Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość masakrejszyn

Gojenie ran-domowe sposoby?

Polecane posty

Gość masakrejszyn

Drogie kobietki znacie jakies domowe sposoby na szybsze gojenie ran?mam kilka ranek,sladów czerwonych po wypryskach-chce isc na solarium ale gdy ranki sie zagoja,struoki odpadna beda slady-dlatego tez chce przyspieszyc proces gojenia.Jakies pomysly?procz cebuli-juz sia nia smaruje od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikawiktoria
no właśnie, też się chętnie dowiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary wyga
smarowanie ran mascia z aloesu , mocz, listek bobkowy, pajeczyna oczywiscje osobno moze byc tez zwykla woda utleniona ,chleb zagniata sie z pajeczyna i przyklada do rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary wyga
wszystkie stare sposoby ktore podalem nie maja w sobie sztucznej chemii ,jak mojej córce miala wtedy 15 lat wyskoczyly krostki na twarzy i dermatolog nie mógł jej tego wyleczyc zastosowałem masc z aloesu i po 2 tyg wszystkie krostki znikły a dla dziewczyny to był wielki problem jezeli chodzi o pajęczyne z chlebem to jest to antybiotyk w najczystszej postaci znany od bardzo dawna ,mocz ma własciwosci odkarzajace i zdrowotne -urynoterapia inne jak listek bobkowy czy woda utleniona to samo więc nie ma z czego tu sie smiac.........na bóle głowy wszyscy stosują proszki a jest prostszy lek i działający liść zwykłej kapusty na głowe przyłozyc i po bólu oczywiscie w domu !!!!!!!!!!!!!A ALOES kazdy moze sobie hodować w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapryśna cera
a z moczem nie słyszałam... ja stosuję pastę cynkową na skóre ( ok.3zł ) pomocna, można ile razy się chce tym smarować, ponadto maść nagietkowa i bephanten ( jak poprosićie o bepanten to każdy załapie) istne cudo tylko trochę drogie. A uzupełnię wygę starą śliną. ponoć tez pomaga, nawet nasza ludzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciuss
Wazelina;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cienko pokrojone plasterki surowych ziemniaków można przyłożyć do rany i owinąć. opatrunek zmieniać co 4h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsupetmen
Świeża sperma najlepiej bezpośrednio z członka odczekać aż wyschnie potem zmyć rano gładka piękna skóra można stosować również doustnie na bole brzucha oraz wytrysk na czoło na bóle migrenowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryska dobuzibracka
Z tą spermą to prawda ja stosuję jeszcze na bóle kręgosłupa oraz co dziennie na większe piersi i doustnie na białe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gralik9

liść kapusty na głowę? ciekawe, mnie w dzieciństwie mówili, że robi się z niej okłady na szyję, by problemy z gardłem wyleczyć. Ale co do gojenia ran to help4skin pomaga. Wystarczy ranę zdezynfekować i posmarować, a później jeszcze ewentualnie plaster i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszula

Jak byłam mała przykładaliśmy babkę lancetową, ale nie wiem ile w tym było prawdy a ile wychowania na blokowisku. Myślę, że mało kto się przejmował naszymi siniakami i zadrapaniami. Teraz jest dużo więcej środków dezynfekujących, niż szare mydło. Mamy wspomniany przez garlika żel na otarcia, który przyspiesza gojeni się rany, płyny dezynfekujące i tony opatrunków do wyboru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizaeliza44

w domowej apteczce mam od jakiegoś czasu żel Help4Skin - pomaga szybciej goić się ranom. kiedyś kupiłam go na wakacjach i bardzo mi wtedy pomógł, teraz w razie potrzeby zawsze go stosuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam pyłek z widłaka oraz liście kapusty :)

Tutaj opis jak stosować pyłek:

https://szanujezdrowie.pl/zapomniany-sposob-na-rany-i-blizny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

www.lenartowiczclinic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
warto zdawać sobie sprawę z tego, że gojenie się naskórka jest procesem złożonym i przebiega z zaangażowaniem wielu mechanizmów obronnych i regeneracyjnych naszego organizmu.
Jako ekspert marki Kadefarm proponuję skorzystanie z wyrobów medycznych Ranisilver® - maść lub spray, które nie tylko nawilżają środowisko rany i budują warstwę ochronną, ale również wspierają proces regeneracji i działają bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. 
W składzie zawierają mikronizowane srebro o działaniu bakteriobójczym oraz kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy powoduje silne nawilżenie skóry w okolicy rany, dzięki czemu staje się elastyczna i odpowiednio napięta. Dodatkowo kwas hialuronowy pobudza migracje komórek, co sprzyja regeneracji tkanek i gojeniu rany, natomiast zawartość witaminy E chroni przed powstawaniem mikrozakrzepów.
W tym miejscu zachęcam również do zapoznania się z artykułem kadefarm-zdrowie.pl/leczenie-ran/jak-przyspieszyc-gojenie-ran-3-skuteczne-sposoby/ w którym możecie się Państwo zapoznać z metodami na przyspieszenie gojenia ran. 
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji.
Ekspert marki Kadefarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajox

to jest na receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka

Helpskin na zadrapania i rany mam od jakiegoś czasu w apteczce. Kiedyś zostawiła go u mnie koleżanka i z ciekawości posmarowałam zadrapaną nogę mojego syna. Potem już został na stałe.Dla mnie równie ważny jest produkt dezynfekujący ranę, bez niego nie wybieram się na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
~ajox, odpowiadając na Twoje pytanie – wszystkie specjalistyczne wyroby medyczne marki Kadefarm, w tym Ranisilver®, dostępne są w aptekach, zarówno internetowych jak i stacjonarnych, bez recepty. 
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji. 
Ekspert marki Kadefarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazia

Szare mydło do umycia skóry a potem dezynfekcja i opatrunek z help4skin. Będzie naprawdę dobrze i nie ma co się martwić o blizny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emika
Dnia 20.04.2019 o 22:52, Gość bazia napisał:

Szare mydło do umycia skóry a potem dezynfekcja i opatrunek z help4skin. Będzie naprawdę dobrze i nie ma co się martwić o blizny. 

dobrze mówisz, prosty opatrunek i higiena rany może człowieka uchronić przed blizn na skórze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goo

octanisept dostepny w kazdej aptece plus alantan plus, jezeli ranki zle sie goja to tribiotyk po przemyciu octaniseptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fillia

Mi domowe sposoby jakoś nie szły dlatego doszłam do wniosku, że lepiej wypróbować środek apteczny. Od dwóch dni stosuje help4skin na ranę na ramieniu i szczerze mówiąc liczę na to, że teraz wszystko się wygoi. Obecne zadrapania i otarcia są paskudne i nie mogę trenowac na basenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina

Kiedyś świat był bardziej eko i nie chorowaliśmy na większość obecnych chorób. W aptece były podstawowe leki, które w większości przypadków wystarczały do opanowania sytuacji. Teraz, to zupełnie inna bajka, inne wirusy. Nie ma się co czarować, lepszym rozwiązaniem będzie help4skin niż domowe sposoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizzy

help4skin to moje najlepsze odkrycie farmaceutyczne w te wakacje 🙂 nałożony na ranę łagodzi ból, przyspiesza gojenie i jeszcze pomaga uniknąć infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jerzy

Dla mnie najważniejsze, żeby szybko działał. Niedługo mam ważny wyjazd i muszę wyglądać jak człowiek, bez zadrapań i ran na ciele. JEśli przyspieszy gojenie się skóry to będzie idealnym rozwiązaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka

Domowych skutecznych nie znam, zbyt powoli działają. Wiem, że zioła pomagają, ale nie mam wystarczającej wiedzy jakie i jak je przygotować. Przez wiele lat nie stosowałam niczego przy gojeniu i mam małe blizny. 2 miesiące temu trafiłam na help4skin przy okazji pielęgnacji otarć męża po wypadzie rowerowym. Super przyspieszył gojenie, otarcia były zabezpieczone przed infekcją i nie pozostały blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zagoic niegojaca rane .

Nie stosowac masci kremow ktore sa na recepte i bez recepty ze wzgledu na to ,ze rana blizna nie lubi "okrycia " dopływ powietrza . Rana sama z siebie nie  zawsze chce nam sie zagoic wiec musimy jej pomoc . Z doswiadczenia wiem ,ze  rana najszybciej sie zabliznia i tworzy sie warstwa wtedy kiedy ma suchosc brak wilgoci , ale jak to zrobic zeby była rana sucho to jest tak samo jak leczenie raby u osob ktore maja cukrzyce w tym przypadku nakładamy na rane nabłonek osoatecznie stosujemy odpowiedni preparat ktory jest na zamówienie . Jest w stanie wyleczyc zagoic najglebsza rane . czesto nie gojaca sie rana jest wynikiem problemow z układem trawinnym  alergia stan zapalny ..

Receptura na maila .

zielarka.masaz@interia.pl

Córka ffinki prowadzacej forum przez lata

(farmaceutka , zielarka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam z tym problem, ponieważ moje rany dosyć długo się goją... Warto poczytać o tym jak przyspieszyć gojenie ran, np tu https://zagojeni.pl/otarcia-skaleczenia-stluczenia/jak-goja-sie-rany/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×