Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość isiannna4

Do EKG -czy trzeba bez stanika

Polecane posty

Gość isiannna4

witam -może mnie wyśmiejecie ale mam zgryza -czy do badania ekg trzeba u kardiologa zdjąć stanik ? Ja u lekarza rzadko bywam -a powiediała mi lasaka z wydziału pielęgniarstwa-studentka że to badanie robi się bez biustonosza / Czy to prawda ? Mam skierowanie na takie badanie chciałabym wiedzieć jak jest naprawdę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warząchiew
tak, trzeba bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale niekoniecznie
elektrody mogą przypiąc nawet w staniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka 5r medycyny.
oczywiście że można z stanikiem, to absolutnie nie przeszkadza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiannna4
Dzięki-czyli jakby kazali się rozebrać to mogę odmówić ? Pytam jeszcze bo ostanio czytałam bloga dziewczyny która skarżyła się że przyłapała chłopaka -studenta medycyny jak z kolegą obgadywał kobiety które badał podczas praktyk na kardiologii właśnie -z jej opisu wynikalo że musiały się do tych badań rozbierać powyżej pasa zupełnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andarielkka
Ja musialam zdjac stanik. I skarpetki ;) Ale mnie to badanie robila pielegniarka, wiec luz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinna
Podnoszę -hej dziewczyny czy serio trzeba być topless ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolka223
Ja musialam zdjac stanik Nie ma czegos takiego, ze "musialaś zdjac". Lekarz nie ma prawa odmowic wykonania badania, jesli pacjentka chce byc w staniku. Do tego badania nie trzeba rozbierac stanika, wiec badzcie bardziej asertywne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja musialam bo pielegniarka
powiedziala ze trzeba bo inaczej to bedzie uciskac i zle cos moze wyjsc ,dlatego trzeba zdjac. o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinna
Toi jak w końcu jest -bo piszecie że zdejmowałyście kiedy nie trzeba ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynkovaa
Mi kazano ściągnąć :( Mimo, że było po mnie widać, że się bardzo krępuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość q czego tu się krępować
tu chodzi o zdrowie więc dajcie sobie spokój ze wstydem,krępacją i innym pierdołami! Nie macie trędowatych piersi,myjecie się wiec czego się wstydzić?braku silikonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo jak ktos
ma troche obwisle to wstyd mocny jest i krepacja{a ma dlatego ze btl grubszy a potem schudl i cycki opadly no..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardiolo
Witam serdecznie czy mogę coś tutaj nadmienić. na codzień pracuję w przychodni rejonowej w gabinecie zabiegowym w którym również wykonuje się badanie EKG. oczywiście mam również zrobiony kurs EKG. chciałabym rozwiać kilka wątpliwości. Elektrody na klatce piersiowej przytwierdza się w zależności od aparatu na 3 sposoby: Na pasie Przyssawki elektrody samoprzylepne. jeżeli badanie EKG ma być dokładne to wówczas elektrody EKG powinny znajdować się w ściśle określonym miejscu na ciele i tutaj najgorszym wyborem jest pas. ponieważ nawyki personelu medycznego wskazują że stosują jednakowy rozstaw pasa u osoby która waży 50 kg jak i 150 nietrudno sobie wyobrazić jaka może być skala błędu. u nas w przychodni jest ekg na przyssawki. w szkole byłam uczona badania ekg bez biustonosza. co ciekawego rozmawiałam ostatnio z kilkoma osobami pracującymi w firmach produkujących sprzęt do wykonania ekg które potwierdziły że nie powinno się wykonywać EKG w biustonoszu, tak jak i z zegarkiem na ręce. ponieważ metalowe fiszbiny biustonosza mogą zniekształcać falę EKG. do tego kilka razy słyszałam o poparzeniu dziewczyny przez spięcie elektrod z fiszbinami biustonosza. (dawniej stosowane były EKG o prądzie 220 bez ograniczenia do 12V jeszcze gdzieniegdzie w przychodniach spotykane) dodatkowo u wielu kobiet gdyby chciało zrobić się ekg w biustonoszu oczywiście dałoby radę się zrobić tylko byłby jeden problem. elektrody byłyby już niżej albo wyżej niż powinno być i czy w tym momencie badanie wyjdzie 100% rzetelnie i prawidłowo?? zapewniam was ludzie którzy pracują w pracowniach ekg szczególnie ci którzy cały czas dokształcają się w dziedzinie EKG to profesjonaliści widzący wiele kobiecych piersi dziennie i nie ma się przy nich czego wstydzić oni chcą pomóc jak najlepiej przeprowadzić badanie aby była 100% diagnostyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam robione
ekg w staniku ktory ma fiszbiny. wyszlo wszystko dobrze ale terz sie martwie po tym co tu przeczytalam ze jednak powinno sie robic bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielęgniarz zabiegowy
pomyłka w ostatnim zdaniu powinno w biustonoszu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawkowa poli
Mam do powyzszego tematu pytanie. Lekarz wysyla mnie na badanie ekg z powodu czestego klucia w sercu. Nie chce sciagac biustonosza bo jestem osoba wstydliwa czy moge odmowic tego badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odmówic mozesz... ale jak ci potem sekcje bedą robić, to i tak cie nago zobacza i wiekszym gronie... Także twój wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do tego co napisal kolega o tym ze nie powinnysmy sie wstydzic piersi to moze ma race ale jesli mam zaledwie 14 lat i one dopiero rosną i nie wygladaja jeszcze zbyt dobrze bo wygladaja jak male pileczki to chyba mamy sie czego wsydzic ... szerze to boje sie tego badania. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocimordka
Nie masz się czego wstydzic. ;] Pomyśl o czymś innym. Miałam robione EKG gdy miałam niecałe 16 lat i też nie miałam piersi wymarzonych także się nie martw. ;] Tylko się nie stresuj bo badanie nie będzie wiarygodne. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentkaaaa029
elektordy musza byc przypiete na klacie w poblizu serca..badanie jest bez stanika... pamietam bylam miesiac w szpitalu jako 12 latka ,byl to szpital dzieciecy...wiele bylo dziewczynek ,lekarki to kobiety,pielegniarki tez..mialam kielkujace piersi:) ale bardziej bym sie wstydzila i peszyla przy mamie niz przy obcej kobiecie ktora cie juz nigdy nie zobaczy:)) i widuje dziesiatki takich jak ty:) nie masz sie co wstydzic!!! to badanie nie robi raczej sam kardiolog(kardiolog patrzy tylko na wynik)...badanie robi najczesciej technik ekg-pielegniarka:) 30 pacjentow dziennie???i nawet cie nie wspomni:)) ona tez byla kiedys dzieckiem,nastolatką tez widziala i wie jak wyglada cialo nastolatki w okresie dorastania!....napewno ma tez corki...napewno ma dziesiatki pacjentek takich jak ty:) na basenie-plazy przeciez tez nieraz ci widac co masz w stroju...i na to patrzą setki ludzi. wstydem by bylo gdybys byla brudna.. w sali jest intymnie,często ciemnia...kobieta przylepi ci te naklejki (1 minuta).,a potem patrzy w monitor. jestes nastolatką masz prawo miec mały biust,gorzej by bylo jakbys byla 30 latką z miseczką 0 ( mam takie znajome,one mają mezów!!!).:) wizyta u ginekologa wydaje mi sie bardziej wstydliwa....zwlaszcza u PANA DOKTORA:) Ja np .sobie robię usg piersi raz w roku u pana doktora...zniesmacza mnie bo jest stary,kolo 60 tki i oblesny..czasem rekami maca piers:( .ale to tylko minuta w skali roku...a tylko on robi za darmo:D i ma 30 pacjentek dziennie na taki sam zabieg.( stare,pomarszczone emerytki,,mlode, itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studentko a co ty studiujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam wczoraj i musiałam zdjąć i jak od razu po badaniu byłam u kardiolog to też musiałam ściągnąć . Może i na EKG tak , ale jak musiałam do zwykłego badania stetoskopem to już lekka przesada . . . ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pare razy mialam robione ekg i zawsze bylo bez stanika, tak samo jak echo serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna3434
Badanie Ekg powinno się odbywać bez stanika z tej prostej przyczyny, że stanik może nie pozwolić na to, aby umieścić elektrody we właściwych miejscach. Sam aparat do badania Ekg wygląda tak :https://kredos.pl/aparaty-ekg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety to badanie zawsze jest bez stanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie ja miałam robione ekg i lekarka się nawet nie spytała czy zdjąć stanik i przypięła elektrody w stanie badanie wyszło dobrze a dwa dni później skończyłam na oiomie po zatrzymaniu akcji serca i dwu godzinnej Reanimacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorka zamiast w stanie to w staniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieciakjestes? co to za róznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×