Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miska_a

DIANE 35 - skutki, leczniczo/opinie.

Polecane posty

Endokrynolog przepisal mi DIane 35 na nadmierne owlosienie na twarzy. Okres mam w normie, problemow z cera brak. Wyczytalam na forum, ze generalnie ta tabletka nie jest chwalona, przewazaja negatywne opinie. Podzielcie sie ze mna, prosze, jakie u Was sa skutki przyjmowania jej. Jak dziala, na co macie przepisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka83
hej!!!wlasnie dzisiaj rozpoczynam 3 listek diane 35, dostalam ja na wlasne zyczenie od ginekologa jako srode glownie przeznaczony na tradzik, nie mam az tak potwornego tradziku, ale rok temu bralam cilest, ktory niby ma slabsze dzialanie i wszystko bylo ok, w tym roku chcialam sprobowac czegos mocniejszego bo myslalam ze beda jeszcze lepsze efekty. Niestety narazie nie widze zadnej poprawy :/ Troszke mi sie przytylo bo mam straszny apetyt a ze wzgledu na to iz teraz przebywam w anglii i jedzenie jest bardzo tluuuuuste to waga tez leci w zwyz. Zauwazylam ze powychodzily mi pajaczki na udach i zyly staly sie bardziej widoczne :/ Ogolnie rzecz biorac jezeli nie bede widziala dalszej poprawy to chyba je odstawie bo nie chce byc nie dosc ze pryszczata to jeszcze gruba z brzydkimi nogami. Ja niby mam brac diane 35 przez 6 miesiecy wiec jeszcze 4 listki mi zostaly Mam nadzieje ze bede widziala efekty w niedlugim okresie, a jak przyjade do polski to biore sie za swoje cialo, musze pozbyc sie celulitisu (ktory tez sie zaostrzyl po diane) Wydaje mi sie ze jezeli bedziesz uwazac na to co jesz i zazywac duzo ruchu, dbac o cialo to bedzie ok :) dobrze ze ja nie mam zadnych jakis efektow ubocznych zwiazanych z watroba albo z czyms podobnym powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery21
hejka!Nie chcę cię zniechęcać, ale ja równiez nie mam zbyt dobrego doswiadczenia z Diną.Brałam Dianę 2 lata(ponad),ogólnie czułam się dobrze, cere miałam jak pupcia niemowlaka, dopiero po odstawieniu pojawił się problem z włosami.Zaczęly wypadać, doszło do tego,że miałam łyse place, teraz jestem w trakcie leczenia, lekarz dał jedną diagnozę -Diana.To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam milych wspomnien jezeli chodzi o Diane! Ogolnie czulam sie ok. tylko przytylam, a cere wcale taka rewelacyjna nie jest(no moze troche sie poprawilo). Ale nikt nie moze przewidziec jak ty zareagujesz na te tableti...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanki czy Diana 35 jest w stanie wyleczyc tradzik i lojtok na stale czy problemy po odstawieniu znowu wracaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wszystkie odpowiedzi i uwagi. biore pod uwage to, ze kazdy organizm jest inny i kazdy indywidualnie reaguje, chcialam zebrac opinie, bo troche sie obawiam tych pigulek. Studentka83: w ulotce Diane wyczytalam, ze jakiekolwiek efekty/skutki sa widoczne dopiero po 3-4 m-cach zazywania, wiec jeszcze chyba musisz poczekac... ;) a czy ktoras z Was brala to na nadmierne owlosienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie polecam absolutnie
niestety diana jest tragiczna w skutkaCH,po odstawieniu tradzik wraca,czesto silniejszy,Ja nie polecam nikomu diany na tradzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataB
ten syf już dawno został wycofany na zachodzie!!! a w Polsce cały czas lekaże przepisują!!!! szok!!! nie bieżcie tego, ma taką wielką dawkę hormonów, że wszysctko sobie rozregulujecie, i co z tego, że trądzika się pozbędziecie? są inne metody!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idontknow
moje spostrzeżenia - trądzik na początku się polepszył, teraz tak jak wcześniej (ale dużych problemów z nim nie miałam), cellulit- większy, jak po każdej tabletce bo zatrzymuje wodę w organizmie, owłosienioe- lepiej, mi na to właśnie wypisał (skonczyłam 4 listek) generalnie uważam, ze jezeli bierzesz zgodnie z ulotką to nie ma prawa sie nic stac ale jesli ktos to bierze 2 lata bez przerwy to sie nie dziwie ze ma komplikacje- na ulotce jest jak byk, ze do 8 miesiecy trwa kuracja!! potem trzeba zmienic na jakies przejsciowe, inne tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regegreg
Mi pomogl na hirsutyzm. bez rewelajci, ale jednak znacznie. Nie przytylam, cera sie nie zmienila (ale zawsze mialam ok), tylko troche mi zylki pekjają na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam Dianę 3 lata,mama powiedziala żebym zrobiła przerwę. Nie brałam 3 miesiące i tragedia....cera tłusta jak nie wiem,pryszcze na dekolcie i plecach czego nigdy nie mialam i twarz z kraterami. Poza tym 3 miesiące nie mialam okresu. Dlatego teraz znowu zaczęłam brać,bo mam dosyć syfów,a no i codziennego mycia włosów,bo tak się przetłuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plum plum
Dla mnie Diana okazala sie bardzo dobra tabletka. Same pozytywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkaaaaaaaa
Polecam ... te tabletki wyleczyly mi tradzik raz na zawsze.. do tego swietnie zabezpieczaja przed ciaza ...biore je juz dluuugo i nie mialam zadnych skutkow ubocznych ...wykonuje regularne badania ...jest wszystko ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też brałam przez rok
cera mi się poprawiła i włosy mniej się przetłuszczały, nie przytyłam i nie było zauważalnych skutków ubocznych, ale po odstawieniu włosy mi zaczęły rosnąć na twarzy :/ nie ma rozwiązań idealnych jak widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam przez trzy miesiące
efekt - zapalenie żył i tygodniowy pobyt w szpitalu. Podpinam się pod opinię, że to syf. Od siebie dodam - cegła - makabryczna dawka hormnalna ( w porównaniu z pigułkami najnowszej generacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idontknow
nie wiem czy spomniałam, że ja to nawet schudłam na Diane przez pierwsdze 2 miechy 2 kilo :P ale ujawniły się żyłki po wew. stronie kolana ale nic z nimi nie mam radze sie stosowac do ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam
6 miesiecy głównie na nadmierne owłosienie, niestety efekt marny może wasik mi troche woniej odrastał, te tabetki nie spowodują wypadania niechcianych włosków, jednynie po wydepilowaniu ichy (z cebulkami) moga odrastac wolniej lub słabsze. pozatym cear mi sie poprawila.odstawiałm i narazie niezarastam zobaczymy jak bezie potem.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do msika
miskaa - wątpię, że same wypadną.... raczej byś musiała je jakiś czas wyrywać a one by odrastały coraz słabsze i jaśniejsze, tak mi się wydaje........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nodi19
ja już sie wypowiadałam na ten temat, ale napisze jeszcze raz, że jak dla mnie Diana jest OK, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych oprócz większych cycuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regregrew
no wiec... ja biore diane 35 od poltorej roku, wlasnie na nadmierne owlosienie. i nie do konca moge sie zgodzic z tym, ze one znikna jak sie je wydepiluje z cebulkami, bo: 1- mialam strasznie owlosione posladki, ten przedzialek - wlosy mialy ok 5 cm i wprost wystawaly z tego przedzialka - czarne, dlugie... nie depilowalam ich, no bo jak? one rosly w takim miejscach, gdzie sie ich nawet wygolic nie dalo. ZNIKNELY PO ROKU. Teraz zostalo kilkanascie malych w okolicy samego odbytu - nie wystaja jak sie stoi prosto czy lezy :) 2- wloski na brzuchu - bylo ich okolo 30-35 takich grubych, mocnych łonowych - teraz sa troche slabsze, ale depilowalam przez akis zcas depilatorek i woskiem, czasem pensetą. 3- okolo 40 wloskow grubych czarnych mocnych wokol brodawek sutkowych - zostalo kilka, i to znacznie slabszych (wiekszosc jasnych, cienkich, moze ze 3 sa dalej czarne i mocne). 4- wąsik - nie wiem, bo depiluje od paru lat, moze troche wolniej odrasta. 5- wloski na nogach i samych posladkach zrobily sie zdecydowanie slabsze, jasniejsze. 6- pojedyncze czarne wloski z twarzy, brody - raczej zniknely, bylo ich chyba 7, zostaly chyba 3, odrastaja bardzo rzadko. 7- okolice bikini. to jest najgorsze, tu nie zmienilo sie nic. na okolo 8 cm wystaja poza figi :( i tu juz jakby pogodzilam sie z tym faktem, zbieram na depilacje laserową (w tym miesiacu pierwszy zabieg planuję). Cere zawsze mialam OK, nic si enie zmienilo, moze jest troche bardziej wysuszona, ale moze mi sie tylko wydaje. Nie przytyłam. Trzy negatywne skutki uboczne: - ból wątroby - rozstępy, nie wiem skąd, nigdy nie mialam, nie wiem czy to przez Diane (pojawily sie po kilku miesiacach), wiec nie moge zdecydowanie stwierdzic, ze to negatyw, no ale... - żyłki na nogach. mam sklonnosci dziedziczne do zylakow, ale bez przesady - po pierwszych 3 miesiacach lykania Diane zrobilo mi sie bardzo duzo malych zylek, i jedna wielka zaczela przebijac przez skore. Jestem PEWNA ze to przez DIANE. Troche zwiekszyl mis ie biust, ale nie duzo. Jako srodek antykoncepcyjny się sprawdza. No coz, ja sie lecze na hirsutyzm. Mam Diane brac 3 lata, potem owlosienie moze - ale nie musi wrocic. 50 na 50. Ja chce zaryzykowac, bo przez nadmierne owlosienie mialam depresję, to naprawde moze spowodowac, ze kobiecie nie chce sie zyc. Zylki i watroba, a z drugiej strony brak wlosow wystajacych z pupy... Cos za cos. Na hirsutyzm polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regregrew: dziekuje za wyczerpujaca wypowiedz, wlasnie o to mi chodzilo. Hmm, czyli to wcale nie jest takie latwe do leczenia, mialam nadzieje, ze szybko pozegnam sie z tym problemem. A mozesz powiedziec w jakim wieku jestes i czy juz rodzilas? Moj lekarz powiedzial, ze po porodzie w ogole pozbede sie tego probemu. Mam 23 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regrew
mam 20 lat, nie rodzilam. widze, ze Twoj ginekolog bardzo optymistycznie Cie nastwil, pierwszy raz spotkalam sie z taką opinia. na wielu forach (nawet tych ginekologiczych, gdzie odpowiadaja lekarze ginekolodzy) kazdy mnie ostrezgal, ze po 3 latach koniecznego leczenia wcale objawy nie musza ostapic, a jak ustapia to jest wysokie prawdopodobienstwo ze wrócą. ja mimo wszystko chce sprobowac. nawet gdybym byla tak bogata, ze stac by mnie bylo na depilacje laserowa calego ciala, to tych wloskow z pupy i tak bym nie mogla wydepilowac. najgorsze jest to bikini, po poltorej roku nie zmniejszylo sie ani troszke, czasem mam wrazenie nawet, ze sie powieksza, ale to juz pewnie mi sie wydaje. z tym sobie w ogole nie radze, bo nawet po depilacji woskiem zostaja slady i widac, ze normalnie rosna tam wloski. one sa za mocne, zeby po wosku nawet nie bylo sladu. nigdy w zyciu nie bylam na plazy, na basenie, nie zalozylam krotkich spodenek... moim zdaniem warto bylo brac poltorej roku diane i bede brac nastepne (nie wiem czy moge zrobic jakakolwiek przerwe, powinno sie robic, zeby wątroba odpoczęła, diane ma bardzo wysoką dawke hormonow, ale ja nie chce ryzykowac. nie wiem co zrobie po kuracji, jesli wloski zaczna odrastac. moze do tego czasu brzuszek i cale nienaturalnie zarosniete bikini, wasik - uda mi sie usunac laserem (jak uzbieram :) ) moze po przerwanej kuracji wloski wyrastaja dziewczynom, ktore wczesniej nie mialy z tym problemu? ja mam pytanie teraz do Ciebie. Powiedz mi prosze, czy mialas robione badania hormonalne? Mi badano 4 hormony, ale na badanie poszlam podczas okresu (zaplacilam ponad 100zl) i lekarz stwierdzil, ze jak wtedy mialam okres to badania powinnam powtorzyc, ale ja juz nie mialam kasy (badania wyszly w normie). jakie byly Twoje wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regrew
Aha, teraz doczytalam ze Ty chodzisz do endokrynologa. jak mialam 16 lat poszlam do endokrynologa, on mnie wysmial, zwymyslal, powiedzial, ze powinnam sie leczyc, ale psychicznie, bo sobie uroilam problem. Przed badaniem zapytal mnie tylko, czy gole sobie twarz? Policzki, brode, wasik. Powiedzialam ze nie. Zalamalam sie strasznie. Potem poszlam do ginekologa z zupelnie innego powodu (pierwszy raz w zyciu), wsiadam na fotel a gin mowi: "ale Pani ma hirsutyzm! nie leczy sie pani na nadmierne owlosienie???" No i on dal mi skierowanie na badania hormonalne, zaczal kuracje diane. wiesz, ja poszlam do niego, bo mialam bardzo obfite miesiaczki, takie krwotoczne, co bardzo utrudnialo mi codzienne zycie, diane nie zmniejsza okresu, lekarz powiedzial : cos za cos, najpierw trzeba wyleczyc hirsutyzm, potem obfite miesiaczki. nieleczony hirsutyzm prowadzi do powaznych schorzen, a nawet nowotworu szyjki macicy i macicy. ja jestem zadowolona i mam nadzieje, ze bedzie jeszcze lepiej, glownie w okolicach bikini. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regrew: mialam robione badania hormonalne, bylo 6 hormonow, teraz Ci nie powiem dokladnie jakie to byly, bo jestem w pracy, ale potem Ci wypisze jak wroce do domu. Wszystkie mialam nie w normie, a wrecz od 2 do 4 jednostek powyzej normy. I faktycznie jesli Ty swoje robilas podczas okresu, to mogly Ci wyjsc niepoprawnie. Ja moje musialam robic w zaleznosci od hormonu albo 7. albo 15. dnia cyklu. I cena istotnie nie jest niska. Za pierwsze 4 hormony, na ktore skierowala mnie ginekolog zaplacilam ok 200 zl, a na dwa nastepne od endokrynologa 80 zl. Ceny sa rozne, ale i tak wysokie, zalezy gdzie je robisz. A co do okresu, to mialam odwrotna sytuacje niz Ty, bo albo wcale go nie mialam albo skapy bardzo, generalnie nieregularny. Podobno diane tez mi to wyrowna. Lekarz tez stwierdzil, ze dobrze, ze wzielam sie za leczenie, bo wlasnie nieleczony hirsutyzm moze prowadzic do bezplodnosci. Sama o dzialaniu Diane jeszcze nic nie moge powiedziec, bo biore dopiero pierwszy listek. A Ty jakie mialas hormony badane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regrew
Tez w tej chwili Ci nie powiem, bo musialabym tego poszukać... poszukam i Ci napisze. A powiedz mi, jesli oczywiscie mozesz, jak u Ciebie przejawia sie nadmierne owlosienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idontknow: wiem, ze diane nie mozna za dlugo brac. moj endokrynolog przewiduje tylko rok, oczywiscie co 4 m-ce badania hormonalne i jak bede zle sie czuc, bedziemy natychmiast reagowac. Co do badan, ktore mialam robione to: - prolaktyna (w normie) - SHBG -DHEA-SO4 -androstendion -progesteron -testosteron Reszta oczywiscie kiepskie wyniki. regrew: moje owlosienie nie jest strasznie duze, ale rzucajace sie w oczy i przeszkadza mi, zle wplywa na moje smaopoczucie. Glownie wasik, kilka wloskow na brodzie, wokol sutkow, troszke na brzuchu. Co do owlosienia na nogach i w okolicach bikini trudno mi powiedziec, bo depiluje sie regularnie. A ze zaczelam sie golic zanim zauwazylam te przypadlosc, to nie jestem w stanie ocenic. Faktem jest jednak to, ze szybko mi wloski odrastaja. Musze golic sie maszynka co 2 dni, a depilatorem co dwa. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w temacie od 10 lat, od kiedy zaczęłam dojrzewać. Powiem tak, i tak źle i tak niedobrze. Diane 35 jest bardzo skuteczna i używana jest jest jako lek antyandrogenny, również zagranicą (tylko, że tam są zaostrzone normy brania tego leku). Niestety skutki uboczne są, bo po odstawieniu problemy ze skórą, owłosieniem nawracają. Czemu? No cóż, po Diane ma blokować testosteron, kiedy się ją odstawia, po paru tygodniach poziom hormonu znowu wzrasta. Inny problem, może wzrosnąc poziom prolaktyny w trakcie brania tabletek - efekt taki, że po odstawieniu leku najcześciej zaburzenie miesiączkowania wręcz z zanikiem. Łatwo powiedzieć, to po co się truję:( Niestety, odkąd skończyłam 13 lat, miałam starszne problemy z cerą, włosami. Wciągu 5 lat próbowałam wszystkiego od antybiotyków, przez zmianę diety, do różnych maści. Rozwiązaniem dobrym okazała się Diane 35, ale ze względu na na problem z prolaktyną, musiałam odstawić. Dobry był Cilest i brałam go parę lat z doobrym skutkiem, ale też musiałam odstawić, bo pojawiły się obfite plamienia. Ginekolog nie znając mojej historii przepisał mi leki nowej generacji z małą dawką hormonów i po paru miesiącach stosowania cera i włosy zaczęły się przetłuszczać, przypałętało się zapalenie łojotokowe skóry (koszmar!!!:( ). Czemu, no cóż, okazuje się, że progesteron (jako równowaga estrogenu) zawarty w zwykłych tabletkach antykoncepcyjnych przyczynia się do rozwoju łojotoku i trądziku). Wróciłam do Diane 35, ale nie wiem, jaki będzie efekt, latam po lekarzach i próbuję znaleźć rozwiązanie. Powodzenia Chętnie odpowiem na pytania, pracuję na Akademii Medycznej a problemy hormonalne to hobby, któremu poświęcam czas wolny próbując znaleźć dobre rozwiązanie:( POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek: witamy wsrod nas :) troszke mnei zmartwilas tym, ze po odstawieniu problem powraca. Wiem, nie ma lekow-cud, wiem tez, ze kazdy organizm dziala inaczej, ale jak ktos ma problem, z ktorym stara sie uporac juz jakis czas, to kazda deska ratunku jest dobra. Ja nie wiem, czy na moje zaburzenia hormonalne nie mialy wplywu pigulki antykoncepcyjne MERCILON, zapisane przez pania ginekolog bez badan hormonalnych wczesniej. Bylam wtedy za mloda i niedoswiadczona w tych tabletkach, bralam przez 1,5 roku, potem zauwazylam wlasnie wloski na twarzy. Mam wrazenie, ze wlasnie po tych pigulkach. Teraz tej Diane tez sie boje. Podobno ten merciolon przepisywany jest najczesciej kobietom, ktore juz rodzily, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek...wiem o czy mowisz... Mialam taki tradzik, ze nie moglam spac tak mnie policzki bolaly.Przeszlam wszystko od teracykliny i innych antybiotykow az po zastrzyki.Koszmar.Nic nie pomogło, a nawet po tych lekach dostalam grzybicy praktycznie calego ciala.Rzowiazaniem okazala sie Diane.Po 4 miesiacach stosowania tradzik znikl, a jak patrez na moje stare zdjecia to nie dowierzam. Biore juz 7 lat,oczywiscie z przerwami. Czuje sie dobrze. Nie przytylam a nawet schudlam, cellulitu nie mam, ale nie mialam tez wczesniej, buzie mam sliczna, nic sie na nej nie pojawia, czasem jakis pryszczyk po ostrych przyprawach czy po alkoholu, ale witam go z otwartymi rekami, bo przynajmniej wiem ze jetsem normalna, a poza tym mam cala szafe z kosmetykami przeciwtradzikowymi:)Żylki na nogach, to fakt, ale czy nie mialabym ich tez gdybym nie brala?? Mialam straszny problem z miesiaczkami.Byly regularne ale bardzo obfite i przerazliwie bolesne.Do tego stopnia,ze potrafilam wyladaowac w szpitalu.Teraz mam spokoj. Dzialanie antykoncepcyjne- niezawodne. Libido spadlo to prawda...maz ubolewa troche:) ostatnia przerwe robilam rok temu.Po przeczytaniu wszystkiego co piszecie stwierdzam,ze powinnam ja zrobic, ale zawsze jak ja robie problemy wracaja...wszystkie jak jeden maz.w dodatku za 2 miesiece mam wzny egzamin i nie hcialabym teraz wprowadzac jakichs zmian. Myslicie ze moge jeszcze poczekac? Jak czesto robicie przerwy i na jak dlugo? Co Wasz ginekolog sadzi o Diane? Czym je zastapic,zeby efekt byl zbilzony a nie truc sie tak? Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×