Odpowiedz na ten temat

dna moczanowa

• dna moczanowa 2013.04.09 [10:28]
    witam mam w rodzinie strasznie upartą osobę ,ktora ma t chorobę za nic nie chce się przekonać do diety i woli cierpieć . Chciałam si zapytać ,jakie posiłki jecie przy takiej chorobie . Mam na myśsi produkty wiem że w goglo można sprawdzić i też sprawdziłam . Podobno wskazana jest woda alkaiczna i sok z buraków na obniżenie tego kwasu we krwi może ktoś zna sprawdzony sposob
  • dna moczanowa 2013.04.09 [10:29]
    podobno jest dobra kuracja sokiem z cytryny
  • dna moczanowa 2013.04.09 [10:30]
    podzielcie się swoimi doświadczeniami proszę
  • dna moczanowa 2013.04.09 [13:49]
    naprawdę nikt na to nie choruje ?
  • bea55 2013.04.09 [18:40]
    Ja nie choruje akurat na dne, ale sa na internecie gotowe przepisy przy diecie moczanowej, trzeba po prostu najlepiej wprowadzic proszek zasadowy, on sie sklada z 4 mikroelemntow wapn, potas, sod i magnez, one reguluja nadwyzke zakwaszenie organizmu, w zielarskim badz w aptece mozna sobie kupic taki proszek, dodatkowo dieta, czyli napewno nie wolno jest chleba pszennego ani maki pszennej bo ona zakwasza organizm, tak samo czekolada, natomiast wlasnie woda z cytryna dziala na odwrot i pomaga odkwaszac, na google poczytaj sobie szerzej, w diecie sa wypisane wszystkie produkty na tak i na nie, niedawno ja czytalam bo myslalam ze mam tez ta dne, ale zrobilam badania i nie wyszla, mam w normie stezenie i mocznika i kreatyniny i bilbiryny i kwasu moczowego usmiech.gif
    Dne powoduje zakwaszenie organizmu wiec trzeba go odkwasic po prostu usmiech.gif
  • pani domu 2013.04.09 [19:46]
    mój mąż choruje na dnę , z przepisu lekarza bierze milurit , dodatkowo gdy już zaczyna czuć ból zero alkoholu , rosołów , kawy ,wędzonych mięs , dużo wody , herbatę moczopędną , banany , parę dni i przechodzi . Zawsze go atakuje gdy przedobrzy z jedzeniem i używkami.
  • gość 2014.03.01 [16:51]
    akurat chleb pszenny jest wskazany , a banany nie!
  • gość 2014.03.01 [22:22]
    mój mąż bierze milurit i nie przestrzega żadnej diety. a dostał po stosowaniu diety dukana.
  • gość 2014.03.01 [22:24]
    w dawnych czasach mówiono na to choroba królów, bierze się ze zbyt tłustego jedzenia.
  • gość 2014.03.01 [23:08]
    gość 16:51 to że jest wskazany to nie znaczy, ze go wolno. Dna moczanowa to choroba będąca następstwem silnego zakwaszenia. Pszenica zakwasza i to bardzo, to ze ma nioski poziom puryn to nie jest ważne.
    xx
    gość 22:22 twój maż miał dnę już przed dukanem. Mężczyźni rzadko kiedy tyją z innych powodów niż obżarstwo, czy śmieciowe jedzenie, stąd mój wniosek, że choroba była wcześniej. Jeśli dukanem chorobę doprawił, tzn, że nie jadł takiej ilości jarzyn jak powinien.
  • gość 2014.03.17 [12:56]
  • gość 2014.07.03 [13:30]
    Dna moczanowa jest uciążliwą chorobą i właśnie dlatego kuracja jest wskazana. Kuracja nic nie boli a w większości przypadkach ogranicza się do stosowania leków. Looknij - http://www.portalozdrowiu.pl/dna-moczanowa-ob jawy-przyczyny-leczenie/
  • heniek Bieniek 2014.08.03 [15:34]
    ja osobiście mam dnę -gadanie że to od jedzenia to takie pierdoły -tylko jedzenie trzeba samemu zrobić bez tych śmieci ze sklepu chleb razowy kupować mięso świeże w dobrym sklepie zrobić sobie pasztet kiełbaskę czy szynkę (dawnymi sposobami bez chemi )słaba herbata kawa inka z mlekiem i co tydzień w sobotę piję i wszystko w porządku a najlepiej wszyscy mówią żeby praktycznie żadnego mięsa nie jeść paranoja ja nie potrafię żyć bez mięsa i nie zamierzam wykluczać z jedzenia,poza tym jaja ser o niskiej zawartości tłuszczu można wypijać nadczo sok z cytryny świeżo wyciśniety bez żadnych dodatków piwo i wino odstawiamy pijemy bimber to zdrowe.Pozdrawiam chorych na dnę - nie poddajcie się trzeba żyć normalnie
  • Yugo 2016.06.09 [09:31]
    Ja od siebie polecam przede wszystkim unikanie mięs i alkoholu oraz stosowanie Urathone od firmy Lehning. To ostatnie jest o tyle dobre, że wspomaga zarówno łagodzenie przyczyn dny, jak i likwiduje bóle reumatyczne i stan napięcia. Ponadto jest naturalnym lekiem a nie suplementem, wiec działa na zasadzie prawdziwego specyfiku a nie placebo.
  • Gotiko 2016.07.29 [08:34]
    Też mam dobre doświadczenia z Urarthone usmiech.gif I też zauważyłam mniejszy ból, plus zmiany w na plus jeżeli chodzi o postęp choroby. A co do diety to zrezygnowałam z tłustego jedzenia, praktycznie nie smażę, mięsa nie jem, ale to mi akurat najmniej przeszkadza. Polubiłam wiele owoców i warzyw, których wcześniej jakoś nie lubiłam. Także dieta+wspomaganie lekiem to klucz do sukcesu.
  • mgr Kamila Drozd 2016.07.29 [11:59]
    W przypadku dny moczanowej rzeczywiście istotna jest odpowiednia dieta. Więcej na ten temat można przeczytać pod poniższym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/dna-moczanowa
  • gość 2016.12.09 [08:55]
    kazdemu, kto boryka się z problemem dny moczanowej wspólczuje i szczerze polecam od siebie lek, sprawdzony juz od kilku lat: URARTHONE. naprawde nie ma nic lepszego. oprocz uśmierzania bólu i obrzęku dziala rowniez na gospodarke w organizmie, ktora złą dietą odklada kwas moczowy tworzac stany dny. przy regularnym stosowaniu poprawily mi sie wyniki i co najlepsze nie mam juz tych strasznych atakow bolu.
  • gość 2016.12.09 [09:05]
    Jest taka propozycja diety na http://sanitera.pl
  • gość 2016.12.09 [09:10]
    A ocet jabłkowy odkwasza organizm ?
  • gość 2016.12.18 [09:22]
    ja w tamtym roku meczylam sie z dną. stosowala rozne diety i bralam dziwne preparaty, wcale to mi nie znikło. trafiłam na urarthone i po kilku tygodniach odczulam ulge, mi akurat on pomogl i teraz mam spokoj
  • gość 2016.12.21 [12:15]
    Spróbujcie urarthone, ja już biore jakiś miesiąc. Mam poprawę. Lekarka twierdziła, że skuteczny, ale trzeba dłużej stosować. Mniej alko i nie forsowanie do tego i jakos bedzie powoli lepiej.paweł
  • gość 2017.03.08 [14:55]
    Dzień dobry
    Piszę prace magisterską na temat dny moczanowej czy mogę prosić o wypełnienie ankiety? Z góry dziękuję.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFd yLvF6tjUjwAr5idDckNZkKRdDvE08WfnHbdkZ07vDrYgA/viewform?usp=s f_link
  • gość 2017.03.20 [23:42]
    Zainteresowani pozbyciem się dny moczanowej niech piszą do mnie na adres: knp.wyszkow@gmail.com
    Pozdrawiam.
    Arek
  • Urlino 2017.03.22 [12:43]
    Dna moczanowa może być niestety spowodowana zakwaszeniem organizmu i nie jest to żaden mit. Skłonności genetyczne i nadmiar toksyn mogą doprowadzić do takiego efektu. Zeby zapobiegac nawrotom , które niestety mogą się pojawiać tzreba zbilansować dietę i zacząć się ruszać, ogólnie zderowy trb życia bardzo pomaga (alkohol i fajki to nie jest zdrowy tryb żcyia) . Można też się wspomóc suplementami diety, bo bardzo przyspieszają efekt. Mówię to z własnego doświadczenia. Mi osobiście coś takiego bardzo pomogło http://prodeacid.pl/ . Trzeba tylko pamiętac, że to muis być poączenie wtedy dużo szybciej to wszytsko idzie.
  • gość 2017.03.22 [16:49]
    Urlino, ale czy po tej suplementacji nadal bierzesz leki?
    Pozdrawiam.
    Arek
  • Córa 2017.04.18 [14:38]
    Witam serdecznie moja mama ma dnę moczanową pieką ją strasznie stopy i dłonie, oraz mam bóle kręgosłupa i strasznie się poci
    w związku z tym mam pytanie ile czasu należy przyjmować ten lek URARTHONE oraz jakie dawki
    bardzo proszę o pomoc i poradę moja mama strasznie cierpi od 2014r a leki na rzs nie pomagają, a rzs nie stwierdzono
  • gość 2017.09.04 [19:42]
    Choruje na dnę od kilku lat,bezskutecznie stosowałem leki milurit,przy atakach Corchicynę,przechodziło i wracało,ostatnio coraz częściej smutas.gif masakra.Wreszcie przypadkiem gdzieś przeczytałem,że jest skuteczny sposób na to k******o,po pierwsze dieta jak w internecie,nie będę wymieniał,bo dużo tego,poczytajcie,po drugie,jak najczęściej jeść wiśnie,sok,kompot.
    Codziennie rano pół cytryny z letnią wodą,na czczo.
    Przed posiłkiem przynajmniej 2 razy dziennie łyżka octu jabłkowego w szklance wody.
    Oczywiście min 2 litry wody nisko zmineralizowanej...to ważne
    Ale najważniejsze,co dziennie,czy Cię boli czy nie,klika razy dziennie zjadamy SELER zielony,naciowy!
    Sam nie wierzyłem,ale jak zjadłem dwa badyle,po godzinie przestało mnie napierdzielać usmiech.gif od tego czasu jem to co dziennie,z sałatką,na surowo,z serkiem białym,poczytajcie sobie o tym,na prawdę działa!
    I jak najmniej alko smutas.gif wiem,ze to czasem boli na imprezie,ale zdrówko najważniejsze,pozdrawiam.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...