Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość weryi

Co to na czym polega psychoterapia ??

Polecane posty

Gość weryi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
psychoterapia jest forma rozmowy, moze byc grupowa lub indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werf
i w czym ma pomuc np. jak todyczy nerwicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
to zalezy czy dodatkowo jest leczenie farmakologiczne. jesli zalecona jest tylko psychoterapia to oznacza to, ze nerwica jest "mala" i mozna podjac probe wyleczenia pacjenta poprzez rozmowy. Takie rozmowy maja na celu pokazanie, ze nie warto sie bac, naucza odsuwac od siebie leki charakterystyczne przy nerwicy. Jesli bierze sie tez leki, to wtedy jest po prostu dodatkowa forma terapii. Psychoterapia jest duzo skutecznijesza u osob z nerwica niz leki. Najlepiej miec ja w grupie, bo wowczas widzi sie, ze nie jest sie samemu z lekami i latwiej sie ich pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weryi
jak to ma dotyczyć rozmowy .. ja jestem bardzo skryta i cięzko mi tak od siebie mówić czy to jest romowa na konketny temat i kazdy musi się wypowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
w psychoterapii grupowej sluchasz wypowiedzi innych osob i pozniej sama zaczynasz mowic, nawet nie wiesz kiedy :) obecnosc innych osob z podobnymi problemami do Twoich pomaga sie otworzyc ;) a to na jakie tematy przebiegaja rozmowy zalezy od psychologa, ktory taka terapie prowadzi. Glownie rozmawia sie o tym, czego sie czlowiek boi, dlaczego tak jest, ogolne rozwazania na ten temat. Psycholog pomaga tez walczyc z nerwica stosujac rozne "cwiczenia", np odsuwanie w myslach na bok pewnych rzeczy itp. Ale tak jak mowilam, kazdy psycholog inaczej prowadzi takie terapie. Warto sie przelamac, bo to naprawde pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
a czy można się spotkac że np, mnie wyśmieją .. tam na tych zejęciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
nie, tam nikt sie z nikogo nie smieje, tam przychodza ludzie chorzy, ktorzy szukaja pomocy i jej potrzebuja, na pewno nikt Cie nie wysmieje, bo zapewne wiekszosc osob ma podobne obawy jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
wątpi by ktoś miał podobne objawy niż ja niby jestem zapisana na psychoterapie grupową ale strasznie sie boje i wstydze wyśmiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
skoro psycholog uznal, ze lepsza bedzie terapia grupowa to znaczy, ze wiele osob ma podobne problemy do Twoich, zaufaj mu i nie boj sie, on chce Ci przeciez pomoc, sama nie dasz sobie rady z nerwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
a czy moze sie tak zdazyć, ze np psycholog mnie wysmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
jesli tak by zareagowal to znaczy, ze to nie psycholog tylko jakis kretyn osobiscie nigdy nie slyszalam o tym, zeby psycholog kogokolwiek wysmial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
a czy rysowanie typu postaci drzew domków na spotkaniu u psychologa ma sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
mysle, ze skoro psycholog takie rzeczy zleca to ma to sens, prawdopodobnie w ten sposob chce ocenic jak postrzegasz pewne rzeczy, jak podchodzisz do zycia itp mnie np kiedys pytal ktora reka odbieram telefon - tez wydawalo mi sie to idiotyczne, ale jednak mialo to swoj ukryty cel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
nie no te pytanie co tobie zadal to faktycznie bezsensowne jaki miało cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
chodzilo generalnie o to ze jako osoba praworeczna powinnam odbierac telefon lewa reka, zebym ewentualnie prawa reka mogla cos zapisac duzo zadaja takich nam sie wydajacych glupich pytan, ale to wszystko ma swoj cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
na to bym nie wpadła i i faktycznie pomagajja taki spotkania czy to tylko taki mit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
pomagaja, ale nie kazdemu kazdy jest inny i jesli terapia grupowa nie przynosi efektow przechodzi sie na terapie indywidualna lub dodaje lub zmienia leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
a czy psycholog tez przepisuje leki czy tylko psychiatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
tylko psychiatra, psycholog nie ma takich uprawnien, jesli chcialby Ci cokolwiek przepisac co musi byc na recepte to zmien psychologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
czyli u psychologa tylko rozmowa wchodzi w gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
tak, ale czesto rozmowa daje lepsze efekty niz leki chodzi o to, ze leki jakby usypiaja objawy a rozmowa leczy dusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
czyli jednak dobrze ze rodzice zapisali i wyslali mnie siłą chodz ja ciagle mam objawy co do tej pscyhoterapi grupowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
na pewno chca dla Ciebie dobrze, ale zeby terapia dala dobre efekty musisz sama tego chciec ja tez sie zapieralam nogami przed psychologiem, ale w koncu sie przelamalam, u mnie na szczescie okazalo sie ze to nie nerwica, tylko mialam chwilowe zalamanie nerwowe, ale same rozmowy i tak duzo mi daly, pojdziesz pare razy i zaczniesz zauwazac roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wser
masz moze fobie spoleczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
a po wiedz czy psycholog zadeje pytania czy samemu trza mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
co to fobia społeczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
nie mam chyba fobii spolecznej, a przynajmniej psycholog mi nie mowil ze moge miec cos takiego generalnie odpowiada sie na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wser
pytania jakiego typu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wser
ja podejrzewam u siebie fobie spoleczna(lek przed sytuacjami spolecznymi-najbardziej boje sie wystapien publicznych, doslownie cala sie trzese najpierw dlonie potem nogi i ogolnie uciekam od ludzi oj duzo by pisac...) i mysle o psychologu ale boje sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×