Odpowiedz na ten temat

dna moczanowa

• dna moczanowa 2013.04.09 [10:28]
    witam mam w rodzinie strasznie upartą osobę ,ktora ma t chorobę za nic nie chce się przekonać do diety i woli cierpieć . Chciałam si zapytać ,jakie posiłki jecie przy takiej chorobie . Mam na myśsi produkty wiem że w goglo można sprawdzić i też sprawdziłam . Podobno wskazana jest woda alkaiczna i sok z buraków na obniżenie tego kwasu we krwi może ktoś zna sprawdzony sposob
  • dna moczanowa 2013.04.09 [10:29]
    podobno jest dobra kuracja sokiem z cytryny
  • dna moczanowa 2013.04.09 [10:30]
    podzielcie się swoimi doświadczeniami proszę
  • dna moczanowa 2013.04.09 [13:49]
    naprawdę nikt na to nie choruje ?
  • bea55 2013.04.09 [18:40]
    Ja nie choruje akurat na dne, ale sa na internecie gotowe przepisy przy diecie moczanowej, trzeba po prostu najlepiej wprowadzic proszek zasadowy, on sie sklada z 4 mikroelemntow wapn, potas, sod i magnez, one reguluja nadwyzke zakwaszenie organizmu, w zielarskim badz w aptece mozna sobie kupic taki proszek, dodatkowo dieta, czyli napewno nie wolno jest chleba pszennego ani maki pszennej bo ona zakwasza organizm, tak samo czekolada, natomiast wlasnie woda z cytryna dziala na odwrot i pomaga odkwaszac, na google poczytaj sobie szerzej, w diecie sa wypisane wszystkie produkty na tak i na nie, niedawno ja czytalam bo myslalam ze mam tez ta dne, ale zrobilam badania i nie wyszla, mam w normie stezenie i mocznika i kreatyniny i bilbiryny i kwasu moczowego usmiech.gif
    Dne powoduje zakwaszenie organizmu wiec trzeba go odkwasic po prostu usmiech.gif
  • pani domu 2013.04.09 [19:46]
    mój mąż choruje na dnę , z przepisu lekarza bierze milurit , dodatkowo gdy już zaczyna czuć ból zero alkoholu , rosołów , kawy ,wędzonych mięs , dużo wody , herbatę moczopędną , banany , parę dni i przechodzi . Zawsze go atakuje gdy przedobrzy z jedzeniem i używkami.
  • gość 2014.03.01 [16:51]
    akurat chleb pszenny jest wskazany , a banany nie!
  • gość 2014.03.01 [22:22]
    mój mąż bierze milurit i nie przestrzega żadnej diety. a dostał po stosowaniu diety dukana.
  • gość 2014.03.01 [22:24]
    w dawnych czasach mówiono na to choroba królów, bierze się ze zbyt tłustego jedzenia.
  • gość 2014.03.01 [23:08]
    gość 16:51 to że jest wskazany to nie znaczy, ze go wolno. Dna moczanowa to choroba będąca następstwem silnego zakwaszenia. Pszenica zakwasza i to bardzo, to ze ma nioski poziom puryn to nie jest ważne.
    xx
    gość 22:22 twój maż miał dnę już przed dukanem. Mężczyźni rzadko kiedy tyją z innych powodów niż obżarstwo, czy śmieciowe jedzenie, stąd mój wniosek, że choroba była wcześniej. Jeśli dukanem chorobę doprawił, tzn, że nie jadł takiej ilości jarzyn jak powinien.
  • gość 2014.03.17 [12:56]
  • gość 2014.07.03 [13:30]
    Dna moczanowa jest uciążliwą chorobą i właśnie dlatego kuracja jest wskazana. Kuracja nic nie boli a w większości przypadkach ogranicza się do stosowania leków. Looknij - http://www.portalozdrowiu.pl/dna-moczanowa-ob jawy-przyczyny-leczenie/
  • heniek Bieniek 2014.08.03 [15:34]
    ja osobiście mam dnę -gadanie że to od jedzenia to takie pierdoły -tylko jedzenie trzeba samemu zrobić bez tych śmieci ze sklepu chleb razowy kupować mięso świeże w dobrym sklepie zrobić sobie pasztet kiełbaskę czy szynkę (dawnymi sposobami bez chemi )słaba herbata kawa inka z mlekiem i co tydzień w sobotę piję i wszystko w porządku a najlepiej wszyscy mówią żeby praktycznie żadnego mięsa nie jeść paranoja ja nie potrafię żyć bez mięsa i nie zamierzam wykluczać z jedzenia,poza tym jaja ser o niskiej zawartości tłuszczu można wypijać nadczo sok z cytryny świeżo wyciśniety bez żadnych dodatków piwo i wino odstawiamy pijemy bimber to zdrowe.Pozdrawiam chorych na dnę - nie poddajcie się trzeba żyć normalnie
  • Yugo 2016.06.09 [09:31]
    Ja od siebie polecam przede wszystkim unikanie mięs i alkoholu oraz stosowanie Urathone od firmy Lehning. To ostatnie jest o tyle dobre, że wspomaga zarówno łagodzenie przyczyn dny, jak i likwiduje bóle reumatyczne i stan napięcia. Ponadto jest naturalnym lekiem a nie suplementem, wiec działa na zasadzie prawdziwego specyfiku a nie placebo.
  • Gotiko 2016.07.29 [08:34]
    Też mam dobre doświadczenia z Urarthone usmiech.gif I też zauważyłam mniejszy ból, plus zmiany w na plus jeżeli chodzi o postęp choroby. A co do diety to zrezygnowałam z tłustego jedzenia, praktycznie nie smażę, mięsa nie jem, ale to mi akurat najmniej przeszkadza. Polubiłam wiele owoców i warzyw, których wcześniej jakoś nie lubiłam. Także dieta+wspomaganie lekiem to klucz do sukcesu.
  • mgr Kamila Drozd 2016.07.29 [11:59]
    W przypadku dny moczanowej rzeczywiście istotna jest odpowiednia dieta. Więcej na ten temat można przeczytać pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/dna-moczanowa
  • gość 2016.12.09 [08:55]
    kazdemu, kto boryka się z problemem dny moczanowej wspólczuje i szczerze polecam od siebie lek, sprawdzony juz od kilku lat: URARTHONE. naprawde nie ma nic lepszego. oprocz uśmierzania bólu i obrzęku dziala rowniez na gospodarke w organizmie, ktora złą dietą odklada kwas moczowy tworzac stany dny. przy regularnym stosowaniu poprawily mi sie wyniki i co najlepsze nie mam juz tych strasznych atakow bolu.
  • gość 2016.12.09 [09:05]
    Jest taka propozycja diety na http://sanitera.pl
  • gość 2016.12.09 [09:10]
    A ocet jabłkowy odkwasza organizm ?
  • gość 2016.12.18 [09:22]
    ja w tamtym roku meczylam sie z dną. stosowala rozne diety i bralam dziwne preparaty, wcale to mi nie znikło. trafiłam na urarthone i po kilku tygodniach odczulam ulge, mi akurat on pomogl i teraz mam spokoj
  • gość 2016.12.21 [12:15]
    Spróbujcie urarthone, ja już biore jakiś miesiąc. Mam poprawę. Lekarka twierdziła, że skuteczny, ale trzeba dłużej stosować. Mniej alko i nie forsowanie do tego i jakos bedzie powoli lepiej.paweł
  • gość 2017.03.08 [14:55]
    Dzień dobry
    Piszę prace magisterską na temat dny moczanowej czy mogę prosić o wypełnienie ankiety? Z góry dziękuję.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFd yLvF6tjUjwAr5idDckNZkKRdDvE08WfnHbdkZ07vDrYgA/viewform?usp=s f_link
  • gość 2017.03.20 [23:42]
    Zainteresowani pozbyciem się dny moczanowej niech piszą do mnie na adres: knp.wyszkow@gmail.com
    Pozdrawiam.
    Arek
  • Urlino 2017.03.22 [12:43]
    Dna moczanowa może być niestety spowodowana zakwaszeniem organizmu i nie jest to żaden mit. Skłonności genetyczne i nadmiar toksyn mogą doprowadzić do takiego efektu. Zeby zapobiegac nawrotom , które niestety mogą się pojawiać tzreba zbilansować dietę i zacząć się ruszać, ogólnie zderowy trb życia bardzo pomaga (alkohol i fajki to nie jest zdrowy tryb żcyia) . Można też się wspomóc suplementami diety, bo bardzo przyspieszają efekt. Mówię to z własnego doświadczenia. Mi osobiście coś takiego bardzo pomogło http://prodeacid.pl/ . Trzeba tylko pamiętac, że to muis być poączenie wtedy dużo szybciej to wszytsko idzie.
  • gość 2017.03.22 [16:49]
    Urlino, ale czy po tej suplementacji nadal bierzesz leki?
    Pozdrawiam.
    Arek
  • Córa 2017.04.18 [14:38]
    Witam serdecznie moja mama ma dnę moczanową pieką ją strasznie stopy i dłonie, oraz mam bóle kręgosłupa i strasznie się poci
    w związku z tym mam pytanie ile czasu należy przyjmować ten lek URARTHONE oraz jakie dawki
    bardzo proszę o pomoc i poradę moja mama strasznie cierpi od 2014r a leki na rzs nie pomagają, a rzs nie stwierdzono

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...