Odpowiedz na ten temat

Co to na stopach,schodzące płaty skóry i pęcherzyki z płynem

• murusssss 2006.04.22 [13:11]
    najpierw taki ten płyn przezroczysty, a potem zółknie i zasycha i schodzą płaty skóry ze stóp, to paskudnie wyglada, co to moze byc?
  • Agatkaaa 2006.04.22 [13:14]
    odciski, blazy...?

In some ways everybody feels alone...
  • mi skóra schodziła 2006.04.22 [13:15]
    od butów tzn.nie mogę chodzić w butach które mają gumową podeszwę .Byłam u lekarza i buciki tylko ze skórki i obowiązkowo skórzana wkładka. Dostałam maść od dermatologa i po kilku dniach było ok,Więc radzę wybrać się do lekarzausmiech.gif
  • murusssss 2006.04.22 [13:16]
    mam całe stopy w takich pecherzykach, pełno ich, potem zasychaja i skora złazi ,
  • płomykówka***** 2006.04.22 [13:57]
    Masz grzybicę stóp albo piodermię. Idź do dermatologa czym prędzej.

http://www.fotopolis.pl/galeria/wpy2003_21.jp g
  • murusssss 2006.04.22 [13:59]
    A co to jest ta piodermia?? a pozatym wsydze sie isc do lekarza z tym paskudztwem, jak ja mam pokazac tak obrzydliwe stopy, lekarz pomysli ze jestem brudas, a tak nie jest
  • płomykówka***** 2006.04.22 [14:43]
    Nie pomyśli tak, bo grzybica stóp nie bierze się z brudu. Można się nią zarazić wszędzie. Na basenie, siłowni, w hotelu, przymierzając buty w sklepie... Osoby chore na cukrzycę, zaburzenia hormonalne i biorące antybiotyki są bardziej narażone na zakażenia.
    Statystyki są takie, że ok. 42% Polaków ma tę chorobę. Jest jej kilka odmian i nie jest uciążliwa do wyleczenia, ale nieleczona przechodzi w grzybicę paznokci, której leczenie jest bardzo trudne i kosztowne.
    Zresztą to głupie wstydzić się choroby przed dermatologiem. Przecież to jego zawód. Zdrowi tam nie przychodzą.oczko.gif Nie przejmuj się. Ja kiedyś byłam z obrzydliwą sączącą się wysypką na prawie całym ciele. Męczyłam się z tym swędzącym świństwem prawie tydzień zanim poszłam. Dostałam maść za kilka złotych i po trzech użyciach problem zniknął.

http://www.gazetapacjenta.pl/content/view/138 /76/

Piodermia to zakażenie bakterią gronkowca.

• płomykówka***** 2006.04.22 [14:46]
    Możesz ewentualnie spróbować Daktarinu, Undofenu (taki i śmierdzący) albo Lamisilatu (drogi), ale to takie strzelanie w ciemno. Więcej preparatów nie znam. Wszystkie są bez recepty.

• nietoniejapisalamd 2009.10.05 [22:59]
    Mi też schodzi skóra ze stóp. Ale dlatego, że miałam kilka pęcherzy, które musiałam przebić, ponieważ byłam na pielgrzymce. I teraz odchodzi mi też skóra płatami... Co ja mam z tym zrobić? Pomocy...

• zrób se peeling stóp 2009.10.05 [23:01]
    !!!!
  • Smak Szczęścia 2009.10.05 [23:28]
  • she3.. 2009.10.05 [23:31]
    swedzace pecherzyki z plynem ?
    ja powiedzialabym ze to egzema ..
    na to pomaga taka masc - elidel - jest na recepte.
    ale jesli nie chcesz isc do lekarza, to moze dostaniesz ja bez recepty, koszt ok 100 zl , jest jej malo, ale skuteczna
  • ile kafeterian tyle opinii 2009.10.05 [23:36]

• wysokie obcasy 2009.10.06 [14:42]
    egzema, u mnjie pojawila sie nagle najpierw na wewnetrznej stronie dloni, potem na stopach. Tragedia smutas.gif Najpierw swedza te pecherzyki, potem zasychaja i skora zlazi platami, czasami do krwi. Pomimo leczenia trzymalo sie mnie to swinstwo dobrych kilka lat. Potem zniknelo tak samo nagle jak sie pojawilo. Na szczescie nie bylo to zarazliwe i na nikogo z rodziny nie przelazlo, ale ja sama sie nameczylam smutas.gif
    stopke mam bardzo zgrabna
  • Margo1970 2011.06.29 [08:14]
    Witam...moje dziecko ma to świństwo od kilku lat i nic mu żadne maści nie pomagają...choroba ta lekko ustępuje, gdy jedziemy nad morze - w słonej wodzie i w piasku następuje oczyszczenie i wytarcie wierzchniej warstwy skóry...na jakiś czas mamy spokój, prawie do zimy, a potem od nowa pojawiają się bąbelki z płynem, straszny świąt i rany aż do krwi...mój 10 letni syn cierpi na to od 5 lat...proszę o pomoc, bo dermatolog rozkłada ręce.
  • renata0000 2011.08.03 [11:15]
    Witaj Margo wiem co czujesz, miałam zupełnie to samo co Twoj syn, zaden lekarz nie wiedział co mi jest, a odwiedzalam specjalistow z różnych zakątków Polski . rownież jezdzilam nad morze jako dziecko i piasek w ktorym był jod pomagał, lekarze mowili ze to alergia ale tak naprawde nikt nie wiedzial co to za cholerstwo i nie wie do tej pory. Pociesze Cie , Twojemu synkowi minie to z wiekiem , ja mam teraz 21lat i ta choroba juz sie nie objawia, tylko podczas wędrowek w gorach, do tego stopnia ze czesto musze czekac na znajomych w pewnym miejscu bo sama nie moge za bardzo chodzic chociaz kocham gory. Zastanawiam sie co moze byc powodem wystąpienia tego , czy Twoj synek lezał w inkubatorze? juz sama nie wiem .
  • gość 2015.04.20 [08:19]
    Ja mam to samo od dziecka i też żaden lekarz nie wie co to czasem mija parę lat i nic się nie dzieje wtedy zapominam myślę że już nie wróci niestety wraca..a mam 30 lat
  • lekarz domowy 2015.06.24 [19:05]
    Dostalam pecherzyki na lewej stopie na srodkowym palcu. Od 2 sie zaczelo. Z poczatku malutkie ale przy dotknieciu robily sie troszke wieksze I zaczely swedziec okropnie. Swedzenie ustepowalo gdy je przebilam I bialy plyn wyciekl. Zakazdym przebiciem pecherza zezynfwkowalam spirytusem albo zelem antybakteryjnym. Perzechyki ustaly. Pojawily sie dwa tygodnie pozniej. Zaczelam je przebijac bo nie dalo sie chodzic. Przebijanie, dezynfekcja I masc na grzybice uzywalam. POMOGLO usmiech.gif
    To samo zrobilo mi sie na prawej stopie. Tyle ze tu bylo wielokrotnie gorzej. Zaczelo sie od tego ze zaswedzialo mnie jak bum sie pokrzywa oparzyla. Upierdliwy swiad wiec podrapalam to miejsce. Wyskoczylo sporo pecherzykow z plynem. Przy podrapaniu pekaly. dzis wiem ze grzybek tak sie rozprzestrzenia. Ale nie o tym chce pisac. Strata czasu na dermatologa I pieniedzy wywalonych w bloto. Dlaczego? Bo dadza masc w ciemno na recepte za spora kase a naprawde pomaga zwykla masc dostepna bez recepty. UZYLAM MASCI O NAZWIE "DAKTARIN INTENSE"
    EFEKT PO NIEJ? Znakomity w coagulation 3 dni zgubilam cala chora skore poniewaz mialam zgrubiala skore na malum palcu po sweetheart stronie. Cala ta skora odpadla. Tak samo skora miedzy palcami I spod stopy sie zluszczyl. W ciagu tygodnie uzylam tubke 15 ml. Smarowalam obie stopy. Po tygodniu kupilam drugi "DAKTARIM AKTIV" w tym jest inny preparat w srodku miconazole nitrate 2%. Ma dzialanie slabsze. Jest delikatniejsza substancja w moim odczuciu niz ten pierwszy krem. Tam tez substancja Czynna byla 2% jednak nazwy nie pamietam. Moana znalesc na internecine. Po 3 tygodniach zmienilam krem na "CANESTEN DUAL ACTION z substancja 1% CLOTRIMAZOLE. Krem wydajniejszy wieksze opalowanie bo 30 ml I troche tanszy. Jednak procent prepararu czynnego slabszy. Zmienilam krem bo stopy swesIaly noca a krem nie pomagal. POMOGLO MOCZENIE NOG W GORACEJ WODZIE Z SOLA. Sol pd zawsze sluzyla do konserwacji zywnosci I dezynfelcji. EFEKT zero swedWnia stop. Odpada stary naskorek ktory sulcesywnie usowam. Dodatkowo dzieki temu ze stopy mialy kontaktu z tak duza iloscia soli ktora zaczela wyciagac grzyba na wierzch. Widzialam pecherzyki lub kropeczki takie w grupach w kolorze od rudego, brazowego, czerwonego po czarne. Sara's pod skora. Okazalo sie ze kropki moge zeskrobac I orchids z calym fragmentem skory a pod nimi jest swieza skorka. Pecherze przebijalam I czyscilam w srodku. Dzieki solonej wodzie widze gdzie jeszcze moja skora ma problem. Dzis jest 5 tydzien. Na lewej nodze zero babelek. Prawa noga sie goi. Nie mam babelek ani swedzenia. Dostalam za to wysyp ma prawej dloni. Bede postepowac tak jak teraz to robie poniewaz nie sadze bym to sama rozsiala na dloni dlatego ze paznokcie czuszcze po kazdym kontalcie ze stopami I dlonie myje w plynie antybakteryjnym I potem jeszcze zel antybalteryjny. Podejrzewam ze zlapalam to na silowni. Dostalam z prysznica I moje dlonie rowniez mialy kontakt z grzybem. Wiem ze okres wyklicia paskudztwa jest rozny jednak to co robie przynosi efekty.
    TO CO ROBIE W CIAGU DNIA:
    Rano mycie stop I smarowanie kremem.
    Jesli gdzies wychodze myje stopy I psikam DAKTARIN spray puder activ. Stopy pozostale suche. Nawet prY kontakcie z woda puder sie nie splukuje I nie robia sie z niego grudki jak przy normalnym pudrze.
    Popoludniu myje stopy I krem. Jesli pracuje puder tylko.
    Wieczorem zas goraca woda z duza iloscia soli. Wiem ze moze piec czy bolec od ran na stopach ale nie ma lepszego sposobu. Wody daje tyle by tylko palce przykryla nie ma potrzeby wiecej. Soli daje 50g mozna wiecej. Nic sie nie stanie. Jesli widze pecherz przebijam bo w nim jest plyn z grzybkami. I wkladam stope do wody wczesniek sprawdzali plyn na wacik. Bedzie pieklo ale rano juz slad po pecherzu bedzie zasklepiony. Wczesniej bez slonej wody jesli przebilam pecherz to nie goil sie ladnie. Bolal I swedzial. Robila sie czasami nawet saczaca dziurka z plynem Korea nie goila sie a obierala sie we wszelkie dziady. STOP NIE SPLULUJE Z SOLI. Zostawiam stopy do samodzielnego wyschniecia. Wtedy nie scieram soli. Nakladam masc ma stopy. Nie prYkrywam stop po nalozeniu I wtarciu kremu. Dlatego ze nie wcieram kremu w koldre. A do casu gdzie zasne krem sie wchlonie. Nejlepiej nie czekac zbyt dlugo na wtarcie
    Kremu ponoewaz skora jest miekka. Latwiej wchlonie krem. A sol powpduje zmiame despotism do zycia dla grzyba. Krem blokuje jego wzrost przez noszczenie scian komorek. Sol zabezpiecza przed przwnoszwniem sie I odlaza skore w polaczeniu z woda sluszczaja obumarly naskorek z wczesniej zaimfekowana skora. Wiec
    Zpstaje mloda swieza skora ktora lepiej chlonie krem. Jesli ktos sobie zyczy moge przeslac zdjecia efektow. Evidentnie widac gdzie skora sie zluszczyla, gdie bylo chore miejsce I co jeszcze zostalo.
  • gość 2015.06.26 [00:05]
    Dziwne. Identyczny post na forum dermatologicznej, błędy jakby translator nie przetłumaczył Canesten występuje u nas pod inna nazwą. Może jesteś z UK? A może to reklama szeptana?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...