Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Soledad

czy komuś zdiagnozowano TORBIEL BAKERA w kolanie?

Polecane posty

Gość Luikan
i co z tym cięciem kolana? minęło sporo czasu, a ja jestem właśnie przed takim cięciem. Proszę coś na ten temat skrobnąć, jak poszło i co dalej się dzieje, jaka ta blizna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę
napisz jakie mialaś objawy ?????proszę Cie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga-Icegirl
Hej. Mam 14 lat i wczoraj wyszłam ze szpitala po usunięciu torbieli Bekhera w kolanie. Nie wiem jak u Was, ale ja miałam go w główce kości strzałkowej, nie pamiętam teraz dokładnych wymiarów, ale wielkość to około 2cm * 3cm * 1,5 cm. Oczywiście były zdjęcia RTG, tomografia i tomografia z kontrastem, a tydzień później do szpitala. Trudne jest chyba napięcie przed operacją, ale sam zabieg to nic złego (poza rozbieraniem się przy lekarzach :)). Wjechałam na salę gdzie miało się odbyć wycięcie i przeszczpe szpiku. Nadchodzi sen i budzicie się przy piosence \"Jak Anioła Głos\", wiem, wiem, dziwny zbieg okoliczności. W nodze czułam dziwną ciężkość, ani ją podnieść ani przesunąć, ale ogólnie to ok. Przenoszą Was do sali pooperacyjnej i jeśli macie z pielęgniarzem dobre stosunki, to wyjeżdżacie z niej po 20 minutach :) w inym przypadku trwa to najwwyżej godzinę (wiem, bo pytałam). Potem jest najgorzej. Szczególnie dla osób takich jak ja tj. mało wytrzymałych na niewygody. Przez około dwa-trzy dni trzeba leżeć na wznak , a jedyny (bezbolesny) ruch jaki potraficie wykonać to ruszanie tułowiem (mniej więcej od pępka do głowy). Nie wiem jak inni, ale u mnie ból nie był aż tak nieznośny żeby dzwonić po środki przeciwbólowe. Drugiego dnia jedyne wasze marzenie to odkleić tyłek od łóżka, lub zmienić pozycję ^^, potem modlicie się o możlwiwość samodzielnego korzystania z toalety, której drzwi jak na złość stoją 2 metry od twojego łóżka. Oczywiście są też zastrzyki antybiotyki, kroblówki, ukłucia w brzuch, ale nie martwcie się to nie boli, no chyba że przestaniecie oddychać, tak jak ja za pierwszym razem, wtedy stres robi swoje. Mijają dwa dni, jeśli nie ma żadnych gorączek, gwałtownych zmian w ciśnieniu wychodzicie \"na wolność\". Wyjeżdżacie na wóżku i patrzycie na główną przeszkodę tylnej strony szpitala - same schody, bez zjazdów (A mówią, że nie istnieją przeszkody nie do pokonania!). Noga trochę pobolewa, chodzicie na kulach, a jedyną obawą jest fakt, że ponad 67% torbieli nawraca. Dlatego radzę zapisywać się od razu po operacji na zdjęcia kontrolne. Aha i dobra rada: weźcie sobie dużo 2-zlotówek, bo bedziecie musieli/musiały wytrzymać tydzień bez telewizji. Brr.. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga-Icegirl
No i jeszcze coś. Lekarze teraz pytali mnie dlaczego czekałam aż 1,5 roku na operację. I jak tu wyjaśniać, że mój lekarz tzw pierwszego kontaktu uznał mnie po drugiej wizycie za panikarę, twierdząc że po prostu rosnę i ból to zwykła rzecz. W wieku 14 lat mam 175cm wzrostu, ok, ale rekonwalescencja byłaby trochę mniej bolesna i ktrótsza, gdybym dostała skierowanie na rentgen (nie mamy za dużo pieniędzy na prywatne wizyty) miesiąc po zauważeniu centralnego miejsca bólu, a nie 18 miesięcy, tak więc Nie czekajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam kiedyś taki torbiel wielkości ok. 3cm kazali wycinać, ale rodzice się nie zgodzili tylko mnie zabrali do innych specjalistów, którzy powiedzieli ze może sama zniknąć, i tak się stało po pół roku nie było ani śladu!!! Minęło kilkanaście lat i nie pojawił się ponownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawcia
Zdiagnozowano u mnie rorbiel Bekera. Jeszcze mala 8 mm. Nikt nie uwierzy, ale to fakt: ososba z rodziny byla u wróżki (sic!), która powiedziala, że mam problem z kolanem. Nie wierzylam w glupstwa, ale tak się zlożylo, że zaczęlam chodzić na basen...i tu pojawil się ból podczas plywania. Tylko wtedy. Pomyślalam ciekawe, ale pójdę do ortopedy, po badaniach usg wyszla mi torbiel ze znakiem zapytania. Dostalam skierowanie na krioterapię. Zabiegi zaczęlam od zaraz, po nich bolalo mnie już przy chodzeniu, ubieraniu, siadaniu. Dostalam skierowanie na rezonans, który potwierdzil torbiel. Wczoraj odebralam wynik. Ciekawe co teraz? Może rehabilitacja mi pomoże? Przecież jest jeszcze mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suuzi
Mi wczoraj ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaMegi
Devita, a gdzie robiłaś te zabiegi? Mam torbiel Bakera pod kolanem 20x3,5x7 mm. Laser już przeszłam. Noga mocno mi dokucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepsze jest to, ze ta torbiel nawet po operacji może się odnowic.. :( laser jest dobry na torbiel, ale jesli nie pomaga, to chyba tylko operacja pozostaje,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja sytuacja nie jest najlepsza. Mam 13 lat, 176 wzrostu i od 5 lat zmagam się z bólem kolana. Byłam u wielu specjalistów, miałam 6 razy robioną punkcję z podaniem sterydu, chodziłam przez długi okres na zabiegi rehabilitacyjne, chodziłam na masaże. Najczęściej torbiel bakera jest spowodowana urazem w kolanie, ja miałam i USG nawet rezonans kolana ale powód torbieli jest nadal nieznany. Naprawdę nie wiem co mam dalej robić, ból często staje się nie do zniesienia, ale rodzicie nie zgadzają się na zabieg operacyjny. Po prostu skończyły się pomysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze dodam że moja torbiel jest bardzo duża ... 6*7*2 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIkt nie zlikwidował torbieli naturalnymi sposobami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja bylam wczoraj u ortopedy i u mnie to zdiagnozowal. przeciazony staw . bylam w gorach,duzo chodzilam,ogolnie bierny tryb zycia , nie cwicze i ot cala filozfoia. do msc ma sie plyn sam wchlonac, kazal robic oklady z lodu oraz smarowac mascia ja uzywam Dolgit i sobie chwale,bo jest nawet lepiej :) poza tym duuuuuuzo siedziec,lezec jak to jest tylko mozliwe a na noc oklady z kapusty ktora wyciaga plyny z kolana :) zobaczymy jestem dobrej mysli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś jeszcze coś napisze na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz jeszcze smarowac kolano olejekiem rycynowym i zastosowac zapper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam rownież fizykoterapię czyli laser, krioterapie, fokoforeze czyli ultradźwięki z wprowadzonym lekiem , oczywiście to pomaga złagodzić objawy i regenerować te stawy uszkodzone ale powiem ci ze ja przykładam lód codziennie mało chodzę smaruje tym dolgitem i cysta sie zmniejsza mam nadzieje ze do Msc czasu tak jak mi ortopeda powiedział minie :) pamiętaj aby oszczędzać sie na prawdę i nie chodzic weź zwolnienie z pracy szkoły i rób te okłady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okłady z rycyny,ok wiem ze sa bardzo skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewka
A możecie napisać jak te okłady z rycyny robić? Czy trzymać pod folią? Na noc? Czy tylko smarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper Fris
Witajcie, mam ten sam problem. Bóle z tyłu kolana. Ale najgorsze że mam zawody za dwa tygodnie i musze na nich być. Ile nie będe mógł chodzić po operacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wykryto torbiel wielkości 4x2x2cm i powiedzieli, że u mnie nawet nie ma co myśleć o operacji czy jakimś zabiegu. Ponoć torbiel będę miała zawsze raz mniejszą, raz większą ale nie jest ona do usunięcia. Leczę się u ortopedy od ponad 3 lat, ból i strzelanie w kolanach, diagnoza dwa lata temu: fałd i wysięg w prawym kolanie. Lewe czyste, a jednak tez strzela i boli.. Zalecenia lekarza: unikać nadmiernego wysiłku na kolan, nie chodzić po schodach, o górach i nartach można zapomnieć, zalecany spacer po płaskim, basen, rower i wkładki ortopedyczne na płaskostopie. Niedawno trafilam na badania usg i tam pod okiem kilku lekarzy doszkalających się, profesorów i doktorów stwierdzono torbiel, a lewe kolano czyste. Jakby tego było mało Pani doktor stwierdziła, że byłam źle leczona, kolan nie trzeba było oszczędzać tylko ćwiczyć, udać się nie tylko na fizjoterapie ale i do lekarza rehabilitanta po odpowiednie ćwiczenia. Do tego inne wkładki, bo płaskostopia to ja nie mam. I tak.. muszę szukać innego lekarza ortopedy, bo mój uznawany za dobrego leczy tzw"starą szkołą" gdzie jak boli to oszczędzać, naczekać się w kolejkach do rehabilitanta i na zabiegi.. I oswoić się z moim "obcym" w klanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem 1,5 miesiąca po artroskopii kolana,miałam torbiel.Niestety, już 3 tygodnie potem była znowu,a po następnych 3 urosła do kosmicznych rozmiarów.Miałam kilka razy robioną punkcję i nic to nie dało. W tej chwili mam już wyznaczony termin operacji,tym razem klasycznej. A ból nadal jest nie do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz może jakieś uszkodzenia kolana? ja jestem prawdpodobnie przed operacją. czekam tylko na wynik rezonansu żeby wiedzieć jak wygląda sprawa z moją łąkotką bo to zależy wtedy od rodzaju operacji, bo jeśli się zrosła (w co raczej wątpie) to wtedy klasyczna, jeśli nie to artroskopia. Sama nie wiem co gorsze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chromolodacja kolana,wycięcie ciała Hoffy, udrożnienie zastawki torbieli-czyli wypolerowali mi kolano w środku,wycięli tkankę,która narosła i udrożnili zastawkę,która doprowadza maź do kolana.Na początku,po operacji,bolało mnie tylko kolano,ale to normalne.Po jakimś tygodniu zaczęła boleć mnie cała noga z tyłu. Po kontroli okazało się,że znowu jest torbiel. Mój ortopeda od początku chciał zwykłe cięcie,ale ordynator oddziału zadecydował,że to ma być artroskopia. I to był błąd,bo podczas artroskopii co prawda widzą,co się dzieje w kolanie,ale nie mogą wyciąć torbieli,tylko udrożnić kanał.W moim wypadku to się nie sprawdziło. W tej chwili ma to byc zwykła operacja,żeby wyciąć całą torbiel właśnie z tym kanałem,żeby torbiel nie miała możliwości powstania. I mam nadzieję,że to się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę to troszkę było w tym kolanie do zrobienia. Ja jeszcze nie wiem jak to wygląda w tym momencie bo na wyniki rezonansu czekam a w 2013 roku wlasnie mialam łąkotke i tą torbiel. Mnie boli wewnętrzna część kolana i dół podkolanowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga8
W moim przypadku ból kolana trwa od lat, czasem jest tak źle że nie da się spać. kolano od tylu i środka jest opuchnięte, czasem mniej, czasem bardziej w obwodzie większe 2 cm. Zastanawia mnie tylko to że na usg i zdjęciu wyszło że wszystko jest ok, a chirurg wyczuł i stwierdził że to torbiel podkolanowa. Dostałam masc, tabletki i okłady z 70 % alkoholu na miesiąc. Czy ktoś miał taki przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 23ooo
Moje dziecko ma niemałą torbiel od ponad roku. Był czas kiedy torbiel sama zniknęła. Po rozmowie z kilkoma lekarzami decyzja jest taka- jeżeli potwornie nie boli i nie dokucza, nie zaczepiamy! Dzieciak czasami na zabiegi zlecane przez lek.rehabilitacji. Przyczyna powstawania torbieli czasami jest nieznana, a czasami to wina chorób reumatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak na drugi dzien chodzilem utykajac po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z takimi torbielami to można żyć, ale ja szczerze nie mogłabym spokojnie siedzieć ze świadomością, że coś jest nie tak. dlatego umówiłam się na wizytę do gabinetu http://maciejlaskowski.pl/ i nawet jestem gotowa na zabieg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×