Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytania o endoskopię

Endoskopia jelita

Polecane posty

Gość pytania o endoskopię

Witam Piszę ponieważ dostałam skierowanie od gastrologa na endoskopię jelit i bardzo się boję i wstydzę tego badania.Czy ktoś z was miał to badanie?Jak je wspominacie i jak ono wygląda? Bardzo boli? Proszę napiszcie jak to wyglądało u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ostatnio na dr Housie było takie cos że chłopiec miał jakies problemy z przewodem pokarmowym i dali mu do połknięcia taka kapsułke- kamere, czy w Polsce tez sa takie badania???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
A i zapomniałam zapytać czy to badanie wykonuję się w znieczuleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjj...
tak sa takie badania przez połkniecie tej mini kamerki tylko wiem ze to jest bardzo drogie u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
kapsułka kosztuje nie jest za darmo ja miałam robioną mi akurat robili w znieczuleniu ogólnym ale nie wszędzie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Też o nich słyszałam są bardzo drogie i wykonuje się je w prywatnych klinikach. A co z moimi pytaniami o endoskopię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
to piszę że miałam ale w znieczuleniu ogólnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi co o wprowadzenie kamerki w tylek?ja mialam,ale lata temu...kamerka jest na takim wezyku,koles wporwadza i oglada sciany jelita na ekranie...jest jedno ale-jelito jest w swojej naturze pomarszczone,wiec zeby widziec bylo cala scianke trzeba jelito napompowac!wiec koles wprowadza kamerke na druciku i wezyk podlaczony do pomki...samo badanie jest ok,ale jelita bola jak przy ostrej straczce,bo wiadomo,ze brzuch napompowany gazem...potem wszystko wypierdzisz i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
A czy boli to badanie? wogóle w jakiej pozycji się je wykonuje? Kurcze boję się i wstydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
A jak długo trwa takie badanie?Trzeba sie do niego jakoś wcześniej przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a dlaczego badań endoskopowych nie wykonuje sie pod narkoza taka krótką??? przecież nawet jak się idzie wyrwać do dentysty kilka zębów naraz to usypiają człowieka, a taka endoskopia to nieporówynywalny bół z dentystą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
badanie trwa do20 minut.leżysz na boku ale masz takie majtki z dziurą na dupie ubrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
acha ale najpierw pijesz płyn o nazwie flet żeby oczyścić jelito.i tu ci współczuję bo to masakra smakuje jak woda z mydłem trzeba tego wypić 4 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kazali wejsc na stol i w pozycji "na pieska" niestety...wypinasz tylek w twarz kolesia,troche ponizajace,ale chyba niewiele sie rozni od wizyty u ginekologa...u mnie badali tylko jelito grube,wiec trwalo krotko,moze 2-3 minuty.lekarz zdaje sobie sprawe,ze taki napiompowany brzuch to zadna przyjemnosc,wiec robi to w miare sprawnie.nie nazwalabym tego bolem..nikt cie niczym nie kluje,po prostu czujesz sie jakbys dzien wczesniej zjadla 2 kg fasolki,facet ci potem tlumaczy,ze nic nie znalazl,a ty myslisz "koncz juz koles,bo nie utrzymam tych gazow w sobie,a nie chce ci koncertu dawac"..nawet spodni zapiac nie moglam tak mi brzuch wydelo.ogolnie nie ma sie czego bac...jesli chodzi o przygotowanie to dostalam czopki na oczyszczenie jelit i to chyba bylo najbolsniejsze uczucie.maja na celu wywalic z jelit wszystko co tam jest,zaraz po wsadzeniu czopka lecisz szybklo do kibla,ze ledwo zdarzysz i potem przez kolejne 3-4h odbyt caly czas jest "na wylocie"...ale jak ktos bral kiedykolwiek czopki na zatwardzenie to zna ten bol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
ja wypiłam 1 litr nie mogłam więcej miałam odruch wymiotny po drugiej szklance ale mi się udało miałam oczyszczone jelito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
ja miałam rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
O masakra widze. Czemu oni nie mogą wykonywać tego pod narkoozą.A te czopki to kiedy trzeba zastosować? Tam na miejscu przed badaniem mi dadzą? Poszlibyście drugi raz na to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
zapytaj o narkoze może zapłacisz i dostaniesz albo dadzą sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesady ludzie
nic nie boli! jedyna nieprzyjemna rzecza jest czyszczenie jelit przed badaniem. Dieta (ale to lekarz ci powie), i w ostatni dzien przed badaniem nic nie jesc i trzeba pic taki strasznie niedobry plyn na oczyszczenie jelit. Fuj! samo badanie jest pod narkoza, a wiec nic nie czujesz- ani w trakcie, ani po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale po co narkoza do badania,ktore nie boli?to tak jakbys brala narkoze u ginekologa....jakbym znowu miala jakies wylewy krwi z tylka,to pewnie,ze bym poszla raz jeszcze,wielka krzywda mi sie tam nie stala..wyrwanie zeba jest 100 razy gorsze. narkoza jest niebezpieczna,ja bym nie ryzykowala... czopke dostalam na recepte i mialam go przyjac wieczorem dzien przed badaniem i juz nic nie jesc az do badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
no właśnie ten płyn to masakra dostaniesz 4 saszetki i każą ci wymieszać w 2 litrach wody ale mi mój lekarz mówił żeby 2 wymieszać w litrze i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Nie chce iść na to badanie, ale z drugiej strony chcę być zdrowa a wiem że dzięki temu badaniu lekarz będzie wiedział co mi jest.I do tego ten wstyd, strasznie się wstydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
a co ci dolega jakie masz objawy że cię kierują na to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Częste wypróżnianie, krew i śluz w kale. A wam co dolegało że was wysłali na to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
polecam to forum tu ci pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde!to sie nawet nie zastanawiaj...to brzmi baaardzo powaznie...ja mialam jednorazowy wyciek duzej ilosci krwi (jakies 50ml),wystarszylam sie,poszlam do rodzinnego,skierowanko,facet oberzjal i mowi,ze nic nie widzi,ze widac mala ranka,ale juz sei zagoila i ze jak sie powtorzy,to mnie wsadza do szpitala na obserwacje wlacznie z jelitem cienkim,wiec bardzo powaznie sie takie sprawy traktuje na szczescvie nigdy sie to nie powtorzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×