Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trudno tak

Gdzie można kupić orkisz ?

Polecane posty

Gość trudno tak

Ponoć to cudowny środek na wszelkie choroby, spróbować zamierzam diety orkiszowej :) Tylko gdzie to kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1
na stoisku ze zdrowa zywnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno tak
drogi jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1
dokladnie nie pamietam - chyba jakies 6-7 zl, ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska04
a może ktoś wie jak przyrządza się orkisz i do leczenia jakich chorób się go uzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .pupa.
o co chodzi z tym orkiszem? to jakaś roślina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orkisz
to po ludzku otręby:) przynajmniej tak mi sie wydaje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .pupa.
Eeeee nieee, otręby bywają owsiane, żytnie, pszenne etc. a z tym orkiszem to chyba jakaś inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapka z klapką
Orkisz to zboże, pewna odmiana pszenicy. Ma te przewagę nad pszenicą,że nie zawiera środków ochrony roślin, ponieważ orkiszu sie nie nawozi - on tego wrecz "nie znosi". Ma też nieco odmienny od pszenicy skład białka roślinnego, mniej uczula. Jak dla mnie jest też smaczniejszy. Natomiast nie rozumiem,że ktoś chce coś wyleczyć jedzeniem orkiszu. To tak, jakby chciał się wyleczyć jedzeniem pszenicy czy żyta. Ja jem orkisz regularnie i nie zauważyłam spektakularnych efektów zdrowotnych. To po prostu smaczne zboże, o tyle zdrowe,że nie nawożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fa
Może chodzi o dietę pszeniczną. Dobrze oczyszcza organizm. Zwłaszcza jeśli to orkisz. Przez 12 dni je się wyłącznie gotowaną pszenicę i pije wywar z natki pietruszki. Pszenicę trzeba długo przeżuwać zanim się połknie, baaardzo długo. Dieta gorsza niż głodówka. Pierwszego dnia smakuje. Po paru dniach nie można na to patrzeć ani jeść. Ja wytrzymałam 4 dni, ostatniego chciało mi się wymiotować jak próbowałam to przełknąć. Ale to było parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klapka z klapką
Aha, to juz rozumiem, no to faktycznie orkisz sie nadaje, bo jeśli to dieta oczyszczająca, to nienawożony, wolny od chemii orkisz jest idealny do takiego celu. Ja np. uwielbiam chleb orkiszowy. Kupuję go tylko w jednej piekarni i jest drogi, ale super smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola_lu
ten temat ORKISZU to chyba po emisji programu w zeszlym tygodniu w TVP :) dieta sw.Hildegardy itp?? przyznam sie ze tez sie tym zainteresowałam !!:) ale niestety też u siebie nigdzie orkiszu dostac nie moge!! SZKODA :( bo wątek jest chyba wart wypróbowania !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno tak
Pola_lu no - dokładnie! właśnie po programie o medycynie św. Hildegardy tak mnie naszło na ten orkisz :) Skoro nawet kanarek woli, to czemu ja mam nie woleć ;) Dziewczyny bardzo dziękuję za wskazówki i ciekawe posty :) Niestety u mnie orkisz jest nie do kupienia, nawet na stoiskach ze zdrową żywonością :o Zastanawia mnie jedno, skoro orkisz jest taki zdrowy i nawet nie wymaga nawożenia, to czemu jest taki drogi i nigdzie nie można go dostać 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w jednej piekarni jest chleb z mąki orkisz. Musze spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wacccek
Chleb z orkiszem kupuję w Tesco, jest doskonały, odkryłem go bez TV, polecam super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno tak
Wacccek a ile płacisz za taki chleb ? i czy on się jakoś różni smakiem od tradycyjnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .pupa.
a jaki uważasz za tradycyjny??? :-O Jest bardzo dużo gatunków chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno tak
.pupa. --> tradycyjny w sensie zwykły baltonowski, kupiony w supermarkecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .pupa.
nawet baltonowski od niebaltonowskiego sie różni, inny jest pszenny, żytni, razowy a nawet razowy z pełnoziarnisty ma inny smak od razowego. Razowy z soją ma inny smak niz razowy ze słonecznikiem etc. więc orkiszowy równiez się różni smakiem od baltonowskiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno tak
Ojej :D trafiłam na perfekcjonistę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysznyorkisz
a ja znalazłam cos takiego www.orkisz.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orkisz ponoc dziala
przeciwnowotworowo, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość workus
ja kupuje mąki orkiszowe w sklepie www.bogutynmlyn.pl produkty sa wysokiej jakosci i szybko wysylaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zychu............xD......
Ponoć można je zamówić na alegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaSsi
Niestety nie jest dostępny ot tak sobie, a temat jest nieco szerszy niż wygląda na tym forum. Orkisz pszenny to nie jest żadna odmiana pszenicy tylko "pierwotna", można powiedzieć dzika pszenica, stąd to, że nie znosi nawozów, no i pewnie - co ciekawe - oprysków i innej chemii. Dla człowieka zbawienny: trawienie, cholesterol i inne przypadłości nie tyle sie tym leczy, co początkowo łagodzi objawy; później organizm, czerpiąc z bogactwa dostarczanego z orkiszem, zaczyna sobie sam radzić; ale nie radzę na własną rękę samemu się "leczyć". Natomiast profilaktycznie i ogólnie dla zdrowia - bez pudła. Polecam. Czy ktoś wie gdzie to jest w Polsce uprawiane? AgaSsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaSsi
Znalazłam przed chwilą taką ot stronkę: http://www.cebz.pl/aktualnosci.html więc ciekawych tam odsyłam - jest i wzmianka o Hildegardzie z Bingen (przeczytałam kilka jej dzieł, oczywiście wydanych niedawno - jestem pod wrażeniem;). Co do diet to najlepiej mi jednak wychodzą głodówki, przynajmniej wiem, że nie jem wcale. Ale dopiero z wiosną gdzieś do października. Teraz jest za zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sieci auchan jest mąka
orkiszowa, upiekłam z niej ciasto i było pyszne, wogóle nie wysycha, zachowuje wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×