Odpowiedz na ten temat

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

• gość Iwona 2017.01.29 [11:49]
    Witajcie, Czy jest tu ktoś kto zrobił zabiegi pijawkami na miażdzycę? jakie były efekty?
    Moj taka ma zaawansowaną miażdzycę ( zwężenie żyl do 80-90%). praktycznie przestaje chodzić. szukamy jakiejś pomocy, rozwiązania,
    najlepiej pewnie byłoby zrobić przeszczep zył ale tych zył do przeszczepu jest duzo a poza tym lekarze uważają ze to nie jest wiek na przeszczep zył bo takie zyły nie utrzymują się do konca zycia i trzeba będzie zabieg powtarzać, a moj tata ma dopiero 64 lata.
    Zastanawiamy się na chelatacją ale z internetu wyczytałam tyle samo opinii negatywnych co pozytywnych.
    znalazłam metodę z pijawkami i chciałabym się dowiedziec nalepiej od osob które juz korzystały z tej motedy o efekty.
  • gość 2017.01.29 [15:43]
    Jakie gabinety polecacie w Katowicach i okolicy najlepiej gdyby zabiegi przeprowadzala kobieta
  • Bartek Monteski 2017.01.29 [22:38]
    z Katowic nie ma daleko do Krakowa, a tam jest naprawdę świetnie i przyjmuje Pani Ela.
  • Krawiecka Cecylia 2017.01.31 [18:42]
    Polecam bardzo panią Anie w Natur Wit w Chorzowiewww.naturwit.pl drugi gabinet ma w Wiśle.
  • gość 2017.02.03 [17:09]
    Do natur wit to trzeba czekac na termin dzwonilam dzis i najszybcuej termin na przyszly czwartek smutas.gif jest ktos kto jutro mbie przyjmie?
  • gość 2017.03.06 [01:08]
    Czy 15 minut pijąca pijawka to ok? Pytam bo po 15 minutach pan który mi stawiał pijawki zdjął pijawki? To był mój pierwszy zabieg i postawione na ból kolana miałam 9 pijawek bo ważę dość dużo (90kg)
  • gość 2017.03.06 [09:42]
    Szukam gabinetu w Mikołowie, bardzo prosze o namiary
  • gość 2017.03.10 [16:32]
    Ja z Zor jeżdzę do Chorzowa bo nie znalazłam bliżej. Tylko Chorzów i Bielsko. Wybrałam Chorzów bo bliżej mam i lepszy dojazd
  • Bashmi 2017.03.11 [12:49]
    gość Iwona 2017.01.29 [11:49]
    Jeżeli lekarz naczyniowy odradził wykonanie zabiegu chirurgicznego, to pozostały Wam tylko pijawki wspomagane dietą i suplementacją.
    Wykonałam setki zabiegów u tak obciążonych pacjentów, z bardzo dobrym skutkiem. Niestety, w tak zaawansowanych, przewlekłych schorzeniach, terapia może trwać wiele tygodni. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i zaufać terapeucie.
    Oczywiście wcześniej należy wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do terapii pijawkowej.
  • Bashmi 2017.03.11 [12:51]
    gość 2017.01.29 [15:43]
    Gliwice, dr.Bożena Flis-Raniowska
  • Bashmi 2017.03.11 [12:58]
    gość 2017.03.06 [01:08]
    Są miejsca na ciele (np. dziąsła), z których pijawki mogą pić nawet krócej niż 15 minut.
    Dotychczasowe badania dotyczące żerowania pijawek, potwierdzają, że na wyrzucenie wszystkich hirudozwiązków pijawka potrzebuje około 40min do godziny czasu, chyba że sama skończy wcześniej.
    Chętnie zapoznam się z innymi opiniami na ten temat.
  • Beata Gol23 2017.03.11 [13:03]
    Gliwice dr Bożena byłam. Mam mieszane uczucia bo wcześniej mieszkałam w innym rejonie Polski i mam porównanie. U dr Bożeny pacjenci traktowani są specyficznie. Gabinet w piwnicy w domu. Zimno. Brałam polary ze sobą na terapie. Do tego jednocześnie przyjmowanych jest kilka osób. I pani dr tak biega pomiędzy wsystkimi. Oddzieleni pacjenci tylko parawanami. Mało duskrecji. Mam blisko (mieszkam w Knurowie) do Rybnika i tam pojadę na kolejne zabiegi za pół roku.
  • Beata Gol22 2017.03.11 [13:04]
    Bashmi piszesz terapia wiele tygodni. Wiesz jakie to są koszta.?
  • gość 2017.03.12 [13:53]
    Beata w Knurowie jest babka która stawia pijawki. Po co masz jeździć gdzies daleko skoro jest praktycznie na miejscu. Kiedyś też byłam u pani doktor w Gliwicach i jest jak piszesz. Klienci przyjmowani są taśmowo jeden przy drugim. Wszyscy na jedną godzinę. W gabinecie jest dość zimno.
  • Bashmi 2017.03.12 [16:14]
    Beata Gol22 wczoraj [13:04]
    Wiem jakie to koszty, ale co mam Ci napisać?
    ...że wystarczą cztery zabiegi?
    Niestety, choroby przewlekłe wymagają długotrwałej terapii.
    Nie wiem, jakimi warunkami lokalowymi dysponuje dr Flis - Raniowska. Z nam ją tylko jako kompetentną, doświadczoną osobę, a to moim zdaniem priorytet.
  • Bashmi 2017.03.12 [16:22]
    ...poza tym, jeżeli pani dr przyjmuje pacjentów w takich warunkach, jak to opisujecie, to może warto zwrócić jej na to uwagę. Obecne standardy i oczekiwania pacjentów są wyższe niż jeszcze kilka lat temu i skoro pacjent płaci, to powinien też wymagać.
    Jestem przekonana, że gdyby te uwagi zostały skierowane wprost do pani dr, to na pewno wzięłaby je pod uwagę.
  • Beata Gol22 2017.03.14 [02:03]
    Pani Bashmi z szacunku do klientów pani doktor powinna sama wpaść na to nas przyjmować osobno a nie hurtowo. Obsługiwanie na raz kilku osób mówi samo za siebie. Gdzieś gdzie trzeba się rozebrać powinno być ciepło. O tym akurat wspominałam. I co? I nic w tek kwestii się nie zmieniło. Rozumie że pani dr to pani koleżanka i pani ją poleca. Nie twierdzę że nie jest specjalistką. Opisałam tylko jakie panują warunki u niej i ma prawo mi to nie odpowiadać. Jak pani widzi w mojej okolicy to nie jedyny gabinet. Jest tez w Knurowie czy Kędzierzynie.
    Co do cen to niestety hirudoterapia jest bardzo kosztowna i nie każdego stać na 8 czy 10 czy więcej zabiegów- nie ukrywajmy.
  • gość 2017.03.19 [19:29]
    Baszmi ja tez sie zgadzam ze to kosztowana terapia
  • juyn33 2017.03.20 [18:51]
    witam,
    mam pytanie do Pani Bashmi, która po lekturze całego tematu wzbudza moje zaufanie. Pani Bashmi bardzo proszę o polecenie jakiegoś gabinetu na terenie Lublina lub okolic, jeśli uzna Pani za stosowne żeby pisać o tym na forum to proszę polecić na forum, jeśli nie to bardzo proszę o info na maila - juyn33@gmail.com, z góry dziękuje
  • gość 2017.03.24 [02:14]
    Witam, mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie chcę otworzyć gabinet leczenia pijawkami. Niestety mam problem z sanepidem. Nie chcą odebrać gabinetu mimo iż uważam że jest wszystko ok.Sprawdziłem kilka gabinetów w miastach ościennych i nie różnią się niczym od mojego. Napiszę w czym rzecz. Mój gabinet to lokal wielkości 43 m. Poczekalnia, z poczekalni wejście do wc. Następnie największym pomieszczeniem jest gabinet. Jaki problem ma sanepid? otóż kilka. Pierwszy, toaleta wg sanepidu nie przystosowana dla osób niepełnosprawnych - brak uchwytu przy muszli i w zasadzie jest ciasno więc byłby problem z tym aby coś takiego zamontować. Kolejna rzecz, która całkowicie dyskwalifikuje mój gabinet to brak osobnego pomieszczenia w którym będą przechowywane odpady niebezpieczne. Mam oczywiście lodówkę, ale to nie wystarczy, sanepid wymaga osobnego pomieszczenia do którego dostępu nie będzie mieć pacjent. Kurcze, włożyłem kupę kasy w remont to raz a dwa właściciel nie wyraża zgody na przebudowę lokalu tzn stawianie ścianek działowych.
    Prosze napiszcie jak to wygląda u was? Przecież studia tatuażu czy gabinety medycyny estetycznej gdzie też dochodzi do przerwania tkanki nie posiadają bardzo często osobnych pomieszczeń tylko po to by stała w nich lodówka a w niej odpady medyczne.
    Proszę doradźcie coś, Może pani Bashmi? pani ma bardzo dużą wiedzę z tego co widzę więc moze pani mi coś doradzi Byłbym wdzięczny. Krystian Langer
  • gość 2017.03.24 [16:52]
    Bzdury! Walcz z nimi. Ja mam gabinet w Warszawie i nie mam dodatkowego pomieszczenia. Odpady przechowuje w szafce w ktorej stoi mała lodówka. Pozdrawiam
  • Bashmi 2017.03.28 [13:11]
    juyn33 2017.03.20 [18:51]
    Polecam Ewę Radomską z Zamościa
    https://www.facebook.com/Hirudoterapia-Pijawk i-Larwoterapia-Zamo%C5%9B%C4%87-548710758522215/
    Dziewczyna ma medyczne wykształcenie i wiele lat praktykuje.
    W każdym razie w samym Lublinie też na pewno coś znajdziesz.
  • Bashmi 2017.03.28 [13:19]
    gość 2017.03.24 [02:14]
    Myślę, że to zależy od dobrej woli urzędnika i sposobu w jaki interpretuje przepisy.
    W każdym razie gabinet paramedycyny nie musi spełniać norm gabinetu zabiegowego, choć uważam, że byłoby dobrze gdyby gabinet hirudoterapii takie spełniał.
    Mój gabinet mieści się w przychodni, gdzie już istniała cała infrastruktura, więc nie miałam tego typu problemów.
  • Mariola 66 2017.03.30 [23:30]
    Witam. Pytanie do Pani Bashmi. Będę wdzięczna za udzieloną fachową odpowiedź. Dzisiaj odbył się mój pierwszy zabieg hirudoterapii w gabinecie na Śląsku. W związku z tym mam pytanie. Po zabiegu pijawki zostały ściągnięte. Rana po pijawce mocno krwawiła i nie została niczym zdezynfekowana tylko na ranę położone zostało kilka wacików kosmetycznych i mocno docisnięte i przykkejone plastrem. Nic poza tym. Pytanie: czy ranka nie powinna zostać czymś zdezynfekowana? Czy na ranie nie powinna znaleźć się gaza apteczna? Waciki kosmetyczne nie sa sterylne. Pytam ponieważ poczytałam teraz trochę w internecie o pijawkach i zabiegach i na wielu stronach jest informacja, że ranki powinny być zabezpieczone sterylnie. Jak to jest? Mam się zacząć denerwować? Czy mogę ranki przemyć wodą utlenioną? Bardzo proszę o odpowiedz.
  • Bashmi 2017.04.01 [01:36]
    Przemyj Octeniseptem, ew. wodą utlenioną lub Rywanolem.
    Nie ma powodu do niepokoju, bo krwawienie z ranek , automatycznie powoduje ich oczyszczenie, więc prawdopodobieństwo jakiejkolwiek infekcji jest bardzo niewielkie, ale prawda jest taka, że każdy zabieg z przerwaniem ciągłości skóry powinien się kończyć dezynfekcją ranki i zaopatrzeniem opatrunkiem sterylnym.
    Wg mnie terapeuta nie zachował należytych procedur.
    Tyle w temacie.
  • Mariola 66 2017.04.02 [00:55]
    Dziękuję pani Bashmi. Kupiłam Octenisept i zdezynfekowałam. Bardzo mocno krwawiłam. Ciągle zmieniałam opatrunki. Całą noc nie spałam. Juz jest dobrze, ale dziś spuchło, ranki dookoła ugryzienia są spuchnięte na wielkość monety 5 zł. i wypływa teraz nie krew ale płyn taki przezroczysto żółtawy. Ponoć smarować mam moczem, ale trochę się boję. Czy sam Octenisept starczy? Ten terapeuta to dr Wasyl Sycz z Częstochowy, czyli nie byle terapeuta. Sama jestem zdziwiona że tak na byle jak po zabiegu te ranki pozostawił. Jeszcze raz dziękuję za rady.
  • Bashmi 2017.04.02 [11:51]
    Dr Wasyl Sycz jest znakomitym terapeutą z ogromną wiedzą i doświadczeniem, ale w swojej pracy wciąż jeszcze zachowuje wschodnie standardy oczko.gif
    Ranki zawsze obficie krwawią, dlatego nie należy często zmieniać opatrunków, tylko przez pierwszą dobę w razie potrzeby dokładać nowe, ponieważ podczas wymiany wciąż uszkadzasz tworzący się na rance skrzep co sprawia, że krwawią mocniej i dłużej. Octenisept zupełnie wystarczy do dezynfekcji.
    Takie odczyny jak u Ciebie zdarzają się dość często. Weź sobie wapno, pij napar z pokrzywy, jak będzie swędzieć, posmaruj fenistilem i nie drap. Jak się całkiem zasklepią, możesz posmarować maścią arnikową lub Solcoserylem, co znacznie przyspieszy gojenie.
    Życzę zdrówka!
  • gość 2017.04.02 [17:40]
    To prawda Sycz nie stosuje odkarzania po zabiegu i opatrunek to waciki do zmywania makijażu dla kobiet. Ale widocznie tak wolno. Chyba za dużo terapeuci sieją paniki. Ja po zabiegu na drugi dzień brałem długą kąpiel w wannie oczywiście za zgodą Sycza. I żyje. Żadnego odkażania nie trzeba jak też moczenia pijawek przed zabiegiem w roztworze chloru.
  • gość 2017.05.19 [16:02]
    Witam, mam pytanie i bardzo proszę o pomoc, miałem zabieg z pijawkami w zeszły wtorek, minęło 1,5 tygodnia, mam powiększone węzły chłonne pod pachą i na pachwinie(pijawki miałem na plecach w okolicy lędźwiowej). Wyczytałem, że to normalne i przejściowe, tylko teraz mam czekać, aż mi te węzły chłonne wrócą do normalnego stanu czy mogę pójść na kolejny zabieg? Miałem dopiero 2, po pierwszym mi nic nie było, a ponoć trzeba koło 4-8... Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
  • Bashmi 2017.05.22 [00:41]
    Jeżeli nie ma innych problemów, to śmiało możesz kontynuować terapię. Powiększone węzły chłonne po zabiegu to dość częsta reakcja. Świadczy o silnej stymulacji układu immunologicznego. Niestety ten objaw może się utrzymywać dość długo, nawet wiele tygodni. Obserwuj swój organizm, wprowadź do diety dużo produktów zawierających wit. C, lub się suplementuj. Zbadaj też krew na poziom wit. D3 i w przypadku niedoboru również rozpocznij suplementację.
    Życzę zdrowia i powodzenia w terapii.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...