Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaszlący1

długotrwały kaszel

Polecane posty

Gość kaszlący1

Od prawie 2 lat mam kaszel,wpierw suchy, poźniej z wykrztuszaniem teraz naprzemienny- raz taki,raz taki...Odczuwam też bóle w klatce piersiowej,w górnej części, krótkotrwałe, ale intensywne. Dwa razy w tym czasie miałem robione rtg klatki piersiowej, za każdym razem wychodziło-płuca i serce bez zmian. To mnie uspokajało na jakiś czas, lecz wiem że niepotrzebnie. To musi być coś poważnego. Czy możliwe jest,że to gruźlica, mimo braku zmian na rtg? Alergii nie podejrzewam, gdyż nigdy nie byłem na nic uczulony. Mam 28 lat, tak więc na raka płuc chyba za wcześnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc
to moze byc alergia. ja tez mialalm kaszel przez ok, pol roku, bralam rozne cuda i nic nie pomagalo. Az wpadlam na to, ze to krolik moze byc powodem mojej meczarni. A najlepsze jest to, ze kaszel pojawil sie po ponad roku po tym jak tego krolika dostalam. Pozbylam sie krolika i kaszel przeszedl. Calkiem mozliwe, ze tez jestes na cos uczulony a to ze nigdy nie miales alergii, to nic nie oznacza- ona sama przychodzi, kiedy jej sie "zachce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bez najmniejszego
problemu pozbyłas sie królika? jak mogłaś? nic dla ciebie nie znaczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilEwel
No ja też męcze sie z kaszelem juz ponad pol roku. Na poczatku zbagatelizowalam, ale teraz to juz mam stracha ze to jakies powazne swinstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy Ty
palisz ? bo palacze to już tak mają, z tym kaszlem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia dobra rada AA
zrob posiew z plwociny i wymaz z gardla byc moze to tez alergia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia dobra rada AA
zrob poziom IgE z krwi to wstep do badan na alergie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedział że poziom alergenów może wzrastać także nie wykluczaj alergii :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn miał podobnie i dostał skierowanie na spirometrię ..wyszło nie ciekawie . Ma za małą pojemnosć płuc . Nie chcę Cię straszyć ale natychmiast idz po skierowanie na takie badania a pużniej do pumunologa . Syn teraz dostał dwa leki wziewne i za miesiąc ma mieć kontrole . Również robił badanie płuc i wyszło bez zmian oraz robił badanie krwi . Dopiero spirometria pokaze jaka jest wydolność twoich płuc . Z tym się zyje ale im szybciej zaczniesz coś robić tym lepiej . A alergi na coś nie masz? bo wtedy też jest kaszel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeemka
Mam problem.kaszel meczy mnie juz ze 3 miesiace :( nie wiem co robic.Chodze po lekarzach a odsylaja mnie z kwitkiem :( Zjadlam 2 rodzaje anybiotykow i nic. Mialam rttg i tez niby w porzadku.Morfologia ok. Mam wogole dziwne objawy-nikt nie wie co mi jest :( suchy kaszel,uczucie zalegajacej wydizeliny w gardle,brak smaku, ogolne zle samopoczucie,rozbicie, brak sil,czasem dusznosci... nie wiem już co robic-nie moge tak funkcjonowac... Dodam ze zrobilam wymaz z gardla-mam gronkowca zlocistego ale z tego co 2 lekarzy powiedzialo to nie moze byc powodem moich dolegliwosci bo wiekszosc ludzi jest nosicielami tego gada. Czy byl ktos w takiej sytuacji? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astmatyczka
Jestem w trakcie leczenia przewleklego kaszlu który trwa juz okolo roku.Lekarz stwierdził że to kaszlowy wariant astmy.Rtg i spirometria wyszla mi ok.W tej chwili biorę singulair bo po wziewnych lekach miałam bardzo podrażnione gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeemka
>>> astmatyczka jakie mialas objawy na poczatku? u mnie wsyztsko zaczelo sie od zwyklego przeziebienia-katar bol gardla potem kaszel suchy kaszel+objawy ktore wymienilam wczesniej. Juz niby bylo ok niby troche mi przeszlo-ale kaszel powrocil,brak smaku i ta wydzielina ktorej nie moge odksztusic...czasem cos mnie pobolewa w lewym boku tuż pod piersia:( nie kaszle w nocy tylko meczy mnie w dzien-to nie moga byc wiec robaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astmatyczka
Tylko suchy męczący kaszel bez żadnej wydzieliny i tak do dzisiaj nic mi nie przechodzi.W poniedziałek mialam nastepne rtg pluc i zobaczymy co bedzie dalej bo w piątek mam wizyte u lekarza.Lekarz już też sugerował że to może być refluks ale innych objawów nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astmatyczka
W nocy też nie kaszle tylko w dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeemka
Bylam dziś na rtg.Zobaczymy jak bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaj emka
Ja mam tez taki opis zdjecia rtg wzmorzony rysunek oskrzelowo-przyoskrzelowym .masz podraznione oskrzela przez kaszel i mozesz miec z tego powodu astme oskrzelowa bo mi stwierdzono , spirometria ok, tylko badanie igE wysoki mam powiedział do mnie lekarz że to jest astma atopowa na roztocze kurzu.... Obecnie biore leki różne bo jestem po chorobie zapalenie oskrzeli prze miesiac brałam zastrzyki to było okropne ciagle kaszel i kaszel bałam sie o siebie ale juz jest ok. Pozd... Najwarzniejsze pozytywne myslenie to duzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baardzo zdesperowana
Witam, mam 21 lat i od ponad roku kaszel. Kilka razy byłam u lekarza, dostawałam różne syropki odkrztuśne, tableteczki, i takie tam, które oczywiście nie pomogły. Kaszel przybrał ostatnio postać drapania w krtani, odchrząkam to kilka razy dziennie, i tak ponad rok już się męczę. Robiłam RTG zatok - zdrowe. Lekarz patrzy na mnie jak na wariatkę, karze się wygrzewać, pić herbatki z miodem, a co a niby robię przez ostatni rok? Zastanawiam się, w jakim stanie jest moja krtań i tchawica, skoro ciągle tak chrząkam. Dodam, że nie palę, nie przebywam wśród palaczy, nie mam na nic alergii (nie miałam nigdy w każdym razie). Niedawno przebyłam anginę i zapalenie spojówek. Zapomniałabym o bólach pleców (podobno rwa kulszowa) i nawracających zapaleniach cewki moczowej, eeech.... Mam już tego dość, ciągle chodzę w rajstopach, podkoszulkach....czuję się jak 90-letnia staruszka. Zawsze byłam zdrowa jak rydz, a od 2 lat (wtedy zaczęły się bóle pleców i pęcherza), nie wiem, ile to jeszcze wytrzymam, lekarze (byłam raz na pogotowiu) nic nie znajdują, do bani takie życie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baardzo zdesperowana
Jak skończę licencjat, to chyba wezmę sie za farmokologię albo laboranctwo (takie słowo chyba nie istnieje), to nie jest możliwe, żeby tyle ludzi męczyło się z takim gównem i nikt nie potrafiłby znaleźć na to skutecznego lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak juz cos to analitykę
ale to nic ci nie pomoze. przebadaj sie w kierunku wszystkiego to moze cos ci wyjdzie. tak wlasnie robia ludzie. ale jednorazowo potrafia wydac 600 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostroznahania
Witaj bardzo zdesperowana, na stronie rzs ktos pisal o takiej przypadlosci jaka ciebie meczy. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelia79
Dlugotrwaly kaszel moze byc objawem astmy oskrzelowej, ktora ostatnio lekarze stwierdzaja coraz czesciej. Radze wybrac sie do poradni chorob pluc, gdzie lekarz przeprowadzi wywiad, zleci badania i z pewnoscia pomoze. Na nagle ataki kaszlu bardzo pomaga Acodin w tabletkach lub syropie (powstrzymuje odruch kaszlu, lecz nie leczy jego przyczyny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dtługotrwaly kaszel jest jednym z objawów sarkoidozy którą bardzo trudno zgiagnozować! ale po przeswietleniu płuc mozna juz z 90% stwierdzić czy ma sie sarko ! idz sie przebadaj , ja kasłałam bardzo długo szczególnie po cieplych posilkach do momentu kiedy nie zachorowalam włąsnie na sarkoidoze . Kaszel bagatelizowałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszalcaodpolroku
Mam 14lat. Kaszel męczy mnie od pół roku. Zaczęło się od pęcherzyków bakteryjnych na płucach. To przekształciło się w zapalenie płuc. Potem ciągle katar, kaszel, czasami gorączka. Następnie zapalenie węzłów chłonnych, a potem migdałków. W ciągu ostatnich 5m-cy byłam na 3 antybiotykach. I ciągle mam ten kaszel. nie jest częsty, ale za to czuje jakbym miała wypluć płuca. w sumie teraz nie biorę już żadnych lekarstw bo nie chcę się już więcej truć.;/ pani doktor stwierdziła. że powinno przejść, ale nie przechodzi.; co robić..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rymcykcykk
LUUUUUDZIE trzeba wziac troche kasy isc do dobrego labolatorium i zrobic chlamydnia pneumonia w klasach IgG i IgM dla tych co objawy maja tylko drog oddechowych, stawow, miesni oraz chlamydia trachomatis IgG i IgM dla tych co maja problemy z pecherzem i narzadami rodnymi. Jesli kaszel jest mocny, z odksztuszaniem, zawalone sa zatoki to trzeba tez zrobic Mykoplazma pneumonia IgG i IgM. Wiem co mowie, mialam jedno i drugie. Im dluzej z tym chodzicie tym dluzej trzeba bedzie leczyc. bakteria rozchodzi sie po organizmie, atakuje kolejne narzady i sieje spustoszenie w organizmie. Czesto przy chlamydii objawy sa na tyle dziwne ze same przechodza po np tygodniu dwoch. Np boli kolano i przejdzie, wiec czlowiek mysli ze juz zdrowy, a tu nagle zapalenie spojowek wyskoczy, a kolano znowu za pol roku i w kolo wojtek. Koniecznie trzeba robic w obydwu klasach, coby Wam lekarze nie radzili. Klasa IgM mowi czy jest infekcja aktywna, ostra, swieza - wystarczy minimalne przekroczenie normy, zeby to stwierdzic. IgG mowi o infekcji przewleklej juz - obajwy z ktorymi da sie zyc ale mecza. przy czym w chlamydii w IgG zaklada sie ze norma musi byc przekroczona czterokrotnie zeby stwierdzic chorobe przewelkla. minimalnie przekroczona norma moze swiadczyc o przebytej juz chorobie i schodzeniu w dol przeciwcial - wtedy nalezy zrobic jeszcze raz badanie, sprawdzic czy naprawde sie obnizaja. prosze zrobcie te badania. z mykoplazmy wyleczylam sie w 3 tyg wycelowanym antybiotykiem. oczywiscie sama ja znalazlam, bo lekarze tylko mnie szprycowali na "chybil trafil" i kazdy obiecywal ze bede zdrowa. chlamydie leczy sie o wiele dluzej niestety, ale lpeiej sie pomeczyc z rok na lekach, nize podupadac na zdrowiu z dnia na dzien. nie zaszkodzi sprobowac i sie przebadac, prosze zrobcie to. I pamietajcie ze lekarze na ogol odradzaja robie wynikow w kl IgG, bo wiekszosc z nich uwaza, ze podniesione miano nie swiadczy o chorobie. co jest nieprawda - trzeba szukac dobrego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoppodbijka
podpijam do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregorek81
prosze rumcycykk o kontakt,gdyz to co mowi bardzo mnie interesuje.bylem dzis u reumatologa i podjalem temat rumcykcyyk"a ale reumatologa to nie interesowalo,mimo iz mam objawy w 100% takie same,jakie byly przytoczone.prosze o kontakt magnetomotor@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassienecxzka
mnie też męczy długotrwały kaszel :( mam 17 lat kaszle już od prawie 4 lat . niewiem co zrobić :( boje sie iść do lekarza. MÓJ KASZEL JEST SUCHY I JAK SIE NIE WYKASZLĘ TO SIE DUSZE :( DRAPIE MNIE COŚ W GARDLE.niewiem juz co mam zrobić do lekarza boje sie iść bo coś złego wykryje :( poczekam na dalsze objawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msb156
Witam, mam 24 lata i od 1,5 roku mnie kaszle gdy zjem coś ciepłego, kaszle taka małą przezroczysta flegmą, teraz pale ale przedtem gdy nie paliłem przez rok tez mnie kaszlało, macie moze jakis pomysla na ten kaszel , byłem 2 razy u lekarza za pierwszym razem przepisal mi flegamine prez miesica wypilem 2 butelki ale nie przestalo, teraz przepisal mi antybiotyk i jakies tam tabletki (duomox, lacidofil, aleric) zazywam je jakis tydzien i niezauwazylem rezultatow na lepsze. Staram sie unikac cieplych posiłkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×