Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana jestem bo mam powód

COŚ SKUTECZNEGO NA ŁUPIEŻ !!!!

Polecane posty

Gość załamana jestem bo mam powód

Witam od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie coś co przypomina łupież tylko nie wiem czy to on bo tworzy mi się nie na całej głowie tylko po bokach i z tyłu to są takie pojedyńcze płatki powstajace po tym jak sie podrapie po glowie :( nie wiem moze to po prostu jest przesuszona skora (od czestego farbowania wlosow) bo mam problem z sucha skora w ogole (luszczy mi sie glownie na czole tzn sypia mi sie takie kawalki skory :( czy konieczna jest wizyta u dermatologa zeby stwierdzic ze to na pewno jest lupiez ?? czy ten Nizoral mi pomoze ?? dodam jeszcze ze mam uczulenie na wszelkie szampony i odzywki (moga tylko stosowac zwykly familijny szapon) a ostatnio zmuszona jestem po myciu nakladac balsam bo nie moge rozczesac wlosow ale co miesiac staram sie zmieniac firme zeby mnie przypadkiem nie uczulilo :( mam dlugie, ciemne wlosy i na ciemnych to bardziej jest widoczne :( prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronxik
mam chyba to samo... kiedys bylam u dermatologa przepisal mi taka miksture do zrobienia w aptece za 5 zl mieszanka oliwy ze spirytusem (ale nie rob tego sama)musialam tym smarowac skore glowy na 4-5 godzin przed myciem... sprawdzilo sie nawet, ta przylegalaca skora na glowie sie odklejala i schodzilo ale bylo pracochlonne,cala lazienke mialam upaprana i przestalam... ale chyba przejde sie znowu po na prawde pomagalo... moze gdybym dluzej stosowala zeszlo by calkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selsun blue
jak wygląda Twoje uczulenie? zmienianie co tydzień szamponu lub odzywki to jeden z gorszych pomysłów. idź do apteki i kup szampon dla alergików. na łupież polecam Selsun Blue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana jestem bo mam powód
ale wiecie ja nie wiem czy to jest uczulenie bo to jest bardzo podobne do łupieżu tylko że widziałam lupiez u mojej kolezanki i ona to miala doslownie wszedzie sypalo jej sie na ubrania a ja mam tylko po bokach i z tylu glowy i tylko wtedy kiedy zaczne sie drapac jak sie nie drapie to nic nie mam - zero platkow uczulenie wyglada tak, że jak sobie kupilam szampon np Fructisa to po 3 myciach mialam tego duzo wiecej, przestalam nim myc to te platki znikaly, tak samo bylo z Timotei i kazdym innym szamponem niz Familijny a zmieniam nie szampon tylo balsamy do wlosow i nie co tydzien tylko co miesiac tzn jak mi sie skonczy jakis to kupuje inna firme A CO MYSLICIE O TYM NIZORALU ? POMAGA ? A HEAD & SHOULDERS ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronxik
mi nizoral nie pomógl bo mam bardzo dlugie i grube wlosy i ciezko sie dostac do skory glowy... ale moze Ty nie bedziesz taka ciamajdą i dasz rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronxik
ja tez mam wlasnie jak sie drapie... a HEAD & SHOULDERS to badziewie... tzn. mi nie pomaga... ani nawet vichy... polecam ta miksture, idź do dermatologa i zapytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana jestem bo mam powód
ha dzieki :) czyli zaczne od NIzoralu a jak nie pomoze to wybiore sie do dermatologa tylko ze z nimi mam niemile doswiadczenia bo chodzilam kiedys z ta moja nieszczesna sucha skora na twarzy i te masci ktore od nich dostawalam sprawialy ze sypalo mi sie coraz bardziej pomogla mi dopiero najzwyklejsza wazelina kosmetycza oraz krem bambino dla dzieci a tyle kasy co ja na te masci wydalam to porazka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana jestem bo mam powód
bronxik ---> ja tez mam bardzo dlugie i potwornie grube wlosy (jak farbuje u fryzjera to potrzebne mi sa 3 (sic!) opakowania farby zeby wystarczylo :P poprosze mame, żeby mi pomogla :D a ile ten Nizoral kosztuje ? i czy oplaca sie bardziej te saszetki czy w butelce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronxik
wiesz moze zacznij od mikstury bo ona 5 zeta kosztuje :) albo kup ze 2-3 saszetki nizoralu na probe,ale jak ma ci pomoc to wlasnie 2-3 mycia i powinno ustąpić... mojemu ojcu pomógl po 1 myciu... ale on ma tez ''inny'' łupież... nie taki jak ja... pozdrawiam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana jestem bo mam powód
bronxik ---> czyli my raczej nie mamy lupiezu bo on jest caly czas a nie tylko wtedy jak sie podrapie ktos po glowie nie ?? aha dodam jeszcze ze tam z tylu glowy gdzie mi sie to sypie wyczulam ostatnio jakies takie dziwne kuleczki, cos jakby pryszcze ale dokladnie nie wiem bo nie widze tam :D i wlasnie mnie to strasznie denerwuje i non stop to drapie a potem wlasnie mam pelno badziewia we wlosach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronxik
nie wiem co to za badziewie serio... chyba lupiez ale taki jakis inny :D te kulki to moze strupki ? ja mialam kiedys takie strupki tak ze 2 jak sie dotykalo palcem to sie wydawaly takie duuuze ale malutkie bardzo:) zawsze jak umyje wlosy to sobie obiecuje: nie bede drapac,NIE BEDE ,ale i tak nie daje rady heh ale dziwne bo glowa mnie nie swedzi jakos bardzo,wlasciwie to chyba wcale... nic z tego nie kapuje:) ale oliwke polecam:) papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana jestem bo mam powód
bronxik ---> jeny mam to samo z tym drapaniem :( obiecuje sobie, że nie dotkne głowy ale nigdy nie moge sie powstrzymac :P dzieki za rady - mam nadzieje, ze zwalcze to paskudztwo :) pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronxik
heh moze my jakies zaginione siostry ;P wlasnie umylam wlosy i tym razem obiecuje tu na kafeterii nie bede drapac heh :) dobra spadam musze isc do sklepu :) mam nadzieje,ze zlikwidujesz ta zaraze ;) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZARNA_KAWA
Ja używam head & shoulders i zawsze pomaga !! Wystarczy kilka użyć i mam spokój na conajmniej pół roku :) No i włosy są po nim super a nie jak po innych przeciwłupieżowcach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotti
mam dokładnie to samo co -''załamana jestem bo mam powód''. Mam nadzieje, że się odezwie co pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi po nizoralu nic się złego nie dzieje, a używam go regularnie co dwa tygodnie. Na silny łupież to tylko silny lek, a taki H&S był za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bani ta pani
Bo te szampony drogeryjne zwalczają tylko to co widać czyli łuszczenie skóry, a nizoral grzyba gnębi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj ja tez mialam kiedys łupież, kazdy lekarz wymyslam mi nowe szampony dopiero dobry fryzjer powiedzial mi ze to nie łupiez tylko mam cholernie skórę glowy przesuszoną!! zaczełam uzywac delikatnych szamponów, przestałam sama farbowac i mam spokój, czasami może pomóc zwykły szampon dla dzieci.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakataka
proponuje zapytać w aptece o preparaty do pielęgnacji skóry głowy z mocznikiem. Poprawiają kondycję skóry- jej nawilżenie, złuszczaja suchy naskórek. Niestety nie pamiętam nazwy ale można się zdać na aptekarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja przetestowałam
SALICYLOL - czyli olejek salicylowy, z apteki (poleciły mi go dziewczyny z topicu kafe o naturalnych koksmetykach - dziękuję raz jeszcze! :) ) działa skutecznie! na tyle, że nie musze uzywać innych odżywek, bo olejek skutecznie nawilża i wzmacnia moje włosy (fryzjerka była bardzo zdziwiona tek dobra kondycja moich włosów po 6 miesięcznym stosowaniu Salicylolu) szampony przeciwłupiezowe sa bardzo różne, ale generalnie zasada jest taka - jak mi powiedział lekarz - żeby stosowac przeciwłupieżowy zamiennie z normalnym szamponem i nie przez długi okres czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam to samo. uczulenie ma na wiekszosc kosmetyków. pomógł mi szampon MEDIKET - przepisany przez dermatologa, jest drogi 45 zł, ale calkiem wydajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marmolada7
polecam szampon z firmy Catz.....taki w białej butelce, z czerwonymi elementami.Dostepny w aptece,koszt ok. 10 zł. Czyni cuda.Wystarczy umyć nim glowę 2-3 razy i łupeż znika.Po dłuższym stosowaniu na dłuuuuugi czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to nie jest przypadkiem
łojotokowe zapalenie skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nawet nie wiedziałam, że tyle tych środków na łupież jest. Zawsze myślałam, że Nizoral i już. No proszę, jak to się człowiek uczy całe życie. Ale chyba zostanę przy swoim wypróbowanym leku i innym też go polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitipaldi
ale 45 zyla to troche sporo jak dla mnie :( dzisiaj w aptece kupowalam nizoral to zaplacilam 25pln, a starcza na dluuuuuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osoboście mam problemy z zapamiętywaniem ceny, właśnie dla tego, że tak rzadko się kupuje ten szamponik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejlong
Ja też nie wiem ile on kosztuje bo przyznam, że moja mama się tym zajmuje. Skoro mówicie, że 25 to ok, ja Wam wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna mordka
Macie jeszcze coś na łupież? Obawiam się, że znowu mnie nawiedził i jestem załamana :( Przecież ja grzeczna byłam, czemu mnie to spotkało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeka
a mi pomaga Elseve - tak sie chyba pisze:) taki ciemno - niebieski - przeciwłupiezowy, ale nie z odżywką;) I mi pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×