Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ::Bernadetta::

GAZY!!!

Polecane posty

Gość ::Bernadetta::

Mam straszne gazy. Trudno mi nad nimi zapanować gdy jestem w towarzystwie, na szopyngu, na mityngu albo w autobanie. Jem dużo owoców, czy to dlatego mam takie śmierdzące gazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość collonex
zależy jakie to owoce? po samych owocach może być sporo gazów, aczkolwiek raczej niezbyt zapachowych... może z czymś zmieszałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JLOVBHJKVBHJVB HJK
Gazy występujące po owocach są spowodowane najczęsciej tym iz ktos niewłasciwie łączy pokarmy. Owoce powinno się jesc jako pierwsze, bo kiedy je wrzucasz po posiłku, to bedzie wszytskoe fermentowac. Po za tym bardzo wazne jest z czym łaczysz owowce. Owoce bardzo szybko przechodza przez układ trawienny, od 30 do 45 minut, jeśli je połaczysz np z serem białym to zalegaja w żoładku do 3 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JLOVBHJKVBHJVB HJK
Gazy jelitowe Jak każdy wie, człowiek, aby mógł żyć, normalnie funkcjonować musi jeść. W związku z tym codziennie musi dostarczać organizmowi pożywienie. Ma ono różną formę w zależności od wykorzystanych składników, sposobu przyrządzania. Spożyte jedzenie nie tylko jest źródłem energii dla organizmu- często jest też źródłem wielu kłopotów trawiennych. Do takich problemów zalicza się również gazy jelitowe. Gazy jelitowe są mieszaniną różnych gazów, które powstają w układzie trawiennym w wyniku połykania powietrza oraz procesów fermentacyjnych, które zachodzą w jelitach. W skład tych gazów wchodzi azot, siarkowodór, dwutlenek węgla, metan oraz metanotiol. Największe skupisko gazów jelitowych znajduje się w okrężnicy. Większość powstałych gazów trafia do krwiobiegu. Reszta gazów jest wydalana z ciała przez odbyt. W przypadku niektórych chorób układu pokarmowego gazy jelitowe są produkowane częściej i w większych ilościach. Każdy prawidłowo funkcjonujący organizm wytwarza od kilku do kilkuset gram gazów dziennie. Gazy jelitowe są czymś normalnym, jednak sfermentowane gazy mogą być przyczyną zakłopotania i skrępowania. Fermentacja zachodzi w jelicie grubym pod wpływem bakterii symbiotycznych oraz wody. Fermentacji ulegają nie przyswojone składniki odżywcze, takie jak błonnik, skrobia. Produktem, który jest wynikiem tej reakcji są brzydko pachnące gazy. Nadmiar gazów jelitowych bardzo często jest wynikiem spożywanie posiłków w pośpiechu lub szybkiego połykania dużych kęsów. Większa produkcja gazów może być również cechą dziedziczną. Zwykle jednak gazy powstają z powodu licznych błędów żywieniowych. Nadmierna produkcja gazów bezpośrednio wiąże się z niestrawnością oraz wzdęciami. Osoby u których bardzo często pojawiają się sfermentowane gazy powinny zgłosić się do lekarza. Możliwe, że konieczne będzie zmienienie nawyków żywieniowych. Taka zmiana polega w dużej mierze na przestrzeganiu odpowiedniej diety. Dieta Dieta, która ma obniżyć produkcję gazów jelitowych ogranicza spożycie laktozy, cukrów z rodziny oligosacharydów, nierozpuszczalnych włókien oraz skrobi. W związku z tym nie powinno się jeść (lub jeść w małych ilościach) następujących produktów: brokułów, fasoli, brukselki, kalafiorów, kapusty, soczewicy, grochu, mleka i przetworów mlecznych, pszenicy, owsa, ziemniaków, kukurydzy, makaronu, chleb. Aby nie rezygnować z jedzenia wielu potraw należy je przygotowywać w odpowiedni sposób. Do warzyw, które mogą przyczynić się do nadmiernej produkcji gazów warto dodawać imbiru lub czosnku. Osoby, które częściej zmagają się z tym problemem nie powinny spożywać tłustych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powyższa strona jest całkiem dobra, tylko że jakoś nie mogłam znaleźć informacji na temat jakie zioła są dobre na wzdęcia. Jeśli kogoś interesuje ten temat to tutaj można znaleźć ciekawe informacje: http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/gazy-jelitowe-robic/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piateczek o
jest taka herbatka od Holle dla dzieci na kolki - ona ma w składzie rozne zioła. dziecku pomaga wiec dorosłemu moze tez pomoze? spróbuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trampeczka
ja jak zjem kiepskiej jakości jedzenie to często mam gazy, zdarza mi się w pracy bo kupuję do pracy gotowe jedzenie, a potem powstrzymuje żeby coś się nie wydostało na "zewnątrz" jest to mega meczące i niekomfortowe, dlatego długo szukałam jakiegoś leku który mi pomoże jak będę czuła się wzdęta, od jakiegoś czasu stosuję cholestil max, działa szybko i rozkurcza wiec pozbywam się uczucia wzdęcia bardzo szybko, w pracy mam go zawsze pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwira123345
na początek spróbuj jeść pomału, jedzenie w biegu i nieregularnie to główny powód powstawania gazów bo połykasz powietrze, poza tym pij przez słomkę. zapobiegawczo możesz stosować probiotyki które kupisz w aptece. na trawienie.expert czytałam też że gazy mogą być skutkiem nietlerancji laktozy więc może warto byłoby zaobserwować po czym gazy występują? i zrobić badania dla świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asd

Nie będę se rozpisywał. Zmagałem się z nadmiarem śmierdzących gazów przez ponad 10 lat. Odstawiłem pastę do zębów na rzecz sody. Jak ręką odjął ! Soda sprawdza się w myciu zębów bardzo dobrze. Natomiast poczytajcie sobie o szkodliwości składników w paście do zębów. To był czysty przypadek że na to wpadłem. P.S. Przez ponad 10 lat nie pomagały żadne diety eliminacyjne, ani leki. Wiem że to dla Was ważne. Że Wasze życie to jest koszmar. Ja w końcu odżyłem. Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się dojść, co jest przyczyną u ciebie gazów. Powody mogą być różne, od zbyt pospiesznego jedzenia, aż po coś w diecie lub w ogóle fast foody. Dobry jest błonnik np. z kaszy gryczanej, chodzi o wyregulowanie układu pokarmowego. Mnie pomoga również na to flostrum, bo probiotyki dobrze wpływają na florę bakteryjną jelit, co równiez ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie taki problem Cię dotyczy i nie możesz go w żaden sposób zwalczyć, to koniecznie musisz udać się do gastrologa. Zapisz się do Alfa Medica, tam jest bardzo miło i pomocna pani na recepcji, która umówi się na pierwszy wolny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×