Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mini mause

Czym ukoić rozgrzane i czerwone policzki?

Polecane posty

Gość mini mause

Bardzo często tak mam, że nagle bez powodu zaczynają mi się rozgrzewać policzki, z minuty na minutę pieka mnie coraz bardziej, są gorące, aż palą i są całe czerwone. Co zrobić? Jak je ukoić? Nie piszcie żeby przemyc zimną wodą, bo to nic nie daje, a już tym bardizej jak siedzę na zajęciach w szkole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieetka
hej może masz podobny problem jak ja..tyle że mi policzki czerwienieją w okreslonych sytuacjach, taki główne to: - pogoda - jak jest zimno.. albo gorąco.. - po wypiciu czegoś gorącego lub alkoholu To takie brzydkie cechy cery naczynkowej. Są specjalne kremy do jej pielęgnacji. Dodatkowo warto łykać rutinoscorbin (uszczelnia naczynka).. A na co dzień ja używam kremu z dobrymi filtrami anty_UV..one dobrze chronią przed słońcem a jednocześnie są warstwo ochronną zimą.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
No tak,ale ja to wszystko wiem i na co dzień dbam o naczynkową cerę. Chodzi mi głównie o to jak ukoić rozgrzane już policzki. Co zrobić,żeby tak nie paliły i żeby były bledsze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
ok to w domu, a jak mnie w szkole tak złapie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Do mini mause Jeku chyba zartujesz zadajac to pytanie. Ten krem nakladasz w domu ale takze jak wychodzisz z domu. Mozesz przeciez sie tez w szkole posmarowac , chodzisz chyba do lazienki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
no raczej nie bardzo mogę sie posmarować, jeśli mam na twarzy podkład i puder :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Chcesz powiedziec ze widac Twoje czerwone puliki pod podkladem i pudrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
no niestety widac :( a oprocz tego ze widac, to stasznie pieką i palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Napisz jaki uzywasz podklad i puder. Bo cos mi tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
a dlaczego Ci nie gra? a mozesz mi polecic jakis,ktory to ukryje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Przypuszczam ze reagujesz bardziej alergia na swoje pudry gdy krwinki zaczynaja sie rozszerzac. Ja Ci oczywiscie polece puder ktory wraz z tym kremem jest idealny i nikt nie uwierzy ze mam cere naczynkowa nawet gdy wypije kawe niema problemu. Jest to Max Factor -Lasting Performance numer 105 lepiej jasniejszy wtedy cera delikatniejsza uwierz mi wiem co mowie. Kosztuje 55zl ale jest wydatny na pol roku. Gdy policzysz podklady i pudry wyjdzie Ci tak samo. Jeszcze jedna rada idz do laboratorium i zrob sobie badanie z krwi na Helickobakter Pylori w zoladku 12zl badanie. W duzym stopniu za cere odpowiedzialna jest ta bakteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
a czy jeśli biorę od 2,5 miesiąca antybiotyk na trądzik, to czy takie badanie będzie wiarygodne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
O kurcze podaj mi nazwe tego antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini mause
Tetralysal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Powiem tak gdy odstawisz te antybiotyki problem wroci ! Musisz niestety uwazac teraz na watrobe. Jestes mloda a siekasz tak dlugo antybiotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Teraz bedzie mi trudno Cie cos doradzic gdy bierzesz antybiotyk. Tradzik to odbicie twojego przewodu pokarmowegoa dokladnie jego stanu. Robi sie posiew kalu w laboratorium na bakterie i grzyby gdy cos wyjdzie musza Ci dolaczyc antybiogram .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
DO Paradise Jesli chodzi o Helickobakter to ta bakteria powoduje wrzody zoladka , nadkwasote ale coraz czesciej podejrzewa sie ze ma wplyw na zaczerwienienie twarzy , zauwazono ze gdy ja wyleczono skora twarzy bladla, zreszta niedawno odkrywcy jej dostali Nobla. Wystarczy zrobic badanie krwi na nia i wszystko wiadomo 12zl. Jesli chodzi o tradzik to naprawde zaleca sie najpierw szukac powodu w przewodzie pokarmowym najczesciej sa grzyby ktore produkuja toksyny i cera jest chora. Mowiono czesto sprawy chormonalne ale troche sie ne zgadza bo nie wszyscy maja tradzik a kazdy dorastajacy ma burze chormonalna. Ten krem- prawie niebieskie opakowanie ,narysowany bobas i pisze ochrona przed wiatrem i zimnem"Babydream" dostalam go w Rossmannie. Jesli chodzi o Max Factor to prawda jest dobry. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paradise
Dzięki Majka Chyba poświęcę 12 zł i sie dowiem, czy moje czerwone policzki i nos to tylko geny i skłonności dziedziczne czy może coś jeszcze... dzięki za kremik, na pewno kupię. Do tego mam łojotokowe zapalenie skóry, ale bez przyszczy, dostałam od dermatologa metronidazol żel na to, podobno ma działać i na naczynka. Kuracja jest długotrwała, mam się tym smarować całą zimę i zobaczymy co dalej. Jeszcze raz bardzo dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Metronidazol Charakterystyka: pochodna nitroimidazolu, wykazuje działanie pierwotniako- i bakteriobójcze wobec drobnoustrojów beztlenowych, nie aktywny wobec bakterii tlenowych Spektrum aktywności: Beztlenowe ziarenkowce i pałeczki w tym Bacteroides sp. Beztlenowe laseczki Gram(+): Clostridium sp. campylobacter sp. helicobacter pylori gardnerella vaginalis Trichomonas vaginalis Entamoeba histolytica Giargia lamblia Zastosowania kliniczne: zakażenia z udziałem beztlenowców (zwykle w skojarzeniu z antybiotykiem aktywnym wobec bakterii tlenowych β-laktamem lub aminoglikozydem): posocznica aspiracyjne zapalenie płuc ropnie narządowe zakażenia w obrębie jamy brzusznej zapalenie otrzewnej zakażenia ginekologiczno-położnicze zakażenia stomatologiczne eradykacja H. pylori rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego (C. difficile) trądzik różowaty wyprysk łojotokowy zakażenia skóry twarzy profilaktyka: operacje w obrębie jamy brzusznej, operacje ginekologiczne zakażenia pierwotniakowe: Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giargia lamblia Dawkowanie: w zakażeniach bakteryjnych: doustnie lub dożylnie (60 min. wlew) Dorośli : doustnie 500 mg co 8-12 godz. eradykacja H. pylori 500 mg co 8-12 godz. dożylnie 250-750 mg co 8-12 godz. (dawka początkowa 15 mg/kg, następnie 7.5 mg/kg co 8 godz.) Dzieci: doustnie, dożylnie 15-35 mg/kg/dobę w 3 dawkach podzielonych Noworodki: 15 mg/kg/dobę w 3 dawkach podzielonych Dawkowanie w profilaktyce operacji brzusznych i ginekologicznych: 0.5 - 1 g i.v. na 30 min przed zabiegiem, a następnie ta sama dawka 3 x w ciągu 24 godz. Dawkowanie w chorobach pierwotniakowych: Giargia lamblia 250 mg co 8 godz. przez 5-7 dni Trichomonas vaginalis 250 mg co 8 godz. przez 7 dni (dzieci 3 mg/kg co 8 godz. przez 6 dni) Entamoeba histolytica 800 mg co 8 godz. przez 5-10 dni (dzieci 10 mg/kg co 8 godz.) Leczenie miejscowe: cienką warstwę maści, kremu lub żelu nanieść na chorobowo zmienioną skórę, stos. 2 razy dziennie przez 3-6 tyg. Dawkowanie w niewydolności nerek - gdy klirens kreatyniny < 10 ml/min dawka maks. wynosi 500 mg co 12 godz. Dawkowanie w niewydolności wątroby - dawkę zmniejszyć o połowę Działania niepożądane: brak łaknienia, nudności, wymioty, zapalenie języka, metaliczny posmak reakcje alergiczne: wysypka, pokrzywka, świąd bóle, zawroty głowy leukopenia neuropatia obwodowa reakcja disulfiramowa (nietolerancja alkoholu) Przeciwskazania: I trymestr ciąży i karmienie piersią choroby OUN choroby układu krwiotwórczego Preparaty: EFLORAN - Krka 0.5% r-r do wlewu dożylnego 5 mg/ml (100 ml) GRINAZOLE - Septodont pasta 10% (4.5 g) GYNALGIN - ICN Polfa Rzeszów tabletki dopochwowe 0.25 g (10 tabl.) METRONIDAZOL - GlaxoWellcome czopki 0.5 g; 1 g (10 czopków) METRONIDAZOL - Jelfa krem 1% (15 g) maść 10% (5 g) żel 1% (15 g) METRONIDAZOL - Polpharma inj. 0.1 g/20 ml (10 amp.) tabletki 0.25 g (20 tabl.) tabletki dopochwowe 0.5 g (10 tabl.) Miejsce na reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Pieknie chcialam czesc dolaczyc informacji o tym zelu a wyszla mi cala ksiazka. A zreszta wiedza nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paradise
No własnie:) Czyli dobrze mi da, pytanie przez co to jest wywołane. Mam 2 tubki, ale smaruje sie raz dziennie, wieczorem, bo podbno nie można na mróz. Po dwóch tubkach sprawdze czy nadal sie świece na zdjeciach i pójde na kontrol. A zamiast rutinoscorbinu łykam Cerutin - to samo ale tańsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paradise
O! Ja stosuję Ziaję różową i poprawa jest niewielka o ile w ogóle. Wypróbuję Bielendę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Do Solar Tez slyszalam duzo dobrego o kremie Bielendy z kasztanem mam cala serie i polecam dalej! Ja stosuje do opalania na cialo , swietny zapach i efekty tez. Twarz narazie tym co juz pisalam smaruje , boje sie zmieniac bo narazie cera blada i oto chodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczynkoooola
ja uzywalam te serie bielendy i nie widzilam poprawy,stsoswalam miesiac,teraz kupilam diroseal avene i nie jest zle,zaczerwienienia nie sa tak widoczne:):) ale stpsuje dopiero niecale 2 tygodnie:0 mysle ze moze mi pomoze,a to badanie na krem mozna zrobic u dermatologa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyśka
ja mam podobny problem, ale najgorszy jest czerwony noc. Często mam zaczerwieniony tylko nos, a reszta twarzy jest ok. Wyglada to paskudnie, nie mam pojęcia co z tym robić, używałam różnych kremów do cery delikatnej i naczynkowej. Od jednego z lekarzy usłyszałam, że taka po prostu moja uroda... Dzieje się tak gdy zmienia sie temperatura, gdy piję czy jem coś gorącego ale także jak sie np.denerwuję, jestem w sytuacji stresowej itp. do nosa często "dochodzą" jeszcze uszy...coś okropnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paradise
Naczynkoooola jakie badanie na jaki krem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczynkoooola
hehe chcialam napisac BADANIE NA KREW....:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Ja tez nie kumam... Badanie na krew? Czy chodzi Ci o badanie na bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naczynkoooola
no przeciez chodzi mi o to badanie na bakterie ale o ile mi wiadomo jest to badnaie krwi tak?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka78
Tak musisz zrobic badanie krwie na Helickobakter Pylori!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×