Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ischialiagiaa

Dyskopatia L4-L5, L5-S1 / Operacja? Masaże? Czy ktos cos doradzi?

Polecane posty

Gość Ischialiagiaa

Witam. Moze ktos mial podobny problem jak ja. Otoz w odcinku L5-S1 mam wypadniete jądro miażdzyste i ucisk na worek oponowy. Co jakis czas ( raz na 2 , 3 miesiące, od jakiegos roku) dopadaja mnie straszne bole kregoslupe ktore powodują ze nie moge chodzić. Wtedy ratuje mnie kuracja zastrzykowa i po dwoch tygodniach wracam do "chodzacych". Teraz na nogi postawił mnie Diprophos ( dostalam juz dwa zastrzyki w okolice kregoslupa). Czeka mnie jeszcze jeden i rehabilitacja. lekarz ktory mnie prowadzi raczej odradza operacji ze wzg na mlody wiek. Co Wy radzicie? ma/ mial ktos podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam stwierzona dyskopatie
ale nie wiem jaki tam rodzaj , nie znam sie na tym :O:P czasem tez mnie dopada. Pomaga rehabilitacja i leki przy tym. O operacji jeszcze nie mialam nic wspominane przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ischialiagiaa
podnoszę...:O nikt nie miał / nie ma takiej przypadłości ? Szukam wszelkich rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morenojr
Witam Tez mam problemy z kresłupem . Ale u mnie jeszcze nikt nie wie co mi jest. Tobie proponuje udac sie do dobrego fizjoterapeuty , ktory sie zna na terapii manulanej , moze cos ci pomoze , ja bym probował. Moglabys opsiac swoje bole , jak dlugo trwaja , kiedy sie pojawiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamka28
Jesli nie mieliscie robione to koniecznie zrobcie sobie rezonans!! Ja zrobilam i moje bole to nie dyskopatia tylko cos o wiele gorszego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ischialiagiaa
morenojr - korzystalam z fizjoterapii z fizykoterapii równiez ale to działa krótkotrwało. Bole pojawiaja sie coraz czesciej - tzn bol posladka trwa non stop ( mozna sie przyzwyczaic) ale ten silny to zaczyna sie takim prądem którzy przechodzi cale ciało i unieruchamia je - czyli zaraz po pradzie nie jestem w stanie zrobic sama kroku. I takie objawy niemoznosci chodzenia z kazdym razem sa dłuzsze ( czyli działanie leków jest coraz slabsze ) Dla porównania Kiedys np. za pierwszym razem kiedy przytrafila mi sie ta przypadłośc po dwóch zastrzykach moglam juz w miare normalnie chodzic. Podaczas ostatniego "ataku" na nogi postawil mnie dopiero 16 zastrzyk. Wiec kazdy kolejny bol jest coraz silniejszy i coraz trudniejszy do wyeliminowania ( przynajemniej w moim przypadku). przesrane jednym słowem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Potsdam
Witajci, mam 35 lat i od 2 lat mialam ten sam problem co wy. Uwolnila mnie operacja, ktora mialam 2 tygodnie temu. Nie zwlekajcie, bo jest z kazdym dniem gorzej a nie lepiej wiem co mowie. Skonczyla bym na wozku, bo nie chcialam operacji. Wszyscy tylko mowili w moim wieku jest nie potrzebna!!! Zmienilam lekarza i jak zobaczyl moje wyniki (MRT, CT), to odrazu mnie operowal i jeszcze mi sie oderwalo od niego ze tak dlugo zwlekalam. Nie czejak tak dlugo jak ja!!!! Pozdrawiam i powodzenia.:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ischialiagiaa
Potsdam - witaj. A mozesz napisac cos wiecej? Opis Twojego RM? I opisac dokładnie jak wygladała operacja? I jak sie czujesz teraz? Czy cos Cie boli? Po ilu dniach po operacji wstałas z łozka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ischialiagiaa
Potsdam, hallo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota084
tylko porfesjonalna fizjoterapia tylko nie taka na nfz tylko ktos kto potrafi terapie manualna i wszytskie inne metody ktore w polsce sa rzadkoscia. i wtedy nie na krotko tylko na zawsze. zadnych masazy kregoslupa bo moze byc jeszce gorzej- mozna masowac jedynie miesnie ale nie sam kregoslup i ogolnie mowi sie ze operacja dopiero wtedy kiedy zaczynaja sie problemy ze zwieraczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni23
Operacja!! Wszystko inne (fizykoterapia, masaże, terapia manualna) pomaga ale na krótko. Wiem co mówię, bo przez 5 lat się z tym męczyłam. A i odradzam tzw. blokady (zastrzyki z lignokainą)...Gdy przestają działać - czyli po max. 3 miesiącach (czasem puszczają po tygodniu) wszystko wraca ze zdwojoną siłą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaie
witajcie,ja mam dyskopatie L4 od około 5 lat,nosze pas na to no masaże od czasu do czasu przy których czuje jakby wspakiwała kostka w swoje miejsce...w piatek własnie miałam taki masaz i pogorszył wszystko boli mnie jak cholera nerwy uciskają na nogi biodra bolą,mieszkam w Irlandii i boje sie tych lekarzy ale zaraz jade do szpitala...mysle coraz powazniej o operacji ale boje sie jej..... z drugiej strony co to za życie odmawiam sobie wiele,rózne sporty ,zabawy z córką-masakra spanie w okreslonych pozycjach.... mam 31 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyleczylam Dyskopatie!
Witam. Mam 26 lat. Wyleczyłam swoją dyskopatię L4/L5 L5/S1. Ludzie idźcie do terapeuty McKenzie. Ja byłam "leczona" na NFZ przez 1,5 roku i tylko mi się pogarszało. Az w końcu tylko mogłam leżeć, nerwobóle do kolan, bolące pośladki i okropny ból kręgosłupa. Po 1 tygodniu! ćwiczeń zszedł ból ostry. Kolejne 2 tygodnie wyeliminowały całkowicie objawy nerwowe, a teraz zostaje mi do wyprostowania tylko kręgozmyk. Mogę chodzić, biegać!!!!! Jeszcze ból jest, ale związany z kręgozmykiem. I uwaga na ćwiczenia, które dostajecie od lekarzy. Ja dostałam od ortopedy. Na samym końcu jest ćwiczenie, gdzie trzeba siedzieć na krześle i zwiesić tułów do dołu. Otóż z tymi ćwiczeniami to nigdy się nie wyleczycie! Ja to ćwiczenie mogłam wykonać bezboleśnie, dopiero, jak się dyski zagoiły i zaczęłam te zagojone miejsca rozciągać - czyli po 2 miesiącach. (Przypominam, że dyskopatie miałam 1,5 roku) Zapraszam na stronę internetową - chcę pomóc ludziom, którzy cierpią i wierzą w lekarzy nfz - oni maja Was gdzieś. Mój lekarz to nawet nie słyszał o metodzie McKenzie i nawet nie zapytał na czym polega. www.wylecz-dyskopatie.pl w ośrodku, gdzie się leczyłam większość pacjentów z dyskopatią jest po operacjach - wracają i mówią, że po operacji jest tylko gorzej. Życzę zdrowia. Ludzie czytajcie o tym jak najwięcej, bo nikt Wam nie pomoże. Jeśli macie pytania, to proszę, piszcie vetmarzena@o2.pl przy dyskopatii nie wolno nosić pasów ortopedycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itruskawkowelowe1
Cały dział stworzony pod rehabilitację - Fizjoterapia - Masaż - Fizykoterpia - Kinezyterapia Darmowe porady, szybkie odpowiedzi osób znających się na tym fachu. http://sportbb.pl/viewforum.php?f=207 Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyskopatkaa
Kochani! Nie każdemu potrzebna jest operacja, tak jak nie każdemu pomoże sama rehabilitacja. To lekarz decyduje w takich sprawach, nie próbujmy go zastępować. Proszę! To dla naszego dobra! Sama wiem, co sie może dziać, kiedy zaczynamy na siłę próbować wszystkich metod. Horror! Czytałam kiedyś stronę takiego młodego faceta, który pisze o dyskopatii. Tylko coś ostatnio nic nie dodaje, a szkoda. Gość założył blog i wpisał tam chyba z 500 porad, jak sobie radzić z dyskopatią. W pracy, w domu, w szkole, w kolejce, nawet w łóżku... Warto poczytać, chociaż trzeba przerzucić kilka stron archiwum, żemy zacząc od poczatku. www.dyskopatia.blog.onet.pl Pozdrawiam i wytrwałości życzę!!! Sobie też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna G.
Witajcie, jestem studentką fizjoterapii, sama mam problemy z kręgosłupem dlatego postanowiłam pisać pracę magisterską własnie na ten temat. Zamierzam zbadać które zabiegi są najskuteczniejsze w leczeniu bólu krzyża. Bardzo proszę wszystkich "obolałych" internautów o pomoc i wypełnienie ankiety. Jest ona anonimowa i posłuży tylko do celów mojej pracy magisterskiej. Poniżej zamieszczam link" http://www.ankietka.pl/ankieta/51959/skuteczn osci-poszczegolnych-zabiegow-rehabilitacyjnych-w-leczeniu-do legliwosci-bolowych-odcinka-ledzwiowo-krzyzowego-kre Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fizjoterapeutka
Ludzie kochani jaka operacja? To jest tylko w bardzo trudnych przypadkach, jak sa do tego bezwzględne wskazania. W innym razie mozecie sobie tym tylko zaszkodzić. Większość z Was ma po prostu przesuniecia dysków, dokładnie ich środkowej części czyli jądra. Takie bóle można w łatwy sposób wyleczyc poprzez odpowiedni ruch - dokładnie mam na mysli terapię McKenziego. Jednocześnie po diagnizie i leczeniu wprowadza się edukację i działania profilaktyczne, które mają przeciwdziałac nawrotom bólów kręgosłupa. Jeśli ktoś obecnie ma taki problem to piszcie do mnie. Postaram sie pomóc. magdalena22.87@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba idę na operację
Mam dość bólu. Jest ze mną od 11 lat. Rezonans wykazał poważne zmiany. Wysunięcie krążka z wygięciem w górę między l4 i l5, oraz przesunięcie krążka między l5 i s1 z wygięciem w lewą stronę. Oba wysunięcia uciskają nerw. Poza tym mam już poważne zwyrodnienia na kręgach. Jakby obrastało to wszystko kością. Ból jest ciągły, nieustający. Promieniuje na nogi. Jak wezmę przeciwbóle, to jestem w stanie chodzić. Nie to jest jednak najgorsze. Najgorsze są te momenty, gdy tracę czucie w nodze lub po prostu mocz zaczyna mi ciec po nogach. To tak dołujące, że mam chęć na śmierć. Jeżeli jest tu ktoś, kto może polecić dobrego neurochirurga, to proszę o pomoc. Operację chcę zrobić prywatnie. Nie wierzę w NFZ. Fizjoterapeutko słyszałam o metodzie McKenziego. Mam koleżankę po dwóch operacjach kręgosłupa, która przeszła taką terapię. Ocenia ją na "jako taką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajdź temat
Jest na kafeterii temat Przepuklina jądra miażdżystego tam sporo ludzi pisze i pewnie ktoś może polecić Ci dobrego lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniechaaa1
mam l4-l5 i l5-s1,centralne przepukliny modelujace work oponowy, ostatni raz mialam ''atak'' 2 lata temu,bol, gorsze czucie w nogach,niemoznosc chodzenia, gdy poszlam do neurochirurga to nie patrzac na to ze czasem nie mgoe chodzic ani stac samodzielnie odeslal mnie z kwitkiem ze przyjmuje tylko w krytycznym stanie. terapia mckenzie u doswiadczonego terapeuty postawila mnie na nogi i pozwala zyc normalnie. chodze,pracuje,podrozuje. jestem pelna nadziei na normalne zycie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do chyba idę na operację Witam Jestem właśnie przed operacją napisz coś więcej jak jesteś po . Ja od 2 stycznia 2011 roku walczę więc miałam już dość i zdecydowałam się na zabieg idę 10 czerwca.Boję się bardzo! L4iL5 mam do zrobienia ,może nawet implanty tak sugerują. Pozdrawiam tych z bólem bo wiem jak cierpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam 33 lata przeszłam operację ,stwierdzono dyskopatię L4-L5, męczyłam się z bólem parę lat,ale od 7 miesięcy nie mogłam chodzić nawet samodzielnie się ubrać nic już mi nie pomagało trafiłam na świetnego lekarza który do pacjenta podchodzi indywidualnie powiedział mi jakie mam opcje i wytłumaczył mi na czym ten zabieg polega , na drugi dzień po operacji już mogłam stanąć na własnych nogach i bez rwącego mnie bólu w dodatku mogłam prosto stanąć jetem już miesiąc od operacji i czuje się świetnie mogę wreszcie żyć normalnie bez bólu, .( mam wstawiony iplant + 4 śrubki) , operacja trwała ponad 3 godz. w trakcie operacji ucisk na nerw był taki silny,że aż noga mi drżała, ale lekarze dali mi szanse na normalne życie Lekarz godny polecenia możecie o nim poczytać w internecie Dr. Łukasz Antolak. Mam nadzieje że moja wypowiedź doda otuchy ludziom którzy boją się operacji, dodam że nie czekajcie za długo z wizytą do specjalisty bo może być za późno. Najlepiej zanim pójdziecie dz lekarza zrobić RTG, Rezonans Magnetyczny, wtedy lekarz widzi dokładniej co dolega i jak leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbmariusz
ja też mam wypadnięte jądro miażdżyste na poziomie l5s1.zdeformowany worek oponowy duży ucisk na ogon koński i prawy korzeń nerwowy byłem u neurochirurga i usłyszałem ze rehabilitacja tylko mi zaszkodzi musze iść na operacje bo moge mieć problem zeby się załatwić narazie do tego nie doszło ale prawa noga cały czas boli.ale sam jestem sobie winien bo przez dwa miesiące nie zwracałem na to uwagi chodziłem dalej do pracy zgłosiłem się do lekarza ortopedy dopiero gdy miałem problem zeby wstać z łóżka , założyć spodnie i buty na nogi bo ból był tak silny ze sprawiało mi to duży problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, proszę Was o jakieś wskazówki lub interpretację wyniku męża. Dziś był u jednego lekarz po rezonansie i się załamał ;(. Powiedzieli że operacja jest nieunikniona. Jeszcze to skonsultujemy, ale może ktoś miał podobny opis: Kliniczne zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne L-s kręgosłupa z zespołem korzeniowym. W pionie L5/S1 tarcza m-k spłaszczona z cechami dehydrytacji. Tarcza wykazuje centraną, lateralizującą na stronę prawą protruzję dokanałową na ok. 5 mm. w wymiarze strzałkowym z uciskiem na przednią część worka oponowego i z zaznaczonym zwężeniem prawego zachyłka bocznego. Na przednich tylnych krawędziach trzonów widoczne są zaostrzenia zwyrodnienione. W otoczeniu tarczy zmiany zwyrodnienione szpiku typu II wg Modica. Zwężone dolne piętra obu kanałów korzeniowych z przewagą strony prawej. Guzki Schmorla na pograniczu Th/L kręgosłupa oraz klinowate zmniejszenie wyskości trzony kręgu Th11. Zaostrzenia zwyrodnieniowe na przedniobocznych krawędziach trzonów w tej okolicy. Innych zmian patologicznych w MR kręgosłupa L-S brak. Wnioski: dyskopatia L5/S1 z uciskiem na struktury wewnątrzkanałowe. Sugestia przebytej choroby Scheuermanna. Miał ktoś coś podobnego :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko operacja im szybciej tym lepiej polecam wybitnego neurochirurga Pan dr Robert Chrzanowski ordynator szpitala im Dietla w Krakowie ul Foscha 33 proszę sprawdzić w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nalezy sie udac do dobrego specjalist kregarza,a nie tracic czas na czytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłem operowany pól roku temu l4 l5 po operacji super‼ ale od kilku dni ból powrócił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem 3 miesiące i tydzień po plifie l5s1 (implanty) od tygodnia pracuje zawodowo. Siedzę przy biurku, jeżdżę samochodem, uprawiam działeczkę, są nawet w moim życiu chwile że nie myślę już o "tym" ... ale dbam o siebie, nie dźwigam i się oszczędzam ogólnie. Wcześniej (przed operacją) nie chodziłem tylko leżałem 3 tygodnie, nawet jadłem na leżąco. Polecam operacje - implanty. Odbarczanie, dekompresja czy jak to nazywją odezwie się znów po latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem studentką ostatniego roku fizjoterapii, piszę w tym roku pracę licencjacką, bradzo prosiłabym o pomoc w postaci wypełnienia ankiety przez osoby po operacji dyskopatii na dowolnym odcinku kręgosłupa. "http://www.interankiety.pl/interankieta/a5dfe22ccabe3a5eb2bc46b856903c2a" To zajmie tylko chwilkę, w ankiecie jest tylko 30 pytań zamkniętych a mnie bardzo pomoże. Z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×