Odpowiedz na ten temat

HEMOROIDY ZEWNETRZNE

• X 1 2008.09.04 [22:04]
    HEJ OLGA BK napisz za pół roku jak doktorek ci pomógł bo jesteś jedna jedyna która czuje się swietnie a my cierpimy jakoś w to nie wierzę
  • piterka 2008.09.05 [09:39]
    Witajcie
    mam mieć w przyszłym tygodniu wykonaną sigmoidoskopię w Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii na Waryńskiego. Czy ktoś tam już był, czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda to badanie, czy boli a może polecicie mi jakiegoś lekarz z tej przychodni, najlepiej kobietę chyba to będzie mniej krępujące dla mnie niż wypinanie tyłka przed mężczyzną
  • zmarnowana 2008.09.06 [20:18]

Czy ktoś miał może skutki uboczne (przy zapaleniu odbytnicy i żylakach odbytu powikłania przy stosowaniu detralexu i czopków procto-glyvenol lub po wypiciu siemienia lnianego?
    Już nie wiem czy je stosować.
    Biorę różne inne leki ale nie wiem po czym wszedł mi ból w podudzie,
    puchnie mi noga w tym miejscu i boli. smutas.gif
    Czy to jakieś zakażenie czy zła tolerancja?
  • zmarnowana 2008.09.06 [20:19]

A! gorączka do 37,7 i wyżej...
  • do zmarnowanej 2008.09.07 [09:24]
    detralex zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych i zwiększa napięcie naczyń żylnych. Może coś zablokowało przepływ krwi do mięsni łydki?
    Lepiej idź do lekarza.
  • Kiki01234 2008.09.09 [18:50]
    Czesc ja jestem 4 miesiace po porodzie i od jakiegos 1,5 miesiaca mam problem z hemoroidami.
    Mam wrazenie ze sie rozprzestrzeniaja!
    Fakt nie czuje ich jak siedze tylko po wizycie w toalecie i tylko troszkie czuje je pod palcami, ale sadze ze mam je takze w wewnatrz bo jak sie zalatwiam to w kibelku widze krew.
    No i na dodatek karmie piersia wiec zastanawiam sie czy wystarczy doradzic sie pani w aptece czy isc do lekarza?!

• ja.. 2008.09.09 [19:45]
    Czytam i czytam.Mi wyszły hemoroidy prawdopodobnie z przeziębienia.Siedziałam na zimnej ławce.Ból był,teraz jestem po czopkach i spokój ale jestem przerażona po przeczytaniu,że to co wystaje może zostać na dłuugie lata.
  • Adam36 2008.09.15 [00:34]
    Witajcie Kochani
    Mam 36 lat i miesiąc temu zauważyłem przy odbycie a może jednak poczułem taki mały guzek ,groszek wielości 0,5cm na zew.
    Poszedłem do lekarza ogólnego zbadał i zalecił stosować maść Prosperisan H przez okres 10 dni ( podobno takie coś ma się wchłonąć). Po tym okresie nic się nie zmieniło i i galej dzyndzelek czy też hemoroid strtczał u odbytu na godz.15.00( rozpoznanie lekarskie).
    Następna wizyta to już chirurg zdiagnozował że to zew.hemoroid i zalecił stosować czopki 3xdzienie Distreptaze i 2x dziennie Procto-Glyvenol. Także średnio dziennie przez okres 5 dni ( na tyle czopków wystarczyło) średnio co trzy godziny czopek i efekty zerowe giuziczek nadal tkwi na zew.Po tym okresie zalecił mi stosować maść na zew.Ruskorex przez dziesięć dni i nadal nic ,nic,nic zero efeków.
    Lekarz określił że wielkość jego jest w skali pięciostoniowej na miejscu drugim a więc takie nic ale jest.
    Wydałem już prawie trzysta zł. na leki które wogóle nie skutkują.
    Zaznaczam że mnie on nie swędzi nie boli oraz nie piecze tylko mnie wkurza swoją obecnością.
    Tak się zastanawiam po co są te wszytskie maści ,czopki,wywary z kory dębu,tabletki jeśli na coś w stadium początkowym nic nie dziala,nie pomaga i nie lecz?
    Co powiecie na to kochani czy spotkaliście się z taką rzeczą a może moglibyście mi coś zaproponować ponieważ jestem przerażony zaistnialą sytuacją.
    Mam 185,80kg uprawiam biegi dystansowe staram się lekko odżywiać i raczej stosować dietkę.
    Lekarz chirurg powiadomił mnie że jak teraz nic się nie zmieni to trzeba będzie go wyciąć operacyjnie.
    Czy tak się się to załatwia i jesto jedyne wyjście ?
    Serdecznie Pozdrawiam Adam
  • GNM 2008.09.15 [16:45]
    Trzeba zaakceptować - takie są prawa natury - http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/archiw_ germanska_nowa_medycyna/Tabela_krokus/hemoroidy_Ekt_L.htm

do Adam36 - czy jesteś leworęczny?

• sant 2008.09.15 [19:16]
    Czy ktoś z was stosował ANUREX ? Bardzo proszę o sugestie i wnioski. Podchodzę do nowych metod leczenia raczej ostrożnie.
  • ___________ 2008.09.15 [20:56]
    Do Adam..
    może jesteś przetrenowany? wysiłek je wypiera na zewnątrz.
    Pewnie będziesz musiał z nimi żyć i obserwuj jak radzi sobie Twój organizm.
    Każdy inaczej to przechodzi...
    mnie maści nie pomagają,ale...
    miesiąc mnie trzymało, jakaś gorączka w jelitach, starałam się leżeć i zakładałam Hemorectal...tak ,żeby nie wypadł...pomogło, przestało boleć! ale one i tak co jakiś czas mi wyłażą...jak np. długo pracuję, stoję, po wypróżnieniu lub gdy za dużo zjem...nie mogę długo chodzić, bo wypadają - mam na myśli 10 km.
    Więc, kiedy mogę,to sie położę, zamiast siedzieć...
    Ale już nie bolą i rano jest lepiej, najgorzej wieczorem! i gdy coś dżwigam.
    Osobiście jestem przeciwniczką zabiegów operacyjnych, boję się, żeby mi zwieracz nie nawalił,bo to jeszcze gorsze niż te całe guzki!
    Trzymaj się!

A co ma leworęczność do hemorek? To bzdety...
  • Adam36 2008.09.15 [21:22]
    Serdeczne dzięki za odpowiedź ,czy nikt nie mial styczności z tymi lekarstwami ,specyfikami i czy żaden lekarz nie zalecal Wam interwencji chirurgicznych?
  • ___________ 2008.09.15 [21:31]
    One zawierają ?antybiotyk?
    Czy 5 czopków to nie za duża dawka?
    Mnie pomogło 12 ....nielicznym się wchłaniają...
    Nie, lekarz mi nie proponował zabiegu, wręcz odradzał, ale moje nie krwawią, chociaż często bolą.
  • Adam36 2008.09.15 [22:31]
    Mój nie boli i nie krwawi.
    Czy z czasem muszę się przyzwyczaić że zacznie boleć,swędzieć i krwawić?
    Jakie Wy mieliście początki z hemoroidami .
    Pozdrawiam Adam
  • szasza 2008.09.16 [11:13]
    JA MAM JE JUŻ OD 15 LAT ZEWNETRZNE. PRZED CIAZA MIAŁAM, PO CIAZY TEŻ. U MNIE MOŻE TO PO CZEŚCI WINA GENÓW, OJCIEC MIAŁ I MA .ZMOJE BOLA CZASAMI TAK RAZ NA ROK- 8 MIESIECY.DENERWUJA MNIE ,BO SA I WYGLADAJA NIE CIEKAWIE. TAKIE WISZĄCE SKÓRKI,WYCZYTAŁAM ,ŻE TO SĄ FAŁDKI PO ZAKRZEPACH. A CO DO OPERACJI MOŻLIWE SĄ KOMPLIKACJE,GORSZĘ OD TYCH ,,ZWISÓW,,.

• LIMklient 2008.09.16 [15:07]
    W LIMie zrobiłem 2 zabiegi Barrona [gumkowanie] oraz zabieg chirurg. skalpelem [to było dawno i ratunkowo bo choelrnie bolało i musiałem biec na zabieg w pospiechu]. Ostanie gumkowanie zrobiłem 1 wrzesnia2008 czyli 2 tgodnie temu. Dodam, że oba zabiegi Barrona "czyściły" lewy sektor i prawy sektor.
    Trzy dni temu wyskoczył mi nowy hemoroid wielkosci fasoli!!! I to jakoś po środku. Uważam, że winę za to ponoszę ja, bo siedziałem długo na zimnej ławce i przeziebiłem d..ę. Teraz 2-i dzień smaruje maścią Proctosone owa fasolkę. Przestałem chodzić do pracy i głównie leżę w domu. Przed chwilą wciskałem "fasolkę" do środka bez większego uzasadnienia. Wolałbym aby była ukryta w środku. Za 2dni znowu zawitam u chirurga na konsultację po ostatnim zabiegu Barrona. Napiszę wtedy jak srodowisko lekarskie tłumaczy nawrót hemoroidów po 2 zabiegach Barrona.
  • jaka taka 37 2008.09.16 [18:28]
    no wrocilam, widze , ze na forum nic sie nie zmienilo,tylko wiecej cierpiacych...Zdaje relacje:bylam w onclinic w Krakowie, samo badanie bylo nieprzyjemne ale da sie przezyc.Myslalam, ze bede miala zalozona "gumke" ale okazalo sie, ze w moim przypadku nie ma o niej mowy.Moj hemoroid jest za bardzo ukrwiony na gumkowanie.Mily pan doktor powidzial, ze moze mi to wyciac i, ze robi bardzo duzo tego typu zabiegow ale....caly czas mialam w glowie opisy ludzi po operacjach no i powinnam byc w Krakowie przynajmniej 4 dni, a ja bylam 2.Teraz zastanawiam sie czy powinnam wyciac sobie czy nie, bo strasznie boje sie bolu....Niestety powrocily problemy z zaparciami i mecze sie juz 3 dzien......rany, wszystko wrocilo do normy....pozdrawiam wszystkich
  • jaka taka 37 2008.09.16 [19:36]
    zapomnialam jeszcze dopisac, ze pan doktor zapisal mi masc PROCTOSONE.
  • ___________ 2008.09.16 [19:47]
    Mnie jak wyjdą i bolą ,to staram się nie obżerać, tylko płyny! myję je i do wyrka idę i zakładam czopki...tak poleżę kilka dni, jak to możliwe, potem ulga, one się ze śliwek robią takie strzepy wiszące z pupy, ale nie bolą ...
    potem mam spokój kilka miesięcy...jedynie uważam, żeby za często nie wychodziły....i nie chcę słyszeć o zabiegu po tych waszych opisach-----czyli nic Wam nie pomogły zabiegi? jak były tak są? bo jakoś nikt nie napisał,że jego życie się zmieniło na lepsze i ma spokój!

To wolę z nimi żyć!
  • mnie pomogło 2008.09.17 [14:32]
    Mam 27 lat i zawsze mi się wydawało że hemoroidy to jakaś śmieszna sprawa do momentu aż sama tego nie doświadczyłam.Być może dostałam to po porodzie choć i tak do końca nie jestem pewna.Lekceważyłam to sobie kiedy pojawiała się krew w stolcu no i ból.Potem na jakiś czas ustąpiło.Niedawno odkryłam na zewnątrz mały guzek który dosłownie z dnia na dzień zrobił sie większy i zaczął mi przeszkadzać w sensie,że zaczęłam się bać co to w ogóle jest. Uświadomiłam sobie że to pewnie hemoroidy.
    Mieszkam za granicą więc nie mam dostępu do polskich leków.Wybrałam się do tamtejszej apteki i polska farmaceutka poleciła mi maść ANUSOL.Kazała stosować przez trzy dni a potem udac się do lekarza.Stosowałam dłużej bo wydało mi się to za krótko. Guzek zaczął sie rzeczywiście zmniejszać.Od dwóch dni używam BALSAMU SZOSTAKOWSKIEGO bo tak wyczytałam na forum.Na mnie działa.Guzek wyraźnie się pomniejszył i wierzę że w końcu zniknie.Wypróbujcie może i wam ulży.Piszcie o efektach.
  • szasza 2008.09.18 [18:22]
    no to masz szczeście, bo w Polsce balsamu szostakowskiego nie znajdziesz jest wycofany z aptek.od 2-3 lat ,wiem ,bo szukałam.A co do leków przez internet nie mam zaufania.

• Bakusia 2008.09.19 [10:59]
    A mi udało sie sprowadzić ten Balsam i tą chińską maść. Na razie mam spokój tylko nie wiem jak na długo.
  • ___________ 2008.09.19 [12:28]
    ..a mnie znów dopadły!
    brzuch mam już jak balon!
    a niech to sz..
    i jeszcze ta pogoda!
  • Niuńka_26 2008.09.19 [14:38]
    Czopki Hemorectal czy coś takiego są dobre, po pierwszym juz można poczuć ulge i do tego tabletki z nasion kasztanowca.
    ja mam jeszcze taki domowy sposób mojej mamy, kit pszczeli, nie wiem skąd mama to wzieła, ale wyleczyła sobie to okropieństwo do końca. Mam to dziwactwo od roku, ale wcześniej wystarczała mi maść procto hemolan, teraz sie załatwiłam na dobre, bo przenosiłąm je przez 2 dni bez żadnego leczenia (byłam na odludziu i zapomniałam maści ze sobą) i jest gorzej, bolą okropnie i nie chce sie schować, ale po czopkach jest troche lepiej, moge przynajmniej siedziec;.
  • Kasiolanka 2008.09.19 [14:44]
    Pamiętajcie o higienie, jak często sie da to sie podmywajcie, nawet czysta wodą, najlepiej zimną.
  • gośka123 2008.09.19 [16:32]
    cześć,
    co jakiś czas występowało u mnie krwawienie po wypróżnieniu, niewielka ilość jasnoczerwonej krwi, od czasu do czasu pieczenie, swędzenie. Poza tym nie miałam żadnych innych dolegliwości.
    Tydzień temu poszłam do proktologa ,który zrobił anoskopię i stwierdził hemoroidy w pierwszym stadium. zrobił mi fotokoagulację i przepisał maści, czopki i tabletki.
    Zaczęłam kurację, dzisiaj 3 dzień. Rano znowu pojawiła się krew w kale, niby nic dziwnego. Tylko zawsze krew pojawiała się po wypróżnieniu na papierze toaletowym, ewentualnie na powierzchni stolca. A dzisiaj stolec był bardzo luźny i krew jakby w nim.
    nie wiem, czy to hemoroidy czy oprócz hemoroidów mam jeszcze inna chorobę
    co myślicie???? wiem,że to sprawa dla lekarza, ale dzisiaj piatek do poniedziałku nic nie zrobię
    Dodam, że fotokoagulacja była dla mnie bardzo bolesna chociaż podobno nie boli

• Julia 25 lat. 2008.09.22 [12:33]
    nie moge stac chodzic siedziec lezec nic nei moge, tak mnie bola hemroidy że zaraz zwariuje!!!!!!!! brałam czopki przeciwbólowe na bóle menstruacyjne DICLAC i to wsyztko przez to, ludzie znacie jakies leki na złagodzenie takiego bólu do lekarza nie pojde bo tu gdzie mieszkam nie ma na wet proktologa! A moze jakies domowe sposoby? Poliss pomóżcie.
  • Hemorol - czopki 2008.09.22 [16:53]
    ma w składzie środek przeciwbólowy.
  • wuha 2008.09.22 [18:50]
    witam wszystkich.Niedawno urodziłam swoje trzecie dzieciątko i wraz z tym zaczął się znowu temat hemoroidów smutas.gif Po poprzednich porodach też mi się pojawiały ale kilka dni smarowania maścią PROCTO-GLYVENOL i było po sprawie. Tym razem jednak jest znacznie gorzej. Już wysmarowałam prawie pół tubki kremu, zużułam opakowanie czopków (o tej samej nazwie) i nic.

Wyczytałam tu na formu o balsamie szostakowskiego i oczywiście poleciałam do apteki. Trafiłam na super panią farmaceutkę, która na początek powiedziała że to był super specyfik i sama go stosowała na różne przypadłości, ale niestety już od kilku lat nie ma go w aptekach w Polsce. Ale po dłuższej rozmowie wpadła na pomysł że może balsam został "przerobiony" z lekarstwa na "dietetyczny środek spożywczy" i faktycznie znalazła w ofercie!!!!!!!!!!!!!
    Balsam aktualnie ma innego producenta i zmienił też nazwę, ale pani farmaceutka zamówiła na początek jedną buteleczkę, żeby sprawdzić czy to ten sam balsam co kiedyś. Okazało się że skład jest identyczny, czyli chodzi o ten sam specyfik co kiedyś.
    Dla wszystkich zainteresowanych: balsam nazywa się "AVILIN Balsam Szostakowskiego" Producent: NES PHARMA. Na opakowaniu jest też nazwa strony internetowej:www.avilin.pl. Cena niestety dość wysoka, u nas 39 zł.
  • wuha 2008.09.23 [21:45]
    Od wczoraj używam balsamu i faktycznie jest poprawa,mam nadzieje że dalej też wszystko pójdzie w dobrym kierunku.Aktualnie stosuję kilka rzeczy jednocześnie tzn.rano naczczo jem łyżeczkę ziaren lnu,w ciągu dnia kilka razy po kilka suszonych śliwek i to załatwia sprawy WC, a na same hemoroidy rano i wieczorem maść PROCTO-GLYVENOL i oczywiście balsam.A restrykcyjna higiena przede wszystkim!!!W związku z tym że u mnie najbardziej uciążliwe są nie ból a objawy zewnętrzne (czyli pieczenie i świąd) chcę jeszcze spróbować tych opisanych tu nasaidówek z kory dębu.
    Wyczytałam też w pewnej książce zielarskiej, że w leczeniu hemoroidów mogą znacznie pomóc okłady z liści dziewanny gotowanych w mleku.I tego też pewnie spróbuje jak będzie potrzeba.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...