Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam o endoskopie

Endoskopia - odczucia osob, ktore mialy to badanie

Polecane posty

Gość pytam o endoskopie

Witam! Dostalam skierowanie na endoskopie, gdyz mam problemy z zoladkiem. Boje sie tego badania i bardzo bym chciala, zeby wypowiedzialy sie osoby, ktore mialy ja przeprowadzana. Wiem, ze powinnam isc na to badanie, ale kazdy mowi jakie jest nieprzyjemne wiec denerwuje sie. Napiszcie cos prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
Badanie bedzie polegalo na polknieciu rurki!!!!!! polknieciu! Napiszcie prosze jak sie przygotowac, jak nastawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwiola
witam! ja wlasnie wczoraj mialam to badanie jak dla mnie to koszmar, poniewaz mialam robione bez zadbego znieczulenia bo ponoc mialam sie sama o nie upomniec.a terz mam straszny bol gardla co ponoc jest naturalna reakcja bo jest przelyk podrapany.ale pierwszy i ostatni raz to badanie.pozdrawiam i radze isc jesli cos ci dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
Prosze napiszcie cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam robioną endoskopię w listopadzie zaszłego roku. Faktycznie nie jest to najprzyjemniejsze badanie, ale da się się przeżyć. Najpierw znieczulają ci gardło, a potem wkładają rurke zakończona kamerą. Jeśli będziesz leżała spokojnie i rytmicznie oddychała, badanie bedzie krótsze. Nie myśl o tym za dużo, bo tylko się niepotrzbnie zestresujesz. To naprawdę da się przeżyć. Tylko pamiętaj, ze do pól godziny po endoskopii nie możesz nic jeść ani pić bo się mozesz zadławić. Będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brrrr....
Miałam to robione BEZ ZNIECZULENIA, mimo iż postarałam się o badanie prywatnie i odpłatnie. Nie chcę starszyć, ale było paskudnie, okropnie. Bezustanny, szarpiący tobą odruch wymiotny i łzy lejące się ciurkiem. Nie wiem, czy boli - raczej nie. Ale potwornie męczy. Wsuwają Ci rurę, wcale nie najcieńszą, ni to gumową ni plastykową, śmierdzącą, mimo iż szarpie tobą bezustannie. Dopominaj się o znieczulenie!! ja tego nie zrobiłam i bardzo żalowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
ja mam problem z polukaniem duzych tabletek, nie mowiac o weglu na zatrucia ktory czesto wypluwam bo sie dlawie :/ ale nie nastawiam sie negatywnie raczej tak ze pojde i sprobuje z calych sil piszcie cos jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze, że jeśli chodzi o znieczulenie przy endoskopii, to spryskuje się gardło srodkiekm znieczulającym i już się nie czuje jak wkladają tą \"rurę\" tak dotkliwie. Pocieszę Cię, że ja też mam bardzo silny odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie miałam tego badania
ale kiedyś wypytywałam znajomego jak to jest, powiedział, że da sie przezyć, też wspominał o odruchu wymiotnym ale mówił że da sie to przeżyć. Ja jak chcą mi robić jakieś badanie to wyobrazam sobie, że to dotyczy kogoś innego. Że ja stoję obok i tylko wszystko dokładnie obserwuję ale osobiście mnie to nie dotyczy. Trzeba starac się zachowac spokój na początku badania (każdego nieprzyjemnego) potem jakoś pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
a ile trwa takie badanie? zapisalam sie do podobno delikatnego i spokojnego lekarza:) oby to pomoglo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie chce straszyc, ale moja babcia i moj ojciec mieli, powiedzieli, ze nigdy więcej, tez slyszalam, ze bez znieczulenia :( ale dasz rade, kazdy daje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam i jakoś przeżyłam
zbierało mnie na wymioty non stop i to utrudniało sprawe lekarzowi ale ten odruch jest silny...A jak sobaczyłam tego węża (szlauch ormalnie czarny i duży brr) to myślałam że ucieknę. Myślałam że to będzie bardziej lajtowe i że ta rura bedzie inna. Szok, samo badanie nie bolało,tylko ten odruch wymiotyny. Noi po badanaiu czały dziń czułam jakbym miała też węża w przewodzie pokarmowymłe... I czułam że mam podrażniony cały przewód pokarm. I to właśnie bolało, ale to kwestia 1-2dni. A potem ok. Da sięprzeżyć choć ja bym juz tego 2gi raz nie dała sobie zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
niby 2 minuty to malo ale przy taaakich doznaniach ;) moja babcia miala ale nie mogla polknac tej rurki, lekarz sie wkurzal i wkoncu nie zrobila tego badania! mysle ze przezyje ale zobaczymy:) dziekuje za wypowiedzi i piszcie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam bardzo obnizony próg
bólu,odruchy wymiotne przy badaniu gardła a mimo to przezyłam 2 razy i zapowiada sie -niestety trzeci raz.Niemiłe ale jesli lekarz sprawny i delikatny to trwa bardzo krótko i gardło tez nie boli.Znieczulenie gardła jest zawsze bo inaczej nie dałoby tej rury polknąć.Trzeba starać się oddychać nosem choc to trudne ale pomaga.Wiem co mnie czeka i boje się ale wiem ,ze muszę i wiem ze wytrzymam więc ty tym bardziej glowa do góry.A tak na marginesie na to badanie mówi się-gastroskopia,endoskopia to z reguły badanie przez odbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
Endoskopia zoladka to wlasnie gastroskopia, ale to nieistotne eh, oby jakos to przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie boli
tylko zalezy jaki masz odruch wymiaotny czy silny czy nie ja mam silny i sie ksztusilam ale sa osoby które bez problemowo to przechodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam bardzo obniżony próg
dla mnie to trzecie badanie to stres dodatkowy bo ma byc o 14 a ja bardzo źle znoszę stan na czczo,wolałabym rano,juz nie mówiąc ze szybciej byloby po.Co do nazwy to o to mi chodzilo,zwyczajowo na badanie przez odbyt mówi się endoskopia i wszyscy wiedzą że to jest to badanie.Przezyjesz tylko juz za duzo nie mysl.poza tym wcale nie jest tak,że nie mozna po tym jeść bo boli krtań.Jak robiłam prywatnie to zaraz po badaniu nic nie bolało ale radzę,weż duzo chusteczek jednorazowych bo dosyc leci z oczu i z nosa po badaniu-ale spoko,mozna wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz po badaniu nie można pic i jeść nie daltego, ze krtan boli, ale dlatego, że jak jest znieczulone gardło to czlowiek się dławi, ale to ustępuje po 30 minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic takiego nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amerykanie są
Ja miuałem robioną endoskopię ... Badanie nieprzyjemne (trzeba być naczczo). Pierwszy raz słyszę o znieczuleniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
ja mam badanie o 15! rano zjem porzadne sniadanie i dalej gloduje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam bardzo obniżony próg
zbyt porządne to chyba ono nie moze być,prawda?lekarz mi kazał cos lekkiego zjeść np chleb z dzemem,cięzko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam o endoskopie
to nawpycham sie chlebka z dzemem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezuuuuuuu ale mnie przeraźiliście, też musze iść na to badanie-tragedia-nie chcę;(((((((((()))))))))))))))))))) nom ale pójdę...............mój tata miał to badanie i mówił, że nic strasznego, zero bólu, tylko nieprzyjemne uczucie, badanie trwa bardzo krótko, no ia jak jesteś na czczo to napewno nie zwymiotujesz;))))))))))))))))))ale i tak się kurcze boję-kto to takie badania wymyślił? ja myślałam ze sie siedzi przy tym badanoiu, ale wynika ze chyba sie leży-a w ubraniu chyba no nie? czy komuś to minęło tak bezboleśnie????????????????? pocieszcie...............;))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeziebionaaaaa
co sie sprawdza przez endoskopie? jelita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeziebionaaaaa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem robiona endoskopie pecherza moczowego 3 razy!!! Znieczulenie to tylko jakis zel ktory lagodzi tarcie. Okropny ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam mieć endoskopię, przegląd przewodu pokarmowego. Czy może mi ktoś powiedzieć od strony technicznej jak to wygląda. Tzn. czy w momencie wkładania tej rurki mam wdychać powietrze czy zatrzymać czy oddychać normalnie czy nosem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×