy czasie zrobili mi irydotomie przyjmuje wiele kropli juz nie ślepnę ale oczy dokuczają. Mam 32 lata i jaskrę z wąski katem przesączania. Ciężko było okuliście postawić diagnozę bo pomiar ciśnienia zawsze było w normie. Badania miałam robione rano a ciśnienie wzrastało wieczorami. Nie bagatelizujcie nachodzących mgieł na oczy od razu na pogotowie okulistyczne. Ja mam szczęście że nie oślepłam ale juz nie jest tak jak było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o kontakt Panią która opisała swój atak jaskry z wysokim ciśnieniem . Sama jestem po podobnych przejściach tyle ze udało się uniknąć ataku . Teraz jestem już po operacji usunięcia zaćmy . Bardzo chętnie porozmawiam z kimś kto zmaga się z podobnym problemem . Mam 35 lat i wszystko zaczęło dziać się właściwie z dnia na dzień . Proszę o odpowiedz jeśli jest Pani zainteresowań rozmowa . Pozdrawiam Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę odpowiedzieć jeśli zaglada tu Pani czasami . Mam tez pytanie czy jest Pani mamą? Ja jestem i niestety córka odziedziczyła po mnie budowę gałki ocznej i jest mocno predysponowana ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja tylko nie rozumiem tego ze pani napisala ze miała wysokie ciśnienie w oku stosowala krople ale nie wykryto zacmy bo ciśnienie było w normie? w normie po stosowaniu tych kropli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaskrze zamkniętego kata ciśnienie bardzo często mieści się w granicach normy.Pojawiaja się natomiast inne objawy w postaci bólów głowy , oczu , zamglenie widzenia. Ciśnienie może wzrosnąć gwałtownie np. w skutek długotrwałej pracy wzrokowej w zacienionym pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łeeeeee, nie lubię badań okulistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×