Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szklankasokutruskawkowego

Dieta oczyszczająca - kasza jaglana!

Polecane posty

Od dziś zaczynam dietę jaglaną! Może ktoś się przyłączy? Będzie o wiele łatwiej :) Właśnie jem małą porcję z kurkumą i oregano - totalny brak smaku. Piję wodę niegazowaną i herbatę z pokrzywy. Mam nadzieję że wytrwam 10 dni :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda18888
ja chetnie bym tego spróbowala ale niestety orygano nie mogę ;| mam problem z jelitami i niestety ale nie mogę tego jeść :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalula
Młoda, przecież oregano jest dobre na problemy jelitowe, jakie masz objawy po tym ziółku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda18888
też tak myślałam, że to jest dobre jednak lekarz kazał mi ograniczyć spożywanie... Z moimi jelitami jest dziwna sprawa mam owrzodzenie i niektórzy mają tak, że mają albo zbyt luzna kupke albo zatwardzenia itp a ja mam to i to na zmiane przy czym zdrowo sie odzywiam i od 2 miesiecy mam diete ale to na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy podczas tej diety mozna stosowac oregano i inne przyprawy ale to pierwszy dzień więc odpuściłam sobie troche ten rygor ;p to kto się przyłącza. Jestem godzinę po kaszy i czuje się nadal pełna :) pije cały czas wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko kasza jaglana
I co, przez 10 dni tylko kasza jaglana? gotowana na wodzie? Jakie dodatki? ile gram dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda18888
Jestem znowu i ;) ok, od jutra albo od pojutrza zaczynam te diete w zależności czy zdobędę te kasze gdzieś jeszcze dzis, jeśli tak-zaczynam diete od jutra, jeśli nie-zakupuje jutro i zaczynam diete od pojutrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko kasza jaglana
3/4 szklanki ugotowanej już kaszy czy suchej? Gotujesz na mleku czy na wodzie? Ile posiłków dziennie? Sama to wymyśliłaś czy to ma jakies podłoże w literaturze i opiniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozbita1818
a wezme na 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilowa
mozesz jeszcze wspomoc diete ;) przede wszystkim trzeba duuuuuuuzo pic na oczyszczajacej i warto tez zwrocic uwage na to co pijesz. przy oczyszczajacych super sprawdza sie potencjalka, bo ma wlasciwosci antyoksydacyjne. polecam przetestowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość non-stop
witam ;) ja się oczyszczam prawie cały czas z małymi przerwami. A to dzięki opuncji(kaktus meksykański), wyregulowałam ponoć drażliwe jelito, nie mam już zaparć, schudłam zdrowo. Jednak nie jest tak, że wszystko jem bo unikam tłustych mięs zwłaszcza wieprzowych, białej mąki, cukru, białego pieczywa, chipsów, sklepowych napojów i soków z kartonu. Poczytajcie o tym, jak dla mnie to rewelacja 🌼 🌼 http://suplementyheleny.pl/nopalin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko kasza jaglana
To jakiś kicz, nikt nie odpowie na moje pytania dotyczące szczegółów tej diety. Jedzenie kaszy na okragło bez jakichś reguł i do tego woda - to jakiś dziwny wymysł a nie dieta oczyszczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie na okraglo tylko
10 dni. mozna to potraktowac jako tkiiewstepne oczyszczenie sie po ktorym wprowadzamy wiecej produktow ale odzywiamy sie zdrowo czyli unikamy np cukrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilowa
a czemu w ogóle kasza jaglana, a nie np. pomidory albo ogórki, czy cokolwiek innego? wszystko zależy od tego, czy zależy Ci na oczyszczeniu, czy schudnięciu, bo moim zdaniem to dwie zupełnie inne kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbdhsbfdhsbcnd
no pewnie ze na wszytkim mozesz sobie zrobnic mono diete mozesz nawet jesc kupe przez 10 dni jesli ci to odpowiada. Kasza oczyszcza niby jelity z mas kałowych zalegajacych od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaglanaPanna
Szklankasokutruskawkowego, jak Ci idzie? Ja własnie kończę trzeci dzień diety jaglanej i czuję się wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilowa
przy takiej pogodzie to można się odchudzać, bo jeść się w ogóle nie chce. 2-3 litry wody dziennie powinno pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie rodzi sie expertem
polecam terz perz WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE: moczopędne, poprawiające przemianę materii, opóźniające procesy starzenia. Perz działa przede wszystkim moczopędnie. Związki czynne zawarte w kłączach perzu pobudzając wydzielanie moczu, ułatwiają wydalanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii (zwłaszcza mocznika). Ponadto zawarty w perzu inozyt działa korzystnie na wątrobę, przeciwdziała jej stłuszczeniu. Powoduje również obniżenie poziomu cholesterolu i tłuszczów we krwi - dlatego mówić możemy o przeciwmiażdżycowym działaniu tego ziela. Z kolei dzięki łatwo przyswajalnej krzemionce perz przeciwdziała również procesom starzenia się, w tym zapobiega również nadmiernej łamliwości i przepuszczalności naczyń. Warto wiedzieć, iż kłącza perzu dzięki ich właściwościom można stosować w kamicy moczowej, w przypadkach upośledzonej czynności wydzielniczej nerek z towarzyszącymi obrzękami. Perz dobrze też stosować w chorobach wątroby z upośledzoną zdolnością wytwarzania żółci i ze skłonnością do tworzenia kamieni w drogach żółciowych. Ponadto kłącza perzu przynoszą poprawę przy miażdżycy i w chorobach kości i stawów, w gośćcu oraz w przypadku trądziku młodzieńczego. Znoszą niekorzystny wpływ długotrwałej antybiotykoterapii na przewód pokarmowy. Perz jest uważany za ziele przeciwcukrzycowe. łatwo przyswajalna krzemionka wzmacnia naczynia krwionośne, chrząstkę oraz tkankę łączną skóry Przepisy stosowania NAPAR Z KŁĄCZY. Przygotowujemy go w następujący sposób: szklanką wrzątku zalewamy łyżkę kłączy perzu - uprzednio wysuszonych i rozdrobnionych. Całość odstawiamy na ok. 15 minut, a następnie przecedzamy. Pijemy w 2-3 porcjach w ciągu dnia. ODWAR Z KŁĄCZY. Przepis: łyżkę kłączy zalewamy szklanką wody i gotujemy przez ok. 5 minut. Po przecedzeniu piejmy w 2-3 porcjach w ciągu dnia po jedzeniu. PIWO O WŁAŚCIWOŚCIACH LECZNICZYCH. Robimy je w następujący sposób: wysuszony perz kroimy na drobne części i gotujemy z drożdżami i chmielem w taki sposób jak piwo domowe. Pijemy po 2-4 razy dziennie po szklance płynu. MIESZANKI. Perz można łączyć w mieszankach moczopędnych ze skrzypem polnym, szałwią, czarną porzeczką, brzozą, pokrzywą, tatarakiem. Zbiór i konserwacja Zbiór kłączy perzu przeprowadzamy albo wczesną wiosną albo jesienią. Należy pamiętać, iż wymaga ona szczególnie starannego opłukania w kilku wodach. Po płukaniu rozkładamy go do wyschniecia cienką warstwą. Perz suszyć możemy nie tylko w suszarniach, lecz również w innych miejscach, także nasłonecznionych i przewiewnych. Przechowujemy go w suchych pomieszczeniach, w płóciennych woreczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilowa
jeśli chodzi o oczyszczanie, to najważniejsze jest zwalczanie wolnych rodników i "wymiatanie" toksycznych produktów przemiany materii z organizmu. potencjałka robi to i to. tak samo jak perz poprawia przemianę materii i opóźnia procesy starzenia się, tyle że jest prostsza w spożyciu ;P wystarczy pić tę wodę codziennie zamiast innej i to wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a perz w tabletkach
tez jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilowa
perz w tabletkach nie brzmi dobrze, od razu kojarzy mi się z jakimiś środkami farmakologicznymi i chemią. skoro coś występuje w naturze, to po co zastępować to tabletkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo parzenie zilek moze
byc klopotliwe np dla osoby ktora duzo pracuje jest poza domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nessy999.999
ja startuje od dzis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keksiaa
Woda świetnie oczyszcza organizm, ja wypijam codziennie prawie 3 litry i mam świetne samopoczucie, można też dodać cytrynę i miętę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ile biegasz do wc? Boję się, że przy takim oczyszczaniu byłabym wyłączona z normalnego funkcjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×