Odpowiedz na ten temat

HEMOROIDY ZEWNETRZNE

• max151 2007.01.02 [16:28]
    co tu tak pusto czy wszyscy nagle sie wyleczyli z hemoroidów
  • arlie 2007.01.02 [16:59]

Nie sądzę, moje nadal mnie nękają. Nawiązałam kontakt z osobą piszącą poradnik o hemoroidach i mam nadzieję na pomoc.
    Ponad to jeżeli w ciągu miesiąca same się nie wchłoną (A TO MOŻLIWE) to idę do lekarza i niech on radzi !

• plumpstryk 2007.01.02 [17:01]
    ja od keidy pije codzinnie rabo kubek ciplejwody z sokiem z cytryny i lyzka miodu
    czujes sie swietnie
    zadnego bolu i zaparc
    wieczorem po umyciu nakladam rectosec i czuje znaczna roznice
    polecam ta metode bo zapobiega przynajmniej u mnie ostrym stanom taki jaki miałam ostatnio p0o zaparciach

• arlie 2007.01.02 [18:21]

Ej bo ja mam taki problem , po proctenol - glyvenol czy jakoś tak. NIe wiem nie mam teg przy sobie, mam wrażenie że jeszcze bardziej szczypie mnie pupka. Ktoś może poleci coś za to ?
    Tzn. wiem jest dużo tych preparatów, ale no nie wiem. Coś co komuś pomogło wchłonąć hemoroidy ?
  • adam27 2007.01.03 [01:06]
    witam wszystkich z problemami oczko.gif
    tak jak pisalem wczesniej - zdecydowalem sie na zabieg i nie zaluje.
    przyznaje przyjemny nie byl, swoje sie nacierpialem - zarowno przed zabiegiem jak i po.... nawet 3 tygodnie po....
    Dzis - miesiac po zabiegu jest juz super ! - co prawda swedzi mnie odbyt ale w moim przypadku jest to dobry znak oczko.gif gojenie sie szwow.

zabieg odbyl sie przy zniezculeniu od pasa w dol - poprosilem rowniez pigolke na sen aby nie byc swiadomym tego co robia....

z tego co czytalem jest to najczesciej zalecany sposob na pozbycie sie hemoroidow - i pewnie najbardziej masakryczny - ale przyznaje skuteczny.

jesli ktos ma z tym problem NIE MA CO CZEKAC - nalezy sie wybrac do proktologa on juz cos na to poradzi - polecam poradnie we wroclawiu na klinikach (na Marii Sklodowskiej) - super kadra i dobra opieka...

PRZESTRZEGAM przed zabiegami prywatnymi gdzie gosc chce wykonac zabieg i odeslac do domu - moze sie to skonczyc krwotokiem i wizyta na ostrym dyzurze (warto sobie tego oszczedzic).

pewnie szybko tu nie zajrze bo problem juz mnie nie dotyczy, trzymam kciuki za tych co wstydza sie isc do lekarza... naprawde nie ma czego - oni juz nie takie rzeczy widzieli oczko.gif
  • blondi13 2007.01.03 [01:36]
    Witam. Przez jakis czas sledziłam co tutaj piszecie i podziwiam te osoby co decydują sie na zabieg. Ja juz od 16mies walczę z hemoroidami które zrobiły się po porodzie. Używałam na początki przez 1mies posterisan H (czopki)potem sam posterisan pomogło ale pojawiły sie ponownie. Po dłuzszej przerwie wykupiłam bez recepty posterisan ale już mi nic nie pomagały. Strasznie mnie denerowało ponieważ były one na zew..Ostatnio odważyłam się isc do ginekologa myslałam już o najgorszym jednak wcale nie było tak zle wew wszytko ładnie pięknie a na fałdki zew dostałam krem Procto-Hemolan jest dobry bo ledwo co jeszcze mam. Zyczę wszystkim jak najlepiej bo sama wiem co to znaczy dlatego tu napisałam...
  • rtyhg 2007.01.03 [09:15]
    mozecie mi napisac cos o "klasyfikacji" hemoroidow? piszecie, ze macie je 1,2,4, stopnia... o co chodzi? jak poznac, jakie stopnia sa?
  • datu 2007.01.03 [11:44]
    witam, mi duzy hemoroid wyskoczyl we wrzesniu, mial ok 2 cm srednicy i strasznie bolal, poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu a on (ona) przepisala mi czopki hemorol oraz takbletki otrex600, jedna dziennie po jedzeniu no i dieta-jablka, duzo wody i nasiona siemienia na czczo rano, po 4 dniach bol ustapil a po tygodniu guz wchlonal sie calkowicie, skierowanie do proktologa tez dostalem ale nie poszedlem bo juz nie mialem z czym. Diete staram sie utrzymac do dzis bo mam swiadomosc ze moga wrocic ale jak na razie jest ok. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.
  • arlie 2007.01.03 [20:51]
    datu
    witam, mi duzy hemoroid wyskoczyl we wrzesniu, mial ok 2 cm srednicy i strasznie bolal, poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu a on (ona) przepisala mi czopki hemorol oraz takbletki otrex600, jedna dziennie po jedzeniu no i dieta-jablka, duzo wody i nasiona siemienia na czczo rano, po 4 dniach bol ustapil a po tygodniu guz wchlonal sie calkowicie, skierowanie do proktologa tez dostalem ale nie poszedlem bo juz nie mialem z czym. Diete staram sie utrzymac do dzis bo mam swiadomosc ze moga wrocic ale jak na razie jest ok. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.

Datu mam pytanie ? Czy te lekarstwa sa na receptę ?
    Gdzie kupiłeś siemie lniane ? Proszę powiedz mi to. To dla mnie ważne, czy coś jeszcze stosowałeś ?
  • arlie 2007.01.03 [20:54]
    prosze odpowieddz
  • arlie 2007.01.04 [14:31]
    proszę ?
  • loli pop 2007.01.04 [16:19]
    czytam te wszystkie wypowiedzi i sie zastanawiam co mi jest tak naprawde,bo mam takie obiawy jak swedzenie, pieczenie, niekiedy krwawienie ale jedno mnie nurtuje,każdy tu ma zaparcia. Ja rzadko je mam,żeby nie skłamac wcale, nawet przez pewien czas az za nadto nie miałam problemu z wypróznieniem (5-6 razy dziennie). ogólnie to po każdym wiekszym posiłku za pół godzinki zaczynam miec rewolucje w jelitach,nie ważne co zjem.Pytanie moje jest takie co jest grane, skoro przewaznie zaparcia wpływają na rozwój hemoroidów.Dodam ze brałam pigułki antykoncepcyjne przez 1,5 roku i byłam na diecie 7 lat ( 3 lata temu) a te dolegliwości pojawiły sie u mnie jakis rok temu.Ogólnie to nawet nie wiem do jakiego lekarza mam się udać z moim problemem. Czekam na rady.
  • dyheyy 2007.01.04 [16:20]
    lilipop, a masz jakies zmiany widoczne?
  • arlie 2007.01.04 [16:24]
    loli pop nie wiem czy wypróżnianie się 6 razy po posiłku jest zdrowe. Ja też specjalnie nie mam zatwardzeń.
  • Marrakeshi 2007.01.04 [19:32]
    Witam!
    Ja też mam ten problem z tym że niezupełnie są to hemoroidy zewnętrzne. U mnie na pewno są wewnątrz, mam też zgrubienie wokół odbytu, fioletowe. Boli strasznie jak idę do toalety, Czasem ból jest tak silny, że nie mogę siedziec ani spać w nocy. Nie chce mi sie wierzyć, że powstają jak ma się mało ruchu i źle sie odżywia. Ja zawsze dbałam i nadal dbam o zdrowe odzywianie i co? Mimo to je mam... Zaczęło sie jakieś dwa lata temu bólem w okolicach odbytu i zgrubieniami. Stosowałam Rectosol maść a potem Hemorectal i Neo-Aesculan w żelu i przeszło. Problem wrócił w lecie 2006, w czerwcu mniej więcej. Kilka dni miałam zaparcia i znów się zaczęło... Krwawienie przy wypróżnianiu, bół, pieczenie, swędzenie, kłucie - chyba wszystkie możliwe rdzaje bólu. Koszmar po prostu. Od tamtej pory stosowałam: Hemorol (czopki - nic nie dały), Hemorectal (czopki - nic), Neo-Aesculan (żel - nic), Posterisan (czopki - nic), Emorect (żel - nic), ostatnio przerzuciłam sie na chińską medycynę. Byłam u energoterapeuty i on polecił mi Zhi Su Hing - tabletki ziołowe podobno rewelacyjne na hemoroidy. Na samym początku było lepiej ale przerwałam kurację bo skończyły mi sie tabletki. Miałam 2 opakowania a trzeba ich wziąć minimum 6 do 8. Czekam teraz na przesyłkę i dalej będę się leczyć. Biorę też krople homeopatyczne Climaxol - jest ciut lepiej, lepsze krążenie. Climaxol dość ciężko dostać, trzeba poprosić farmaceutę żeby zamówił. Nie wiem jak Wy, ale ja od czasu do czasu miewam zaparcia, zazwyczaj wtedy jak sobie pofolguję z jedzeniem albo z przyprawami. Ale to zdarza sie rzadko i też sobie radzę. Na noc wypijam kubek naparu z senesu. Ale tu trzeba uważać. Przeczyszcza dobrze ale nastepnego dnia idzie sie do toalety 3-4 razy. Najlepiej zrobić to w piątek albo w sobotę. Ja nie uznaję metody "przeczyszczania się" i sięgam po nią tylko w ostateczności. Teraz już prawie w ogóle. Zażywam aloes w płynie albo w tabletkach (można dostać w aptece bez recepty). To jest o wiele zdrowsze i łagodniej działa a kupka jak masełko usmiech.gif Polecam. Jak powiedziałam leczę się dalej sama ale mimo to idę jutro do chirurga. Tak przecież dłużej byc nie może. U mnie w rodzinie było dużo nowotworów i boję się żeby mnie sie to nie przytrafiło. Pozdrawiam. Jak wrócę od lekarza to dam znac jak było i co mi zapisał. Aha. Wypróbuję metodę z octem jabłkowym. Tez o tym słyszałam.
  • arlie 2007.01.04 [20:11]

Czekam na opis wizyty ja jeżeli po miesiącu same nie znikną tez idę.
  • arlie 2007.01.05 [17:20]
    czekam
  • Marrakeshi 2007.01.05 [23:19]
    Witam, to znów ja. Ale sie poprzednio rozpisałam oczko.gif
    Co do wizyty u chirurga - byłam, owszem. Poszłam do chirurga prywatnie bo w przychodni tylko konowały siedzą a po drugie ciagle ktoś włazi i jak tu sie rozebrać albo za przeproszeniem... wypiąć? Wizyta kosztowała 30 zł. Nie było aż tak źle jak myślała, że będzie. Najpierw krótka rozmowa żeby było wiadomo o co chodzi a potem badanie. Tez nie było straszne ale do najprzyjemniejszych też nie należało. Po prostu trzeba było uklęknąć na kozetce i pochylić się a pani doktor zajrzała, zbadała i po krzyku. Nie bolało bo najpierw posmarowała odbyt żelem znieczulającym Całość badania trwała może ze dwie minutki. Mówię wam, da sie przeżyć. Okazuje się że mam małą szczelinke odbytu i 2 małe hemoroidki usmiech.gif Da sie wyleczyć. Dostałam lekarstwo (całośc 110 zł - troche drogo ale ujdzie) - Detralex doustnie, Posterisan H w czopkach i Posterisan w kremie. No i oczywiście higiena, siemie lniane na czczo, bawełniana bielizna itp. itd. o czym wszyscy znający problem wiedzą.
    Ludziki kochane nie bójcie sie iść do lekarza!!! Tyle się słyszy o strasznych chorobach jelit. Dajcie sie zbadać ale nie zwlekajcie. Wyobrażacie sobie zycie ze sztucznym odbytem?! Ja nie i dlatego uznałam, że trzeba sie tego cholerstwa pozbyc. jestem pełna optymizmu. mam nadzieje, że przejdzie. Dam znać.
  • molcia22 2007.01.05 [23:36]
    ja tez sie odwazylam na wizyte u proktologa wczorajusmiech.gif . Bylam pewna, ze mam hemoroidy wew. albo szczeline (objawy takie jak: pieczenie, swedzenie, krew na papierze), a okazalo sie, ze to poprostu delikatne pekniecie skory tam w srodku spowodowane przez zbyt twardy stolec;].. Nie dostalam nawet specjalnych lekow tylko jaka masc ulatwiajaca gojenie (bepanthen) i zalecenie zeby robic nasiadowki w wodzie z mydlemusmiech.gif i pic duuuuzo plynow. Sama wizyta nie byla straszna, cos jak u ginausmiech.gif . Ten sam fotel nawet ;P. Naprawe, nie bojdzie sie tego lekarza, bo to nic strasznego. Nie ma sie co wstydzic, tak jak ginekologa nic nie zdziwi tak i proktologa nic nie jest w stanie zszokowac chybausmiech.gif dla nich to chleb powszedni. Lepiej sie przelamac i dobrac odpowiednie leczenie zeby miec z tym spokoj niz czekac i miec nadzieje, ze samo przejdzie wydajac przy tym mase pieniedzy na leki chybil trafil.
  • arlie 2007.01.06 [11:51]
    Ja też sie przełamałam i zapisuje się pod koniec stycznia. Powiedzcie czy to byli lekarze z Wawy, jeżeli tak to dajcie namiary ?
    I do kogo iść lepiej do chirurga czy proktologa ?
  • Marrakeshi 2007.01.06 [12:39]
    arli, ja nie jestem z wawy, mieszkam w pomorskiem. Ja poszłam najpierw do chirurga bo u mnie po prostu proktologa nie ma. Chirurg jak uzna, że coś sie dzieje niebezpiecznego to da Ci skierowanie do proktologa. No i nie czekaj do końca miesiąca !!! Idź jak najszybciej. Im prędzej pójdziesz tym szybciej to wyleczysz. Atak, przez te trzy tygodnie to kto wie czy Ci tam coś nie peknie albo co, no nie wiem. Różnie to bywa. Ja już dzis widzę poprawę. Nic mnie nie boli, w kibelku też było ok. Wreszcie! Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrowionka!!!
  • gosia24 2007.01.06 [13:26]
    Czesc.ktos wspomnial o tych tabletkach zolowych Zhi Su Hing - na hemoroidy.Czy rzeczywiscie sa takie rewelacyjne i gdzie je mozna dostac?

• molcia22 2007.01.06 [13:45]
    ja bylam od razu u chirurga-proktologa. W sumie jak tylko cos tam sie zaczelo dziac to marudzilam swojemu ginowi. Badal mnie 2 razy, za 1 razem nic nie wyczul (ale wtedy nie mialam zadnych objawow procz mikroskopowej ilosci krwi na papierze), potem drugi raz bylo w ta srode i troszke mnie bolalo wiec dal namiary do kumpla usmiech.gif prof Kościnskiego w Poznaniu. Przyjmuje na Promienistej 104. Sympatyczny facet i zna sie na tym co robi. Nie ma sie czego bacusmiech.gif .

PS. Ja w miedzyczasie bylam swiecie przekonana, ze zaczynaja mi sie hemoroidy ;] wiec kupilam sobie czopki procto-glyvenol i je stosowalam, jak sie okazalo zupelnie niepotrzebnie... a troche kasy na nie poszlo ;].
  • Marrakeshi 2007.01.06 [14:18]
    Do gosia 24: ja jakiś czas je stosowałam ale zbyt krótko. Było troszkę lepiej, kupka jak masełko oczko.gif ale powinnam je brać dłużej, tj. minimum miesiąc, półtora. Ja brałam tylko 10 dni bo na tyle mi ich starczyło. Miałam 2 opakowania a trzeba ich spozyć min. 6. Kupiłam w sklepie internetowym poleconym mi przez energoterapeute. Wrzuć po prostu na wyszukiwarkę nazwę leku i wyrzuci Ci co trzeba. 1 opakowanie kosztuje ok. 14 zł. To są zioła więc można spróbować.
    Ale też trzeba uważać. Idź do lekarza, nie zwlekaj. Nie ma sie czego bać ani wstydzic, oni nie takie rzeczy widzieli i jedna d**a więcej czy mniej nie robi im różnicy smiech.gif

• Marrakeshi 2007.01.06 [14:20]
    gosia 24: jak wpiszesz na google nazwę leku to jak będziesz miała rezultaty wyszukiwań to ten pierwszy który wyskoczy usmiech.gif sparwdziłam
  • arlie 2007.01.06 [14:21]
    Sądzę, że mam jakiś początek hemoroidów bo nie mam dyrastycznych objawów, ani nic takiego. Jeżeli się nie wchłoną (TAK POLECIŁ LEKARZ PIERWSZEGO KONTAKTU), polecił iść do prywatnej kliniki bo w państwowych to jest mało konforotowo.

• Marrakeshi 2007.01.06 [14:37]
    arlie idź od razu, nie czekaj. Ja czekałam pół roku i sie nie wchłonęły a stosowałam leki i dbałam o to. A potem były męczarnie w toalecie, ból aż do łez i mdłości i jak ktoś tu powiedział "sranie gwoździami". Wiem co mówię i nie życzę tego najgorszemu wrogowi. A jak teraz odpuścisz to przez wakacje i najcieplejszy okres w roku będziesz musiała się męczyć a wtedy będzie jeszcze gorzej niż teraz.
  • arlie 2007.01.06 [15:30]
    ale ja chce poczekać 2 tygodnie, a nie 3 miesiące. To chyba różnica ?
  • regtrfg 2007.01.06 [15:45]
    kto wie kieyd znow bedzie
    rectosol
    i dleczego go nie ma????
  • molcia22 2007.01.06 [16:28]
    arlie, 2 tygodnie mysle, ze mozesz poczekac i stosowac srodki dostepne bez recepty. Ale jesli po tym czasie nie przejdzie to nie ludz sie, ze moze za nastepne 2 tygodnie bedzie poprawa tylko lec do lekarza. Przeciez to nie musza byc zylaki, a poczatek szczeliny odbytu, ktora latwiej jest wyleczyc reagujac od razu.

Co do lekarza to tez polecam isc prywatnie. Ja bylam u prof (tylko dlatego, ze z polecenia, bo jakbym sama szukala to pewnie az taki tytul bylby mi nie potrzebny;P). Wzial 80zl (moze normalnie bierze wiecej, ale moj gin kazal mi sie powolac na niego w czasie wizyty i chyba to wzial pod uwage ;]). A jak macie przy okazji jakas wizyte u gina umowiona to tez mozna sie zapytac, moj na to zareagowal normalnie. Ja chcialam sie tylko wypytac, a on od razu chcial sam zobaczyc i zbadac. A wtedy jakby co powie, ze koniecznie trzeba z tym isc do proktologa, czy tez mozna jeszcze poczekac. Chociaz to pewnie zalezy od lekarza. W kazdym razie precz ze wstydem, zdrowie jest wazniejszeusmiech.gif .

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...