Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zielona Bulinka

Co na trądzik hormonalny?

Polecane posty

Gość Zielona Bulinka

Wszyscy pisza, ze metody stosowane przy trądziku sa nieskuteczne, jesli ma on podłoże hormonalne. Owszem, tabletki typu Diane daja poprawe, ale przeciez nie mozna ich brac cale zycie... Czy znacie jakies inne metody? Czy mozna to wyleczyc calkowice tzn zmienic w jakis sposob ilosc hormonow wytwarzanych przez organizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
tez chce wiedziec napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trądzik hormonalny...
właśnie leczy się u ginekologa! Jezeli Diane słabo ci pomaga, poproś swojego gina żeby zapisał ci coś lepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Bulinka
Diane pomaga, nawet bardzo, ale czy mam ja brac do konca zycia? czy akurat w przypadku tradziku hormonalnego nie ma wysypu po odstawieniu..jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albercina
mi jedyne co pomogło w 100% to roacutanne ( izotek) polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli Twój tradzik ma podłoże hormonalne, to nalezy zbadać hormony i dopiero wtedy go leczyć i to na pewno nie Diane, bo po odstawieniu problem wraca. Zapewne masz za wysoki testosteron i to jego trzeba obnizyć, np. Verospironem (inna nazwa leku: Spironol, Spironolakton- to jest to samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Bulinka
Dziekuje za Wasze odpowiedzi. Czy sa tu dziewczyny z podobnym problemem i doswiadczeniami w leczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
czy spironol pomaga w leczeniu tradzika? czy efekt jest trwały? czy po skonczonej kuracji tradzik wraca? prosze o odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
równie dobrze mozna napisac zamiast forum - ginekolog, ortopede, okulista itd po to jest forum zeby pytac, doradzac i konsultowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfvhgch
czyli z tym do endokrynologa? dzieki, bo właśnie się zastanawiałam, który lekarz to powinien leczyć. Czy do takiego lekarza trzeba mieć skierowanie? I czy to czym sie leczy to hormony? Ja mam właśnie wysyp po odstawieniu pigulek, więc też myślę, że ma to podłoże hormonalne. Zastanawiem się tylko czy przed taka wizyta nie zrobic lepiej samemu sobie poziomu hormonów? tylko których dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfvhgch
dzięki Ci serdecznie. Powiedz tylko czy ten lek jest lekiem hormonalnym? zaraz poszukam kto w moim mieście jest lekarzem o tej specjalizacji. Powiedz tylko jak silny miałaś trądzik? U mnie nie jest tragicznie i powoli samo się już troche reguluje. Ale zanim brałam tabletki miałąm już trądzik zaleczony i bardzo łądną buźkę. Teraz jest prawie tak jak wtedy gdy byłam nastolatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesese
Wiecie ja proponuję Cynk WALLMARK,są to tabl. kosztujące ok 6 zł za 30tab,100tab-14zł.One mogą wam pomóc bo wpływają pozytywnie na cerę i w większości przypadków pomagają;))))szczególnie jeśli pryszcze i inne problemy skórne nie opuszczają was od paru lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
czyli przede wszystkim podwyzszony testosteron powoduje tradzik? czy jeszcze jakis inny hormon? dzieki Wam za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na trądzik hormonalny polecam
po co forum, po co forum...? a po to, żeby np. pytać, jak się malować albo co kupić babci na urodziny! a nie po to, żeby leczyć problemy hormonalne! ludzie.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Bulinka
Slonko, i tak wszystkie leki hormonalne sa na recepte, wiec wizyta u lekarza nieunikniona. Ale - dobrze jest zaglebic temat wczesniej, poznac doswiadczenia innych, a nie jak cielak wierzyc lekarzowi, ktory nie zawsze robi to, co dla ciebie najlepsze. Po drugie - takie wlasnei jest moje pytanie - czy tradzik hormonalny DA sie wyleczyc? Mnie lekarz przepisal Diane, i co? Po odstawieniu czeka mnie pogorszenie. Chodzi o wymiane opinii a nie leczenie na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też pytam
właśnie, czy to czym się leczy to też hormony? Jakie są jeszcze inne objawy podwyższonego testosteronu? Słyszałam też, że jak jest za duży poziom prolaktyny, to też moze być z tego trądzik hormonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
jak bys dokładnie czytała forum to bys zauwazyłam ze ludzie nie zwracaja sie z takimi pierdołami jak prezent dla babci tylko powaznymi gdzie czesto uzyskuja poradynie tylko zwykłych forumowiczów ale takze hachowców a poza tym kazdy moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami o dadych farmaceutykach, kosmetykach myslisz ze jak np pójdziesz do dermatologa to przepisze ci super specyfik który pomoze? byc moze tak bedzie ale wieksza czesc przepisze ci to to im poleca firmy farmaceutyczne dlatego własnie jest to forum zeby czegos dowiedziec sie od innych ciekawe w takim razie po co ty tu zagladasz? skoro interesuja cie tylko błache tematy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x23
ja mam tradzikowe zmiany po odtawieniu logestu. wsytepują u mnie w pewnych miejscach(broda) i niggdzie poza tym. Polecamw szyskim krem effeclat K z laroch posay. Naprawde działa. U mnie widac poprawę po niecałym tygondniu stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widzę chyba temat dla siebie! Też mam problem z cerą...ktoś sie wyleczył hormonalnie? Kiedyś przez 3 miesiące brałam spironol, androcur i bromergon..ale nie dokończyłam leczenia bo dermatolog zaproponował Roaccutane.Ale on nie pomógł i muszę sie zacząć leczyć znowu u endokrynologa. Napiszcie jakie są efekty leczenia hormonalnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaledonia
jak najszybciej skontaktuj się z dobrym endokrynologiem!ja zmarnowałam już dużo czasu na wizyty u dermatologów,maści,jakieś tam tabletki.nikt mi nigdy badan nie robil.teraz chodze do endokrynologa i wreszcie sie rpzebadalam pod katem hormonow:) nie bierzcie diane!pomaga tylko na chwile!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już sie skontaktowałam..teraz czekam na wizytę:) A Ty wyleczyłaś trądzik przez leczenie hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
keledonia napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmp
zaczelam stosowac differin. poprawa jest,ale lekarz przepisal mi jeszcze jedna masc na dzien a differin mam stosowac na noc gdyz przy differinie nie mozna chodzic na solarke ani wystawiac buzi na slonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.ciopek
nie mowicie ze po diane wraca trądzik, bo sa przypadki ze nie wraca;) u mnie np nie wrocil... powiem wam ze podczas brania( ok rok) diany mialam gorszą cere niz po odstawieniu:) teraz nie biore juz prawie 3 lata i jest dobrze:) ale i tak twierdze ze diane to najgorszy szit np. w moim przypadku , dzieki niej mam rozregulowany okres, roztepy i troszke sie przytyło, oraz bardzo mnie bolą piersi podczas okresu, mam pwoiekszone pachy.. sama nie wiem czy było waarto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.ciopek
differin tez brałam, nic mi nie pomogł, pozniej dostałam uczulenia :P i wysyp jescze gorszy, moja cera niestety jest bardzo nietolerancyjna:P w tym momencie wyjdzie mi co nieco i mam rozszerzone troche pory , ale myje buzke płynem do higieny intymnej(on jedyny mnie nie uczula) i smaruje sie kremem niva i jest bardzo fajnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fendi-sendi
Ach a co ja mam zrobić???? Jak słysze te Wasze wypowiedzi o Dianie to aż zaczynam się bać. Całe życie walczyłam z tłustą, nierówną cerą i trądzikiem....do czasu. Rok temu poszłam do endokrynologa (kazał zrobić dokładne badania trzy stówy w plecy) i okazało się że mam za duży poziom testosteronu i czegoś tam jeszcze. Przepisał mi Diane, od czasu kiedy zaczęłam ją brać wszystko się poprawiło, buźka jest gładka ażchce się ja całować, myslałam że wreszcie mam problem z głowy. Ostatnio poszłam po recepte i okazało się że doktorek jest na miesięcznym urlopie. Chcąc nie chcąc musiałam zrobić miesięczną przerwe i co widze....zaczerwienienia i tłusta twarz. Szybko poleciałam po recepte i mam nadzieje ze znów się poprawi. Tylko przecież nie bede brać całe życie tego, juz się boje o moje zdrówko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×