Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość okuu

czy można zamiast wody mineralnej pić przegotowaną??

Polecane posty

Gość okuu

Nie stac mnie na to, zeby codziennie kupowac butelkę wody mineralnej. Czy zamiast niej moge pic np przegotowaną i dodać do tego cytrynę? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktoś ci broni
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
wiem, ze nikt nie broni:) Własnie o te minerały mi chodzi...czy taka przegotowana nie zaszkodzi bardziej niz pomoze? Codzi mi o picie 2 litrów dziennie, a nie 1 szklanki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnieee
woda w kranie to nie woda destylowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie pytanie ale niewiem
a co to woda destylowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktoś ci broni
możesz pić, ale to nei jest to samo co mineralka poza tym woda przegotowana ma właściwości przeczyszczające więc pewnie bedziesz chodzić częściej do toalety w sumie uważam, że lepiej żebyś piła już 1 litr wody przegotowanej, a ten drugi litr pod postacią herbat owocowych, zielonych czy ziołowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojniee
woda z kranu jest w taki sposób uzdatniana,że nie jest pozbawiona wszystkich soli a taka woda to woda destylkowana, do Vingi->od kiedy filtracja powoduje skutki destylacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
no ale te herbaty i tak zrobie z wody przegotowanej:) Czyli w sumie to to samo:) Dziekuje wszytskim za wypowiedzi🌼, wiem, ze spokojie moge pic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktoś ci broni
ale herbaty mają jeszcze różne inne właściwości dobroczynne dla organizmu więc też warto je pić:) poza tym szybko znudzi ci się żłopanie samej wody;) wiem, bo sama kiedyś praktykowałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie pytanie ale niewiem
a jakie herbaty polecacie i z jakiej firmy? ja ze swojej strony moge polecic zurawinowa z herbapolu oraz rooibos z astra, no i oczywiscie zielona oby tylko nie za mocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktoś ci broni
lubię herbaty Bio Active owocowe z dodatkiem skrzypu polnego:) albo ziołowe: rumianek z sokiem grejpfrutowym, lipa z sokiem, mięta z sokiem - pyszne są:) owocowe i owocowo-ziołowe VITAX (mięta-jabłko, melisa-gruszka, rooibos z pomarańczą super są:) ) owocowe Herbapolu też są pyszne albo te z serii Idylla, np. truskawkowo-waniliowa, ale one są już aromatyzowane:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sproboj zielona z opuncja
figowa:) ja nie znosze zielonych herbat, ta goryczka mi nie przechodzi przez gardlo, a ta z opuncja jest znakomita:) czuc troche ten posmak ale bardzo slabo:) poza tym tez pije wode przegotowana, ostatnio wczesniej przefiltrowuje ale to ze wzgledu ze u mnie w miescie nawet po przegotowaniu wody pozostawal taki dziwny smak..:( wczesniej mieszkalam w mniejszym miescie i przegotowanie wody wystarczylo:) Pije czasami sama, czesto z cytryna (to chyba od maleńkości), czarnej herbaty nigdy nie pije (w swoim zyciu to bylo zaledwie kilka szklanek), natomiast ziolowe chetnie: mieta, rumianek, melisa. nie kupuje tych z dodatkami bo wole je sama sobie dodac:) tzn sok z cytryny, pomarańczy, miod,sok malinowy itp:) natomiast co do wod mineralnych w naszysz sklepach- nie znam sie na nich,natomiast na zajeciach z higieny i epidemiologi dowiedzialam sie ze te wody podawane za mineralne wcale nimi nie sa. Są to jakies zwykle wody stolowe, i nie maja zadnych dodatkowych wartosci zdrowotnych. A na calym rynku jest moze kilka prawdziwych wod mineralnych i to dostepnych w aptekach, sporadycznie w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka**
zqamaist minerlanej zdrowsza jest ponoc zwykla przegotowana i zamrozona , potem odmrazasz i pijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest.9
przegotowana i zamrozona a nastepnie rozmrazana???w celu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzzg
A ja pije przegotowaną i Mi się nie znudziło. Wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona herbatke nie powinno sie zalewac wrzatkiem, tylko poczekać ok minutke od zagotowania i wtedy nie będzie gorzkawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"glupie pytanie ale nie wiem" - fajna szeptanka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może warto zapoznać się z wodą destylowaną? Podobno raz na jakiś czas jest dobrym substytutem. Warto się przyjrzeć takim urządzeniom jak na przykład tutaj https://yeson.eu/pl/c/Destylarki/3 jeśli jakość Twojej wody w domu nie jest zbyt wysoka, zawsze możesz wytrącić te wszystkie bakterie i wirusy. Plus świetnie się taka woda sprawdza do gotowania. Osobiście nie widzę różnicy pomiędzy wodą mineralną, a przegotowaną, a destylowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×