Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iiitam

Czy ktoś miał wstawiany implant zęba? Bo mnie chyba to czeka...

Polecane posty

NIestety chyba będę musiała wstawić sobie implant zęba... przez własną głupotę parę lat temu doprowadziłam do takiego stanu zapalnego dziąsła i zęba, że musiałam mieć usuniętą dolną 7, ostatnio okazało się że 6 przez tamten stan zapalny nie ma praktycznie korzeni i lada moment może mi wylecieć :( normalnie chce mi się ryczeć - będę szczerbata... dentyska powiedziała, że jedyne co mogę zrobić w tym miejscu to implant... No właśnie ale on jest chyba drogi, orientuje się ktoś ile to kosztuje? i jak wygląda wszczepianie implantu... czy pod narkozą... bo ja się cholernie boję narkozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
mnie czeka to samo, tylko ja jestem w gorszej sytuacji- jak dla mnie to najgorsze w zyciu co moglo sie przytrafic bo stracilam 5 i widac to strasznie, tez nie mam korzenia Bo wdala sie w dziaslo torbiel:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem tylko - od swojej dentyski że wstawienie implantu to kilka tysięcy. i myślę, że takie zabiegi to tylko pod narkozą. nie bój się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie poszukał w internecie - no i na szczęście takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu takim jak przy wyrywaniu zęba :) bo w wypowiedzi dr Ryncarza jest to zabiej mniej winwazyjny od wyrywania popsutego zęba :) Ktoś wie ile to może kosztować w różnych miastach? Pewnie Warszawa tradycyjnie jest najdroższa :( bez ząbka - ja doprowadziłam do przetoki (przy czynnym udziale jednej udanej dentystki ) , no i ropa mi rozuściła korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, pewnie Warszawa jest najdroższa - ale wiem, że tego np. w zwykłym gabinecie się nie zrobi. słyszałam kiedyś o dobrym stomatologu/fachowcu z Bielska Białej, może tam ? niestety nie pamiętam jak się nazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
iiitam---> mi tak samo jedna pani ktora ,,nazywa sie dentystka" doprowadzila do takiego stanu, poniewaz trula zabka kilka razy cos tam modzila, nie zrobila mi rtg zeba , a potem to bylo za pozno i taka torbiel ze pol twarzy mialam spuchnieta. Co do implanta to moj stomatolog pokazywal mi filmik i na poczatek zanim sie zacznie to nalezy miec wyleczone wszystkie zęby, usuniety kamien nazebny i zdrowe dziasla. Robi sie pozniej zdjecie rtg i jakis pantogram (nie pamietam dokladnie co to jest)chyba jakies przeswietlenie.Nastepnie wywiad z lekarzem wykluczenie chorob ktore uniemozliwilyby wykonanie zabiegu. sam zabieg nie jest niby bolesny robi sie go pod znieczuleniem miejscowym lekarz rozcina dziaslo iaz do kosci ..... umieszcza srube tytanowa... potem czeka sie od 3 do 6 miesiecy az wszystko sie zagoi i wtedy zaczyna sie czesc protetyczna czyli sam zabek! Aha z tego co wiem na kilka miesiecy przed zabiegiem dobrze jest rzucic palenie jesli ktos pali, i po zabiegu rowniez bo miejsce moze sie zle goic. Nie wolno takze spozywac pikantnych potraw, miejsce przez 3 ni moze byc lekko opuchniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
aha mnie po wstepnych wyliczeniach wyszloby jakies 5 tys( zachodnio-pomorskie) ale moze sie zwiekszyc cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nt
Też mnie to czeka. Brakuje mi 5-7, czyli 2 implanty. Tak się boję, że już rok z tym zwlekam, ale tak nie można... Mam wyceny sprzed roku - 12 tys za całość. Teraz będzie pewno więcej. I do tego nie mam jakiegoś zaufanego dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1 implant
srednio 4, 5 tysiakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nt
Może ktoś ma sprawdzonego dentysę, który by mi te implanty założył. Najlepiej w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO HIGIENISTKI STOMATOLOG
jestem higienistka stomatolog i asystyje przy wkrecaniu implantow :0 srednio 1-2 takie zabiegi na tydzien jesli macie jakies pytania to chetnie pomoge pozdrawiam JA MAM PYTANIA ALE JAK ? BEDZIESZ TU JESZCZE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO HIGIENISTKI STOMATOLOG
NAPRAWDE BARDZO CHCE ZAPYTAC.O IMPLANTY KONKRETNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oż cholercia
mnie tez czeka implant. ja mam gorzej, bo na 4 górnej :o cena w moim miescie waha sie od 3,5 tys wzwyz, nawet do 5,5- 6 tys. zazwyczaj zabieg jest 2 etapowy, sruba, pozniej ok 6 m-cy czekania i implant. kurde, ale to drogie jest :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
co do torbieli to podobnie, najpierw troche bolalo dziaslo u góry, spuchlo odrobine. Po kilku dniach zeszlo, a pozniej z malej gulki zrobila sie ogromna, nie bylam w stanie myc zebow po tamtej stronie, a jak nacisnelam to miejsce to myslalam ze umrę! Ktoregos ranka po przebudzeniu, nie czulam prawej strony twarzy(polika) wygladalam jak świnka pigi.... malo powiedziane jak świnia! biegiem do dentysty ale bylo zapozno korzen byl zniszczony, byla tam ropa musial to przebijac --okropne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
a co do implanta, to bylam wczoraj u mojego stomatologa, wyleczyl mi jednego ząbka, zostal mi tylko jeszcze jeden do wyleczenia! Potem usuwanie kamienia i juz bedziemy umawiac sie na konkretny termin. Pokazywal mi co i jak wyglada juz nie moge sie doczekac. Aha i z śrubą i łacznikiem bede chodzila przez 3 miesiace potem protetyka i zabeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oż cholercia
bez ząbka-> hmm, a po jakim czasie, zrobiła Ci sie ta torbiel ?? bo ja juz jestem ponad 4 tygodnie po tym. juz mam kanał wypełniony i chyba na razie wszystko jest w porządku. mam nadzieje. a co do implantu. to mi nic nie mowili ze mam wyleczyc wszystkie zeby. a byłam juz u kilku specjalistów. o usuwaniu kamienia tez nie było mowy... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oż cholercia
bez ząbka, jestes ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nie.......
Słuchajcie a nie ma tańszych metod na uzupełnienie brakow? Na taki koszt to nawet sie nie porywam... nie ma szans :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wstawiony implant, a na nim korone porcelanowa w miejscu 1gornej. Zabieg byl lzejszy niz usuwanie zeba, lekarz zrobil mi znieczulenie w dziąsło, i to był jedyny ból jaki czulam, po zabiegu zanim do konca minelo znieczulenie dostalam ketonal-taki silny przeciwbolowy lek, na drugi dzien tez wzięlam i antybiotyk 3 razy dziennie. Robilam to u doktora Okonia w Warszawie w bluedentalu i zaplaciłam 3tys za implant. Koronę mam taką specjalną wypasioną, specjalnie jeżdzilam do laboratorium bo ja robili na wzor mojej drugiej jedynki i jest super. To znaczy nikt sie nie skapuje ktora jest sztuczna bo sa identyczne :) to bylo dla mnie najwiekszym stresem zeby ta cala kasa nie poszla na marne i zeby to wygladalo naturalnie. A zabieg wyglada tak; znieczulaja cie, potem nacinaja dziaslo, potem wierca otworek w kosci, to nie boli tylko nie mile wibracje i duzo plynu z wiertarki sie leje, potem wkrecaja implant i zaszywaja. Na drugi dzien dzwonia i sie pytaja czy nie spuchlas, po 5 dniach zdejmuja szwy. nastepna wizyta znow znieczulenie i odslaniaja implant i przykrecaja jakies czesci i robią wycisk, potem wysylaja go do tego laboratorium i robią koronę. na ostatniej wizycie dostalam koronkę. Ponoc to byla bardziej skomplikowana akcja niz zwykle, bo na dole nie mam szostki i tam ponoc juz mozna wszczepic bez nacinania dziasla i tych szwow i mniej dokucza. Ale musze uzbierac pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oż cholercia
o nie... jest tanszy sposób. mostek- ale do tego trzeba spiłowac 2 sasiednie zeby. a jesli sa zdrowe to szkoda ich, naprawde. a koszt mostku - jest tanszy mniej wiecej o polowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam mostek (kosztował niemało) i ten spiłowany ząb się zepsuł i teraz mam dużą dziurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
a przez te kilka miesiecy to chodzi sie szczerbatym? pytanie do was czy wstawialyscie tego implanta majac juz luke od dluzszego czasu czy mialyscie wyrywany zab i od razu w swieza rane te wszystkie czynnosci czy trzeba wyrwac najpierw czekac az sie dziaslo wygoi (kilka tyg) i dopiero ? a co jesli sprawa jest nagal ,np.zlamie sie tak zab ze niewiele go zostalo i niechce sie koronki tylko wlasnie impalnt a nie ma np.wyleczonych zebow to co nie zrobia implanta? przeciez nim sie wyleczy kilka zebow i kamien zdejmie to minie sporo czasu i co lazic a luka w zebie-to niepojete jak dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
oż cholercia----> mi ta torbiel zrobila sie w ciadu chyba 2 tygodni a TY jesli masz juz wypelniony kanal i minely 4 tyg to na pewno jest oki. Co do wyleczenia ząbków i usunieciu kamienia to prawda, zanim ci wstawia implanta, stan jamy ustnej musi byc idealny( mi to mowilo kilku stomatologow, a nawet na necie poczytaj jest tam wzmianka o tym ze zeby musza byc zaleczone i kamien usuniety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez ząbka
ecinka-e-----> po wyrwaniu zeba z korzeniem, rana musi sie zagoić. Ja np. wyrywalam zęba rok temu, niestety wczesniej nie moglam sie zdecydowac na implanta z prostej przyczyny---braku pieniazków.Teraz na szczescie doczekam sie nowego ząbka i nie moge sie juz doczekac tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka zalamana
DO NISIA 76 !!! nisia ja miałam przez 2 lata koronę na górnej jedynce, przedwczoraj mi ona wypadła i wpadła do zlewu... :( normalnie wyglądam jak jakiś menel z bramy bez tej jedynki, proszę cię podaj mi swój nr.gg albo coś np.mail bo chciałabym porozmawiać z kimś kto miał taki problem jak ja mam teraz, jestem załamana, za 2 tyg studia zaczynam, dziś miałam mieć pierwszy dzień w pracy i wszystko chyba pójdzie się je..... odezwij sie jak to ptrzeczytasz na moj mail iwonus_s@interia.pl i proszę podaj gg albo coś.... bardzo mi zależy żeby się dowiedzieć ile czasu trwało łącznie to leczenie implantologiczne, bo z tego co zrozumialam to miałaś chyba implant natychmiastowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecinka-e
iwonko a nie mozesz wyjac tej koronki ze zlewu-odkrec kolanko napewno tam siedzi i lekarz moze ci na nowo ja obsadzi po co od razu implant albo na sztyft co masz dorobi "tylko" koronke...chyba ze ci wypadlo razem ze sztyftem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
ecinka-e no skoro przez kilka lat jak nie masz zeba nie przeszkadzala ci dziura to teraz nagle zaczyna? implanty wstawia sie w miejsca bezzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
ecinka-e no skoro przez kilka lat jak nie masz zeba nie przeszkadzala ci dziura to teraz nagle zaczyna? implanty wstawia sie w miejsca bezzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
kurde zezera mi tekst :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka
ecinka-e no skoro przez kilka lat jak nie masz zeba nie przeszkadzala ci dziura to teraz nagle zaczyna? implanty wstawia sie w miejsca bezzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×