Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agneta

Dlaczego mam tak czesto opuchnieta twarz ?

Polecane posty

Gość Agneta

Czesto po przebudzeniu mam opuchnieta twarz , opuchlizna w ciagu dnia schodzi ale nie calkiem :( moze ktos cos o tym juz slyszal ? i wie jak temu zapobiec i dlaczego taka spuchlizna wystepuje na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to nie jest jakaś choroba to pewnie masz zaburzenia przepływu limfy. Wtedy najbardziej zapuchnięte są powieki, a po długotrwałym płaczu nasępnego dnia oczy wyglądają jak szpareczki. Zapobiega się kremami przeciw obrzmieniom i masażem \"oklepującym\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przystopuj z solą-szczegolnie na noc nie jedz solonych potraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z poprzedniczka
co do soli, a poza tym przed snem i po obudzeniu przecieraj twarz kostka lodu, powinno pomóc, jesli nie to sie przebadaj, bo molze to byc wynikiem jakiejś choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak mam...
i nie wiem od czego, po prostu twarz mam napuchniętą oczy, nos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob sobie badania - to moze byc na przyklad objaw zaburzenia pracy nerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agneta
...no wlasnie z jedna nerka mam klopoty:( to juz wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim zaczniesz szukac powaznych przyczyn, gdyz z tego co piszesz, to raczej powazna sprawa.. moze jeszcze sprawdz, czy nie spisz wlasnie od tego czasu za blisko przy kaloryferze ( suche powietrze i wrazliwa skora), byc moze placzesz przez sen, moze zlikwiduj podduszke, lub zamien na \"jaska\", moze zaczelas sie smarowac kremem na noc i masz na ten krem alergie.. takich prosych przykladow jest wiele do wyeliminowania... Sol, tak, ale to zwykle zachwiany stan wody w organizmie i jest to juz sfera lekarza do wypowiedzenia sie. na moje \"oko\" to alergia na jakis kosmetyk... i prawde mowiac byloby to najprostsze rozwiazanie... wiesz, nawet jakies mydlo do twarzy jakie uzywasz przed snem moze miec na to wplyw, czy zwykly zmywacz do twarzy... odstaw wszystko, przejdz na szare myslo i zobacz jak sie zachowa twarz na drugi dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może bierzesz tabletki antykoncepcyjne? one tez moga powodować puchnięcie - zatrzymują wodę w organiżmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agneta
tabletek antykoncepcyjnych nie biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agneta
dodam jeszcze ze jestem juz 2 tydzien mocno przeziebiona :( moze to tez ma jakies znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może chorujesz na zatoki? ja mialam tam ze trzy tyg temu ale do tego bardzo długi i uporczywy katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taki sam problem jak Agneta próbowałam wszystkich metod-nie pomagają. wyniki badań sa dobre. Nie choruje .jestem załamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja tez to mam
zauwazylam,ze po slonym, to juz dramat, poza tym jak zjem cos z chemia (teraz co prawda wszytko jest chen\mia) np jakas zupe w proszku.]I jak dlugo prz kompie siedze wieczorem, to z krazeniem, powiedzioeli mi. Jesc rozsadnie i sie tuszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez puchne
mam opuchnieta twarz: policzki, powieki, czasem nawet nos ponadto palce, brzuch ogolnie puchne cala :( mam podejrzenie o pcos. mam tez bardzo malo estradiolu skąpe miesiączki, myślę że ma to związek z jedzeniem: mam okresy kiedy jem normalnie i kiedy się objadam. moja waga potrafi z dnia na dziec skakac o 2 kg! raz jest gorzej raz lepiej wybieram sie do ginekologa na usg ciagle chce mi sie spac, mam lojotok skory twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez puchne
mam opuchnieta twarz: policzki, powieki, czasem nawet nos ponadto palce, brzuch ogolnie puchne cala :( mam podejrzenie o pcos. mam tez bardzo malo estradiolu skąpe miesiączki, myślę że ma to związek z jedzeniem: mam okresy kiedy jem normalnie i kiedy się objadam. moja waga potrafi z dnia na dziec skakac o 2 kg! raz jest gorzej raz lepiej wybieram sie do ginekologa na usg ciagle chce mi sie spac, mam lojotok skory twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja rada...
zerwij z nalewkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erllll
mi tez puchbue od jakiegos czasu;/ poprostu masakra, pij wapno bo to moze byc alergiczne i najlepeij idz do lekarza ja czekalam tydzien z pujsciem do lekarza i jest zle bo opuchlizna nie schodzi i co rano mam oczy jak krecik malutkie i zapuchniete. odstaw wszystkie masci i leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaarta25
ja też budziłam się spuchnięta.bolała mnie głowa,byłam ciągle zmęczona.biegałam od lekarza do lekarza...wykluczono zapalenie zatok,choroby oczu,choroby nerek...trafiłam do endokrynologa.okazało się,że mam chorobę hashimoto,guzki i niedoczynność tarczycy.od roku biorę hormony tarczycy,by uzupełnić ich brak w organizmie.jednak nadal nie czuję się tak jak dawniej.czuję,że puchnie mi twarz,znów powróciły bóle głowy,czasami zaburzenia równowagi.lekarze mówią coś o gruczolaku przysadki,ale nie potwierdzają tego,ponieważ bez rezonansu magnetycznego nie ma pewności.a rezonans kosztuje około 700 zł...muszę czekać,aż mój stan się pogorszy... przebadajcie sobie hormony u endokrynologa.nieleczona tarczyca potrafi bardzo dać w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elena91
też mam tak. Np. dziś, obudziłam się i widzę że jestem opuchnieta, na polikach, a zwłaszcza na lewym. Czasem mam tak że trzyma mi się ta opuchlizna cały dzień.. Nie wiem o czym to może świadczyć, więc trzeba się chyba będzie przejść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lv84
Ja pierwszy raz zapuchlam, kiedy zazylam niemiecki paracetamol, a wieczorem wypilam troche wina. Rano wygladalam okropnie- cala twarz zapuchla, ale tak ostro, bylam nie do poznania!!! Teraz co tydzien puchne , schodzi to caly dzien. Nic nie dziala. Ostatnio zapuchlam w piatek wieczorem, jest niedziela, a ja mam dalej zapuchnieta twarz, tyle tylko ze nie cala, ale pod oczami. Musze zaznaczyc ze na wakacje bylam w turcji. Miesiac po powrocie wyskoczyla mi tez taka wysypka, wyglada jakby mnie pogryzly komary i swedzi. Teraz pojawia mie sie zazwyczaj i puchniecie twarzy i swedzenie ciala. Jestem w trakcie badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarystka ładna
dziewczyny ja tez mam ten problem...budze się opuchnięta na twarzy i wrazenie jak by to nie byla moja twarz:( ja mam enodmetrioze, usuniety lewu jajnik, biote tabletki hormonalne visanne. Kiedys jako dziecko leczyłam sie na tarczyce. Ostatnio jak byłam w polsce zrobiłam sobie prywatnie badabnie na tarczyce - hormon TSH, wyszlo ze mam niedoczynnosc. Kupiłam sobie w aptece jod w tabletkach i zazywam sobie dzienne jedną lub dwie. Do endykronologa jeszcze nie trafiłam. mieszkma za granicą i co ja wiem nie ma tutaj polskiego lekarza o tej specjalizacji...zresztą musze isc najpierw do ogólnego i potem skierowanie od kąd zazywam jod w tabletkach jest duzo, duzo lepiej ale niechce tego bagatelizowac i tyle:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaa213
Ja też tak miałam. Wystarczył dobry krem na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lv84
TU KREMIK NIC NIE DA!! POCZYTAJ OSOBKO O PRZYPADKACH PO ZAZYCIU PARACETAMOLU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W NAJLEPSZYCH PRZYPADKACH SCHODZI SKÓRA, A NAJGORSZYM MOZE BYC ZGON!! TO NIE JEST PUCHNIECIE NA KILKA MILIMETROW TYLKO NA CENTYMETRY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatenoddobrejrady
ja mysle ze mi tak oczy puchno w snie bo mnie zona bije jak spie bo ja zawsze mam sny z innymi kobietami.Sni mi sie np.gola marysia sasiadka albo alinka z Limanowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romk
Zgrzytasz zebami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×