Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość njibhu

depilacja pasta cukrowa

Polecane posty

Gość njibhu

czy ktos zna salony kosmetyczne ktore wykonuja taka deplacje? prosze o adresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam w piatek 20.05 na cukrowaniu :) ! To jest, sorry za slowo, ale inaczej sie nie da - zajebiste :P ! Do dzis nie mam ani jednej czerwonej plamki, o peknietych naczynkach, krwiakach czy rankach, syfkach, urwanych wlosach nie ma mowy!!! Pani kosmetyczka najpierw posypala mi cala pipeczke talkiem - co sprawilo ze cukier przyklejal sie tylko do wloso i nie \"wyrywal\" skory, a potem taka mase konsystencji krowki- ciagutki rozprowadzala na malych powierzchniach i odrywala.To bylo troche jak guma do zucia - nie zastygalo.Zero podraznien, nieporownywalnie mniejszy bol niz przy wosku! Wydepilowalam cala na gladko za - niestety 100 zl, ale warto - bo nic nie boli, nie jak po wosku przez kolejne trzy dni nie mozna chodzic w jeansach :) Podaje adres - goraco polecam kosmetyczke, ktora zapewnila przyjazna, niekrepujaca atmosfere i wysoki profesjonalizm - GABINET KOSMETYKI LECZNICZEJ p.IWONA BEDNARSKA ul. Nowy Swiat 33 lok. 5 tel (022) 826 73 38 Warszawa. Podobno maja tez salon w Krakowie. Tak wiec dziewczyny - nie tylko wy macie problemy po wosku z wrastajacymi wloskami i ropiejacymi syfkami - chcecie sie tego pozbyc - zrobcie cukrowanie. Na marginesie jezeli ktos zna adres salonu ktory by to wykonywal we Wroclawiu prosze - piszcie, bo sie tam przeprowadzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amberrose
Napisz na jak długo wystarcza jeden zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njibhu
a moze ktos zna adres w poznaniu, toruniu, bydgoszczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Dzien 3. dalej nic- nic nie wrasta, nie ma zaczerwienienia :) a stare miejsca w ktorych wloski wrastaly mi po wosku i gdzie tworzyly sie jakby zgrubienia splaszczyly sie... Bede probowala zrobic sobie sama ta miksture bo widze, ze nikt nie ma informacji o Wroclawskich gabinetach kosmetycznych, ktore by to robily - a poza tym zal mi pieniedzy... :( chociaz warto! Na razie nic tez nie odroslo. Na pewno bede pisac w przyszlosci co i jak, bo wreszcie odkrylam cudowny sposob i teraz chcialabym sie nim z wami podzielic! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njibhu
a myslisz ze da sie w domu samemu zrobic taka paste? i ze depilacja nie jest trudna i ze dasz rade? ja bym sprobowala ale sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze skoro znalazlam na tym forum ok. 4 osoby, ktore podawaly na to przepis i robily to same to, to sie da zrobic. Na pewno wiec bede probowac, bo jak inni moga to ja tez :) Raz juz probowalam i mysle, ze metoda prob i bledow dojde do tego, tym bardziej, ze wiem jak wygladala ta masa - widzialam ja u kosmetyczki i widzialam jak to robila. Wazne jest zeby nie przesadzic z podgrzewaniem i znalezc odpowiedni moment, zeby zdjac to z gazu. Jezeli cukier za bardzo skarmelizuje (im ciemniejszy tym bardziej jest skarmelizowany) to bardzo szybko zastyga, a masa ma byc jednak plastyczna. No i poprzednio nie dodawalam gliceryny... Zobaczymy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraków
Mitka możesz podać adres tego gabinetu w Krakowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouda
ja taka depilacje robię sama w domu już od kilku miesięcy, fakt na początku trochę było z tym roboty z podgrzewaniem a to mi wystygło , a to było za rzadkie, ale trening czyni mistrza Składniki to cukier, miód i sok z cytryny. teraz robię sobie wikeszy zapas i przechowuję w opakowaniu po starym wosku i w nim tez podgrzewam rzeczywiście jest mniej bolesna ta depilacje, mniej jest czerwonych krost, sprawdzę jeszcze jak się depiluję na talku bo o tym pierwsze słyszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastemka
Gouda a napisz co i jak dokładnie robisz :) Twoje info sie przyda pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goudo proszę podaj dokładne proporcje i sposób wykonania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouda
szklanka cukru , 2 łyzki miodu (może byc sztuczny) sok z pół cytryny to wszystko zagotować aż cukier zbrazowieje i rozpuści się, zostaiwc na trochę aż zgestnieje i potem dolac trochę wody żeby była dobra konstystencja i poczekać aż wystygnie bo jest strasznie gorący,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraków Wiesz co niestety go nie znam ale pod tym nr co podalam do warszawy na pewno uzyskasz info - pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mozecie opisac sposob nakladania? I ile tej wody? Co to znaczy dobra konsystencja? ma byc geste, ale nie takie zeby lyzka stawala? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta paste po nalozeniu na cialo, to po jakim czasie odrywac??? Bo na tamtej stronie, co podalam poprzednio nie jest napisane... I czy to jsest faktycznie skuteczne tak domowym sposobem, skoro to tyle kosztuje w gabinecie kosmetycznym? Na w.w stronie jest napisane, ze w sklad oprocz cytryny, cukru i miodu wchodza tez skladniki ziolowe, wiec nie wiem czy sie w ogole zabierac za to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiszcie jak
dokladnie to robicie jak stosowac ta paste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gouda napisz dokladnie jak to nakladasz i jak zdejmujesz, po jakim czasie??? Ja jeszcze tego nie robilam w zyciu i u kosmetyczki tez nie, ktos tu pisal, ze kosztowao go to 100 zl w salonie kosmetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra86
a czym odrywacie? jakimis paskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czym to nakladac zeby dokladnie przywarlo do skory i czy to sie do niej nie przylepi . Jak to potem sciagnac i ile trzeba odczeka c i jak bardzo musi to stwardniec???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo niech ktos odpowie jak sie zabrac za nakladanie i iedy i jak sciagnac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra86
no?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie jak nakladac i jak zdjmowac i po jakim czasie, bo jutro jade kupic miod :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwolilam sobie wkleic wypowiedz z poprzedniego topicu o pascie cukrowej, znalazlam w wyszukiwarce :o) \" Mitka na wolnym gazie podgrzewamy 5 łyżek wody, 10 cukru i sok z jednej cytryny. czekamy aż się rozpuści cały cukier i nabierze koloru jasnobrązowego. przelewamy na głęboki talerz i czekamy aż przestygnie. gdy zaczyna gęstieć a nie jest już tak gorący bierzemy kawałek, formujemy w \"placek\" i przykładamy w porządane miejsca i czekamy aż zastygnie (robi się naprawdę twarde i b. dobrze związuje włosy) jak będzie gotowe - odrywamy obojętnie w którą stronę. boli mniej, wyrwywa lepiej, kosztuje tyle co nic tylko włosy nie mogą być za krótkie. sprawdza się najlepiej w bikini. Wiecej napisalam pod \"cukrowanie wschodnia...\" domyslam sie ze to tez ty zamiescilas, jutro ide na taki zabieg do kosmetyczki napisze jak bylo\". TYLE, ZE TU JEST INNE DAWKOWANIE, ALE PEWNIE PROPORCJE PODOBNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouda
ja robie to inaczej, jak ktos używał wosku na gorąco to będzie wiedział, robi sie identycznie. gotowy wosk rozcieram cienką warstwą nożem z kierunkiem włosów, przyklejam paski i zrywam zaraz pod włos. Paski mam jeszcze z opakowania po wosku veet, ale słyszałam że mozna je kupić osobno w perfumeriach, lub tez kupić sobie w pasmanterii fizelinę czy cos podobnego na metry i pokroic w paski :-) po wszystkim należy przetrzeć nogi spirytusem w celu odkażenia. Ważne jest żeby nakładac cienką warstwę wosku bo jak bedzie za gruba to wosk bedzie się odrywał razem z paskiem. Pierwsze próby z woskiem cukrowym nie wychodziły mi zbyt dobrze, głownie na etapie przygotowania pasty ( a to za rzadko, a to za gęste) ale po kilku razach nabrałam wprawy i teraz jest ok. Wczesniej kilka lat uzywałam wosk veeta w słoiczku więc już się przyzwyczaiłam do takiej depilacji i mogę stwierdzić że po kilku latach robienia tego włoski sa coraz słabsze i jasniejsze. mam tez depilator Philipsa ale go prawie nie uzywam gdyz nie łapie on dobrze włosków, a po wosku noga jest jak u niemowlaka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi prosze Gouda jak dokladnie ma wygladac ta mikstura: jak ma byc gesta?Taka jak smietana? I ile czasu trzymac ta maz na nogach? No, kupilam miod i sprobuje dzisiaj, choc nie oczekuje gwaltownych efektow bo nie mam wprawy. Dotad tylko golarka sie golilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tylko uprzedzę
że jeśli ktoś ma pękające naczynka to nie polecam tej metody... Lecą tak samo jak po wosku na ciepło... Całe uda mam w wylewach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przecierz metoda pasta cukrową jest wlasni epolecana tym osobom ktore mają problemy z pękającymi naczynkami no wiec?? niby ni em apodraznien i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gouda
Ja nie mam pekających naczynek, ale dla tych dziewczyn co maja takie skłonności to może faktycznie to nie najlepszy sposób, bo jest to wosk na ciepło, lepiej się spytac dermatologa. Mikstura ma miec konsystencję jak roztopiona swieczka np :-) , chociaż to może za rzadkie, na tyle trzeba rozrobić ja wodą żeby dała się łatwo smarować , trzeba próbować . Ma tak samo wygladać jak wosk na ciepło sprzedawany w słoiczkach np veet lub j'epil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×