Odpowiedz na ten temat

Gazy, wzdęcia i zaparcia HELP ME PLEASE

• Wzdęta Ania 2007.12.12 [23:55]
    Kochani pomóźcie mi. Może problem wyda się niektórym śmieszny ale naprawdę nic śmiesznego w tym nie ma. 2 tyg temu rzuciłam palenie i od tej pory mam straszne zaparcia.Kiedyś (przy paleniu) nie miałam z wypróźnianiem żadnych problemów, spokojnie kilka razy dziennie, a teraz.... raz na 2 dni i to tak mało, że szkoda gadać. Do tego mam takie gazy...i brzydko powiem smrodzę jak nienormalna. Z reguły w dzień jest ok, a wieczorami po prostu nie da się tego wytrzymać, muszę coś mieć z żołądkiem,mimo braku dolegliwości, bo zwyczajnie wż musze biegać \"prykać\" do toalety, bo tak to zasmradzam cały pokój. Śmieszne??? raczej żałosne. Co mam zrobić? Dodam, że mam prawie 30lat, ale to chyba nie ma wpływu i jestem na diecie niełączenia, jadam dużo warzyw, białka a mało węgli i tłuszczów. Piję dużo zielonej herbaty, a poza tym dzisiaj wypiłam siemie lniane bo ponoć poprawia pracę jelit. Co Wy na to, może mi pomoże, albo sami mi coś doradźcie

• pij czerwona herbate 2007.12.12 [23:56]
    poprawia trawienie. dziurawiec tez
  • Wzdęta Ania 2007.12.12 [23:59]
    piję i zieloną i czerwoną, bez efektów. Najbardziej mi zlaeży żeby te "zapachy" wyeliminować
  • Lakierek 2007.12.13 [00:02]
    Przygotuj sobie rano litr cieplej przegotowanej wody, wsyp 2 plaskie lyzeczki soli, wymieszaj i pij lyzeczka na czczo. To spowoduje przeczyszczenie (mowiac po naszemu, za ok 20 min dostaniesz sraczke).
  • Kto pije i pali 2007.12.13 [00:10]
    ten nie ma robali!
    To co zabijała nikotyna teraz mnoży ci się w jelitach - stąd problemy.
    Zażyj jakiś ziołowy preparat na pasożyty (piołun albo Balsam Kapucyński albo koci pazur).
  • ekspert od siedmiu boleści 2007.12.13 [00:12]
    po odstawieniu nikotyny układ wegetatywny sobie nie radzi. Musisz to przetrwać aż sie organizm znowu nie wyreguluje, co może potrwać, zależnie od tego jak długo i jak dużo paliłas. W Twoim przypadku jest jeszcze fakt że jesteś chyba na diecie zapychającej kichy (nie wiem na czym polega dokładnie) co dodatkowo utrudnia sprawę. Dlatego pij dużo płynów, ruszaj się więcej, ćwicz sobie głębokie oddychanie (aktywuje układ PS który u ciebie nie jest teraz dostatecznie pobudzany)
  • Wzdęta Ania 2007.12.13 [00:20]
    Nie wiem o co chodzi w zapychaniu kichy, ale jem po prostu zdrowo, niskotłuszczowo i z najmniejszą ilością węglowodanów. Poza tym co do palenia, to paliłam około 8 lat, z roczną przerwą, po której znowu wróciłam do palienia na jakieś 10 miesięcy, Teraz nie palę 2 tygodnie a paliłam około pół paczki dziennie. Założę się , że to od tego, bo wcxześniej takich problemów nie miałam. Czy siemie pomoże? I jak długo organizm będzie się przyzwyczajał, że już nikotyny nie będzie?
  • hellishbloodystorm 2007.12.13 [00:22]
    zadbaj o dietę bogatoresztkową i pij siemię lniane w miarę możliwości przez min. miesiąc usmiech.gif

w razie czego - xenna, efekt piorunujący smiech.gif

• Colon C 2007.12.13 [00:30]
    - ma błonnik i jkieś dobre bakterie jelitowe
  • Wzdęta Ania 2007.12.13 [00:31]
    Tzn. jaką? Siemię będę pić, zobaczę jakie będą efekty. Poza tym jak to dłużej potrwa to się zagazuję, siebie, męża i dziecko smutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gif naprawdę to jest uporczliwe. Dietkę mam dobrą bo ją stosuję od pół roku i było dobrze, dopiero jak rzuciłam papierochy się zaczęło, więc to na bank ich wina
  • hellishbloodystorm 2007.12.13 [00:31]
    albo probiolac - ma kilka szczepów usmiech.gif

• hellishbloodystorm 2007.12.13 [00:33]
    wzdęta - bogatoresztkowa czyli dużo błonnika. siemię pomoże ci się \"gładko\" wypróżnić. polecam też ogórki kiszone + sok z nich oraz kefir (szczepy bakterii kwasu mlekowego). na samym początkui możesz się wspomagać herbatkami na trawienie i zaparcia, ale tylko w wyjątkowych przypadkach - bo inaczej efekt będzie odwrotny do zamierzonego. nie rezygnuj z herbaty czerwonej i zielonej.

• Wzdęta Ania 2007.12.13 [00:36]
    Dzięki za pomoc, będę korzystać z każdej mądrej rady usmiech.gif Zacznę dzień od szklanki siemienia a potem jogurt naturalny... herbatki będę pić, bo je uwielbiam. Ciekawa jestem ile może potrwa ć ta "kuracja", za dwa tygodnie wracam do pracy po długim urlopie macierzyńskim i chciałabym nie być "pachnąca inaczej"
  • hellishbloodystorm 2007.12.13 [00:38]
    Wzdęta - tylko z tym lnem to nie przesadz smiech.gif . wystarczy łyzeczka czubata na kubek/szklanke 250 ml. to taki \"glut\" się robi, mozna dodac do tego jogurt lub cos smakowego, ale jak dla mnie najlepszy bez dodatkow

• Wzdęta Ania 2007.12.13 [00:40]
    wiem wiem, tak robię, mam nadzieję że mi pomoże
  • Colon C 2007.12.13 [00:44]
    DZIAŁANIE:
    Colon C sporządzony jest z naturalnych składników ułatwiających perystaltykę jelit. Codzienna dawka Colon C zapewnia odpowiednią ilość błonnika i dostarcza jelitom przyjaznych bakterii. Łupiny nasion babki płesznik dostarczają błonnika, który zwiększając objętość, pobudza ściany jelit do pracy i przesuwania znajdującej się w nich masy. Obecność błonnika w jelitach sprzyja rozwojowi przyjaznych bakterii, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Fruktooligosacharydy (prebiotyki) zawarte w Colon C modyfikują florę jelitową i zwiększają populację bakterii z rodzaju Lactobacillus.

SKŁADNIKI AKTYWNE:
    Łupiny nasion babki płesznik (Plantago psyllium), fruktooligosacharydy (prebiotyki), Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bifidus.

SPOSÓB UŻYCIA:
    2 czubate łyżeczki (10 g) dziennie - jedną przed śniadaniem, drugą przed kolacją. Zmieszać
    z wodą lub sokiem owocowym i natychmiast wypić. Istotne jest, by popić preparat dodatkową szklanką wody lub soku. Po dwóch tygodniach można zmniejszyć ilość preparatu o połowę.
  • Colon C 2007.12.13 [00:48]
    A jak lubisz herbatki nietypowe to polecam Kombuczę:

http://www.allegro.pl/item279564526_kombucha_ kombucza_duza.html

Piję od 4 miesięcy - dla mnie rewelacja, zwłaszcza jeśli chodzi o jelita i wątrobę.
  • Wzdęta Ania 2007.12.13 [12:15]
    Jestem po drugiej szklance siemienia, tzn. wczoraj wieczorem i dzisiaj rano i narazie jest dobrze.... zobaczymy co będzie wieczorem, bo wtedy jest zawsze najgorzej
  • Wzdęta Ania 2007.12.14 [00:43]
    Jak narazie bez zmian, znowu przyszedł wieczór i mój problem powrócił smutas.gif
  • Ellinka 2007.12.14 [00:51]
    siemie pije rano, do tego jakies produkty mleczne typu activia, mozesz tez pic lyzeczke parafiny rano, do tego duzo blonnika. nie brac lekow rozkurczowych podobno powoduja zwolnienie pracy jelit. idz do apteki kup jakis proszek na regulacje jelit,ewntualnie jak pojawiajaj sie zatwardzenia czopek.

Gdybym tak mogła Wydrzeć sobie serce I być bez serca...
  • jhsgjaggsd 2007.12.14 [10:31]
    A ja ci napiszę sposób mojej mamy.....ona podobnie jak ty miała problem z jelitami....koleżanka poleciła jej przygotowywac sobie wieczorem: szklankę wody przegotowanej + łyżeczka miodu + kilka kropli cytryny....ten napój ma postać przez całą noc...i rano przed śniadaniem to wypijasz......mama stosuje to juz ok. miesiąca i jest bardzo zadowlona z efektów, nie ma problemów z wypróżnianiem i wzdęciami.....nie jestem w stanie wyjaśnic w jaki sposób to działa....ponoc oczyszcza organizm z toksyn...sama od wczoraj zaczęłam tą kurację..i czekam na efekty...smiech.gif Pozdrawiam
  • Wzdęta Ania 2007.12.14 [23:42]
    Hej hej
    Wiecie że mi się poprawiło...chyba siemie lniane naprawde zasługuje na uznanie. 2 dni i jest niebo lepiej
  • tez mam ten problem 2008.07.21 [21:12]
    mozecie mi powiedziec jak przygotowujecie to siemie?po prostu zalewacie lyzke siemienia woda?ale goraca, ciepla czy jak??i co od razu pije?
  • Ja Anonim 2008.08.13 [00:21]
    Siemię lniane mielone.Jedną łyżeczkę zalać gorącą wodą.Odczekać 10-15 minut.Naprawdę pomaga.Ja kupuję w aptece
  • Dorcia dorcia 2008.08.13 [07:45]
    Colon C co to jest gdzie mona kupic i ile kosztuje??
    czy to siemie lniane jest naprawde tak dobre??
  • ponawiacz - wrocilam z wakacji 2008.08.13 [23:55]

• ulalalalalalala 2008.08.14 [15:32]
    Na wakacjach zawsze jest najgorzej, tzn. na wyjazdach z dolegliwościami, z zaparciami...ja tak mam. Ale siemię, suszone śliwki, dużo wody i jogurty czy kefirki, a jak jest kryzys to herbatka na noc, i jest o niebo lepiej.

• ziolaswiata 2008.11.14 [21:21]
    witam
    Jesli maja panstwo problemy z zaparciami to zapraszam do nas na allegro "ziolaswiata" mamy tam łupiny nasion babki płesznik 300 gram w cenie 20 zł z mocniejszych srodków np. liscie senesu wszystko w naturalnej postaci
    zapraszam
  • ziolaswiata 2008.11.14 [21:23]
    Jest to to samo co colon C tylko duzo tanszy usmiech.gif
  • TORZ 2011.08.29 [20:29]
    Ja jem siemię lniane , pomaga, ale strasznie pierdzę. Pomocy. Żona na mnie mówi TORZ. Przestała spać ze mną.
    TORZ
  • gość 2014.05.17 [00:29]
    Ja nie pale prawie dwa miesiace i mam ten sam smierdzacy problem.. szalu dostane bo mam wrazenie ze gnije od srodka. Raz sprobowalam zjesc pudelko sliwek suszonych popijajac je litrem gazowanej wody. pomoglo doraznie i to ze tak powiem fest bo spedzilam caly wieczor na kibelku i mialam wrazenenie ze wszystko wylecialo ale po kilku dniach od nowa... Ja juz sama nie moge wytrzymac z tym zapachem wale jak szambo!!! a siemie lniane mozna w calosci jakos jesc?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...