Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młodsza żona

facet z nadwagą i jego ciśnienie-poważne pytanie

Polecane posty

Gość młodsza żona

Jeśli tu są mężczyzni bądz żony takich facetów to odpiszcie proszę.Pytam o ciśnienie u faceta po 40 , ok 120 kg. Czy normalne ,ze jest wyzsze niz u szczupłych ludzi.Maż jest dość wysokim facetem , no i ma tą wagę solidną.Jego ciśnienie to ok 180/110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoj tlusty schanboszczak
moze niech twoj schaboszczak przejdzie na diete bo ci na zawal padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój przyjaciel miał 30 lat, nadwagę, bierny tryb zycia i wysokie cisnienie. Zmarł na skutek pęknięcia tętniaka mózgu:(:(:( Twoj maz koniecznie musi się leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hghghghggh
jeśli schudnie to spadnie i ciśnienie gwarantuje ci to ale żeby zrobić je w normie to trzeba brać leki do konca życia i co pare miesięcy zmieniać bo organizm się przyzwyczaja, ja gdy schudlam 20 kilo to cisnienie tez zeszło prawie o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodsza żona
po co uwagi odnośnie wagi? Nie tego oczekiwalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrajna nieopowiedzialność
Norma ciśnienia jest taka sama u wszystkich ludzi!!!!!! Twój facet ma horrendalnie nadciśnienie, obarczone ryzykiem udaru i wieloma innymi fatalnymi konsekwencjami. To skrajna nieodpowiedzialność chodzić z takim ciśnieniem!!!! Czy on ma w ogóle jakieś leczenie? Nie pojmuję też, jak ty, najbliższa osoba, mozesz patrzeć na to, jak zażera sie na śmierć. Chcesz go pielęgnować sparaliżowanego po wylewie jak warzywko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodsza żona
Je raz dziennie wieczorem.Od rana pracuje.Ja nie moge go zmusić, zeby poszedł do lekarza.Taki typ człowieka.Martwie sie i w duchu modle o zdrowie.Na dodatek pije duzo kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bardzo niedobrze, ze je raz dziennie:o Ja przed ciążą jadłam 3 posiłki dziennie i w podjadałam rózne rzeczy miedzy nimi, ale odzywiałam sie zdrowo, cwiczylam i wzaylam 55 kg przy wzroscie 168!! Dostarczac nalezy organizmowi niezbednych skladnikow. Zbalansowana dieta bogata w skladniki odzywcze to podstawa. Tez pilam kawe, ale wszystko z umiarem... Powiedz mezowi, ze sie martwisz o jego zdrowie i niech sie leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feromeo
To jest przepis na katastrofę, jak ci tu napisano wyżej, będziesz go sparaliżowanego pielęgnować po wylewie. Poczytaj kobieto trochę. I nie wierz w to, że grubas je raz dziennie. Automaty z coca-colą i batonikami są wszędzie, tak jak fast foody i sklepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodsza żona
ja to wszystko wiem.Łudzilam sie,ze mozna miec bezkarnie wysokie cisnienie z powodu wagi i wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttrrrrrrrrrrrrrrrr
wiem w ogóle skąd ci mogło coś takiego przyjść do głowy? Nadciśnienie jest SKUTKIEM otyłości. Facet powinien się odchudzić, odstawić sól, uzywki i zacząć chodzić na siłownie. NO chyba, że chcesz szybko zostać wdową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak ludzie napisali wyżej. Owszem wysokie nadciśnienie można powiedzieć że jest "normalne" przy nadwadze, tzn że otyłość=nadciśnienie, ale absolutnie nie jest normalne jeśli chodzi o zdrowie i potencjalne konsekwencje. A podejrzewam że nadciśnienie to wierzchołek góry lodowej, bo cholesterol zapewne ma równie wysoki i zły, wiec do ryzyka wylewu dochodzi zawał.... Twój mąż powinien iść do lekarza się przebadać do dietetyka ułożyć zbilansowaną i zdrową dietę no i zacząć ćwiczyć w przeciwnym razie niezbyt długo będzie Wam dane być razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Autorki topiku......
poszukaj w internecie Vademecum zdrowia-jak żyć żeby żyć i tam na www tematu "Chudnij bez wyrzeczeń", "4 warunki determinujące zdrowie", podsuń mężowi, może go trochę oświecisz, bo widać, że ilość masy ciała nie idzie w parze z rozumem. 🖐️ Masa i wzrost nie mają nic do ciśnienia, Obecnie każdy wynik powyżej 140/80 mm Hg jest już uważany za nadciśnienie. Dawniej za dopuszczalne było: skurczowe 100+wiek, rozkurczowe poniżej 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd.....
cyt.: zacząć chodzić na siłownie. NO chyba, że chcesz szybko zostać wdową. ======================================================== Z tą siłownią to kardynalny błąd, gdyż są to ćwiczenia statyczne, które podnoszą ciśnienie tętnicze krwi. W związku z tym wycofano z ciężarów np. wyciskanie, gdyż ciężarowcy nagminnie chorowali na nadciśnienie. Najwartościowsze dla zdrowia są ćwiczenia aerobowe. Szczegóły w wielu tematach na www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd......
Chudnij bez wyrzeczeń Waga zależy od wzrostu, budowy, wieku i trybu życia każdego z nas. Zależność od wzrostu charakteryzuje Wskaźnik Masy Ciała (WMC), bardzo przydatny do szybkiego określenia, czy i jaką mamy nadwagę. Każdy może wyliczyć własny WMC, dzieląc dwukrotnie liczbę kilogramów swojej wagi przez wzrost, wyrażony w metrach. Jeśli na przykład ważę 79 kilogramów i mam 1,80 metra wzrostu , dzielę 79 przez 1,80 i otrzymuję liczbę 43,9. Wynik, czyli owe 43,9, dzielę raz jeszcze przez 1,80 - otrzymuję liczbę 24,5. Mój Wskaźnik Masy Ciała wynosi 24,5. Każdy, kto ma WMC wyższy niż 25, powinien zadbać o zmniejszenie wagi. Waga w granicach wskaźnika 18-25 jest uznana za prawidłową. Gdy wskaźnik kształtuje się w granicach 25-30 - mówimy o nadwadze. Powyżej 30 - o otyłości. Wskaźnik w szybki, ale uproszczony sposób określa, czy nasza waga jest prawidłowa czy nie. Ściślejsze wyliczenie idealnej wagi ciała wymaga uważnego rozpatrzenia wielu innych czynników: wieku, uwarunkowań genetycznych, poziomu codziennej aktywności. kuyre Amerykańskie ministerstwo zdrowia uznało, że osoby poniżej 35 roku życia powinny uzyskać wskaźnik 19-25, starsze - 21-27. Niedowaga może być równie niebezpieczna dla zdrowia jak nadwaga. Według norm Światowej Organizacji Zdrowia wartości WMC poniżej 18,0 są nieprawidłowe. OTYŁOŚĆ WMC powyżej 30 Zbyt wysoka waga ciała to zwiększone ryzyko rozwoju niektórych chorób: nadmiaru cholesterolu we krwi, kłopoty z układem oddechowym, nadciśnienie. Zmniejszenie wagi polepszy stan zdrowia i sprawi, że wiele dolegliwości ustąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do cd..... Jak nie byłaś/niebyłeś na siłowni to może się nie wypowiadaj czy chodzenie na nią to błąd czy nie... Ja nie wiem, skąd w ludziach wzięło się przekonanie że siłownia=podnoszenie ciężarów. Totalna bzdura... Urządzenia na siłowni są podzielone na grupy: Strefa cardio-aerobowa, strefa siłowo-obwodowa, no i strefa wolnych ciężarów! Więc Pan o którym pisze autorka jak najbardziej na siłownie może iść, o ile ma właśnie dobrze rozbudowaną strefe cardio-aerobową. Zaraz usłyszę że te same ćwiczenia można wykonać samemu bez siłowni - i tak i nie. O ile pobiegać czy pojeździć na rowerze można wszędzie, o tyle poćwiczyć na orbitreku czy wiosłach już nie. A idąc tam nie zwala winy, a że pogoda nieodpowiednia, że zimno, zbyt ciepło, że nie ma gdzie jeździć, biegac i z kim. Do tego trener dobierze odpowiedni trening i jego częstotliwość, bo dla osoby odchudzającej się 3x30x130 to stanowczo za mało. Tyle minimalnie może ćwiczyć już wysportowana i zdrowa osoba, choć uważam że powinno być 3x60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna z najczestszych chorob towarzyszacych otylosci jest wlasnie nadcisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttrrrrrrrrrrrrrrrr
No dokładnie, kobieto, o czym ty mówisz. Czy każę grubasowi wysickać ciężary? W nowoczesnej siłowni połowa przestrzeni przeznaczona jest na ćwiczenia aerobowe. I zaiste nie zaszkodzi mu pochodzenie na bieżni albo ćwiczenia na orbitreku. Tylko pomoże. Swoją drogą ja naprawdę nie pojmuję, jak można tak o siebie nie dbać, tak się zapuścić i podejmować takie ryzyko. A twoje pytanie autorko też świadczy o totalnej ignorancji. Pewnie ci się wydaje, że jak grubas, to poziom cholesterolu też może mieć "normalnie" wyższy i w ogóle zapewne istnieją jakieś inne normy badań dla otyłch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodsza żona
siłownia odpada.On nie ma czasu sie wyspac.Tak praca go pochłania.Zresztą praca jego nie polega na siedzeniu.Siłuje się w pracy.Spróbuje go namówić na lżejsza dietę.Ja nie widze w nim grubasa lecz pana z brzuszkiem przy wzroscie 190.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do... A więc tak
cyt.: Z tą siłownią to kardynalny błąd, gdyż są to ćwiczenia statyczne, które podnoszą ciśnienie tętnicze krwi. W związku z tym wycofano z ciężarów np. wyciskanie, gdyż ciężarowcy nagminnie chorowali na nadciśnienie. Najwartościowsze dla zdrowia są ćwiczenia aerobowe. ????????????????????????????????????????????????????????????????????? Do "a więc tak": w ćwiczeniach na siłowni, zwłaszcza ze sztangielkami jest odruchowe wstrzymywanie oddechu i to robi nadciśnienie. Nie wszyscy instruktorzy informują o tym, więc się nie sadź, ja tylko ostrzegam przed ew.ignorancją w tej materii. Poza tym siłownia kosztuje, jest zaduch i smród od spoconych ciał, więc chyba taniej i zdrowiej zapieerdalać dla zdrowia za darmo na świeżym powietrzu np. na góralu, nartach czy poprostu biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rodzaju ćwiczeń
RODZAJE OBCIĄŻEŃ FIZYCZNYCH W TRENINGU SPORTOWYM REKREACYJNYM, PRACY FIZYCZNEJ. Rozróżniamy dwa rodzaje obciążeń: o charakterze statycznym i dynamicznym. Obciążenie o charakterze statycznym charakteryzuje się stałym napięciem mięśniowym przy niezmiennej ich długości. Typowymi sportami gdzie ono występuje to kulturystyka, ciężary, gimnastyka przyrządowa. Praca fizyczna mająca znamiona wysiłku o charakterze statycznym to m.in. praca sklepowych, dentystów, kierowców samochodowych, urzędników biurowych itd. itp.. Podczas tego rodzaju ćwiczeń fizycznych lub pracy fiz. tętno jest prawie stałe lub nieznacznie rośnie. Ze względu na charakterystyczne dla tego obciążenia odruchowe zatrzymywanie oddechu, jest to szkodliwe dla zdrowia, gdyż sprzyja nadciśnieniu tętniczemu krwi. Nie mniejszą dolegliwością np. u sklepowych są żylaki kończyn dolnych a u urzędników siedzących za biurkiem czy kierowców są hemoroidy i z braku optymalnej ilości ruchu miażdżyca, pomijając otyłość i obstrukcje. Tętno niewiele wzrastając, automatycznie powoduje słabszy dowóz tlenu, składników odżywczych i hormonów. Taki organizm musi gorzej funkcjonować a nadciśnienie jako efekt miażdżycy jest główną przyczyną zawału serca i wylewu krwi do mózgu. W związku z tym wycofano z ciężarów "wyciskanie", które wyjątkowo sprzyjało nadciśnieniu u sportowców ciężarowców. W ćwiczeniach o charakterze statycznym obowiązuje zasada: ciężar , seria, tempo powtórzeń, odpoczynek między seriami. I tak: przy ćwiczeniach na masę mięśniową: 3-5 serii na daną partię mięśniową, w serii 10 powtórzeń, ciężar 75% możliwości lub tak duży, żeby w 10-tym powtórzeniu maksymalnie się zmęczyć. Tempo wolne, dla przekrwienia mięśni, by uzyskać efekt przyrostu masy mięśniowej. Między seriami odpoczynek aż do unormowania tętna i oddechu. Nie zatrzymywać podczas ćwiczeń oddechu! Podczas rozluźniania mm.("bieg jałowy" np. podczas opuszczania sztangi) nabierać powietrza do płuc a podczas pracy(wyciskanie sztangi) wykonywać wydechy. W ćwiczeniach na siłę: duży ciężar(>90%możliwości), mało powtórzeń ,odpoczynek między seriami. W ćwiczeniach na szybkość: mały ciężar (...), optimum serii (...), optimum powtórzeń (...), duże tempo. Obciążenie o charakterze dynamicznym charakteryzuje się zmiennym napięciem mm. i zmienną ich długością. Tętno rośnie wraz ze wzrostem obciążenia. Wzrost tętna powoduje większy dopływ krwi zatem tlenu i składników odżywczych dla organizmu (nie tylko dla mięśni ale i szarych komórek mózgu; nie bez powodu Amerykanie zauważyli ścisłą zależność ilorazu inteligencji od wysiłku fizycznego.). W obciążeniu o charakterze dynamicznym rozróżnić należy ćwiczenia anaerobowe (krótkotrwały duży wysiłek na długu tlenowym, gdzie determinantem jest wielkość tętna nie mniejsza niż 175 +15 ud./min.) i czas pojedynczego ćwiczenia do kilkunastu sekund; obciążeniem jest z reguły własny ciężar ciała; odpoczynek czynny w zasadzie aż do pełnej mobilności psychomotorycznej organizmu(zależne to jest od metody treningowej, i np. w metodzie interwałowej jest inaczej, jest niepełny odpoczynek; met. interwałowa jest wyłącznie dla sportowców wyczynowych!) Ćwiczenia aerobowe(długotrwały wysiłek fiz., minimum 5 minut, podczas których organizm z tlenu korzysta pod dostatkiem a płuca produkują optymalną ilość prostacykliny- hormonu niwelującego miażdżycę). Z punktu widzenia fizjologii mięśni i szarych komórek mózgu, najkorzystniejszą formą są ćwiczenia o charakterze dynamicznym aerobowe (tlenowe). Z tego też powodu powstała zasada 3x30x130, gdzie 3 = 3x w tygodniu, 30= ćwiczyć przez 30 minut ciągiem, 130= ćwiczyć a najlepiej biegać w takim tempie by serce uderzało minimum 130ud./min. Sportami ale rekreacyjnymi tj. bardzo korzystnymi dla zdrowia są: bieg po miękkim podłożu np. ścieżka leśna, jazda na rowerze, pływanie, etc. gdzie bieg ze względu na prostotę i naturalność ruchu, dostępność terenu i taniość sprzętu jest najsensowniejszą formą dbałości o zdrowie jednostki, społeczeństw, narodów , ludzkości. Dla przypomnienia: trening fizyczny powoduje odmłodzenie funkcji organizmu, cofnięcie wieku biologicznego. Ciekawostka: prezydent cywilizowanego, najbogatszego na ŚWIECIE państwa USA PT BUSH, zamiast wsiąść do "mercedesa" udał się na joging w odpowiednim stroju sportowym, biegając po ulicach Warszawy. Było to tuż przed spotkaniem w Belwederze z polskimi politykami, pod koniec lat 80-tych. Czy ktoś będzie wiedział i umiał "Atak szybki za piłką" czy skoczy w dal >7m., czy będzie miał muskulaturę niedźwiedzia, nie poprawi to jednostkowego dochodu narodowego netto, ale gdy ktoś będzie wiedział i miał nawyk higienicznego trybu życia (racjonalne odżywianie, wysiłek aerobowy na poziomie potu, kąpiel hartująca itd. reszta zagadnień w T. "4. warunki determinujące zdrowie"), to dochód wzrośnie choćby przez to, że nie będzie zwolnień chorobowych, nie będzie zgonów w wieku produkcyjnym zwł. wśród mężczyzn, chęć do życia i życie nabierze sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro tyle pracuje to nie
dosc, ze nadwaga moze mu podwyzszac cisnienie, to jeszcze stres... do cwiczen aerobowych powinien dolozyc sobie cos na uspokojenie i relaks-np tai chi albo joge a sama dieta nie zmieni zbyt wiele, bez ruchu sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodsza żona
wszystko pięknie mówić ale w praktyce gorzej.Takie czasy, ze prowadzac swój mały biznes nie mógł sobie pozwolić w ciagu ostatnich lat na urlop i wypoczynek. Nikt nie napisał,ze ma podobny przypadek a wiem,ze takich facetów jest dużo.Wszystko co piszecie jest mądre.Nie znacie ludzi co do lekarza to trzeba wołami? Zeby cos zmienić to chyba trzeba drastycznego przezycia.Nie chce nawet myslec jakiego.Ja potrafie trzymac wage na wodzy.Waze 60 kg przy 170 cm wzrostu.Chce jeszcze schudnąć.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkkfkkffk
Jesteś ślepa. BMI twojego faceta wynosi 33, to nie jest nadwaga, to już jest patologiczna otyłość. A ty jesteś chyba ślepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja odpowiedź cd..... wyraźnie wskazywała że zupełnie odradzasz siłownie ze względu na ćwiczenia statyczne i że polecasz ćwiczenia aerobowe. To nie było ostrzeżenie typu: że na siłowni trzeba uważać i przy nadciśnieniu jedynie wybierać ćwiczenia aerobowe, a nie wyciskać ciężary. A jeśli chodzi o smród i zaduch to nie wiem na jakie siłownie chodzisz, ale ponownie potwierdziłeś że masz kiepskie o tym pojęcie. U mnie w siłowni nigdy nie czułam zaduchu czy brzydkiego zapachu, tłoku też nie ma. Trzeba wybierac z głową miejsce gdzie się ćwiczy. A co do: "więc chyba taniej i zdrowiej zapieerdalać dla zdrowia za darmo na świeżym powietrzu np. na góralu, nartach czy poprostu biegać" Czytaj ze zrozumieniem moje posty, napisałam przecież że nie zawsze ktoś ma gdzie jeździć, biegać i na dodatek ćwicząc na siłowni nie szuka usprawiedliwienia typu, że brzydka pogoda i zimno. Owszem sport na świeżym powietrzu jak najbardziej, ale przy obecnej pogodzie jest to dla osoby która dopiero zaczyna mało zachęcające. Na nartach nikt kilka razy w tygodniu jeździć nie będzie, no chyba że mieszka w terenach gdzie jest to możliwe. Do roweru i biegania miejsce odpowiednie tez trzeba mieć, chyba że za świeże powietrze uważasz smród samochodów. A do autorki, pokaż chociażby ten temat swojemu mężowi. Niech zmieni diete, zacznie ćwiczyć. Niech znajdzie czas na odpoczynek a i pracować wtedy będzie mu łatwiej. Bo wybacz, ale w momencie gdy dostanie zawału lub wylewu juz nie popracuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro facet ma nadciśnienie, to powinien jednocześnie zacząć lepiej dbać o dietę. Jeśli nie będzie dbałości o dietę, to źle się dla niego może skończyć. Przecież te kwestie stopniowo doprowadzają do śmierci. Jeśli nie potrafi chudnąć na normalnych zasadach, to daj mu foreverslim. Powinno mu pomóc. Nie może pozostawać otyłym - to może się skończyć tragedią ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielonywilk
polecam dobrą dietę i suplementy, wejdź sobie na nowy ranking tiny.pl/qft7p, oprócz odchudzania suplementy pomagają uporać się z cholesterolem i unormują ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglinkaa
Mam podobnie wysokiego najomego z dużym brzuszkiem piwnym, który bierze leki na nadciśnienie. Jest po 40-stce. Ma odpowiedzialną siedzącą pracę biurową a po pracy stres "odreagowuje" piwkiem. Od pół roku też ma rwe kulszową z powodu siedzącego trybu życia i nadwagii. I też nie da się go zmusić do utraty wagi. Choć podejmował próby z rowerkiem stacjonarnym i tzw. wibrującym pasem wyszczuplającym to słomiany zapał bierze góre i pomimo zaleceń lekarskich nie zabiera się za siebie. Mieszka sam więc chyba mu trudniej o konsekwentne działanie no i wybiera półprodukty, które nie są zdrowe i nie ma mu kto przygotować żarełka. Moim skromnym zdaniem Ty jako żona masz wpływ na męża i chyba co mu podasz do jedzenia to zjada, prawda? Zaczęłabym od przygotowywania śniadań i obiadów w termosie obiadowym do pracy by przyspieszył jego metabolizm. Sama tak schudłam. Z ważnym zastrzeżeniem. Stosowałam zasady żywienia wg grupy krwi. Gotowałam i brałam do pracy jedzenie tzw. wysoko wskazane dla mojej grupy krwi i chudłam. A omijałam tzw. wysoko niewskazane po których się tyje. W mniejszej ilości jadłam produkty tzw. neutralne, po których się nie tyje ale i nie chudnie. Rolą żony jest dbanie o męża. Więc co mu dasz to zje. Z jego strony zero wysiłku a będzie ładnie chudł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aglinkaa
A i żadnych suplementów !!! Żadnych tam drogich chemicznych goowien, które w najlepszym przypadku przyswajają się w 2-3% a reszta tabletki jedynie odkłada się w stawach i żyłach tworząc złogi cholesterolowe. A to prowadzi do nadciśnienia. Chcesz witaminki dla męża? Kiełkuj w domu lucerne, żodkiewkę i inne które Wam będą smakować i dodawaj mu do kanapek czy sałatek. Wit. C tylko z sokowirówki z cytryny z BIAŁA skórką. Codziennir rób mu soku z sokiwirówki taki mix z: - 5-8marchewek ( odcinając z góry zielone zaazotowane a z dołu marchewki koniecznie 2 cm bo zbierają się tam metale ciężkie), - jedna duża pietruszka lub 2 małe - kawałek selera (działa na popęd ale nie za dużo bo sok będzie miał selerowy smak) - burak duży lub 2 małe (super odkwasza) - pęczek zielonej pietruszki ( ma dużo magnezu niezbędny przy stresie) - pęczek koperku ( dużo chlorofilu i świetnie działa na wzrok ) Wszystko to razem wrzuć do sokowirówki ( lub jeszcze lepiej elektrycznej wyciskarki - sama na nią zbieram) i dziennie wypijajcie po szklance takiego przepysznego w smaku lekko gruszkowego soku. To są naturalne witaminy bio przyswajalne ze wszystkimi enzymami do ich przyswojenia przez organizm. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×