Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość strasznie się boję

DIAGNOZA RAK szyjki macicy

Polecane posty

Gość strasznie się boję

Odebrałam wyniki cytologii i nie było mi do śmiechu. Szok i żal, że nie zadbałam o to wcześniej. Teraz czeka mnie badanie histopatologiczne i kolposkopowe. Po odbiorze tych wyników będę wiedziała o postępie choroby i formie leczenia. Boję się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie się boję
czy są tu kobiety z podobnym problemem do mojego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz napisac ile masz lat i jak dlugo nie robilas cytologi?? Ten rodzaj raka rozwija sie bardzo powoli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie się boję
oczywiście, że niech będzie ostrzeżeniem i przestrogą. Byłam pewna, że żaden rak mi nie grozi a tym bardziej szyjki macicy. Cytologię robiłam ostatnio bardzo bardzo dawno temu i to był mój błąd! Bardzo poważny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strasznie się boję
mam 26 lat cytologię ostatnio robiłam jakieś 2,5 roku temu. Chyba. Bo nawet tego nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maga3
Witam, ja mam zdiagnozowane komorki rakowe przedinwazyjne. Ani zabiegi ani leki nie przyniosly poprawy ,wiec jakis czas temu byla mowa o zabiegu, ale zdecydowalam, ze jeszcze chce urodzic dzidziula. Po porodzie cytologia niby sie poprawila, ale to i tak jest zycie na wulkanie. Robie badania co trzy miesiace i caly czas probuje podjac decyje co dale. Tzn. czy poddac sie zabiegowi. Trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziula19_82
Witajcie mam 25 lat i też sie obawiam. Cytologię również robiłam regularnie co roku, biorę tabletki antykoncepcyjne. Też miałam stałego partnera 3 lata a odkąd go nie mam sexu nie uprawiam i prosze III grupa , zmiany w komórkach i czekam na pobranie wycinków i to akurat teraz kiedy chciałam wyjechać i ułożyć sobie życie od nowa .... Wmówiłam sobie,że badanie nie wykaże większych zmian, lekarz też uspokaja....trzymam kciuki za Was i za siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! mam 40 lat niedawno w grudniu dowiedziałam się ze mam złe wyniki ,miałam cytologie i wszystkie inne badania.niestety dziś jestem po operacji,miałam ja 6 tygodni temu .nie martw się możesz mieć komórki dysplastyczne a to nie jest tak żle może tylko usuną ci szyjkę i będzie ok. nie rob sobie wyrzutów ze nie byłaś u lekarza bo zwaryjujesz , znam to z doświadczenia. Ja chodziłam regularnie do lekarza no a teraz poszłam po 2 latach , mam stałego partnera i cóż. Dziewczyny chodzcie na te badania bo to jest cholernie ważne . trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiarrra
moja mamam ma 4 grupe i juz miala nie zyc ale zyje nasczescie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Mialas jakies objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli to rzeczywiscie jest rak (trzeba to dobrze zdiagnozowac), to bedziesz miala operacje. Napewno lekarze beda sie starali potraktowac Cie na tyle oszczednie, na ile to bedzie mozliwe. Wiem, ze to cholernie przykra sprawa, ale bez szyjki macicy da sie zyc. Nawet ciaze da sie donosic, chociaz zwylke konczy sie to cesarka (ale to zadna tragedia). Wazne, ze zyjesz i wazne, ze w pore to wykryli. Trzymam kciuki za powrot do zdrowia i pogode ducha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie jaki masz wynik ,cytologi. ja mialam III B , i miałam stan przed rakowy czli komórki dysplastyczne. poczekaj na histopatologie , kiedy masz ja mieć , a może już miałaś.Wcale nie musi być tak żle . nie dołuj się tak bo zwaryjujesz a to wszystko jeszcze potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
Drogie Panie. Co mnie spotkało to nie do uwierzenia.Mam 50 lat Robiłam cytologie w IV br grupaII i nadzerka do leczenia. Ustaliłam termin na wrzesien do leczenia.Nie zdążyłam,plamiłam szpital badanie histopatologiczne i mam raka szyjki macicy IIB. Teraz czeka mnie onkolog.Przerazenie,wsciekłość. Do tego jakby było mało zarażono mnie wierusem HCV. Stwierdziłam,ze bede skarzyć NFZ bo to jego wina,ze lekarze oszczędzaja na pacjencie. Wielokrotnie usiłowałam zwrócić uwage lekarzy na wzmozoną ehogennie watrobe tak od dwóch lat i podwyzszone enzymy i usłyszłam,ze przez alkohol. Mam niepełnosprawne dziecko,nie mam czasu nawet dla siebie. Prosiłam też o rezonans czy tk brzucha za drogie nie ma podstaw. USG nic nie wykazywało tyle,ze robia je raczej konowały.bo Gdy byłam obecna przy robieniu usg brzucha mojej córce przeżyłam szok.Lekarz robi usg i pyta studentek 5 osób::: pokazuje watrobe nawet zrobił kontrast na monitorze i pyta o organ koło watroby taki mały opisuje iiiiii stoja ani me ani be córka mruga oczami mówie szeptem woreczek.Potem pokazywał nerki i pytał o organ nad nerkami , nie wiedziały,ze chodzi o sledzione. Szok ida na studia medyczne nie znaja podstaw anatomii ze szkoły średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie mam raka
Ja miałam raka jajnika z przerzutami i pokonałam go bez operacji. Bądz dobrej myśli i nie daj się rakowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
Ty tam ssdf i cos tam dalej. Wypraszam sobie takie ordynarne wypowiedzi. idz gdzie indziej sie wypowiadać tam gdzie sa tobie podobni. Jestem matka dwójki dzieci. Chłopy to tylko wiedzą co maja w portkach szukaja naiwnych idiotek.,zaś rozumek mniejszy niz u gołebia. Kobiety maja tylko kłopoty. Zapewne ta chorobe zawdzieczam swojemu juz eks mezowi. Kazdy chłop no moze niemal to brudas i flejtuch,smierdzi capi,nie myje sie. A szkoda pisac. Mam swój honor,i sie szanuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie mam raka
Nie pisz takich głupot etiene. Ja mam wspaniałegp męża nikt ci nie kazał wychodzić za brudasa, nikt na siłę cię nie zmuszał żebyś z takim się kochała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
Znasz sytuacje nie to nie pisz głupot. faceci sa dwulicowy Mozna zjesc worek soli a to i tak mało. Ty szczęśłiwa zonko--masz wspaniałego meza to uwazaj.Wiesz co robi poza domem. Wejdz na portale randkowe moze tam zalogowany jako xxxx.Miałam do czynienia z takami n Panami, Na szczęcie tylko internetowo.Opisywali jacy to biedni samotni z dziecmi bez zony o taki jeden nawet był z pod krakowa. Jakby żóna wiedziała jaka z niej zrobił wrecz suke to zapewne by go wygnała z domu. problem twkil w tym,ze nie chciała lub za rzadko sie z nim kochała wiec szukał seksu.Moze był niezaspokojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
PROSZĘ ABY NA FORUM PISAŁY KOBIETY Z PODOBNYM PROBLEMEM JAK SOBIE RADZIŁY GDZIE LECZYŁY. PROSZE MODERATOTA O KASOWANIE WYPOWIEDZI FACETOW.TO FORUM JEST DLA KOBIET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
Dodam, że i ja jestem facetem, więc proszę mnie wykasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
i co dupku stac Cie tylko na tyle.Gardze takimi jak niedorosłes mi do pięt w niczym więć zjezdzaj z tego rofum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
o biedaku byłes enuchem i jak poczytałes o babskich sprawach to Cie wzięłó i urosło. Bije na mozg brak baby. Madrys umiesz kpic z kogos to slucham jaką masz rade Diagnoza jest zła bo rak to sie żle kojarzy. do tego sie dowiaduje,ze zarazono mnie gdzieś w szpitalu gdzie doszło do kontaktu z krwią zakazonej osoby lub poprzez zle wysterylizowane narzedzia wierusem watroby typu C (HCV dodatni dwukrotnie). Do tego mało mam niepełnosprawne dziecko wymagające stałej opieki i jestem jedyna opiekunka dlatego nie moge chorować,Choroba nie wybiera.Mam 80 letnią mame,która juz nie ma cierpliowsci do zajmowania sie moja córką. Kto zapewni jej opieke zaprowadzi do szkoły,odbierze przypilnuje pójdzie na zajecia rechabilitacyjne gdy bede zmuszona iśc do szpitala. Mało to jeszcze w wypadku drogowym ginie mój Tata.Mama wyszła niemal bez szwanku z wypadku a jechali razem,auto skasowane. Po 52 latach pozcyia małzenskiego została nagle wdową. Slucham jaka masz rade zamiast kpic z cudzego nieśzczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
'choroby kobiece-porady "-temat na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
U mnie wykryto raka szyjki macicy IIB. we IX 11r. Cytologie robiła w III.11r i była II. Robiono mi tylko badanie histopatologiczne,RTG,Tk-wykazało guza 70mmx45x34mm,i badania krwi i markery SCC-AG miałam 11,6 Jestem bo radioterapii 25 naświetlań od XII do II br. guz znił ale cos jest ponoc na szyjce. ale co nie wiemy bo nie chca mi zrobić USG ani tomografii/przeszlam piekło naswetlań,---biegunki wymioty,byłam bardzo słaba dokładnie zaczęło się w połowie.zazywałam leki loperamid na biegunki atosse na wymiotyi milurit osłonowo na nerki aby nie doszło do zastoju moczu i konsekwencji zaburzeń gospodarki wodnej.Nie zgadzaj się na na kolonoskopie-to badanie inwazyjne.Do tego trzeba super doswiadczenia aby nie uszkodzić jelit. a TK z kontrastem wykaże dokładnie wszystko nawet to co niewidzoczne na USG. Pytaj odpowiem bo to przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etiene
U mnie wykryto raka szyjki macicy IIB. we IX 11r. przypadkiem bo krawiłam Cytologie robiłam w III.11r i była II. Robiono mi tylko badanie histopatologiczne,RTG,Tk-wykazało guza 70mmx45x34mm,i badania krwi i markery SCC-AG miałam 11,6 Jestem bo radioterapii 25 naświetlań od XII do II br. guz znikł ale cos jest ponoc na szyjce. ale co nie wiemy bo nie chca mi zrobić USG ani tomografii,przeszlam piekło naswietlań,---biegunki wymioty,byłam bardzo słaba dokładnie zaczęło się w połowie.zazywałam leki loperamid na biegunki atosse na wymiotyi milurit osłonowo na nerki aby nie doszło do zastoju moczu i konsekwencji zaburzeń gospodarki wodnej.Nie zgadzaj się na na kolonoskopie-to badanie inwazyjne.Do tego trzeba super doswiadczenia aby nie uszkodzić jelit. a TK z kontrastem wykaże dokładnie wszystko nawet to co niewidzoczne na USG. Pytaj odpowiem bo to przeszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie objawy miałyście? Ja do lekarza idę za tydzień... Od dwóch tygodni plamię na brunatno, ma to nie przyjemny zapach, czasami też krew jest, długo bolała mnie prawa pierś, miałam wyczuwalny guzek, który po ponad tygodniu chyba się zmniejszył lecz pierś nadal boli, od dwóch dni bardzo bolą mnie węzły chłonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż......
polecam forum dum spiro spero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×