Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość Ona_1988

czy ktoś używa lub używał żelu przecwtrądzikowego EPIDUO ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plecaczek
tak , używam żelu Epiduo od ponad 2 tygodni , z tego co wiem jest to nowość na naszym rynku i samam bym chciała poznać opinie innych osób stosujących ten żel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dracula
ja od 4 dni i mam cala twarz podrazniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu synowi lekarka tez to przepisała,uzywa ok 2 tyg i niestety efekt słaby a twarz tak jak u dracula -podrazniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dracula
ekekt ok. na czole i nosie nic a na policzkach jak indianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakikoles.
Hmm.. Gdzie zakupiliscie ten zel ? Bo ja dostalem recepte.. ale nigdzie nie moge go znalezc.. nawet w hurtowni w Warszawie go nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yokori
Jest do kupienia w aptece na Dworcu Centralnym w Warszawie. Ja używam miesiąc i całkiem pomaga, tylko muszę robić przerwy jednodniowe raz na jakiś czas, bo piekielnie wysusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaSzKa21
używam go od tygodnia, buzia mnie już piecze, jest podrażniona troszkę... ale jak ma pomóc;) trudno powiedzieć czy są już efekty ale wydaje mi się że tak, chociaż jedyne co widzę to spieczoną skórę, która ciągle mi schodzi;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloelia
ja używam od 5 dni i na razie wszystko ok. Skóra nie jest czerwona, nie łuszczy się. Rano mocno nawilżam zatem przesuszona tez jeszcze nie jest. zobaczymy co dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniehar
używam go od dwóch dni, a moja twarz jest czerwona i troche piecze, szczególnie na brodzie :( mam nadzieje ze bedą widoczne efekty bo teraz musze sie nacierpieć! dobrze, że tu jesteście bo juz sie bałam ze lek do wyrzucenia:( przez to że mnie podraznia, czekam na efekty i życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubvet
Aniehar! nie poddawaj się, na początku jeżeli Cię podrażnia, stosuj epiduo co drugi a nawet trzeci dzień, Twoja skóra musi się do niego przyzwyczaić :) i pamiętaj o dobrym nawilżeniu i ochronie skóry, tym bardziej że mamy teraz zimę :) nie używaj kosmetyków przeciwtrądzikowych itp bo one jeszcze bardziej będą drażnić Twoją skórę, do mycia polecam żel cetaphil gardemy, jest delikatny i pozostawia na skórze ochronny film :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameleon969
jestem już po tygodniu i w ogóle byłem przed chwilą bliski zakończenia kuracji, bo moi rodzice uważają że ten lek mi wypali twarz ;/ zanim skóra zaczęła się łuszczyć było wyraźnie lepiej, teraz na razie efektów zabrakło, mam nadzieję tylko, że nie cierpię na darmo bo nie za wiele opinii można na temat tego leku znaleźć.. czy jesteście pewni, że na twarz równolegle można stosować krem nawilżający? bo dermatolog mi o tym nic nie wspominała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yokori
Ja stosuje ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolona. Wszystko mi poznikało, nawet grudki, mam buzię gładziudką. Już mi nie piecze i nie wysusza tak bardzo, chociaż czasem przerwy robię. Ja nie stosowałam kremu nawilżającego jak smarowałam twarz epiduo, tylko jak robiłam przerwy i na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoliniak
Ja stosuje go od 3 dni i już widać poprawe ;], szczególnie na czole. U mnie nie wywołało to żadnych reakcji alrgicznych, żadnej zaczerwienionej twarzy i pieczenia jak na razie. Nie używam też kremu nawilżającego(dermatolog nie wspominała o tym), a twarz myje mydłem do twarzy wrażliwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek8919
Witam. Uzywam epiduo od kilku dni po nalożeniu troche mnie piecze ale mozna wytrzymac. Jak narazie nie widac duzej poprawy. Uzywam go na zmiane z Atrederm, ktory bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala Mi 1986
Witam! Uzylam pierwszy raz epiduo wczoraj wieczorem i jak wstalam rano to sie przerazilam-twarz cala czerwona, piecze.Wyglada jak poparzona, miejscami lekko zolta skorupka.Czy to normalne, czy to minie?boje sie stosowac tego leku zeby nie pogorszyc sytuacji. Na dzien mam Aknemycin, ale obawiam sie to nalozyc teraz. Pomozcie, jesli mieliscie podobne objawy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattka
Ja stosuję ten lek i mam identyczne objawy ; / Ale zrobiłam sobie przerwę na 2 dni od tego leku ,bo nie mogłam na siebie patrzeć! ;( Do tego leku dermatolog przepisała mi jeszcze antybiotyk o nazwie "Tetralysal" ;/ . Na razie biorę ten lek od tygodnia , teraz jestem przerażona! Zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuklaa
a ja mam takie pytanie czy bez recepty dostane ten zel? bardzo dlugo walcze z tradzikiem teraz sosuje tylko duac bo bralam juz tetra i nawet byla kuracja hormonalna (yasminelle bralam) i teraz z tym skonczylam bo moje wydatki razem z wizytami u derma doszly do kwoty 1500zl i dla mhnie to zdecydowanie za duzo dlatego musialm zrezygnowac z dalszego leczenia i ile placicie za ten zel? bo jak starcza na 5tyg to moze sie szarpne? to jak pomoze ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuklaa
podnosze:(plisss odpowiedzcie na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita102
cześć żel ten w aptece u mnie kosztuje 41 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita102
i jest na receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita102
Cześć może ja pomogę w czymś.Mam suchą skórę z zaskórnikami i grudkami, a czasem i bomba jakaś mi wyjdzie.Stosowałam różne leki i te bardzo drogie i te tanie 4 lata. Od tygodnia stosuje Epiduo co drugi dzień na przemian z metronidazolem-żel i tylko na noc bo gdybym stosowała 2 razy dziennie to by mi spaliło twarz więc tylko na noc co drugi dzień i nakładam bardzo cienko ponieważ zbyt duża ilość bardzo może podrażnić ale nie wszyscy reagują tak samo,wszystko zależy od rodzaju skóry,ponadto na dzień używam kremu nawilżającego żeby ewentualne nocne podrażnienia po Epiduo usunął.Polecam wszystkim którzy walczą z trądzikiem i zalecam nakładać bardzo ale to bardzo cienko jeśli kogoś piecze twarz i do tego co drugą noc,a na dzień krem nawilżający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattka
ja płaciłam 39 zł za ten lek ,ale jest bardzo trudno go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlajn1980156
używałam przez ok tydzien na twarz dekolt i ramiona, na początku było wszystko ok po pierwszym użyciu tylko troche twarz piekła ale potem było dobrze, ale od wczoraj mam strasznie podraznione ramiona i dekolt, masakra a jak piecze i swędzi całe szczescie ze jutro mam umowiona wizyte u dermatologa... juz wiecej napewno tego nie uzyje mam nadzieje ze nie zostaną mi po tym blizny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cloelia
Używam tego żelu od 20 dni codziennie i do tej pory nie mam żadnych podrażnień. Lekarz przepisał równocześnie antybiotyk Tetralyslal i to jest dopiero koszmar! Non stop źle się czuje i boli mnie brzuch dlatego od kilku dni już nie łykam! Przez 20 dni kuracji tym antybiotykiem i żelem nie widzę poprawy a wręcz przeciwnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuupppp
z tego co czytalam na necie to ten lek to zadna nowosc, a przynajmniej jego sklad :nadtlenek benzoilu. uzywam od dluzszego czasu akneroxidu z benzoilem i z tego co piszecie dziala bardzo podobnie do epiduo, a jest polowe tanszy ok 22 zl i tez na recepte. nie mam wprawdzie porownania, ale jego nagle pojawienie sie u tylu osob moze byc dobrym marketingiem firmy farmaceutycznej. zapytam o niego na nastepnej wizycie, ale nie wydaje mi sie aby byl cudownym lekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeM.
dermatolog przepisała mi epiduo[nie miałam mocnego trądziku], choć wiedziała, że źle reaguje na benzacne [oba leki mają nadtlenek benzoilu, tylko w epiduo występuje on w mniejszej procentowo ilości niż w benzacne. w przeszłości po benzacne zostawały mi przebarwienia na skórze], miało mnie az tak nie podrażnić. niestety, podrażniło. mam czerwoną twarz, szczególnie w załamaniach policzków oraz na brodzie, skóra schodzi, choć cały czas ją nawilżam i używam kosmetyków do skóry wrażliwej. ale jedno trzeba przyznać, w miejscach poparzonych skóra jest naprawdę gładka. narazie odstawiam epiduo, póki nie zagoi mi się buzia. potem zamierzam wznowić stosowanie ale co 2, 3 dni... widzę, że nie tylko u mnie lek wywołał taką reakcję. więc osoby, które zaczynają stosowanie epiduo...naprawdę ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pattka
A mi już powoli przechodzą te czerwone plamy ;] ,ale POWOLI ;p Gorzej jest z łuszczeniem się skóry ; / cały czas schodzi na policzkach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuulalaaaa
do kuklaa: Dostalas od dermatologa Yasminelle???? Toz to idiotyzm. Teraz juz wiem, niestety poniewczasie. Ja tez dostalam Yasminelle, z tym ze od ginekologa i glownie jako antykoncepcje, ale powiedzial, ze na pewno poprawi mi cere. Niestety juz po paru dniach brania tego cuda dostalam wykwitu glebokich, podskornych, bolacych gul w okolicach brwi i na brodzie (dodatkowo do mojego "normalnego" tradzika, czyli zaskornikow i czasami zapalnych zmian). Uznalam to za poczatkowa reakcje organizmu i przeszlam dwa blistry, ale nic a nic sie nie zmienilo, a jesli juz to na gorsze. Zaintrygowana poczytalam o tych srodkach antykoncepcyjnych i tradziku na stronie Rozanskiego i dowiedzialam sie, ze one wrecz zaostrzaja tradzik, bo oprocz estrogenu, ktory dziala korzystnie, zawieraja bodajze drospirenon, ktory powoduje tradzik sterydowy praktycznie niemozliwy do wyleczenia. Kiedy odstawilam to swinstwo i wrocilam do masci na skore jakos wszystko sie unormowalo i znowu mam moje stare syfy, ale po poprzedniej paskudzie niemal sie nimi ciesze:P Podsumowujac moj wywod, zdecydowanie odradzam stosowanie Yasminelle, nawet jesli dermatolog Ci to przepisal na tradzik, bo to nie jest lek na tradzik; wrecz moze go wywolac, co nawet jest zaznaczone na ulotce. Tak pisze o tym Rozanski: http://www.rozanski.henryk.gower.pl/acnesteroidea.htm (przewincie do rozdzialu Tradzik a doustne preparaty hormonalne lub antykoncepcyjne) Co do Epiduo, tez stosowalam, ale chwilowo musialam odstawic (nie ze wzgledu na brak skutecznosci). Rzeczywiscie bardzo wysusza, po umyciu skory delikatna pianka bez mydel mialam wrazenie naciagnietej maski na twarzy. Oczywiscie skora tez sie luszczyla, nawet jesli stosowalam go tylko miejscowo i w bardzo malej ilosci. Kiedy do niego wroce to tylko co drugi dzien (najczesciej), a dermatolog na zmiane zalecila mi Aknemycin, ale stosowalam ja juz wiele razy, wiec watpie w skutecznosc erytromycyny akurat w moim przypadku. Generalnie Epiduo polecam. Moze byc skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaSzKa21
stosowałam lek przez 2 tygodnie, odstawiłam bo moja skóra wyglądała jakby była poparzona, strasznie piekło i bolało, już dwa tygodnie nie stosuje i skóra nadal nie może dojść do siebie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×