Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dexilant na refluks żołądka

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoś Zażywał Dexilant ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja, zgłosiłam sie do lekarki POZ z kluciem lekkim zoladka po sylwestrze a lecze sie na refluks i nadzerki. Dostalam dexilant, metoclopramid i spasmoline. Od momentu kiedy to zaczelam brac tak napieprzal mnie zoladek, tak bolał do tego depresja stany paniki tragedia dzis odstawilam i wzielam moj ukochany ortanol moze przejdzie ten cholerny bol zoladka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam ze nawet w ulotce bylo napisane "czeste skutki uboczne : bol brzucha i zoladka, tylko nie sadzilam ze akurat mnie to spotka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówkauu
Zażywałam Dexilant 60 przy zapaleniu śluzówki żołądka. Brałam go codziennie 1 x na dobę przez 3 miesiące. Później Dexilant 40 tylko w razie jakichś problemów żołądkowych. Na mnie działa rewelacyjnie, i rzeczywiście działa całą dobę. Do gościa wyżej; Przeczytaj sobie ulotkę z metocroplamidu, to się przekonasz że po tym właśnie leku są koszmary nocne, depresja itd. Ten lek też zażywałam ....przez 3 lata...ale tylko 1 x na dobę. Później raz na tydzień a teraz tylko w przypadku pogorszenia, czyli , kiedy skuszę się na coś niedozwolonego, szczególnie wieczorem. Jeszcze moja obserwacja ....zażywając te dwa leki na noc, sen przychodzi szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wiele osob ktorym ten lek pomogl na mnie niestety zadzialal odwrotnie a co do metoclopramidu ma Pani racje - przeczytalam ulotke :) jesli jednak chodzi o IPP to u mnie nic nie zadzialalo procz ortanolu. Gastrolog swego czasu podwyzszyl mi dawke do 2 rano 30 min przed sniadaniem i bylo bosko. Przestalam go brac bo bralam dexilant od lekarza POZ. Dzis wzielam 2 razy ortanol z rana tak jak zawsze to robilam i chyba cud bo fakt mam zbolaly zoladek po tej wczesniejszej kuracji ale bol przeszedl tak wiec uwazam ze to kwestia czlowieka. Na jednego podziala na drugiego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps. Chcialabym jeszcze dodac ze lekarka przepisala mi ten metoclopramid 3 razy dziennie po kazdym wiekszym posilku wiec jezeli te stany depresyjne ataki paniki i generalnie rezygnacja z zycia bo byly dni gdzie myslalam ze umre spowodowal ten lek to nie polecam. Domyslam sie jednak ze sa ludzie ktorzy nie odczuwaja zadnych skutkow ubocznych biorac go wiec tak jak napisalam to zalezy od czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówkauu
Szkoda że do gościa nie dodano czegokolwiek, dla rozpoznania do kogo piszę :( Prawda, każdy lek na jednego działa dobrze na drugiego źle. Ja zażywałam metocroplamid przez 3 lata, nieświadoma że ma takie skutki uboczne. Też p doktor zaleciła branie 3 x na dobę, ale chyba po 2 dniach stwierdziłam że mnie to nie jest potrzebne i zażywałam tylko na noc. Działanie metocrolamidu ma na celu zamknięcie zwieracza żołądka, a problem najczęściej pojawiał się po położeniu się spać. Postanowiłam więc brać przed snem i było całkiem dobrze, tym bardziej że szybko zasypiałam, niestety męczyły mnie koszmary, ale ogólnie nie było źle. Później trafiłam na innego rodzinnego, który złapał się za głowę :P że jak mogłam 3 lata używać jak to można tylko 3 miesiące :D W każdym razie , rzeczywiście psycha mi trochę siadła, ale nie jestem przekonana że to właśnie przez ten lek. Teraz zażywam go sporadycznie i też jest dobrze. Dexilant na mnie zadziałał rewelacyjnie , od razu miałam poprawę. Nigdy nie zażywałam ortanolu , nie wiem nawet czy to lek na receptę , ale jeśli będę miała okazję go kupić, to wypróbuję jak na mnie działa. Dziękuję za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem czy to co mi się dzieje to przez Dexilant 30mg. Za kilka dni mam wizytę u gastrologa prowadzącego. Ten lek zażywam (wcześniej Polprazol 20) około 1,5 roku. Zażywam Metformax 4 tabletki na noc - na cukrzycę i m/innymi Notropl. Piszę o tych dwóch lekach bo to duże,długie tabletki. Przez przypadek po grubszym skorzystaniu z toalety i spojrzeniu w myszkę, zauważyłam że w kale są tabletki. Boję się że ponieważ tak późno spostrzegłam ten fakt, przez cały czas "Dexilantu" byłam bez ochrony lekowej. Kilkakrotnie to sprawdziłam, właściwie cały czas wydalam lekarstwa w całości. Leki na reflux itp, neutralizują kwasy i tworzy się piana lub coś podobnego więc otacza ta piana te duże tabletki i idą sobie dalej przez układ pokarmowy. Ja mam stale napięty odcinek w okolicy żołądka i poniżej, uczucie sytości, rozdęcia już po kilku kęsach. Jak pisałam nie znam powodu na pewno i to tylko przypuszczenia. Będę dzwonić na infolinię i zgłoszę problem. Napiszę czego się dowiedziałam. Biorę tabletki też na osteoporozę i już miałam nadżerki, stąd ten Dexilant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dotyczy poprzedniego wpisu. Spojrzałam w kibelek a nie w myszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×