Odpowiedz na ten temat

depilacja laserowa - mozliwe problemy

• zastanawiam sie nad dl 2011.08.22 [10:43]
    Cześć dziewczyny,
    od dłuższego czasu zastanawiam się nad depilacją laserową (pachy i łydki, może bikini). Teraz jest mnóstwo ofert na tych grupowych zakupach, więc jest to nareszcie w moim zasięgu cenowym. Mam jednak obawy, że nie jest tak "różowo" jak oni to przedstawiają. Niby spełniam warunki, wiem, że to trochę boli i potem się nie można opalać (ale idzie jesien więc pora roku dobra), ale cały czas się niepokoję. Nie rozumiem też, skoro to jest takie w zasadzie proste i wygodne i ma się potem świety spokój z włoskami, czemu gwiazdy nie robią sobie takiej depilacji - przecież je stać, a i tak od czasu do czasu na plotkarskich portalach pokazują jakieś aktorki które zapomniały sobie np. ogolić pach - czemu nie skorzystały z lasera?
    Czy możecie rozwiać moje wątpliwości?
  • na grouponie sa najczęściej 2011.08.22 [10:53]
    gówniane ipl a nie lasery, ja polecam uzbierać kase i iść do jakiegoś dobrego salonu na light sheer a nie marnować pieniadze na groupon usmiech.gif bo naprawde cena przekłada sie na jakość. Co do powikłań to jeśli trafisz do dobrego salonu to nic się nie stanie, ale w tych tanich salonach to albo laser Ci nic nie da albo np. Cie poparzą jak będzie za duża moc. Nie można być opalonym i nie można się opalać co najmniej miesiąc po (ale najpeiej w ogóle jak planujesz kolejne serie). Pozdrawiam
  • zastanawiam sie nad dl 2011.08.22 [11:39]
    A o co chodzi z IPL, że taki gówniany? Też już słyszałam takie opinie, ale niczym nie poparte.
    Mogłabym pooszczędzać jeszcze trochę i pójść np. za rok.. Tylko cały czas mnie te "gwiazdy" niepokoją - czemu one sobie tego nie robią skoro to takie bezpieczne i potem bezproblemowe jest..
  • bo ipl to nawet nie jest laser 2011.08.22 [15:01]
    poczytaj sobie o tym bo aż tak sie nie znam żeby tłumaczyć różnice w działaniy oczko.gif No ale często po ipl-u nic nawet nie wypada i włosy zsoatja tak jak były pechowiec.gif po light sheer jak masz jasną skóre i ciemne włoski to na pewno zadziała.
  • kurczaczyca 2011.08.22 [15:24]
    ja mam porównanie.
    Diodowy jest droższy i boli jak cholera (to jest moje osobiste odczucie), ale włosy po zabiegu dosłownie można wyjąć palcem. Zabieg trwa dłużej, bo głowica dotykąjąca ciała jest mała, a następny może być za około 3 miesiące. Co prawda włosy odrastają po 2-3 miesiącach, ale są słabsze, a część już nie odrasta. Miałam 1 zabieg diodówką i widać różnicę nawet po roku. Później pojawił się u mnie salon z IPL, myślałam, że to żadna różnica, a cena była konkurencyjna więc poszłam. Miałam 2 razy i w moim przypadku bólu prawie żadnego tylko ciepło, ale włosy po zabiegu nie dało się "wyjąć". Zabieg szybki, bo głowica urządzenia większa, a zabieg ma być powtarzany co 3 tygodnie. Na 2 dni wzrost włosów się zatrzymał i zaczęły się przerzedzać po 1-2 tygodniach. Teraz była przerwa 2 miesiące (wakacje) i po 2 zabiegach niestety nie widzę praktycznie żadnego rezultatu (a szkoda do 300 zł a 99 zł to różnica :/). Tu ktoś ma rację, IPL to nie laser, ale pulsujące światło. W moim przypadku niestety nie opłaca się, przerzedzenia są wynikiem diodówki. Jeśli chcesz ocenić rezultat po jednym lub po drugim radzę odczekać 2 - 3 miesiace, bo potem może się okazać, że zrobiłaś 5 sesji IPL i na początku zachwyt, a po paru miesiącach rozczarowanie.
    To są moje osobiste odczucia, być może u innych osób jest inaczej, bo każdy jest inny i ma inną karnację. Ja mam fototyp 2 i włosy ciemny blond.
  • kurczaczyca 2011.08.22 [15:30]
    Aha, a żadnych problemów nie było, a mam jednak wrażliwą skórę i dermografizm. Po diodówce pieczenie, które mija 2-3 dniach, ale ja wyszłam po depilacji pach to szłam jak goryl smiech.gif - to uczucie jakby się lekko poparzyć parą wodną, po IPL żadnego dyskomfortu.
  • kupilam depilacje laserowa 2011.08.22 [15:34]
    na gropuponie IPL+RF wiec niby do jasnych wlosow tez. sama mam takie srednie - nie jasne, nie ciemne. Efekty marne, prawie zadne.
    Bol byl niewielki, naprawde, to nawet nie bol a po prostu odczucie dotyku... depilacja depilatorem boli bardziej.

zmarnowalam 1000zl (a nawet wiecej - bo do kazdego zabiegu doplacalam 50zl za glebokie bikini no i dojazdy do warszawy....).

ODRADZAM

kupilam depilator (poszukalam w necie i znalazlam taki dobry do cienkich wlosow, jak moje - depiluje, nie urywa - jest teraz ok.

na nogach nie widze zadnych efektow
    pachy - stracilam ok 30-50% wlosow
    bikini moze 20% stracilam i tylko na wzgorku, glebiej ZERO
  • asdsd 2011.08.22 [15:41]
    ja zaczelam chodzic na laser bikini i pachy. place 99zl za jedna czesc. niestety nie stac mnie na salony, gdzie za samo bikini chca 300zl, zwlaszcza, ze nie wiedzialam, jaki bedzie efekt.
    za ta cene sa w moim miescie dwa lasery do wyboru -
    E-light IPL+RF
    albo
    laser diodowy Asclepion Mediostar XT
    . ma ktos z was doswiadczenie z tymi laserami? ktory jest lepszy? bede wdzieczna za opinie. na razie bylam 2 razy na diodowym. po pierwszym razie bylam zachwycona. dodam, ze musze uzywac lasera, bo po goleniu/depilacji/wosku wrastaja mi wloski i robia sie blizny, wiec zabiegi zalecila mi dermatolog. teraz mam za soba drugi zabieg, ale wypadlo chyba mniej wloskow smutas.gif w ogole to moim zdaniem dlugo trwa, zanim wypadaja. a bikini (dol) cholernie boli - nie dalo mi sie zrobic do konca, bo nie wytrzymywalam i tam akurat nic nie wypadlo smutas.gif

czy ktoras z was robila cale bikini np tez miedzy posladkami?

co do gwiazd - np kim kardashian reklamuje osttanio laser, ktory mozesz kupic i uzywac go w domu. tez planuje kupic sobie jakis laser i bede sobie go uzywac do lydek, ale na razie wydaje kase na inne rzeczy oczko.gif
  • kupilam depilacje laserowa 2011.08.22 [15:43]
    ja robilam cale bikini, razem z odbytem itp, wszystkie wloski na dole - i tylko na wzgorku byly slabe efekty. im glebiej tym gorzej - na wargach romowych nie widze zadnego ubytku wlosów.

mialam 6 zabiegow
  • karola793 2011.08.22 [16:49]
    A te gwiazdy to pewnie specjalnie sobie czasem dokleją sztuczne włosy pod pachami żeby gazety o nich nie zapomniały.
    Zadaj pytanie lekarzowi http://www.medrun.pl/wroclaw/page/porady/pora dy to oszczędzi wszystkim zachodu.
  • sfddf 2011.08.22 [19:33]
    kupilam - u mnie tak samo - na wargach po 1szym zabiegu kompletnie nic. u ciebie po 6ciu tez nic nie ruszylo? a jak jest z tymi przy odbycie?zniknely i czy bardzo bolalo?
  • woleksasdaas 2011.08.31 [20:02]
    jak to robisz w sprawdzonym pewnym miejscu typu qclinique w wawie to raczej nie ma problemów
  • edyjan87 2013.02.10 [13:17]
    Co do gwiazd, to już indywidualna sprawa, nie ma co się nimi sugerować, czemu akurat nie poszły do takiego salonu .. może wola robić to same ;p a co do laserów, to faktycznie wybrać te lepsze, np diodowe LightSheer firmy Coherent. W użyciu ma je Studio Laser, które ma swój gabinet w Warszawie, na al. jerozolimskich lub na ul. krakowskiej usmiech.gif
  • gość 2014.03.05 [12:11]
    zawsze istnieje ryzyko problemów, ale jednak zgadzam się z powyższym, że jak pójdziesz do renomowanego miejsca to na pewno nie masz sie co bać. Poza tym wiesz zawsze możesz dopytać, jakie są możliwe problemy związane z depilacją.
  • gość 2016.03.14 [19:43]
    po prostu zapytaj u ekspertow ktorzy wykonuja takie zabiegi, w tym temacie moge Ci polecic jedyniewww.lekarze-kolber.pl bylam u nich na depilacji i jestem bardzo zadowolona
  • gość 2016.09.23 [11:31]
    Kole żanka poleciła mi Beauty Skin (www.beautyskin.com.pl ) przy ul. Pokornej. Świetna oferta. Korzystałam z depilacji laserowej. Wykorzystują laser Vectus (najnowocześniejszy laser na świecie). Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ laser posiada specjalną nakładkę chłodzącą, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzeń skóry. Wcześniej robiłam depilację innym laserem i nie dość, że włoski odrosły, to zabieg był nieprzyjemny.
  • gość 2016.11.09 [02:18]
    Ja także poddałam się depilacji laserowej i żadnych skutków ubocznych nie miałam. Myślę, że to dlatego, ze trafiłam na świetnych specjalistów. Skorzystałam z salonu kosmetycznego http://maestriaklinikaurody.com/ w Szczecinie. Depilacja laserowa jest tam wykonywana świetnie. Widać, że robią to osoby, które faktycznie się na tym znają i mają w tym spore doświadczenie.
  • gość 2017.01.24 [10:36]
    Najlepiej iść i się skonsultować bo czasem jest tak że włos jest bezproblemowy. Ja na przykład miałam owłosienie dość trudne do usuwania laserowego i musiałam mieć więcej zabiegów. Dla tego wwww.imageszczecin.pl dostałam super rabat na zabiegi.
  • Młodzi na Dorobku 2017.03.27 [20:37]
    depilator to porażka, zobaczcie jak nas oszukują producenci: http://mlodzinadorobku.pl/depilator-philips-s atinsoft-hp652001/
  • WójcikAnnaa 2017.04.17 [11:40]
    Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i skuteczna ale niestety nie w każdym przypadku się sprawdza. Mam dwie koleżanki, które zakończyły jedną serię light sheer duet i są bardzo zadowolone. Poszłam do estetica w Krakowie i niestety usłyszałam, że na moje jasne włoski laser nie będzie skuteczny i powinnam pomyśleć nad innymi metodami depilacji.
  • Katarzyna_O 2017.05.19 [11:17]
    Takie zabiegi lepiej robić w sprawdzonym miejscu. Ja byłam w Vici Clinic na zabiegach laserem Light Sheer Duet. Mam jasne włoski na łydkach, myślałam, że to będzie problemem. Jestem po trzech zabiegach i już jestem bardzo zadowolona z efektu ale myślę, że jeszcze co najmniej raz się przejdę. Warto spróbować bo każdy pierwszy zabieg jest za pół ceny.
  • gość 2017.05.19 [17:30]
    może prowadzić do laser de kuxe

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...