Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fitness twarzy na brak zmarszczek

Polecane posty

Gość gość

Hej, czy któraś z was stosuje ćwiczenia twarzy i rzeczywiście zauważyła u siebie młodszą twarz, lepszy owal i zniknięcie lub zmniejszenie zmarszczek? Na YouTube pełno filmików z ćwiczeniami twarzy, które mają niby usuwać zmarszczki wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe itp. W Polsce propaguje to Patrycja Kondracka i Azjatycki Cukier między innymi a za granicą wiele różnych pań, ale w internecie są różne opinie na anglojęzycznych forach, niektórzy wychwalają, inni twierdzą, że zmarszczki jeszcze się pogłębiły od tych ćwiczeń. A wy macie jakieś doświadczenia z tymi ćwiczeniami? To działa czy to tylko wymysł szkodliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działa, ale nie należy przesadzać, bo jak każdy ******ięśni twarzy powoduje to przemieszczenia skóry, czyli może właśnie przyspieszać zmarszczki. Dlatego jak już to lepiej robić ćwiczenia takie, jak u Carol Maggio, gdzie skóra jest przytrzymywana, niż te u Pez, gdzie są niekontrolowane grymasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działa, ale nie należy przesadzać, bo jak każdy ******ięśni twarzy powoduje to przemieszczenia skóry, czyli może właśnie przyspieszać zmarszczki. Dlatego jak już to lepiej robić ćwiczenia takie, jak u Carol Maggio, gdzie skóra jest przytrzymywana, niż te u Pez, gdzie są niekontrolowane grymasy? Stosowałaś te ćwiczenia? Jakie miałaś efekty i w jakim czasie? Właśnie też mi się wydaje, że lepiej wykonywać te ćwiczenia, gdzie przytrzymuje się skórę i stosuje opór i w lustrze podczas wykonywania nic się nie marszczy. Na przykład jak ćwiczymy powiekę dolną, to kładziemy palce pod powieką i w miejscach powstawania kurzych łapek i dopiero wtedy staramy się mrużyć oczy, podnieść powiekę do góry , wtedy w lustrze widać, że nic się nie marszczy. I sceptyczna jestem wobec tych ćwiczeń niby na powiększenie ust , które polegają na robieniu dziubków czy też wysyłaniu całusów, wydymaniu ust, po podczas tego ćwiczenia marszczy się skóra nad ustami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam i stosuję, ale zrobiłam sobie własną "mieszankę" (właśnie po to, żeby wybrać te najmniej inwazyjne w stosunku do skóry), na podstawie ćwiczeń Maggio, Cantieni i Fraser. Zależało mi na podniesieniu "chomików" i ujędrnieniu owalu - i na to się sprawdziło bardzo dobrze, bez "efektów ubocznych" :) Tylko trzeba systematyczności oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przeglądam różne ćwiczenia na zmarszczki nosowo-wargowe, le to dość newralgiczny obszar i łatwo tutaj o efekty uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a coś na lwia zmarszczke albo opadające czoło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Znajdziesz praktycznie w każdej "metodzie", i wszędzie to ćwiczenie będzie podobne, bo tu wiele nie wykombinujesz: palce dają opór który próbujesz pokonać mięśniami czoła. Zobacz np. u Gauthier-Pieuchot, u Maggio, u Fraser. gość dziś Tu chyba Maggio ma te ćwiczenia najmniej "inwazyjne" bo one się zasadniczo opierają na napięciach izometrycznych a nie *****ch mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na lwią zmarszczkę nie stosowałam żadnych ćwiczeń, ale fajnie działa masaż relaksujący, który kiedyś widziałam u Azjatyckiego Cukra, polega on na tym, że najpierw nawilżam twarz np. olejkiem z awokado, żeby dać poślizg a potem kładę palce wskazujące obu rąk na środku czoła pomiędzy brwiami i opuszkami palców przejeżdżam od środka na boki po brwiach ku skroniom, tak jakbym je obrysowywała, delikatnie uciskając potem końcowy punkt przy skroniach. To fajnie relaksuje ten obszar i naprawdę działa, miałam drobną zmarszczkę lwią a teraz już nie mam, dzięki temu masażowi zyskuje się kontrolę nad mimiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkryłam świetne ćwiczenia i masaże, które nie wyglądają na inwazyjne, nic się marszczy. Pokazuje je Joanna Hakimova, autorka książki "Self Lifting" we włoskim programie detto fatto, zaczęłam robić niektóre na podniesienie policzków i zmarszczki nosowo wargowe i na większe usta. Jest też fajne i łatwe ćwiczenie na poprawę owalu i podbródek, opieramy twarz na pięściach i otwieramy i zamykamy usta po prostu, czuć pracę mięśni. Na zmarszczkę nosową i podniesienie podbródka wykonuję ćwiczenie o nazwie mumia (są różne jego warianty, które polega na szerokim otwarciu ust, tak jakbyśmy wymawiali bezgłośnie literę "O", przed lustrem, żeby widzieć, czy nic się nie marszczy i potem palcami stawiam lekki opór naciskając w miejsca, gdzie skóra ma tendencję do opadania, pod oczami, pod kościami policzkowymi, w miejscu gdzie tworzą się bruzdy nosowo-wargowe, stosuję też wariant tego ćwiczenia, który gdzieś widziałam, też układam usta w "O" i napieram językiem w miejsce bruzd nosowo-wargowych, taki masaż, który też niby ma wypełniać te miejsca. Wykonuję też masaż językiem przy zamkniętych ustach, to ćwiczenie, które widziałam u Fumiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos jeszcze ćwiczy twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wierze w takie cuda. Jednak to pielegnacja jest najwazniejsza, nawet zanim sie zmarszczki pojawia, musimy nawilzac skore twarzy, szyji i dekoltu. Natomiast na istniejace juz zmarszczki bardzo fajnie sie sprawdza krem neuro hialuron od bielendy, widocznie liftinguje, napina i ujedrnia skore, redukuje widoczne juz zmarszczki i przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie lekiem na zmarszczki okazała się mezoterapia igłowa. :) według mnie rewelacyjny zabieg. Robiłam ją w http://www.zakrecona.eu/ i to był doskonały pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×