Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fgyufguyyug

Co daje płukanie włosów octem???

Polecane posty

Gość fgyufguyyug

kiedyś słyszałam, że jest to dobre dla włosów, ale właściwie dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeOne
Co daje płukanie włosów octem??? - cuchnące włosy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka145
ja kiedyś spróbowałam i miałam bardziej puszyste i błyszczące, a co najważniejsze nie przetłuszczały się tak szybko! Zapaszek dosć szybko sie ulotnił, poza tym nie płucze się samym octem tylko rozcieńczonym z wodą, mniej octu ok 1:10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosy sie staja bardziej
gładkie, bo kwas niweluje dzialnie zasady, jaka jest mydlo/ szampon itd. Po prostu doladnie usuwa osad szamponu. \No chyba mialyscie chemie w szkole? Podobnie dziala np cytryna. Chodzi o zmiane odczynu zasadowego na kwasny. Wszytko jedno, jaki ocet ( czy taki "jak dawniej" czy nie, grunt ze kwasny. No oczywiscie lepiej mniej smierdzacy, ale to trzeba splukac. Przy okazji - dlatego np nie malezy podmywac sie myjac mocno mydlem , bo zmienia sie naturalny odczyn ciala z kwasnego na zasadowy, potem sie przyplatuja rozne grzybice, bo skora jest oslabiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja slyszalam ze mozna myc wlosy w occie i rowniez z odzywka czy to cod pomoze tylko to jest na szybki porost wlosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Zapobiega wszawicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla osób kpiących powiem tyle, że kiedyś dzieci i dorośli nie mieli problemów z myciem się w szarym mydle, myciem włosów w szarym mydle i płukaniem na koniec w roztworze wody z octem na 5 litrów wody `100 gram octu. Poproście babcie o rozmowę i niech przypomni sobie i Wam o pozytywnych skutkach wyśmiewanych przez niektórych (na szczęście) sposobów na zdrowe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocet "odkamienia" włosy - przez twardą wodę odkłada się osad na włosach. Działa dokładnie tak jak na zakamieniony czajnik :) Po płukaniu łuska włosa się zamknie bo usuniemy osad, i włosy będą bardziej błyszczące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, mi kiedyś stara fryzjerka kazała po farbowaniu płukać włosy wodą z octem po myciu. Pamiętam szelest domykających się łusek włosowych, które po rozjaśnianiu widocznie były... otwarte? Nie wiem, jak nazwać ten stan, fakt, że farba mi się nie wypłukiwała tak koszmarnie szybko. http://celestyn.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ocet jest kwaśny, więc jak zrobisz z niego płukankę to domknie ci łuski włosa, włosy będą bardziej błyszczące i zdyscyplinowane. Jednorazowo taka płukanka jest ok, ale jak będziesz ją robić częściej to zwyczanie wysuszysz włosy i będziesz miała siano. Ocet śmierdzi, lepiej zrób płukankę z soku z cytryny, efekt ten sam, tylko nawilżaj włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ocet nie rozjaśnia włosów z sok z cytryny tak, latem nawet bardzo. Oba zmieniają pH skóry na korzystniejsze, zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia23
po co płukać włosy octem, jeszcze można sobie poparzyć głowę przez to. jak się ma łupież to wystarczy dobry szampon. mi np. pomógł Pirolam. bardzo skutecznie poradził sobie z łupieżem i dzięki temu już go nie mam i mogę nosić czarne ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×