Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ika0011

CUKRZYCA

Polecane posty

czy poziom cukru na czczo 121 może niepokoić. Czy cukrzycę może wykryć takie badanie?? Polecono mi zrobić jeszcze 2 godz po posiłku. Dodam , że 2-3 godz po jedzeniu czuję jakbym miała zemdleć i jak w porę czegoś nie zjem to robi mi się słabo. a przy tym mam sucho w ustach i bardzo dużo piję płynów. Czy to są objawy nioepokojące??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, niestety to mogą być początki cukrzycy. Czy schudłaś dość gwałtownie w ostatnim czasie? Trzeba by wykonać tzw. krzywą cukrową i badanie moczu na obecność cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Óna
Niestety. Ale na czczo poziom powyżej 100 jest niepokojący. Jednorazowo to nic strasznego, ale jeśli się to powtarza... Picie dużej ilości płynów i wzmożone oddawanie moczu jest związane z wysokim poziomem cukru we krwi. Wiem coś o tym. Dziwne, bo uczucie "słabości" to oznaka raczej za niskiego poziomu cukru. Czy, gdy jest Ci slabo masz wrażenie, że masz pusto w rękach? Jakby nie płynęła tam krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, można być bardzo osłabionym również przy wysokich poziomach cukru, poza tym w cukrzycy często dochodzi do gwałtownych wahań poziomu glukozy we krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie często piję i często sikam. Do łazienki w ciągu dnia chodzę z 10 razy. Schudłam ale niedużo , w ciągu 2 m-cy jakieś 3 kg.Robi mi się słabo i czuję jakbym miała za chwilę zemdleć a przy tym chęć spania .Tak mi się trzęsą ręce , że nie doniosę łyżeczki z herbatą. Od momenty zjedzenia wszystko wraca do normy po jakiejś pół godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz tego zbagatelizować, to typowe objawy początków cukrzycy, choć oczywiście może okazać się (i oby tak było), że wszystko w porządku. Najważniejsze badanie to krzywa cukrowa, poproś swojego lekarza o skierowanie lub wykonaj je prywatnie, to jedno z podstawowych badań. Czy masz czasem również pogorszone widzenie, jakby za mgłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie i przede wszystkim poszłam zbadać ten cukier bo nachodzą mi jakieś plamy na oczy i słabo widzę. Na początku myślałam , że to od soczewek kont. Ale już rok chodzę w okularach i jest to samo. Teraz nawet częściej. A piłabym jak smok. Czuję się jakbym ciągle była na kacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to niedobrze, ciągłe uczucie, jakby się było pijanym, to też podstawowy objaw cukrzycy. Oczywiście to mogą być inne, błahe sprawy, ale lepiej dmuchać na zimne:) Koniecznie zrób sobie krzywą cukrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzywa cukrowa to jedno z podstawowych badań, które powinno wykonywać każde laboratorium analityczne. Pewnie w dzieciństwie miałyście je robione, to te niezbyt przyjemne kłucie palca;) Pierwszy pomiar wykonuje się na czczo, a następnie trzeba wypić roztwór glukozy, chyba 75 gram rozp. w wodzie (słodkie jak diabli i mdlące;) ), a następnie po godzinie. Powinno się jeszcze wykonać około 2 pomiary (czyli w sumie 4), ale z tego, co wiem większość laboratoriów poprzestaje tylko na 2. Jeśli macie jakiekolwiek podejrzenia, koniecznie wykonajcie to badanie:) Ważne jest również zwykłe, podstawowe badanie moczu, które wykrywa, czy nie ma cukru w moczu (w cukrzycy krew zawiera nadwyżkę glukozy, której nerki nie są w stanie przefiltrować i stąd jej obecność w moczu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Landrynka_truskavkva
Jeśli wynik jednorazowego oznaczenia poziomu glukozy wypadnie powyżej normy to nie wskazuje jeszcze na cukrzycę... (według najnowszych kryteriów na czczo muiś być poniżej 100mg/dl) Generalnie polecam po upływie ok 7 dni wykonać jeszcze jedno oznaczenia poziomu glukozy na czczo a jeśli wynik znowu będzie wskazywał na upośledzoną tolerancję glukozy lub cukrzycę to wtedy wykonać doustny test obciążenia glukozą (krzywa cukrowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto mówi ze cukrzyca jest zabawą???ale lekarze nie umieja leczyc cukrzycy,a mówi sie ze cukrzyca to nie zabawa,moze nie dla chorego ale dla innych to zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka443
Dobre wyniki dają badania typu EAV WRT i SGD metodą dr Volla. Coś takiego robią w gabinecie Noma Medica Volla w Krakowie. Dogłębny test, jest w stanie znaleźć najbardziej ukryte źródła stanów zapalnych. A wszystko zupełnie bezinwazyjnie robione. Kilka słów jak to badanie wygląda jest na portalu  www.medicavolla.eu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdww
Miałam wiele problemów ze zdrowiem jakiś czas temu. Nie wiedziałam nawet jakie są tego przyczyny. Wybrałam się do nich (www.medicavolla.eu) na bezpłatne badania profilaktyczne i dowiedziałam się co mi dolega. Zapisałam się na kilka zabiegów. Terapie u nich to gwarancja skuteczności. Są najlepsi w Europie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga123Kowalska456
Czy wiesz, że jednym z istotnych symptomów cukrzycy jest postępująca suchość skóry? To skutek zaburzeń pracy gruczołów potowych i łojowych; skóra bowiem nie umie magazynować wystarczającej ilości tłuszczów i wody. Sucha i łuszcząca się skóra swędzi i pęka, występuje jej nadmierne rogowacenie. U cukrzyków większa jest też skłonność do grzybicy skóry i paznokci stóp. Dowiedz się więcej i wejdź na: http://www.stopacukrzycowa.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja choruję na cukrzycę typu 2 i zmagałam się z dużymi problemami skórnymi. Zaczęło mi się goić po maściach na bazie colostrum, akurat jak kupowałam diabetegen z genoscope i mi to bardzo pomaga, odbudował mi się naskórek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emikllas
Witam, ja kiedy dowiedziałam się o chorobie jaką jest cukrzyca to od razu zakupiłam książkę ze strony http://e-biblijna.pl/19,cukrzyca-leczymy-i-zapobiegamy.html. Jest w niej opisane jak można jej zapobiec. Na prawdę warto j KUPIĆ, aby nie zachorować na cukrzycę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonamiska
Najlepiej zrobić komplet badań, może to problemy z cukrem, a może coś zupełnie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z cukrzycą żyć można, to prawda i takie terapie, jak Diabetover pokazują, że całkiem normalnie. Dieta swoją drogą, ale to jest jeden z najlepszych naturalnych wspomagaczy trzustki. Zdecydowanie godny polecenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×