Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bongo Bongo

coca cola na biegunkę?

Polecane posty

coca cola ale tylko orginalna i odgazowana dziala dobrze na zoladek wiem gdyz lekarz polecil mi taki sposob kiedy moja corka miala grype zalatkowa pomogla pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, dawałam i daje dzieciom przy zatruciach łącznie ze słonymi paluszkami. Te metodę podpowiedziała mi prawie przed 20 laty moja ex- teściowa, któa mieszka na stałe w USA.Mówiła, że tam tak się leczy dzieci przy sensacjach żołądkowych z wymiotami lub biegunką. Wypróbowałam na starszym synu, a potem stosowałam na młodszym. Pomaga, dziecko sie nie odwadnia i szybko powraca do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem tego ciekawa
a tu chodzi o Coca Colę czy Pepsi?Bo slyszałm,że Pepsi też pomaga....aha i czy musi koniecznie byc to odgazowana Cola??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blue23- 23 dzięki wielkie za odpowiedź 🌼 muszę kiedyś to wypróbować na sobie choć mam nadzieję że nie szybko będzie okazja :P swoją drogą to niesamowite że taki syf w czymś pomaga ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze gazowana coca cola powoduje wzdencia z moze pobolewac brzuch wiec powinno pic sie ogazowana przynajmniej gdy chodzi o dzieci ktore maja rewolucje zoladkaowe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie odgazowywałam,lałam do szklanki i od razu piłam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak to jest z Pepsi
??Też pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grouwl
a coca cola light zawiera aspartam, ktory w wiekszej ilosci powoduje............. biegunke :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Tylko coca cola. Podobno oryginalnie to nie był napój tylko własnie wymyslił to jakiś lekarz na problemy z żołądkiem, a dopiero potem zaczęli to prpdukować na skalę masową, bo było smaczne. Ale moze to tylko legenda;) Ale na żołądek naprawdę pomaga. Zwłaszcza zimna:) Natomiast jak ktos się wybiera do ciepłych krajów to sama coca cola może nie pomóc.l Lepiej zaopatrzyć się w jakieś porządne środki. Na pewno węgiel, łykac w dużych ilościach, bo tylko wtedy to ma sens i np. Loperamid czy coś Stoperan- zawierają ten sam środek zresztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly bratanek (5 lat) jak mial jakies problemy zoladkowe (zarowno zaparcia jak i biegunke) to pediatra kazal rodzicom dawac mu do picia rozgazowana coca-cole i dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deska >>>> to nie legenda, rzeczywiście coca-colę wymyślił farmaceuta, tylko że to był taki gęsty i słodki syrop, ale on stwierdził że pewnie będzie się kiepsko sprzedawał więc odsprzedał komuś patent. Potem syrop rozcieńczono i dodano bąbelki i tak powstał ten \"niedochodowy\" napój ;) Ot taka ciekawostka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aspartam to gówno:-PNie tylko powoduje biegunki ale jest też bardzo szkodliwy dla zdrowia:-oDlatego należy pić normalną Coca Colę,slodzoną cukrem a Coca Colę Light;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykla pomoże,nie należy pićCoca Coli Lihgt bo jest ona słodzona aspartamem,który jest szkodliwy dla zdrowia i moze w wiekszych ilościach powodować biegunki:-o Ale Coca Cola(ta normalna,slodzona cukrem,z czerwoną etykietą)jak najbardzie pomaga na zatrucia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,ze nie należy jej pic poza biegunka,zatruciami ale czasami ja piję bo mi smakuje:-PNiby to syf ale jednak smaczy syf:-POczywiscie staram sie nie przesadzac,raczej wybieram zdrowe napoje ale czasmi trudno się powstrzymać przed wypiciem Coca Coli:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingusia
a ja tam piję pepsi, od coca coli usłyszałam od dentystyn robi sie kamień nazębny i taki osad zostaje, a po pepsi nie moze nie wiedzicie różnicy,ale jest naprawde duża, mimo podobnych składników pepsi jest zdrowsza...śmieszne,że zdrowsza ale od coli tak p.s jestem uzależniona, ale trudno przynajmniej fajniej się żyje, choć teraz ograniczam bo mam niedobór zelaza, a pepsi wypłukuje żelazo a na biegunkę jak znalazł, przy gorączce tez zawsze piję nawet z cytryną,lepsza niz jakis sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego pare osób stwierdziło ze Aspartam jest bardzo szkodliwy, skoro podaje sie go jako środek słodzący dla dzieci z cukrzycą?? wiem, ze środek ten jest przeciwskazany w chorobie fenyloketonurii, ponieważ składa sie z aminokwasów fenyloalaniny i kwasu asparaginowego... co powoduje ten środek słodzący?? bo ja pierwsze słyszę zeby bardzo szkodził...a żeby dostać biegunki to trzeba naprawde wypić go w duzej ilości i to mało rozcieńczony... więc jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terefere...dzięki... bo tak sie składa, ze na dietetyce normalnie profesorka gada, ze podaje sie to dzieciom w cukrzycy jako środek słodzący to nie pytam czy zdrowe czy mocno szkodzi... w książce Ciborowskiej też pisze, ze podaje sie Aspartam więc...zdziwiłam sie, ze nagle to taaaakie szkodliwe... dzięki zajrze na google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze ujme to inaczej , swojemu dziecku aspartamu bym nie podawała . W cukrzycy podaje się jako zamiennik cukru , cos na kształt \"zastepczego smaku słodkiego \" ;) To sytuacja ekstremalna , jednak biorac pod uwage zdrowy organizm , stosowanie wszelakiego rodzaju produktów typu \"light\" w których to \"ligh\" otrzymuje się własnie eliminujac cukier a podajac znacznie mniej kaloryczny aspartam , jest łagodnie mówiąc kontrowersyjna pod wzgledem zdrowotnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jutro bedzie gradobicie pytań na dietetyce... poszukałam o tym Aspartamie i...łoj matko jedyna...albo pisza kosmiczne rzeczy o szkodliwości tego produktu a raz, ze nie jest zdrowy ale też niezbyt szkodzi- terefere miałaś rację...dla mnie przerażające jest to, ża np. w Anglii jest masa dostepnych produktów (szczególnie mleko i jego przetwory) zawierajace słodziki (czyli Aspartam), dzięki czemu maja niższą kaloryczność...a ludzie to za przeproszeniem \"wpieprzają\"... i co tu począć??najlepiej nic nie jeść...albo tylko z własnej uprawy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terefere ale słuchaj...to paradox...w cukrzycy organizm jest osłabiony, to choroba metaboliczna, narządy są bardziej obciązone i \"wrażliwe\" na czynniki szkodliwe i składniki, które im nie służą: np, tłuszcz, zbyt duzo białka, za duzo cukru... i co? podaje sie im Aspartam, ale w takim razie to ich zabija ...skoro rozkłada sie na jakieś tam dwa aminokwasy, co własnie powoduje jego szkodliwość to \"zdrowie\" cukrzyka jest podwójnie zagrożone...ja nic nierozumiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukrzyca jest sytuacją ekstremalną . Taki preparat zastepczy cukru jest jakims wyjsciem - przy bilansie strat i zysków moze szkodzic mniej niz cukier . Jednak w żaden sposób nie jest niezbedny . Taki surogat dla cukrzyków - łakomczuchów ;) Jednak póki ,co przynajmniej nie spotkałam się z jednoznacznie okreslonymi , rzetelnymi i opublikowanymi wynikami badań , które potwierdzaja całkowite bezpieczeństwo przyjmowania aspartamu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniecha87
Nam ostatio doktor na ćwczeniach powiedział, że po wypiciu 1,5 litra Coli Light mamy prawo się czuć jak osoby z lekką fenyloketonurią- iloraz inteligencji spada na łeb na szyję bo fenyloalanina ma powinowactwo do układu nerwowego. Smutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×