Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość flucofast

flucofast

Polecane posty

Gość flucofast

Cz mialyscie kiedys przepisany flucofast??? Czy jest to lek skuteczny na grzybcie pochwy??? Czekam na rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam, jest skuteczny, chociaż po kuracji tym lekiem wyjechałam na wakacje i nie zakładałm lactovaginalu (dopochwowo) bo basen, cały dzień w kostiumie, a jednak on brudzi trochę bielizne (bo wypływa) i wszystkie objawy grzybicy pieknie wróciły. myslałam że ten lek jest do bani, ale P.ginekolog powiedzieła, ze jak nie odbudowłam po nim flory bakteryjnej (lacto...), to natychmiast inne paskudztwo sie przypałętało. Więc znów brałam flucofast, a potem grzecznie lactovaginał prze 12 dni i mam juz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flucofast
Ja mam jedna tabletke 150 mg, ktora bierze sie doustnie:) Ile dni po jej zazyciu mam zaczac odnawiac flore lactovaginalem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastepnym razem poproś o tabletki 50 mg i weź trzy tabletki to da Ci również 150 mg, a wychodzi znacznie taniej, a po drugie zostanie Ci kilka w opakowaniu to jak zdarzy Ci sie nastepny raz (to g...no wraca niestety jak ktoś ma tendencje) to nie bedziesz musiała biec na gwałt do lekarza, tylko znów sobie weźmiesz 150 mg (3 razy 50). MAm super lekarkę i Ona mi ten pomysł sama dała.Ja brałam w dwóch dawkach raz 150 mg, po 14 dniach powtórzyć, a potem (czego nie zrobiłam) od razu lact...na noc tabletkę i na dzień. Potem gdy miałam nawrót, tylko 150 mg w jednej dawce i od razu lacto.... i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmhmhmhmhm
hej mi dziś przepisała ale lekarka rodzinna flucofast własnie, tyko że 3 tabletki po 150 i mam jedną brać co 3 dni....hmm to strasznie duża dawka tego nie? tydzień temu byłam u gin przepisała gynazol(1-orazowo dopochwowy krem) i maść pimafucort. Niby jest ok, ale coś czuje że nie do końca, jakieś lekkie pieczenie jeszcze jest w pochwie, a wydałam na tamto ok 70 z ł:( więc przy okazji powiedziałam o tym lekarce ogólnej bo poszłam z jakimś uczuleniem na udzie i skojarzyłam to z grzybicą ale nie wiadomo do końca) powiedziała że najlepiej te tabletki bo kremy są strasznie drogie i wcale nie najlepsze,w każdym razie boje sie że skoro to duża dawka to żeby nawrótów nie było hmm bo tak ktoś pisał że flora sie niszczy czy jakoś tak od tych tabletek? kupiłam sobie wczoraj lacibios femina i biore, i teraz pytanie, czy to lacibios femina wystarczy w trakcie tych tabletek flucofast, czy też musze sobie ten lactovaginal kupić? czy jak, bo już nie wiem:/ chyba powinno wystarczyc to lacibios? no bo w końcu to jest na odbudowe( powiedziałam lekarce że sobie kupiłam to wczoraj ona mówiła że moge sobie łykać ale jakieś to super nie jest) w każdym razie nic nie mówiła o żadnym lactovaginalu po....i czy może zaszkodzić bądź pomóc jeśli w trakcie tego wszystkiego będę pochwe smarowała naturalnym jiogurtem?? chyba zaszkodzić to nie powinno( nie żadne tampony z mrożonego jogurtu tylko tak normalnie na palca troszke i włożyć) , jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stosuj dalej
stosuj dalej maść i koniecznie lactovaginal 150 mg to nie jest duża dawka, w drożdżycy pochwy taką się powinno stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda15
Mam pytanie. Mam 15 lat i mam mocne plamienia.Byłam u ginekologa i przepisał mi flucofast. Ale lekarz nie powiedziała mi przez jaki czas mam te tabletki brać. Czy może ktoś z was był w podobnej sytuacji??? I ile w ogóle kosztuje ten lek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nifex
Magda15, to zalezy jakie tabletki Ci przepisal. W sensie 50mg czy 150mg. Jak 150mg to jednorazowo najczesciej a jak 50mg, to jakos inaczej... Jak kupisz, to zobaczysz na ulotce po prostu. 150mg kosztuje ok 8zl. Dziwie sie troche, bo chyba nie powinno sie go stosowac u osob ponizej 16 roku zycia... No nic, dokup jeszcze sobie probiotyk Lacibios Femina, to szybciej i skuteczniej sie wyleczysz (jest bez recepty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PatryniaC.
taaaa...mnie lekarz też przepisał Flucofast (150mg kapsułki Fluconazolum) 3 tabletki co 4 dni... z przykrością muszę stwierdzić , że wystąpiły u mnie obiawy uboczne wypisane w ulotce ....Biegunka, bóle brzucha, zawroty i bóle nudności, gorączka(38stopni), bóle w klatce piersiowej, opuchnieta twarz, Dzwoniłam na pogotowie i pani Doktor uznała , że to nawrót infekcji i wszytsko jest ok;/ nie ma się czym przejmowac...no ciekawa jestem kiedy miną te obiawy!! ODRADZAM STOSOWANIE FLUCOFASTU, to silny lek i nie każdy organizm może być tolerancyjny na takie kuracje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clasta
a czy ktos wie jaki wplyw ma ten lek na ewentualna ciaze?bede bardzo wdzieczna za wszelkie infomacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do PatryniaC.
Jeżeli miałaś flucofast przepisany na leczenie drożdżycy pochwy, to ta dawka była za duża. Na ulotce pisze wyraźnie, że bierze się jedną kapsułkę 150 mg. to lek jednorazowy. Mój ginekolog powiedział, ze najwcześniej drugą można wziąć po tygodniu. Więc ja się wcale nie dziwię , że miałaś takie silne skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miam
Hej dziewczyny, a po jakim czasie po wzięciu 1 dawki flucofastu (150mg) ustąpiły wam objawy grzybicy pochwy??? Ja dostałam do tego jeszcze jedną dawkę gynazolu (100g) dopochwowo, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to wystarczyło... Czytałam, że grzybicę pochwy leczy się długo i żmudnie, bo często wraca, więc czy taka jednorazowa dawka leków jest w stanie coś podołać... Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kszanka
u mnie było tak, że to mój mąż dostał od dermatologa ten Flucofast, szczerze mówiąc to podczas gdy akurat nie mieliśmy problemu z grzybicą, ale miał już dość tych moich nie działających leków i sam się zapytał co mamy zrobić następnym razem jak się pojawi, niestety po 3 tygodniach powróciła i jesteśmy podczas brania przepisanego Flucofastu. Dermatolog kazała brać 1 dziennie po jednej kapsułce(100mg) przez 14 dni (to ponoć dawka uderzeniowa). obojgu, właśnie wybraliśmy już cztery boje się że to świństwo znowu powróci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
biorę 1x 50 mg przy trądziku podobno zabuja grzyby, drożdże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klkklkllllllllll
a jakie leki podawać partnerowii podczas gdy ja mam zapalenie bakteryjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_229
Mi przepisał dermatolog Flucofast 100mg na łupież pstry który nabyłam na solarium, białe plamki na plecach masakra, od jutra leczenie zobaczymy czy wyleczy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja apeluje
do was drogie panie, aby przestać używać ych wsystkich pseudo mydełek do intymnej, myje się w szarym mydlea wcześniej 5 lat (!!!) miałam nawaracjąca infekcje używałam do hig. intymnej- teraz myje się w szarym mydle miałam cytologie grupę II teraz mam I nie wiem czy to tym jest spowodowane, ale uważam że jest to mój mały sukces powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagrzybiona :/
Ponad rok temu zjadłam naraz 3 antybiotyki na zapalenie dziąseł bo po jednym opakowaniu nie pomogło Teraz jestem totalnie zagrzybiona wewnątrz i na zewnątrz Uczucie goryczy w ustach i gardło w białych grudkach mało tego na całym ciele wielkie brązowe plamy przypominające plamy wątrobowe jednak trochę jasniejsze przy tym okropiscie swędzą Zaczynam leczenie Flucofastem 50mg + krem Clotrimazol do stosowania zewnętrznie na skórę Jestem w zaawansowanym stadium takze trzymajcie kciuki Ps. Dokupiłam do tego BIOTYK - suplement diety do utrzymania prawidłowej flory bakteryjnej licząc ze pomoze i po kuracji grzyby nie wrocą Pozdrawiam i trzymam kciuki za borykających się z tym samym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaaaaaGaaaaaaaaa
Hej, znalazłam przydatną informację co do dawkowania Flucofastu: to informacja z ulotki: Leczenie zakażeń drożdżakowych narządów płciowych: Pojedyncza dawka 150 mg Zapobieganie nawrotom zakażeń pochwy: 150 mg co trzeci dzień, w sumie 3 dawki (doba 1., 4. i 7.), a następnie raz na tydzień przez 6 miesięcy (jeśli u pacjentki jest zwiększone ryzyko nawrotów zakażenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttttttttttttttttttooooooo
Wiecie moze jak ten lek wplywa na ewentualna ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mam taki sam problem. z tym ze lekarz przepisał mi ten lek codziennie 150mg przez 14 dni. z tego co tu czytam, to zaczynam sie strasznie bac to brac.. czy moze mi ktos cos pomoc/doradzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dostałam od lekarza flucofast ale nie jestem w stanie połknąć kapsulki czy mogę ją np wysypać do wody i wypić w tej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja brałam 100 flucofas,jedną tabletke dziennie tak mi przepisał lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mi również ginekolog przypisał ten lek i kazał brać przez 7 dni a co najlepsze to mój mąż też ma brać przez 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaBytom
Ja biorę, ale mam właściwie wszystkie skutki uboczne z listy, czyli ból brzucha, NUDNOŚCI, osłabienie etc. Silny lek, mam nadzieję, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi lekarka zalecił pierwsza wziąść pierwszego dnia druga po 3 dniach i trzecią po 14 dniach. Bardzo porządna lekarka o dużej wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona na na na
Własnie skończyłam kurację globulkami dopochwowymi i akurat na drugi dzień dostałam okres. mam przepisany Flucofast co 2 dzień 150mg.z partnerem. w czasie okresu mogę przyjmować flucofast czy po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola34
Czy ten lek można dostać bez recepty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez zapisal mi.lek na 7dni i powiem szczerze ze tez juz mam dosyc zostal mi tylkojutrzejszy dzien by to zabrac gdyz mam skutki unoczne mam takie nudnosci :/ kreci.mi sie w.glowie na niczymnie umiem sie sku o c.ale moze pomoze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×