Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

diwa82

Czy ktoś coś wie o paście Ajona?

Polecane posty

Czy ktoś z was stosuje pastę Ajona? Jeśli tak, to jaka opinia? Dziękują za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma w składzie za to
MOCZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O boże, a ja do niedawna jeszcze tej pasty używałam. Chce ktoś kupić tubkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no to raczej w kategoriach żartu, wiem że nikt nie kupi. Ale że mam mocznik w składzie? Naprawde obrzydziliście mi tą pastę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze powiedziawszy moja stopka nie oznacza, że nie brzydzę się mocznika. Swoją drogą czy oni uzyskują mocznik syntetycznie czy naturalnie ekstrahują z moczu? ;) To, że mało chemii to bardzo ok, to że nie ma triclosanu to jeszcze bardziej ok, ale mocznika w paście nie przeżyję. Opory psychiczne i koniec, no bo weź nasmaruj sobie zęby potem lub moczem (no dobra może trochę przesadzam ale coś w tym jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, ale to, że coś takiego ukazało się na jakimś mało znanym portalu nie oznacza, że to prawda. Po drugie napisała to jakaś Anna J. Jak udowodnisz, że Pani Anna jest naukowcem i przeprowadziła szereg badań? Albo skąd wiesz, skąd ona czerpie wiedzę? Miałam na myśli jakieś publikacje naukowe, równie dobrze mógłbyś mi dać linka do faktu albo super expresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widziałam, że to ma takie właściwości. Najbardziej ciekawa jest informacja, że wcześniej nie publikowali w opisach kosmetyków tego, że zawiera mocznik. Skoro jednak ten składnik jest niezbędny dla naszych organizmów, to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wynika z tego co czytałam, że faktycznie tak jest, ale cóz ;-) Dobrze, że o tym wspomniałeś bo pewnie by kolejne, tamtemu podobne posty się pojawiły. Co jeszcze zawiera Ajona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któregokolwiek z tych składników można sie obawiać? Może mieć jakiś negatywny wpływ na mój organizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym triclosanie już kiedyś było na forum. No właśnie - czy pojawiły się w polskiej sieci jakieś nowe publikacje na jego temat? Z tego co pamiętam, to chyba nawet sama wskazywałam jakieś angielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikomu nie chce się czytać, a później będzie standardowo - szok, bo w telewizji zaczęli mówić w jakiejś UWADZE, jak coś jest złe. Pamiętacie co działo się kiedy przygotowali reportaż na temat mleka? Szok i niedowierzanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla mnie to samo - jeden i drugi składnik jest nie do końca znany. Każdy twierdzi, że fluor jest niezbędny... Jak widać wygląda to zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idąc tokiem twojej pierwszej odpowiedzi pozwolę sobie udzielić swojej: Triclosan jest w paście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę... W sumie to najbardziej popularne pasty do zębów, a przynajmniej najbardziej popularne marki. Dzięki za info - z tego również nie zdawałam sobie sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila warszawa
Korzystam z tej pasty 3 lata, dowiedziałam się o jej istnieniu z forum. Od tematej pory nie miałam ani jednego leczenia, zęby są białe, a wszystko dzięki systematyczności. Czyli jednak niszowe produkty są bardziej wartościowe do tego, co znajduje się w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatako
Szukałam informacji i... faktycznie, chociaż trudno to uzasadnić po 3 latach stosowania tej pasty widzę różnice. Przede wszystkim zmieniona barwa i jak dotąd żadnego leczenia, pomimo wizyt kontrolnych co pół roku. A jak będzie docelowo to się przekonamy za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karwosik
Używam tej past mniej więcej od 3 lat - jest ok. Jak dla mnie to zęby mam w lepsym stanie niż przy pastach z fluorem. Przez ten okres nie miałem ani raz leczonych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsza
U nas od kilku lat jej używamy. Fluoru nie zawiera, swoje zadanie zdecydowanie spełnia. Nie wiem czemu kiedyś fluor promowano jako kluczowy - jak dla mnie to on kompletnie nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam i używam. Jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesiu983
Jeżeli chodzi o zakup pasty Ajona w Krakowie to bardzo się opłaca sklepie Profilactica z profesjonalnymi produktami do higieny jamy ustnej. Tu macie link: https://profilactica.pl/pl/p/AJONA-Stomaticum-Koncentrat-6ml/431 Ja ostatnio płaciłem kilkanaście złotych przy ul. Grzegórzeckiej 45 w sklepie stomatologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisana
Pasta jest dobra, nie zawiera fluoru i triclosanu, myłam nią w czasie ciąży, a później już po prostu tak mi zostało. Barwa jest ok, problemów z dziąsłami nie mam. Ogólnie zęby mam w bardzo dobrej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spoko. Można dorwać w aptece a nawet na stoiskach z niemiecką chemia. Cena 9-11zl. Fajna i mała. Najlepiej od razu kupować po 3 szt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryskas
Myję nią od 4 lat, dzieci również - zęby mamy zdrowe, w dobrej kondycji. W ostatnim okresie jedno leczenie i wszystko jak najbardziej w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra pasta. Zęby mam zdrowe, barwa pozytywnie odmieniona, ogólnie są w bardzo dobrej kondycji - odmienione... pewnie że na zmiany się czeka, ale efekty przy takiej pielęgnacji są moim zdaniem zdecydowanie najlepsze - macie podobne zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy aluminiowe opakowanie zastosowane w pascie ajona jest bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działa w porządku. Nie wiem czy chodzi o brak fluoru czy coś innego, ale problemów zębami to ja nie mam. Raczej są cały czas w dobrej kondycji - tak to przynajmniej wygląda u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasta ajona daje dużą różnicę, ale wiadomo, że to wszystko trwa. Zmiana barwy to nie jest kwestia 15 minut, nawet przy zabiegu, a przynajmniej w ten sposób to poprawa jest zdecydowanie trwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze radzie sobie z nieświeżym oddechem. Pasta Ajona jest do tego najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×