Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smierc

Czy pijecie dziennie 2 litry wody?

Polecane posty

Dzienne zapotrzebowanie na wode to ok 2 L , dokładnosc zależy od wagi. Czy pijecie tyle ? Ja wlasnie zauwazylam ze jestem odwodniona o czym świadczy ciemniejszy niz zwykle mocz. Czuje się do d... nie mam energii i wiem doskonale że to przez wodę, a mimo to kompletnie nie czuje pragnienia. Potrafię dziennie wypić tylko 1 kubek herbaty np. Albo 3 szklanki soku... Chyba będę po prostu odmierzać 2 L wody do czegoś i pić obowiązkowo czy mi sie podoba czy nie.. a ile Wy pijecie dziennie ? Tylko tak z ręką na sercu, dostarczacie organizmowi tyle ile potrzeba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewikkks
Nie, wypijam ponad litr, resztę dostarczam w posiłkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vn
ja piję około 3 szklanki płynów..to duze za mało,ale wuiecej nie chce mi sie pic,nie czuje pragnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisze jednym palcem
Ja pije ile trzeba, caly dzien sacze jakis plyn. 6 kubkow, herbaty, ziolek i 3 filizanki cienkiej kawy to jest absolutne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
ja też dużo piję kup sobie duży kubek, taki 500-700 ml i podobnej wielkości szklankę, to bardzo pomaga, wystarczą wtedy 3-4 takie kubki dziennie i jakoś łatwiej się przestawić w ten sposób, a nie pić 8 szklanek normalnej wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
zimą przez picie wody mineralnej organizm się wychładza, należy pić ciepłe herbatki ziołowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda woda czasu szkoda :D
wystarczy ze zjadam odpowiednia ilosc owocow, a te zawieraja nawet do 95 % wody, wiec odwodnienie mi nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woda woda czasu szkoda :D
Owoce i warzywa są pierwszym co do wielkości źródłem wody dla organizmu, bo stanowią około 18-20% objętości wody przyjmowanej w ciągu dnia. Oczywiście, nie każdy owoc lub warzywo zawiera tę samą ilość wody, ale na przykład liście sałaty zawierają 95%, podobnie jak ogórek, a arbuz aż 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrafię wypić 20 kubków herbaty dziennie. A herbata jest zdrowsza od wody, bo to nie jest bezwartościowy płyn. Odwodnienie mi nie grozi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
ja piję wtedy gdy mam pragnienie i nie zwracam uwagi na ilość litrów bo nie wierzę w to że trzeba większe ilości wypijać! im więcej wypijamy tym więcej wypłukujemy minerałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawa noga
Ja właśnie od kilku dni staram się pić 2 litry dziennie. Wcześniej pijałam dziennie 2 kawy i 1 herbatę. Nie czuję pragnienia ale moja skóra jest strasznie sucha, aż się marszczy. To mnie zmobilizowało. Wypijam duszkiem szklankę tak co 2 h. Jedyny minus to to, że bardzo często sikam :/ A nieprawda, że kawa czy herabata zastępuje wodę, teina i kofeina robią swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto odświeżyć ten temat latem ;) Zimą zwykle pijemy znacznie mniej, ale gdy na zewnątrz gorąco i słonecznie 1,5 czy 2 litry wody to standard. Moją ulubioną wodą jest Ustronianka, która dzięki niskiej zawartości sodu jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Woda zawiera też optymalną ilość takich składników jak wapń i magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bbbaaa:D ja pije 6-7 litrow dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1litr, 2 nie bylabym w stanie chyba ze pod postacia soków czy napojow ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pije wiecej niz 2 litry bo mam piasek na nerkach. Niestety, choc duzo sikam mam wrazenie ze gdy pilam mniej- mniej tez wazylam. I nie wiem o co w tym chodzi. Moze ktos doradzi? Dlaczego gdy zaczelam pic ponad 2 litry wzrosla mi waga??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×