Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Salchicha

Halluxy-ma ktos?Jakies rady?

Polecane posty

Witam,mam 21 lat i halluxy(paluchy koslawe). Mam je juz dosc dlugo, gdy za duzo chod bola mnie, butow nie moge nigdy kupic na te kulfoniaste stopy,wszystkie powypychane,tragedia :( zastanawialam sie nad operacja ale jeden ortopeda mi odradzal,drugi nie, slyszalam rozne opinie. Moze wy sie wypowiecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu lekarz ci odradza. Slyszalam, ze to najlepsza metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniewaz stwierdzil,ze jestem za mloda na operacje, ze mozna operacje robic u starszych ludzi,bo ja jeszcze dlugo te stopy potrzebuje, a czesto sa nawroty :/tyle kasy wydasz /bo rzadko refunduja/ no i bolu a tu lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wdsoiarfief
czy te haluksy nabylas z wiekiem, czy urodzilas sie moze z taka 'deformacja' stop? czy ktos w rodzinie ma taki sam klopot? faktycznie, moze byc u ciebie jeszcze za wczesnie na taka operacje... kwestai tego, na ile ci to utrudnia normalne zycie poza wzgledem estetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge sobie przypomniec,czuje sie jakbym miala je od zawsze. Przy dluzszym chodzeniu bola mnie,nie jest to przyjemne. Zakladam sobie tzw. marciny na noc, kiedys mialam tez kliny,ale nic mi nie pomoglo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiter fliter
marcin raczej zatrzymuje ten stan by sie nie poglebial. tak powiedziala pani w sklepie ortopedycznym. ja tez mam ten problem..kurwa. zadnych klapeczkow niccc! a jak juz majan grubszy pasek to jakas wies..mam jedne kupilam w CCC ale troche za male HAHAHA ale chuj mnie juz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość operować szybko
W Kraku na Batorego.Niespotykaną metodą trwałą i skuteczną ale...drogą 1000 od palucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa takie nakladki na palca ktre sie naklada np na noc...ponoc to pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość operować szybko
nic nie pomaga:(:( nie pomagało :( zoperowane haluksy przestały byc zmorą ;) Noszę sandałki, wogóle wszystkie buty.Im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nakladki nic nie pomagaja...a co do operacji, nie mam niestety tyle czasu,a to podobno dlugo trwa zanim znowu mozesz normalnie chodzic i w ogole? I jest bardzo bolesne? Opowiedz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opowiedz cos wiecej o tej operacji, ile czasu trwalo zanim moglas normalnie chodzic i czy bardzo bolalo...wkladki gowno daja niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wogole to
co jest przyczyną halluksów? od zcego one sie robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie moze jakis adres internetowy tej kliniki w Krakowie? Halluxy moga miec rozne przyczyny, genetycznie,ale tez mozna je nabyc przez noszenie nieodpowiedniego obuwia typu szpice,ktore ja kocham :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ciotka zoperowala sobie haluksy. Bardzo cierpiala po operacji, długo nie mogla chodzic, a to gowno i tak sie odnowilo. Mnie tez sie robia.. -------------Do Autorki W jakich butach chodzisz? Bo ja tylko i wyłącznie na płaskim, a i tak to mam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwiekszym bledem sa te butki
nie mogly pomoc marciny bo wszystko co naproscilas w nocy w dzien zniszczylas szpicami, ehh ludziki drogie, przeciez to logiczne ze nie moglo byc efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja w plaskich tez,bo w ogole to wysoka jestem dosc,ale nieraz na specjalna okazje zaloze szpilki. Wiem, ze szpice sa przyczyna,ale ciezko mi jest jakiekolwiek buty kupic,ja w ogole jak mam kupowac buty to jestem chora,nawet balerinki sa waskie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama ma ma jutro operacje na halluxy na Barskiej w W-wie, wiem, że będzie miała załozone druty z którymi bedzie jakiś czas chodziła , czy raczej leżała, bo rekonwalescencja jest długo, dwa tygodnie po w szpitalu gips na 6 tygodni, w żadnym razie nie można stanąć na operowanej nodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na haluksy nie ma rady jak wczesniejsze zapobieganie im! Jesli jednak jest to genetyczne to tym bardziej powinno sie zadbac o dobre obuwie. Szpilki, szpice odpadaja. Pomocne moga byc specjalne nakladki na palce ale one nie cofna nam juz powstalych deformacji. Operacja to jedyna skuteczna formy pozbycia sie koslawego palucha! Zalozylam wczesniej topic o haluksach. Pytalam o to po jakim czasie moga nastapic deformacje od noszenia zlych butow? Kupilam sobie szpice i albo jestem przewrazliwiona albo juz mi sie palce zakrzywiaja... Czy jest to mozliwe po tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tygodniu na pewno Ci się halluks nie zrobił. Pewnie już wcześniej sobie rósł . Ja mam to od dzieciństwa, moje obie babcie to miały i siostry mojego ojca też mają. Mam opory przed operacją, ze względu na fakt, że to lubi nawracać, no i wizja bólu i unieruchomienia też nie jest zachęcająca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam haluksa
ale jednego... tzn obydwa palce mogłyby byc prostsze, ale genralnie u prawej stopy wyglada to nieciekawie, duża wystająca kość...palec skrzywiony do środka, to chyba to prawda?? jednego buta mam zawsze rozepchanego.. najgorzej jest w balerinach, stopy mam ogólnie nieduże, a do tego bardzo wąskie, ale ta kość i ten palec bez butów nie wygląda to jakoś źle, i nawet w oczy sie nie rzuca moge chodzić na obcasach i nie mam dolegliwości bólowych był czas , że nosiłam własnie taki kliny(to chyab to co sie wkłada pomiędzy palce??) ale rezultat był taki, e palec wyskakiwał ze stawu i dopiero wtedy był ból myślicie, że operacja to ejdyna metoda?? zaczyna mi to coraz bardiej rpzeszkadzac ze względów estetycznych:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam haluksa
ja wcześniej chodziłam tylko na płaskich, ale teraz polubiłam szpilki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciala operacje,tylko zniecheca mnie to ze tyle czasu trzeba poswiecic, trwa to zbyt dlugo zanim mozesz wrocic do porzadku dziennego, nie moge sobie pozwolic na to:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no teraz ja ma problem
Artianka: mozliwe. ja mam tez uwarunkowane genetycznie i kilka godzin w szpicach i juz mam kostki. Ja zapobieglam (a robily sie juz duze) seria ultradzwiekow w zakladzie rehabilitacyjnym. Ta zabiegi pomoga tez na halluxy juz w zaostrzonym stadium, ale nie zlikwiduja ich, moga jedynie zmniejszyc bol. Pomaga tez laser. W przypadku bardzo duzych operacja ale ja odradzam bo halluxy odrastaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika432
Ja stosowałam, amoniak miałam w roztworze chyba 5% z jodyną, uważaj na to, żeby skóry nie popalić! Oczywiście palec prosty nie będzie, ale udało mi się zmniejszyć 'guzek' i nie boli :) . Dodam, że operację już miałam właśnie na tę stopę i efekt jest taki, że niestety deformacja 'odrosla' tzn. kość się ponownie przekrzywiła :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia Leśniczanka
A jak długo smarowałaś tą jodyną? I jak często? Już kiedyś słyszałam, że to skuteczny sposób na zatrzymanie haluksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna z Bytomia
Znalazłam znakomitego fachowca.Jestem po operacji metoda Scarf,paluch jest nareszcie prosciutki!!!!Jestem ogromnie wdzięczna lekarzowi, dr Przemysław Czuma to przemiły i skromny fachowiec.Dziewczyny nie ma co się zastanawiac. Jak któras chce kontakt i namiary to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorix
Ja jestem po zabiegu 3 miesiace i jestem zadowolona, mam mniejszego haluxa i nosze japonki ktorych nigdy nie nosilam. Mam buty na sprzedaz ortopedyczne ktore nosilam po zabiegu wiec zapraszam do kupna oto adres mailowy dorociaz@o2.pl oraz link do allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=2458579157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×